» »

Ubuntu v VMWare - zmrzne po instalaciji

Ubuntu v VMWare - zmrzne po instalaciji

MrStein ::

A kdo uporablja Ubuntu 13.04 v VMWare?

V več poskusih, na različnih PC-jih, z različnimi verzijami VMWare Player-ja mi vedno zmrzne/obstoji v zadnjem koraku namestitve, po klik-u na gumb Reboot. (enem primeru pa malo pozneje, ko se že boot-a).

Sem odprl bug, ki ima nekaj dodatnih podrobnosti: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Torej a komu dela ta kombinacija?

V bistvu rabim cross-compile environment za OpenWRT, tako da lahko svetujete druge distro-te...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

V bistvu rabim cross-compile environment za OpenWRT, tako da lahko svetujete druge distro-te...

Crunchbang. Osnovan na Debianu (tako da ima apt-get in ostalo kot Ubuntu), vendar je lightweight verzija in primerna za virtualno mašino. Nisem preizkusil v VMWare, vendar pa brez težav deluje v VirtualBoxu.

MrStein ::

Zrelost?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

techfreak :) ::

V bistvu je samo malenkost preurejen Debian in uporablja njegove repozitorije. Zadeva bi naj bila podobno stabilna kot Debian, saj ni tako kot Ubuntu/Mint, kjer je spremenjena polovica stvari glede na predhodnika.

Zvezdica27 ::

lp,

jaz imam Crunch na osebni in službeni mašini in ni primerjave z Ubuntu, kjer pri vsakem updatu moliš da ne bo šlo kaj k vragu. Stabilno (samodejno posodabljanje je izključeno), standardno (vezno na Debian stabe ali unstable, ne na sid kot ubuntu) in nenazadnje je crunch povsem običajni debian z Openboxom z običajnimi programi, tko da ... lahko bi si ga tud sam skup vrgel... Je pa pač vezan na neko verzijo debiana, torej če stable, potem bo zdaj še lep čas na wheezyju (trenutno imamo še kernel 3.2 recimo ;). Je pa zaradi Openboxa res lightweit, v bistvu nima niti pure DE ampak za vse WM skrbi (kar potegne za sabo sicer malo sfaljeni Thunar, sam po svoje je to boljš kot Nautilus recimo).

Po letih ubuntu zafrkavanje glede vsega živega (vkljućno z unity, ki je po svoje prav fin) je prav blagodejno biti na čistem debianu

zz

Hayabusa ::

Zvezdica27
http://crunchbang.org ?

Zvezdica27 ::

yup.

razen par for, povezanih z Openboxom (ni DE sploh, samo WM, torej tudi ni ikon na namizju sploh...) je to zgolj Debian brez navlake. Luvely fur mi. V bistvu razmišljam, da bi še Openbox stran vrgel in šel na goli tiling WM (samo terminal)...

zz

trulex ::

MrStein je izjavil:

A kdo uporablja Ubuntu 13.04 v VMWare?

V več poskusih, na različnih PC-jih, z različnimi verzijami VMWare Player-ja mi vedno zmrzne/obstoji v zadnjem koraku namestitve, po klik-u na gumb Reboot. (enem primeru pa malo pozneje, ko se že boot-a).

Sem odprl bug, ki ima nekaj dodatnih podrobnosti: https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+sour...

Torej a komu dela ta kombinacija?

V bistvu rabim cross-compile environment za OpenWRT, tako da lahko svetujete druge distro-te...

Meni je v workstationu delalo bp en teden nazaj ko sem nekaj testiral. Sicer sm imel black screen ko sem dal reboot po instalaciji, in se ni rebootal dokler nism pritisnil enter. Sicer pa uporabljam Lubuntu za cross compile.

MrStein ::

Ja, zgleda, da čaka na odziv uporabnika, samo se ne vidi.
Jaz sem ctrl-c pritisnil, pa je šlo dalje.


Pač "še ena nepomembna malenkost, ki nikakor ne vpliva na 110% delež in rulanje ubuntuta"... ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najljubši Linux/Unix OS/Distro (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15736271 (25502) diler515
»

Kateri OS uporabljate (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
13821065 (14065) Apache90
»

Netbook, Ubuntu?

Oddelek: Operacijski sistemi
448723 (7764) NSA Agent
»

Debian bo odslej izhajal na dve leti

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
393664 (2427) Poldi112

Več podobnih tem