» »

uteži ali fitness

uteži ali fitness

HPuser ::

lep pozdrav zanima me kaj se bolj splača. Dati 50 EUR za 20kg uteži ali hoditi 2-3 na teden v fitness in plačati 5,5EUR za cel dan. Star pa sem 14 let in me proteini ne zanimajo... treniral bi samo zaradi veselja... Velik sem 170cm in imam 70 kg.

Lep pozdrav
  • spremenilo: HPuser ()

Yacked2 ::

Za začetek lahko uteži narediš tudi doma. Začni se ukvarjati s kakšnim športom, da pokuriš odvečno energijo.
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

HPuser ::

Treniram nogomet trenutno ter delam sklece in se vzdigujem na drogu če veš kaj imam v mislih...

Janac ::

Zakaj ne beljakovin? Pa saj jih vsak dan ješ. Zakaj te ne zanimajo, brez njih bodo mišice propadale in neboš pridol mišične mase.

tiran2000 ::

Ce mas voljo, platc in disciplino potem utezi, drugace fitnes. 20 kg je joke, rabis ene 100 kg (seveda pocas napredujes do te teze)...

Cash ::

Bolj se splača 20kg, ker v fitnesu od slabih 10 obiskov ne boš imel nič. Lahko pa še prej pogledaš tole , pa še dodatne filmčke na desni strani, katere ti jih bo serviral YouTube. Če ne boš nič jedel Proteinov (to so beljakovine, če morda ne veš), boš moral bolj poredko trenirat, ker se bo mišica dlje obnavljala in bo rabila več dni za počitek oz za celjenje mikro-razpok (mikro-raztrganin)

tiran2000 ::

No ne se hecat, ob pravilnem treningu je 3x tedensko fitnes vec ko dovolj oz. idealno ... Tu je misljeno pa da ko delas, delas ko zvina, ne ko 70% manekenov na fitnesu... Telo rabi cas za pocitek, pa tudi ti mas bolj pametne stvari za pocet kot sedet tam ure in ure...

Zgodovina sprememb…

Velki ::

Vsi bolj izkušeni govorijo da se ne trenira z utežmi dokler nisi polnoleten, saj do takrat rasteš in če treniraš z utežmi lahko to ovira tvojo rast. Seveda pa kar je OP mislil z beljakovinami je verjetno whey, ki pa ni nič bolj škodliv od kakega kakava (če pa vzameš "natural" oz. brez okusa je pa definitivno zdrava stvar), kdor ti bo govoril drugače pač nima prav. Res pa je da dokler treniraš samo z telesom wheya verjetno ne rabiš, lahko dobiš zadosti beljakovin iz vsakdanje hrane.
Če se pa odločiš za trening z utežmi ti definitivno priporočam fitnes in prosi naj ti tam naredijo program vaj (nekaj boš plačal), potem ti bodo pokazali kako se dela vsaka vaja pravilno, kar je zelo pomembno. 3x tedenski trening je ravno pravšnja stvar za začetnika.
P.S. Vedi to da fitnes ni samo dvigovanje in napor je tudi pravilen trening in pravilna prehrana. Veliko raziskuj in se uči ker če boš delal nekaj na blef boš samo razočaran.

Okapi ::

Treniram nogomet trenutno
Če res treniraš nogomet, imaš trenerja za takšna vprašanja, ne pa na tehnološkem forumu spraševati.

O.

Dober dan ::

Jaz sem si kupil uteži, ampak se mi doma nikoli ni ljubilo delati vaj.Zdaj sem se vpisal v fitnes in sem kar bolj zagnan. Sem še začetnik in o rezultatih ne morem govorit. Tudi dodatkov ne jemljem. S tem bom začel naslednji mesec, ko bo manj gužve v službi. Star sem 22 let, visok 178cm in tehtam 70kg. Za fitnes sem se odločil samo zato, ker se mi je začel delati pivski trebuh. Tega pa nočem!

drola ::

Fitnes ima v primerjavi s treningom doma kar nekaj bonbončkov:
- motivacija, ko gledaš druge
- izkušeni fitneserji, ki jih vedno lahko kaj vprašaš
- velika izbira ročk brez da bi ti bilo treba šravfat utež, kakor bi to mogu počet doma
- možnost delanja veliko različnih vaj

Sicer pa premisli o mesečni karti za fitnes, če misliš hodit 3x na teden. Cene za enkratne obiske so v večini fitnesov oderuške.
https://drola.si

Glugy ::

Pomoje bol uteži. Če se hočš samodiscipline naučit k ti bo vedno prov pršla v lajfu pol so uteži idealn poligon za vajo odločenosti. Sicer pa v fitnes ne boš hodu sam en mesec ampak več let, tko da se ti bl splača ene uteži pa je. Tud če ne dviguješ tok težkega bremena. V bistvu je bl pomembn kok ponovitev maš. Bolj manjša utež pa več ponovitev k pa velika utež pa mal ponovitev.

Ne rabš raznih dodatkov sam zdravo prehrano mej pa je. Ker z raznimi dodatki ok sej izpadš kul in funkcionira sam telo se razvad in pol k nehaš dodatke jest ti zlo hitr propadejo mišice. Pozanimi se o prehrani pa če maš koga k je nutricist lahk še njega vprašaš kako je s tem. Važn je da dobiš vse aminokisline, železo, magnezij, kalcij pa vitamine.

jekson ::

Uteži so sigurno cenejša varjanta, se pa jih moraš naučit pravilno uporabljat, zato pa maš tudi na netu, razne posnetke, kako pravilno izvajat določene vaje npr TUKAJ

Beljakovine so tudi pomembne in so ključna komponente pri vsaki zdravi prehrani.Tako, da gledaj,da pri vsakem obroku dobiš vsaj 40% beljakovin in seveda, če hočeš pridobit na masi, moraš zaužit več kalorij kot porabiš(calorie surplus).Glede dviganja uteži pri tvojih starosti, ni nobenih problemov, če se zadeve lotiš z glavo in se informiraš na netu, kjer je malo morje koristnih informacij.

TUKAJ je še ena zanimiva strani, kjer tip daja fitness in nutrition advices, osebno se mi zdi stran zelo vredu, tip ne reklamira nobenih izdelkov, tako, da nima nobenih sekundarnih ciljev in so njegovi nasveti res pristni

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jekson ()

drola ::

Glugy je izjavil:

Pomoje bol uteži. Če se hočš samodiscipline naučit k ti bo vedno prov pršla v lajfu pol so uteži idealn poligon za vajo odločenosti. Sicer pa v fitnes ne boš hodu sam en mesec ampak več let, tko da se ti bl splača ene uteži pa je. Tud če ne dviguješ tok težkega bremena. V bistvu je bl pomembn kok ponovitev maš. Bolj manjša utež pa več ponovitev k pa velika utež pa mal ponovitev.

Ne rabš raznih dodatkov sam zdravo prehrano mej pa je. Ker z raznimi dodatki ok sej izpadš kul in funkcionira sam telo se razvad in pol k nehaš dodatke jest ti zlo hitr propadejo mišice. Pozanimi se o prehrani pa če maš koga k je nutricist lahk še njega vprašaš kako je s tem. Važn je da dobiš vse aminokisline, železo, magnezij, kalcij pa vitamine.

Ne bluzi kaj je bolj pomembno brez da veš kaj so sploh njegovi cilji. Če hočeš dobivat mišično maso, pač ne bo šlo brez težkih bremen in/ali težkih vaj. Imaš pa kle tipa, ki je pridobil zelo lepo postavo izključno z bodyweight treningom.
https://drola.si

krispe ::

Jaz ti predlagam, da si kupiš uteži in treniraš doma. Na internetu maš tudi ogromno vaj, ki zahtevajo le lastno težo in seveda veliko volje in časa =)
Npr: Pri sklecih lahko daš roke bol narazen in si pri tem bolj krepiš prsne mišice, če daš roke bolj skupaj pa si bolj krepiš rame in triceps, v glavnem veliko je teh fint.
Jaz sem si kak mesec nazaj kupil 2x 10KB uteži in po mesecu dni vsakodnevnega treninga se že lepo pozna.

Na internetu najdeš veliko profesionalcev, ki ti lahko pomagajo:
Mike Chang's Six Pack Shortcuts

oz. če ne razumeš angleško najbolje:
Fitnes Sistemi

Če nimaš namena jemat proteinov, si poglej ta link, ki ti bo pomagal hitreje regenerirati mišice:
10 živil za boljšo regeneracijo po aktivnosti
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Trixyy ::

Kupi si fitnes karto saj tako drage spet niso . V fitnesu ti lahko še demonstrirajo vaje in ti svetujejo veliko drugih stvari.. Glede proteinov , jih ne rabiš . S pravo prehrano lahko dobiš beljakovine vase brez praška tako da ni dileme .

LitralSM ::

Kupiš mesečno pa je. 50€ bi moralo zadostovati za 2 meseca fitnesa, kar je več kot lahko doma narediš z 20 kilami uteži. Hardcore fitnesiranje pa se ne priporoča najstnikom. Zatorej je po mojem mnenju pri tvojih letih bolje delati vaje z lastno težo.

@#2 Pivski trebuh se da rešit s prehrano.

bluefish ::

Ampak po dveh mesecih bo spet dal 50EUR. Razen seveda, če se ta čas navadi na pravilno izvajanje vaj in nato nadaljuje doma.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Heisenberg ::

Jaz ti za začetek obvezno priporočam fitnes in to zaradi ljudi ki so tam! Malce si jih ogleduj in kopiraj kaj počnejo potem po kake pol leta ko boš ulaufan boš pa tudi vedel kaj potrebuješ za domači fitnes,...

proteinov ne rabiš, je povsem dovolj če paziš na hrano kaj ješ !

Hexx ::

Namesto dodatkov lahko v prehrano za beljakovine dodaš več mesa, rib(predvsem losos, tuna), rjav riž, polnozrnato pašto, quinoja je dobra stvar, skuta baje tudi, od zelenjave pa je avokado super za fitnes, za banane pa verjetno že vsi vejo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Hexx ()

solatko ::

Glede na to, da si star 14 let, ti priporočam vpis v kakšen klub, ki se ukvarja z vzhodnjaškimi borilnimi veščinami. Poizkusi najti takega, ki daje povdark na trening celotnega organizma, predvsem glave. Če boš pripravljen delati po navodilih mojstrov in ti ne bo preokupacija tekmovalnost, lahko najdeš s tem, hobi za celo življenje.
Delo krepa človeka

c0dehunter ::

Kje za hudiča je 50€ dovolj za dva meseca članarine? V Celju in okolici je mesečna karta 60€.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

einstein :P ::

Doma lahko delaš vaje za vse mišice, tudi brez pripomočkov.
STAY OUT OF MY TERRITORY!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

black ice ::

c0dehunter je izjavil:

Kje za hudiča je 50€ dovolj za dva meseca članarine? V Celju in okolici je mesečna karta 60€.

Študentske karte so cirka 30€ na mesec. V MB.

martincek1 ::

V Kranju 20€/mesec, s tem da moraš plačati še letno članarino 20€. Seveda govorim za določen fitnes, najdejo se tudi tisti za 50€-60€.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako se kvalitetno zrediti ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6327362 (25613) _IKE_
»

Pridobivanje Mišične mase??? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23037586 (27991) CleanPower
»

Poceni fitness oprema (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6812511 (8499) Heisenberg
»

Zdravje - bildanje (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
27730320 (20430) Avenger

Več podobnih tem