» »

Web design (photoshop,dreamweaver)

Web design (photoshop,dreamweaver)

creator2 ::

Lep pozdrav!

Sem samouk, ki se zanima za izdelavno spletnih strani. Sem kreativen in mi je web design zelo všeč.
Skozi sem dal že osnove HTML/CSS, zdaj pa grem na design strani s pomočjo photoshopa.

Veliko stvari mi je nejasnih, zato iščem pomoč. Super bi bilo, če bi si kdo lahko vzel čas in mi pomagal, saj je najlažje če je zraven tebe nekdo ki stvar obvlada. Ampak ne vrjamem, da ima kdo preveč časa, zato prosim le za gradiva na spletu, ker sam ne najdem dobrih.

Upam, da nebom prejel samo odgovore naj več iščem itd..

Lp

blackbfm ::

bolj specifično napiši kaj ti ni jasno.


Na grobo je tako da grafiko razbiješ na posamezne elemente, pol pa s cssjem naprej, margin, padding, display pa position prčkaš dokler ni na mestu..to je glavno, ostalo so pa finese ki se jih sproti učiš

neoserv ::

Te "finese" so tisto, ki ločijo hobi od profesionalca in ki vzamejo leta in leta, da jih piliš :)

Dober kotiček za vodiče je psd.tutsplus.com, ampak so malo bolj napredni.

Smashing magazine ti bo verjetno tudi ponudil kaj zanimivega.

Photoshop Etiquette bi znalo biti zanimivo branje, da boš imel pošlihtan workflow.
To nikoli ne škodi, ne pri začetnikih in ne pri profesionalcih.

Najlažje ti bo pa verjetno, če vpišeš v Google "photoshop tutorials" ali kaj bolj specifičnega - kar te bo v tistem trenutku mučilo.
NEOSERV.SI = Prijazno & hitro SSD gostovanje že 15. leto.
900+ domenskih končnic po noro nizkih cenah!
Brezplačna selitev od starega ponudnika.

martincek1 ::

Jaz ti lahko pomagam. Pošlji ZS.

harmony ::

Pomagaj si s tem linkom:
http://bit.ly/14nqOcj

creator2 ::

Hvala vsem skupaj :) Stvari so mi že bol jasne. Hvala neo-serv, take strani bi sam težko našel. Zdaj bom nekaj časa delal na photoshopu, potem sestavil osnovno stran in šel na kodiranje. martincek1 ti pišem, če kakega problema nebom znal sam rešit :D

Hvala še enkrat.

martincek1 ::

Nisem mislil pomoči na tak način. Vsekakor se najprej nauči vseh teh osnov iz linkov, ki so ti jih priporočili. Jaz ti lahko svetujem, kako se v relativno kratkem času naučiš _oblikovati_ strani, ki jih ne zna oblikovati 95% slovenskih web oblikovalcev.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Uvod v izdelavo spletnih strani (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Izdelava spletišč
277264578 (887) Netrunner
»

Adobe kaže pot v prihodnost: naročnina na programsko opremo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Pisarniški paketi
21045760 (38953) Nummy
»

Izredni študij ali tečaji?

Oddelek: Šola
292450 (1904) Gandalfar
»

Potrebe po izdelovalcih oz. oblikovalcih internetnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
313141 (2216) Hair
»

Cene profi portalov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Izdelava spletišč
1098743 (6138) Mr.B

Več podobnih tem