» »

Ebay finta

Ebay finta

djforever ::

Lp, zanimala me je cena tipkovnice sl500, pac je bila z velike britanje kjer majo funte, in sem tam kliknil buy da mi je spremenilo ceno preden sem hotel plačat tipkovnico, vendar je nisem plačal ker je bilo predrago, zdaj pa so mi jo poslali češ da sem jo naroču in da jo zdaj morem plačat,


Se da kaj storiti?, v bistvi je niti nisem naročil!
  • zaklenil: Tilen ()

Furbo ::

Če si kliknil buy, si jo naročil.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

SaXsIm ::

Čeprav je zanimivo, da so ti jo vseeno poslali. Plačaj, ali pošlji nazaj na svoje stroške.
SaXsIm

davidre ::

Ceno ti je dvignila poštnina do Slovenije. Preden si kliknil" buy it now" si moral preveriti , tako ceno in poštnino.

Hayabusa ::

Če jo imaš v my ebay, my orders, potem si jo naročil.
Čudno samo da so ti poslali brez plačila vnaprej.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

djforever ::

sem jo ze prodal za 20e

Phantomeye ::

djforever je izjavil:

sem jo ze prodal za 20e



in kako je 20EUR vredna tipkovnica predraga?

Pa bolje zate, da jo placaš (če je še nisi). da ne boš nekega lepega dne kake odločbe dobil ;)

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

1. Iz Ebay-a ne pošiljajo nekaj kar nisi plačal.
2. Če je imel na račun linkano kreditno kartico, in je dal Buy it now, potem je mogoče plačal ( v več preverjanjih )

3. Če še vedno misliš da nisi plačal si trol. Beri točko 1.

djforever ::

kAJ CE TI DOKAZEM DA NISEM PLAČAL PA SO MI POSLALI,ali kaj ti je,tisi trol,


TIPKOvnico nisem hotel narociti ampak sem pogledal kolko je cena,

New Lenovo Thinkpad SL300 SL400 SL500 English Keyboard 42... (261258498995)
mrcomponents_2013 | 110 | 100.0%
Sale date: 08/04/13
Tracking number: --
An unpaid item case is open for this purchase. Payment must be made by Aug 10, 2013.

tipkovnica pa je k meni prišla 7 avgusta,kdo pa je zdaj TROL!

ZDAJ KI pa sem plačal pa piše

New Lenovo Thinkpad SL300 SL400 SL500 English Keyboard 42... (261258498995)
mrcomponents_2013 | 112 | 100.0%
Sale date: 08/04/13
Tracking number: --
Estimated Delivery: Tue. Aug. 13 - Thu. Aug. 15
Payment was recorded and this unpaid item case has been closed.

Zgodovina sprememb…

Ziga Dolhar ::

Dejmo brez "trolov"...
https://dolhar.si/

techfreak :) ::

shadeX je izjavil:

1. Iz Ebay-a ne pošiljajo nekaj kar nisi plačal.

Možno da je odvisno od pošiljatelja. Načeloma ko kupiš zadevo oni tako pričakujejo da boš plačal, ker izbire tako nimaš.

djforever ::

Mipe ::

Se pravi, da si naročil tipkovnico, ki so ti jo poslali, vendar je nisi nikoli plačal? Pa celo prodal si tipkovnico, ki je nisi plačal?

Prej so oni žrtve goljufije kot ti.

GrimReaper ::

Ob 10-ih je še spraševal kaj naredit, ob 12-ih je pa že prodal tipkovnico, in jo vmes seveda plačal.
Ne vem kdo bi po povzetju pošiljal v SLO, valda počakaš dokler ne plača.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Phantomeye ::

GrimReaper je izjavil:

Ob 10-ih je še spraševal kaj naredit, ob 12-ih je pa že prodal tipkovnico, in jo vmes seveda plačal.
Ne vem kdo bi po povzetju pošiljal v SLO, valda počakaš dokler ne plača.


Odvisno, ker s klikom na buy se zavežeš, da boš plačal. In ker je ebay middle man je bolje zate, da plačaš.

Zgodovina sprememb…

shadeX ::

Potem je res mogoče od prodajalca, ampak ni mi jasno zakaj bi si delali probleme. Po drugi strani bi lahko tudi OP trdil da tipkovnice ni nikoli dobil ( tudi če jo je ), in tako mu nebi bilo treba plačati. Kako oni lahko trdijo da mora biti nekaj plačano do x datuma? Stvar lahko potuje po celem svetu tudi pol leta ali še več ( se mi je zgodilo ).

Če je to res, potem je prodajalec bebec.

Phantomeye ::

shadeX je izjavil:

Potem je res mogoče od prodajalca, ampak ni mi jasno zakaj bi si delali probleme. Po drugi strani bi lahko tudi OP trdil da tipkovnice ni nikoli dobil ( tudi če jo je ), in tako mu nebi bilo treba plačati. Kako oni lahko trdijo da mora biti nekaj plačano do x datuma? Stvar lahko potuje po celem svetu tudi pol leta ali še več ( se mi je zgodilo ).

Če je to res, potem je prodajalec bebec.



Sej, v resnici ne vem kako je s tem, moja referenca je edino tale tema:

https://slo-tech.com/forum/t559651/0

darkolord ::

Kako oni lahko trdijo da mora biti nekaj plačano do x datuma?
Ker je ta rok definiran od dneva sklenitve pogodbe in ne od dneva prejema stvari.

Machete ::

Za uporabo interneta in sploh ebaya, bi jaz uvedel nek izpit iz funkcionalne pismenosti, ko je ravno o tem odprta tema na ST.
Če op ne zna razbrati cene in poštnine, ali se o tem pozanimati brez klika buy, potem na ebayu nima kaj iskat in bi mu jaz takoj blokiral račun in prepovedal registracijo za nadaljnjih pet let. Brez heca.

mihec87 ::

Klikne na buy now da vidi ceno...:))
Made my day..

Okapi ::

Jaz bi pa prepovedal nategovalski ebay, ki šteje kot nakup, še preden dokončno potrdiš končno ceno s paypalom ali kreditno kartico. Naj si pogledajo, kako ima Amazon to urejeno.

O.

Machete ::

Mogoče že res, vendar bi to moral vedeti preden klikaš buy ipd. Njihova pravila pač. Komot jih ne sprejmeš in na ebayu ne kupuješ.
Biti ignorantski do splošnih pogojev uporabe pa ni ravno njihova krivda.

mihec87 ::

Saj vidiš vse cene ne rabiš klikat buy da vidiš končno ceno..V trgovini tudi znosiš na blagajno da vse poskenirajo oz seštejejo pa se pol odločaš?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

49106 ::

V trgovini tudi znosiš na blagajno da vse poskenirajo oz seštejejo pa se pol odločaš?


Ja, lahko si premisliš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

mihec87 ::

Ja lahko..
Samo boš rekel da redno naložiš poln voziček in pelješ na blagajno zato da vidiš ceno kot je to storil op?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Lonsarg ::

To je v bistvu ebayev zastarel način. Namreč v originalu si bidal in nisi mogel več spremenit(logično in pravilno), tak da seveda tudi preklicat nakupa nisi mogel.

Ampak sedaj je ratal zelo popularen Buy Now način, kjer ni bidanja, tukaj pa je IMO narobe, da ebay nima nekega cencel order gumba čimdlje, oziroma dokler prodajalec ne označi kot potrjeno, tako kot ima Amazon porihtano. Tak da ja, za Buy Now zadeve bi se spodobilo za ebay da omogoči cencel order. Ni pa nič ilegalnega na te, da ebay tega ne omogoča in pač oraš sprejeti njihov način poslovanja. Pa čeprav konkurenca praktično vsa to omogoča, celo slovenske štacune.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

mihec87 ::

Sistem je rahlo šlampast.ampak tukaj ni nič nategunskega-cene so vidne ter znane(razen če je problem seštevanje) predno stisneš buy now..

Okapi ::

Predvsem je sistem glup, ker se lahko izkaže, da na kartici sploh nimaš dovolj denarja. V vsaki normalni štacuni ti v tem primeru prekličejo nakup, na ebayu pa kar gnjavijo, da moraš kupit (oziroma da si kupil in moraš plačati). Sicer nimajo vsi trgovci na ebayu tega, nekateri ti pač skenslajo nakup, če ne plačaš takoj. IMHO bi moral ebay to sistemsko urediti. V vsaki normalni spletni štacuni imaš tudi nekaj časa (recimo 15 minut na Google Play, ali celo do takrat, ko robo pošljejo), da si premisliš.

O.

LitralSM ::

mihec87 je izjavil:

Saj vidiš vse cene ne rabiš klikat buy da vidiš končno ceno..V trgovini tudi znosiš na blagajno da vse poskenirajo oz seštejejo pa se pol odločaš?

Če ne vidim cene ali pa jo morda spregledam, potem nesem na kaso, da se poskenira. Nato sledi zadeva po stilu Amazona. Ampak mone od ebaya ti dajo vedeti, da ko ti prodajalka poskenira artikel, da si ga primoran kupiti in spljoh ne vrniti - spljoh.

Furbo ::

Ga pač ne uporabljaš, če ti sistem ne odgovarja.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Okapi ::

Lahko ga uporabljaš in pizdiš, da bi lahko imel kaj tudi bolje urejeno. Od kdaj je to prepovedano?

O.

#000000 ::

No sam, verjetno hoče OP. povedat to, da si mu v bistvu proti svoji voli prodali keyboard, to je zgleda nova fora ebay prodajalcev (ne ebaya) da robo pošljejo in te terjajo za plačilo, kljub temu da še niti nisi potrdil plačila preko paypala. Ponavadi se da z vsakim trgovcem zmenit tudi če si pomotoma kliknil buy (al pa nalašč) poveš da gre za napako in naj skenslajo nakup, seveda če reagiraš takoj.

Furbo ::

On je itak molčal, dobil tipkovnico, jo prodal naprej, usajati se je začel šele zdaj, ko je treba plačati. Kakšna predrznost od prodajalca, plačati mu je treba naročeno, višek.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Alamar ::

shadeX je izjavil:

Potem je res mogoče od prodajalca, ampak ni mi jasno zakaj bi si delali probleme. Po drugi strani bi lahko tudi OP trdil da tipkovnice ni nikoli dobil ( tudi če jo je ), in tako mu nebi bilo treba plačati. Kako oni lahko trdijo da mora biti nekaj plačano do x datuma? Stvar lahko potuje po celem svetu tudi pol leta ali še več ( se mi je zgodilo ).
Nemogoče, glede na to, da je imel obe metodi pošiljanja s tracking številko. Tudi, če je ravnal naivno, kar ni presenetljivo glede na to, da je pol leta registriran, se je s priporočeno metodo pošiljanja zavaroval.

driver_x ::

Furbo je izjavil:

On je itak molčal, dobil tipkovnico, jo prodal naprej, usajati se je začel šele zdaj, ko je treba plačati. Kakšna predrznost od prodajalca, plačati mu je treba naročeno, višek.


A tukaj komentirate sami nepismeni?

Furbo ::

driver_x je izjavil:

Furbo je izjavil:

On je itak molčal, dobil tipkovnico, jo prodal naprej, usajati se je začel šele zdaj, ko je treba plačati. Kakšna predrznost od prodajalca, plačati mu je treba naročeno, višek.


A tukaj komentirate sami nepismeni?


Kje sem v zmoti, utemelji malo gospod pismeni.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

djforever ::

Alert!
Your account has exceeded eBay's limit for unpaid items. As a result, your buying privileges have been restricted.

You're still able to pay for items you've won in an auction-style listing or purchased through Buy It Now. And if you already placed a bid on an item and win it later, you can pay for it. You can also still sell.

For more information on the details of this restriction, please visit your "My Messages" section of My eBay.

zdaj pa zaradi teh buy it now ker nisem vedel da ko kliknem to da morem kupit zadewo,so mi kar fantje onemogočili kupovanje za 30dni

lp:)

darkolord ::

Kaj hudiča si pa mislu, da se bo zgodilo, ko si kliknu gumb "KUPI"?

49106 ::

Da se bo v naslednjem oknu pojavil gumb 'potrdi nakup'

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 49106 ()

Furbo ::

djforever je izjavil:

Alert!
Your account has exceeded eBay's limit for unpaid items. As a result, your buying privileges have been restricted.

You're still able to pay for items you've won in an auction-style listing or purchased through Buy It Now. And if you already placed a bid on an item and win it later, you can pay for it. You can also still sell.

For more information on the details of this restriction, please visit your "My Messages" section of My eBay.

zdaj pa zaradi teh buy it now ker nisem vedel da ko kliknem to da morem kupit zadewo,so mi kar fantje onemogočili kupovanje za 30dni

lp:)


Ja in kaj je poanta tvoje objave?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mihec87 ::

Furbo je izjavil:

djforever je izjavil:

Alert!
Your account has exceeded eBay's limit for unpaid items. As a result, your buying privileges have been restricted.

You're still able to pay for items you've won in an auction-style listing or purchased through Buy It Now. And if you already placed a bid on an item and win it later, you can pay for it. You can also still sell.

For more information on the details of this restriction, please visit your "My Messages" section of My eBay.

zdaj pa zaradi teh buy it now ker nisem vedel da ko kliknem to da morem kupit zadewo,so mi kar fantje onemogočili kupovanje za 30dni

lp:)


Ja in kaj je poanta tvoje objave?


Da ni prebral kaj mu piše predno je klikal...

Furbo ::

Še en bučman, ki pomaga dodajati slovenske kupce na shitliste.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

techfreak :) ::

Pogosto kupujem na Ebayu in niti enkrat mi ni uspelo kupiti zadeve, ki je ne bi zelel.

Sicer pa tudi ce si po pomoti kupil, bi lahko prodajalcu pisal sporocilo in razlozil da si po pomoti kliknil (v najslabsem primeru bi prodajalec zahteval placilo stroskov za ponovno objavo oglasa).

Glede opozorila pa bi domneval, da nisi to storil samo 1x, temvec vsaj 2x ali vec.

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435936475 (5827) lolipop2
»

Zmagal Ebay avkcijo - trgovec prodal tretji osebi

Oddelek: Loža
458261 (6345) grandioso74
»

eBay - zakaj tako nizka cena, kako? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5310494 (8807) polde01
»

problem z zlorabo ebaya

Oddelek: Omrežja in internet
343079 (1837) Pesimist
»

Nakupovanje preko ebaya

Oddelek: Loža
3011337 (10759) krneki

Več podobnih tem