» »

Simobil live

Simobil live

««
«
1 / 8
»»

T0RN4D0 ::

No zadeva je takšna, da simobil na svoje telefone tlači bližnjico do njihovega live portala na takšne tipke, kjer je največja verjetnost da se nenamenoma povežeš na njihov portal, po ne vem kakšni logiki pa ti računajo obisk portala kar glede na čas, al pa ti zaračunajo za nalaganje osnovne strani, kaj vem. Na mojem c902 je live bližnjica postavljena na tipko "potrdi", zraven tiste s katero se premikaš v meniju nazaj, skratka, karkol preveč prtisneš si že na njihovem portalu =) (dvojno odkleneš, greš do konca nazaj v menijih in na koncu pritisneš obe skupi), poleg tega še na net po defaultu skoraj ne moreš prit mimo portala.

Ravno sem dobil položnico in je od te wap strani naneslo 1.1€. Na strani nisem bil nikoli namerno, niti se nisem kej povezoval na net preko tega portala. Ni neka strašna vsota, ampak na k* mi gre da najedajo s tem portalom, nakoncu pa ti za nič (dobesedno) še računajo.


Zanima me, če se da te bližnjice kako odstranit? Brez da sesujem telefon ali prekinem garancijske pogoje. Čudno, da ni tale poslovni model kej skregan s potrošniškimi pravicami. Kot bi microsoft na namizje dal en ogromn rdeč gumb, in če ga ponesreči klikneš dobiš položnico. :\
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

WaterBoy ::

Pridi ma mobitel >:D

urosh ::

Pokliči na simobil, pa ti lahko v celoti izklopijo internet. Če ga ne uporabljaš, je to mogoče najboljša opcija...

Lp

Bor H ::

Neuradn firmware morš inštalirat, ne vem pa kako gre zo na SEjih. Gre pa definitivno za eno od zadev zaradi katere me simobil ne bo vidu še neki časa.

Infinity ::

pejt na simobil in zahtevej uradne SE firmware, so primorani d ti ga zamenjajo brez doplačila.

Adrijan0 ::

Neuradn firmware morš inštalirat, ne vem pa kako gre zo na SEjih. Gre pa definitivno za eno od zadev zaradi katere me simobil ne bo vidu še neki časa.


Neuraden? Zdej je gor "neuraden". Pojdi na domačo stran in dol potegni FW. Verjetno boš potreboval kabel, če ga pa imaš to nebi smela biti velika težava.

neres ::

Gre se za to da je ta jajc od Simobil Live naštiman kot domača stran. To lahko spremeniš v internetnem profilu. Vsaj na mojem starem Samsungu je tako...

Ampak pazi ker (zdaj?) se je pojavila tudi ena napaka da vsakič ko greš na internet, kamorkoli, ti zaračuna kot da bi šel na Simobil Live. Rešitev: reklamacija.
Jaz jim težim že nekaj tednov v zvezi s tem.
Morda jim bo moralo težit več ljudi da to dokončno uštimajo...

jest10 ::

Ustvari si internetni profil kjer ne boš imel vpisanega simobilovega serverja itd. Tako se ti ob pritisnjeni tipki ne bo moglo nikamor povezati.

Meizu ::

Zakaj enostavno ne sklopiš prek telefona dostopa do interneta ali wapa nasploh in ga ob potrebi spet vključiš... Vsaj na svojem telefonu (Samsung omnia) imam to opcijo.

T0RN4D0 ::

Ampak pazi ker (zdaj?) se je pojavila tudi ena napaka da vsakič ko greš na internet, kamorkoli, ti zaračuna kot da bi šel na Simobil Live. Rešitev: reklamacija.


Prepričan? Ker bi bilo čist možno. A kdo ve kako sploh simobil zaračunava ta njihov portal?
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

steev ::

Das gor original software od SE, in ne pofukanega branded vodafone live softwarea.
:|

ABX ::

No zadeva je takšna, da simobil na svoje telefone tlači bližnjico do njihovega live portala na takšne tipke, kjer je največja verjetnost da se nenamenoma povežeš na njihov portal, po ne vem kakšni logiki pa ti računajo obisk portala kar glede na čas, al pa ti zaračunajo za nalaganje osnovne strani, kaj vem. Na mojem c902 je live bližnjica postavljena na tipko "potrdi", zraven tiste s katero se premikaš v meniju nazaj, skratka, karkol preveč prtisneš si že na njihovem portalu =) (dvojno odkleneš, greš do konca nazaj v menijih in na koncu pritisneš obe skupi), poleg tega še na net po defaultu skoraj ne moreš prit mimo portala.

Ravno sem dobil položnico in je od te wap strani naneslo 1.1€. Na strani nisem bil nikoli namerno, niti se nisem kej povezoval na net preko tega portala. Ni neka strašna vsota, ampak na k* mi gre da najedajo s tem portalom, nakoncu pa ti za nič (dobesedno) še računajo.


Zanima me, če se da te bližnjice kako odstranit? Brez da sesujem telefon ali prekinem garancijske pogoje. Čudno, da ni tale poslovni model kej skregan s potrošniškimi pravicami. Kot bi microsoft na namizje dal en ogromn rdeč gumb, in če ga ponesreči klikneš dobiš položnico. :\


Problem je tudi na tvoji strani. V nobenem primeru se ne sprejme default inštalacijo ki ti ponudi operater. Software telefona vrni nazaj na fabriške nastavitve. V kolikor to ni možno, vrni telefon nazaj.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

steev ::

Vem da so pri nokiji tudi uvalil live pa si lahko preprosto zamenjal. Na SE vodafone firmware pa ne mors spremenit. Tko pač je.
:|

bluefish ::

Ampak pazi ker (zdaj?) se je pojavila tudi ena napaka da vsakič ko greš na internet, kamorkoli, ti zaračuna kot da bi šel na Simobil Live. Rešitev: reklamacija.


Prepričan? Ker bi bilo čist možno. A kdo ve kako sploh simobil zaračunava ta njihov portal?
Da, res je tako. Sicer se je le malo potrebno poigrati z nastavitvami internetnih profilov in izklopiti posredniško storitev. Privzeti profil je za nastavitve zaklenjen in novega preneseš s Simobil strani, ki omogoča urejanje.

jan01 ::

Je tako težko v google vtipkat c902 debranding?! Že prvi zadetek http://www.esato.com/board/viewtopic.ph....... pa prej natančno preštudiraj še po drugih straneh(predvsem glede verztije firmwara.....

neres ::

Ampak pazi ker (zdaj?) se je pojavila tudi ena napaka da vsakič ko greš na internet, kamorkoli, ti zaračuna kot da bi šel na Simobil Live. Rešitev: reklamacija.


Prepričan? Ker bi bilo čist možno. A kdo ve kako sploh simobil zaračunava ta njihov portal?

Stoposto. Vsaj pri meni, mogoče pa se to ne dogaja vsem.
Aja: portal se zaračuna 0,10€ vsakič ko ga obiščeš. Če ga ne obiščeš se nič ne zaračuna.


Da, res je tako. Sicer se je le malo potrebno poigrati z nastavitvami internetnih profilov in izklopiti posredniško storitev. Privzeti profil je za nastavitve zaklenjen in novega preneseš s Simobil strani, ki omogoča urejanje.

Meni se to dogaja brez kakih posredniških storitev. Torej je to prav nek bug pri Simobilu.


Da razložim bolj na dolgo:
1. uporabljam internet in opazim (prek SMS o porabi in na Asistentu) da se mi zaračunava obisk Simobil Live. (Seveda te Live strani nikoli ne obiščem, ampak grem direktno na URL želene strani.)
2. pokličem klicni center. ko končno dobim nekoga ki se malo razume mi ta pove, da pri njih (v njihovi bazi, kjer je sproti preveril) tej Simobil Live obiski sploh niso zabeleženi in da gre samo za bug v Asistentu ter SMSih o porabi in naj se ne sekiram, da na računu konec meseca to ne bo zaračunano.
3. dobim račun in to JE zaračunano.
4. pokličem klicni center in pravijo, da bojo to odšteli pri naslednjem računu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

ttommy ::

Zato pa telefoni niso za otroke....Na mojem SE je tipka za Vodafone live na smerni tipki za navzgor,ampak poveže se šele,ko to potrdim.Je pač treba bit pazljiv.
Zdaj ne vem kako je z obračunavanjem,ampak ko so še bili tolarji,so naredili tako,da se je vsak vstop na Vodafone live portal zaračunal 20 SIT,prenos podatkov pa ne posebej.Sam na Vodafone live skoraj sploh ne grem,zelo veliko pa uporabljam E-buddy (Mobilni MSN) in je zelo zelo poceni,tako da sem sam zadovoljen s Simobilom.
Gamer

T0RN4D0 ::

Navzgor je ena bližnjica kjer te vpraša kaj češ nardit ja, najbolj nadležna je pa zgornja desna tipka, v menijih se z njo pomikaš nazaj, ko prideš ven iz menijev je pa dostop do live portala brez kakršnegakoli vprašanja. (torej če si nekje globoko v menijih in klikneš 5x nazaj si že na portalu :))

To se mi zdi prav ogabno podtikanje, interneta si pa tud ne bi izklapljal. Bom jih šou enkrat nalajat ko bom v ljubljani. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

T0RN4D0 ::

Ah, končno sem najdu meni kjer se da spremenit domačo stran. :) Kul. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

slitkx ::

T0RN4D0, za svojo nesposobnost ne krivi drugih.
Kdor ne zna uporabljati mobilca ali pa je prelen, naj se ukvarja z lego kockami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slitkx ()

5er--> ::

Na SE vodafone firmware pa ne mors spremenit.

Zato imam jaz brandanega SE K210i spremenjenega v debrandanega W200i...

zee ::

Eh. Imas spodoben telefon in obisces resne spletne strani, ne pa nekih jajc, kar Simobilov Live in Mobitelov Planet zagotovo sta.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

20sdfj093f ::

Ampak pazi ker (zdaj?) se je pojavila tudi ena napaka da vsakič ko greš na internet, kamorkoli, ti zaračuna kot da bi šel na Simobil Live. Rešitev: reklamacija.
Jaz jim težim že nekaj tednov v zvezi s tem.
Morda jim bo moralo težit več ljudi da to dokončno uštimajo...


Za pretekli mesec (enkrat ta teden bo verjetno prišel račun) mi bodo zaračunali 1.65€+ddv za "Zabavne aplikacije", kot sem videl na seznamu v Si.Asistentu. Na helpdesku pravijo, da sem dostopal do Vodafone Live.

Zanimivo pri vsem tem je to, da na svojem dlančniku (HP iPaq RW6815) sploh nimam WAP clienta...

Bojim se, da reklamacija ne bo zalegla. Pa saj bi imel manj stroškov, če bi na vse skupaj pozabil, ampak če me mislijo lupiti vsak mesec za 2€...

LPd

Pyr0Beast ::

Uporabnikova neumnost ne more odtehtati strateško postavljene tipke in povezovanje na internet brez njegove privolitve !
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

__Devil__ ::

idi na mobitel pa pusti simobil pri miru raje ! :D

Bor H ::

Nočm bit troll ampak delno se strinjam z devilom, zarad takih malenkosti sem raje pri monopolistu..

5er--> ::

Mobitel ima tudi svoje branded telefone...:8)

Gandalfar ::

@dpavli: daj zahtevaj od njih tocen podatek kdaj si dostopal do Simobil Live

Bor H ::

Mobitel ima tudi svoje branded telefone...:8)


Resno? Največ kr sm vidu je kakšna melodaija ali ozadje, ki ga ne moreš odstranit. Če je pa Itak Foun branded se pa pomoje ne morš prtožvat.

5er--> ::

Za SE k210i (sicer star telefon) lahko dobiš branded firmware od mobitela, simobila... seveda sem sam naložil proizvajalčevega.

Pri sošolki vem, da ima SE namensko "net" tipko, ki te vrže na mobitelovo stran, pa menuji so malce predelani. Še ena fora je, da je ena smerna tipka zaklenjena na net (npr gor) in kaj kmalu s5 nehote kuriš kB in/ali kaj drugega.

JayDee ::

Ampak pazi ker (zdaj?) se je pojavila tudi ena napaka da vsakič ko greš na internet, kamorkoli, ti zaračuna kot da bi šel na Simobil Live. Rešitev: reklamacija.

Točno ta "napaka" se je meni dogajala v preteklih mesecih... Večkrat sem jo opazil, pa sem si mislil "Ah, ziher sem kaj štrckal po tistem njihovem portalu, ko sem zamenjal telefon in sem sprobaval razne funkcije na ta novem." Potem sem pa le začel biti pozoren, ko se je iz meseca v mesec v nekakšnem ponavljajočem se vzorcu začelo tole pojavljati na ecare-u.

Spomnim se enkrat maja ali junija, ko sem prek njihovega https://ecare.simobil.net/ pregledoval sprotno porabo, sem videl 2 postavki - eno z "LIVE.SIMOBIL.SI" in drugo "INTERNET.SIMOBIL.SI" - v razmaku 1-2 sekund. (NIKOLI v zadnje pol leta nisem šel na ta portal. Zavestno se mu izogibam, ker vem, da se zaračunava vstopna provizija, ne pa prenos podatkov.) No, pri postavki "LIVE.SIMOBIL.SI" je seveda količina 0,00 KB - normalno, ko pa dejansko sploh nisem bil gor. Ah, pa se nisem nič kaj preveč razburjal, raje sem počakal račun. No in na računu postavke za uporabo Vodafone Live! portala ni bilo. "Fajn," sem si mislil, "so porihtali. Torej je napaka le na sistemu za pregledovanje trenutne porabe, na računu pa je porihtano in ni nič zaračunano."
Naslednji mesec, torej junij ali avgust, pa sem enkrat šel na Vodafone Live! portal, ko sem kupil vstopnice za kino. Seveda se je pridno na ecare-u prikazala postavka za obisk portala (poleg vseh tistih ostalih, ki se "po krivici" tam pojavljajo). Potem je pa konec meseca prišel račun. Na njem pa ni bilo nobene postavke za dotični portal. Čeprav sem ga enkrat dejansko obiskal. Takrat sem videl, da napaka sploh ni porihtana, ampak enostavno ne zaračunajo provizije za Vodafone Live! portal pa konc. In težava je kao odpravljena.

No, tako je bilo tudi v avgustu - na Vodafone Live! portal seveda nisem hodil, v ecare-u je postavka sicer bila, a me po preteklih izkušnjah ni skrbelo. Včeraj pa dobim račun in na njem postavka: Uporaba Vodafone live! / WAP strani. "Na srečo" znesek znaša le nekaj evrov, ampak vseeno - račun bom reklamiral zagotovo. Pa ne zaradi teh par evrov, ampak zaradi principa. -- Koliko ljudi račun kar plača, misleč da so pač bili enkrat par tednov nazaj verjetno na tem portalu in morda prebrali dnevni horoskop ali kako novico?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayDee ()

Adrijan0 ::

Jaz sem tudi dobil na računu da sem uporabljal neke vodafone wap/live strani. Uprašal sem na simobilu če mi lahko to izklopijo pa ne morejo. Problem je v tem da zadeva niti ne vem kako zgleda. Ker pa imam use zastonj, se mi spet nabirajo neki centi, ki jih bom moral plačat, spet ne vem od kje (prekoračil nisem nobenih mej, minute, smsji ipd.). Skratka delavka od simobila mi je rekla da lahko napiše pritožbo, pa sem ji rekel, da če se bo to še dogajalo pridem mimo.

dodano:

Očitno nekaj zaračunavajo, kaj pa se mi ne sanja. Količina je pa 0.
02. 09. 15:53:49 podatki xxx LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 0,00 0,0825
30. 08. 16:33:13 podatki xxx LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 0,00 0,0825
28. 08. 15:51:21 podatki xxx LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 1,11 0,0825

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Adrijan0 ()

šernk ::


Pri sošolki vem, da ima SE namensko "net" tipko, ki te vrže na mobitelovo stran, pa menuji so malce predelani. Še ena fora je, da je ena smerna tipka zaklenjena na net (npr gor) in kaj kmalu s5 nehote kuriš kB in/ali kaj drugega.


ja vendar brskanje po planetu je za vse zastonj če se ne motim. vse smerne tipke se pa lahko na vseh SEjih nastavlja ročno kar sem jih imel do sedaj v rokah.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

JayDee ::

Adrijan0,
stvar je taka... če imaš ti določeno količino prenosa podatkov brezplačno, to tako ostane. Prenos podatkov, na katerokoli stran greš ali pa MSN ali Skype itd., to gre vse pač prek dostopne točke INTERNET.SIMOBIL.SI in tukaj se ti podatki štejejo, a ker jih imaš določeno količino zastonj, pač bo cena 0. (Potem, ko prekoračiš ta limit, se ti začne seveda zaračunavat.)
Če pa odpreš ti Si.Mobilov portal Vodafone Live!, pa se NE zaračunava količina prenesenih podatkov, ampak vstopna provizija! Tam, ko v ecare-u gledaš podatke, je samo informativne narave. To ne zaračunavajo niti se ne šteje v tisto količino podatkov, ki jo imaš zastonj. Po domač - nč ne plačaš prenos podatkov (govorim seveda znotraj tega Vodafone Live! portala), ampak vsakič, k odpreš ta portal, ti zaračunajo nek fixen znesek. (Ki ne vem, koliko točno je... mislim, da je 10 centov.)

Aja, še to... debata v tem forumu je pa ta, da - vsakič, ko greš na eno drugo internetno stran (prek dostopne točke INTERNET.SIMOBIL.SI), tebi zravn zaračunajo še dostop do portala Vodafone Live! (prek dostopne točke LIVE.SIMOBIL.SI), čeprov na ta portal sploh nisi šel!!! (No, problem je sploh v tem, da ti ne nardijo tega vsakič, ampak samo včasih. Ampak ta "včasih" je toliko pogost, da ti hitr nabije 5 EUR.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JayDee ()

Adrijan0 ::

JayDee a misliš da sem neumn? Če ne znaš brat, oprosti. Sem napisal da nič ne prekoračim. Tisto kar si pa napisal v drugem odstauku je čisto butasto. Če direktno dostopaš do strani, ki jo želiš, nima simobil live nobene veze.

JayDee ::

Vem, da ne prekoračiš, zato sem v prvem odstavku to tudi napisal tudi v oklepaj. Vse ostalo je pač malo bolj obširna razlaga, kako naj bi ta stvar delovala, a očitno ne deluje prav dobro.

To, kar sm jaz napisal v drugem odstavku, pa je odgovor na tvoje
Očitno nekaj zaračunavajo, kaj pa se mi ne sanja.
Razložiti sem ti želel torej, da se ti bo malo bolj sanjalo, kaj ti zaračunavajo. Jasno kot beli dan pa mi je, da tudi ti nimaš IQ od hidranta in da zagotovo tudi brez moje razlage razumeš, da je to, kar ti zaračunavajo, popolnoma nepravilno, je njihova napaka in ti tega ne bi smeli zaračunavati.

Adrijan0 ::

Ti ne razumeš da mi zaračunavajo uporabo simobil live appov, to je tvoj problem. In naj si bo za euro al dva na mesec, jz jim tega sranja ne bom plačeval. Naj prvo urihtajo njihovo omrežje ipd, ne pa da je po večini zasedeno in nevem še kaj.

JayDee ::

A moram res quotat svoj post?
...je to, kar ti zaračunavajo, popolnoma nepravilno, je njihova napaka in ti tega ne bi smeli zaračunavati...
Zdej mi pa povej, če ni to, kar sm jst napisal, čist isto, kot si napisal ti?

Anyhow - jst razumem, da ti zaračunavajo Simobil Live!, ker jih zaračunavajo tut meni. In zato sem račun zavrnil oziroma ga reklamiral, čeprav je le par evrov. In to naredi tudi to. Saj si napisal, da jim tega sranja ne boš plačeval, jaz pa se s tem popolnoma strinjam in tudi jaz jim tega ne bom plačeval.

Adrijan0 ::

JayDee, definitiuno bom, problem je sam v tem ker me čudno gledajo, ker se tam dajam za kak euro. Anyway.. Naslednji mesec bom zadevo reklamiral, ti pa tačas sporoči, kako gre z reklamacijo + koliko natančneje so te opeharili.

JayDee ::

V petek popoldne, tam okoli 17. ure, sem po e-mailu poslal sporočilo, da reklamiram račun št. 0908... (ne vem na pamet številke :P). Zraven maila sem dodal še attachment - PDF datoteko, kjer so po datumu in uri navedene vse postavke, ki se tičejo prenosa podatkov. Tako INTERNET.SIMOBIL.SI kot tudi LIVE.SIMOBIL.SI. V tem dokumentu so lepo označeni tudi "pari", v katerih se neupravičeno zaračunane postavke tudi vidijo.
Evo, bom tle pripel to datoteko, da jo še ti vidiš. Saj je verjetno zelo podobna tisti tvoji specifikaciji, ki jo dobiš zraven računa: Izpisek iz specifikacije k računu. Lepo je razvidno, da sem proti koncu obračunskega obdobja prekoračil teh 100 MB prenosa podatkov, ki jih imam zastonj, zato so mi ta prekoračen limit prenosa podatkov pač zaračunali. S tem se seveda popolnoma strinjam.

Uglavnem, glede na to, da je bila reklamacija poslana v petek pozno popoldne, bo verjetno obravnavana šele v ponedeljek (če ne kasneje). Več informacij, kako je šlo, torej od jutri naprej. ;)

No, pa sej ni tako visok znesek... malo več kot 3 EUR. Ampak jaz sem pač trmast, hočem vedno doseči svoje in se mi gre za princip. Koliko uporabnikov, ki niti ne spremljajo porabe niti niso pozorni na postavke na računu, kar na slepo plača? Koliko ljudem takole "ukradejo" par evrov? :O ;(

BladE_ ::

Imam točno tak problem kot večnia v tej temi... "Orto smart" paket sem zamenjal za "Orto u nulo" in to samo zato, da bi imel teh 100Mb zastonj... Mesec ali dva nazaj sem se logiral na si.asistenta in opazil, da mi zaračunavajo vstop na "live.simobil.si". Poklical sem tja in so mi rekli, da verjetno pritiskam bližnjico na telefonu (imam SonyEricssona) ali pa, da je telefon pokvarjen in se sam povezuje na ta portal. Nekaj dni nazaj sem zamenjal telefon (HTC), ki nima veze s simobilom, nima vodafone softwerja, domača stran je nastavljena na google itd. Spet sem se logiral na si.asistenta in SPET "live.simobil.si"... WTF...

01. 09. 14:40:32 podatki 38640352757 LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 0,00 0,0825
01. 09. 21:03:04 podatki 38640352757 LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 1,17 0,0825
01. 09. 21:49:11 podatki 38640352757 LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 0,00 0,0825
02. 09. 15:32:09 podatki 38640352757 LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 0,00 0,0825
02. 09. 16:31:38 podatki 38640352757 LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 1,43 0,0825
03. 09. 12:08:00 podatki 38640352757 LIVE.SIMOBIL.SI SVNSM 0,00 0,0825 itd....

Do danes se mi je nabralo cca 2€ porabe od "obiskovanja" tega portala... Počakal bom, da vidim kakšen odgovor na reklamacijo bo dobil @JayDee ...


Mislil sem, da sem osamljen primer ampak kot vidim nas je več... Se popolnoma strinjam z naslovom teme!!!!

LP

Hardstyle ::

Tudi jaz imam enako težavo, uporabljam pa LGja in Opero. V dobenem primeru se ne povezujem preko simobil portala!

Adrijan0 ::

Hm, jaz bom počakal samo še naslednjo položnico, potem pa grem v akcijo. Simobilovci so kot je videt mal nesposobni.

madmitch ::

Začuda se meni to ne dogaja, niti enkrat nisem "šel" na Simobil live. Bi bilo pa to verjetno lahko zadosten razlog, da te predčasno spustijo iz krempljev, če seveda malo ponergaš v kakšnem večjem centru, da se te le odkrižajo in jim ne nakoplješ kakšnih podobnih reklam, kod jih je SiOL kasiral.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

J_x_N ::

No vidim, da imate tudi vi te težave...meni so tudi prejšnji mesec zaračunali uporabo simobil live portala, ki ga še živi dan nisem obiskal, ker vem da se zaračuna. iz gsm-a (nokia n95) sem že takoj prvi dan odstanil vse bližnjice in si za domačo stran nastavil google. no in sm za foro reklamiral ta račun in sem takoj naslednji dan dobil mail, da se oni niso nič zmotli. pol sm rekel ok...možno da sem se zmotil (kljub temu da se točno spomnem tistega dneva ko naj bi to uporabljal...in sicer je blo na lentu ko je simobilu tako ali tako padlo omrežje ven in še klici in smsi niso bli možni)
kmalu je prišel račun za ta mesec in so mi spet zaračunali uporabo portala...tako da sm spet oba računa reklamiral in tudi nobenega še plačal. zdej pa čakam na rešitev že skoraj en teden pa mi še niso nič sporočili. si.asistena ne uporabljam tako da ne vem kaj tam piše.
mislim, da se nam ni treba zagovarjat ali se slabo počutit če nas kdo čudno gleda da reklamiramo 1 eur...v nasprotnem primeru (torej če bi simobil ugotovil da smo jim plačali račun za en eur manj) bi nas izterjali tako ali drugače (tudi z izklopom iz omrežja) pa če tko pomislite njim 1 eur predstavlja samo še večji drobiž kot nam, pa se mu ne odrečejo...
bom sporočil, ko dobim rešeno pritožbo...drugače ap čakam tudi na vaš feedback;)

J_x_N ::

evo hiter update;)
sm lihkar dobil mail da so mi odobrili pritožbi za oba računa (torej tudi za ta prvega , ki so mi mi jo že enkrat zavrnili).
Nauk zgodbe je torej, da če ste sigurni da tega niste uporabljali jim težte do konca. pri meni se je šlo za 0,60 eur;)

Keyser Soze ::

V bistvu se lahko delno rešiš iz tega "pekla", tako da odstraniš privzeto dostopno točko in nastaviš tako, da telefon vedno zahteva potrditev dostopne točke. Pač en klik več, če hočeš na internet.

Ampak v nobenem primeru ti pa ne bo vzpostavil povezave pred potrditvijo.
OM, F, G!

JayDee ::

Keyser Soze,
imam 2 dostopni točki - Simobil Internet in Simobil MMS. Kadar grem v browser, me vpraša za naslov strani (v nastavitvah imam naštimano, da ob odprtju browserja odpre zaznamke). Ko vpišem naslov strani, me vpraša za dostopno točko. Če sem doma, izberem svoje WLAN omrežje, če sem pri kolegu njegovo, če pa nisem v bližini nobenega, pa izberem dostopno točko Simobil Internet.
V nastavitvah same dostopne točke je domača stran prazna! To sem naredil ravno zato, da ne bi SLUČAJNO kdaj po pomoti pritisnil "Pojdi na domačo stran" in bi se mi odprl tisti portal, ki ga (tako kot J x N) nikoli zavestno nočem obiskati.

Sem pa nekaj opazil - če grem pod napredne nastavitve (al nekaj takšnega) pri dostopni točki, je vpisan IP naslov proxy strežnika. Ta IP naslov sem izbrisal ven (sedaj je prazno polje) in se poskusil povezati na internet. Dela! (Poskusil sem "za foro" odpreti Vodafone Live! portal in noče delat! That's just the way I like it!) Od danes naprej bom torej dostopal na internet brez proxy strežnika. Pa bomo videli, če je to problem. V teoriji naj ne bi smel biti problem, saj direktno naslavljam vse spletne strani in proxy strežnik nima kaj "srat" s povezavo na portal tik preden me poveže na ciljno stran. Ampak teorija je eno, praksa je drugo. In ker nisem ravno laik, kar se tiče IT-ja, vem, kako proxy strežnik deluje, in ravno iz tega razloga sem ga vrgel ven iz nastavitev. (Sicer imajo nekateri mobilni operaterji nastavljeno, da na internet moraš it prek proxy-ja, sicer ne deluje, ampak Simobil očitno ni takšen. Kar mi je všeč, saj sumim, da je ravno proxy strežnik tisti, ki mi dela preglavice.)

Še vedno pa velja, da sporočim tule na forumu takoj, ko dobim kak feedback od Simobilovcev, kar se tiče moje reklamacije računa.

Adrijan0 ::

Bom tudi jaz reklamiral drugi mesec, takoj ko dobim račun. Da bom imel za 2 meseca reklamacijo. Bom tudi tam povedal, da nisem edini s to težavo. Naj si bo za euro ali dva, jaz njim redno plačujem oni mene redno nategujejo zgleda.

šernk ::

jah njim ta € pomeni še kako dosti...1€ tu 1€ tam...pa se jim nabere na koncu meseca 5.000€

sicer pa kaj je s tem simobilom? zadnje časa imam na vseh večjih prireditvah težave s klici v njihova omrežja. razmišljal sem že o prehodu na njih (potem me je mobitel rešit z đžabest paketom), vendar še nikoli nisem imel takšnih problemov s klicanjem v simobil kot zadnje 2 meseca (smse dostavi čez 2 uri...številka večkrat nedosegljiva)
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.
««
«
1 / 8
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
11628848 (18470) Sami
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034940 (20044) Veron
»

Huge dillema...simobil paketi

Oddelek: Mobilne tehnologije
264738 (3855) mojsterleo
»

Simobil internet

Oddelek: Mobilne tehnologije
121323 (963) kmetek
»

SiMobil nas spet nategnuje - zvisali so ceno za vec kot 12krat

Oddelek: Mobilne tehnologije
394542 (3072) Lonsarg

Več podobnih tem