» »

Trpežen, star in poceni avto za avanturističen roadtrip

Trpežen, star in poceni avto za avanturističen roadtrip

1 2
3
»

STU-III ::

Blinder je izjavil:

GrimReaper je izjavil:


Pri temu Clarusu tako dobim okol 9s. Če pa od takrat ko se sliši da spelje pa okol 9,5s.
Res me zanima kako se pravilno meri.


Pravilno bi treba merit do naprimer 105 km/h zaradi napake števca hitrosti. In če rabi avto 10 sekund do 100 pomeni, da bo rabil VEČ kot pol sekunde za naslednjih 5 kmh. Pač vedno počasneje pospešuje. Te amaterske meritve pospeškov na yt so čist nenatančne. Dobre sam za se hvalit, da tvoj avto pospeši bolje od tovarnšikih podatkov. Jasno, pol sekunde po štartu se začne štet, meritev pa se ustavi pri realnih 93 kmh

nesposobneži v glavnem


Ne vem, od kje imaš podatke o teh zamikih na števcih za hitrost ampak pri našem Clarus-u je hitrost na števcu enaka tisti, ki jo prikažejo merilniki hitrosti ob cestah.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

STU-III ::

GrimReaper je izjavil:

Potem te bo moral pa slon brcnit, ker pride komot v 10s do 100, ne trolaj preveč s tistim upadanjem moči za 50%...

To 50% je res bullshit.
Sam sem imel najstarejšega 2000 letnik P106 1.0. 9 let je bil star ko sem ga prodal, pa je imel lepo 19s do 100, kot po uradnih podatkih.
Ta avto se še zdej vozi, in grem stavit da ima po 13 letih še vedno 19s do 100.

Za Ferrarije ne morem rečt, nimam dovolj avtomobilskega znanja, da bi vedel katera stvar bi lahko tolk vplivala na zmanjšanje moči.

10,7s, kako to dobiš? Ker sam sem vedno meril po teh YT videih tako da sem začel štopat ko se je začel premikat števec za hitrost.
Pri temu Clarusu tako dobim okol 9s. Če pa od takrat ko se sliši da spelje pa okol 9,5s.
Res me zanima kako se pravilno meri.


Jaz sem na tistem posnetku tudi nameril vedno 9s, foter pa, ko je gledal, je rekel, da je ravno nekaj takega, kot tovarniško, ampak jaz sem meril od takrat, ko se je začel premikati števec za hitrost, on pa takoj, ko so se začeli višati obrati, tako da zdaj tudi jaz ne vem, kaj je pravilno? :|

@blinder

Ne vem, zakaj se tebi zdi, da je na yt nenatančno? Ravno tako mora v fabrki en voznik testirat pospeške in tudi tisti voznik ni računalnik, da bi bili njegovi časi najbolj pravilni. Sicer je pa čisto odvisno od voznika do voznika, eden bo zvozil v 12.5s, eden v 10.5s, spet drug pa v 9s...

Odvisno je seveda tudi od podlage in pnevmatik... Že, če testiraš na drugem asfaltu so rezultati lahko opazno različni zaradi oprijema...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

GrimReaper ::

Ne vem, od kje imaš podatke o teh zamikih na števcih za hitrost ampak pri našem Clarus-u je hitrost na števcu enaka tisti, ki jo prikažejo merilniki hitrosti ob cestah.

Vsi števci so v plus, mislim da mi ni treba razlagat zakaj niso v minus.
Mislim pa da mora za 100 realnih km/h večina vozit 105-110.
Prejšnjega sem meril samo do 70, blo je 70-65, pri zdejšnjem mam pa 70-64.
Ko sem šel po števcu 108, je merilnik hitrosti kazal 99, tko da moram za 100 kr do ene 110.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

Blinder ::

stu3 zato, ker oni merijo pospeške po števcu hitrosti, kateri je nenatančen. Pa na yt vsak rajši začne šteet čas še pol sekunde pozneje zato, da dobi posledično pol sekunde hitrejši 0-100...
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Janac ::

GrimReaper je izjavil:

Potem te bo moral pa slon brcnit, ker pride komot v 10s do 100, ne trolaj preveč s tistim upadanjem moči za 50%...

To 50% je res bullshit.
Sam sem imel najstarejšega 2000 letnik P106 1.0. 9 let je bil star ko sem ga prodal, pa je imel lepo 19s do 100, kot po uradnih podatkih.
Ta avto se še zdej vozi, in grem stavit da ima po 13 letih še vedno 19s do 100.

Za Ferrarije ne morem rečt, nimam dovolj avtomobilskega znanja, da bi vedel katera stvar bi lahko tolk vplivala na zmanjšanje moči.

10,7s, kako to dobiš? Ker sam sem vedno meril po teh YT videih tako da sem začel štopat ko se je začel premikat števec za hitrost.
Pri temu Clarusu tako dobim okol 9s. Če pa od takrat ko se sliši da spelje pa okol 9,5s.
Res me zanima kako se pravilno meri.


Nisem nikjer napisal da je Clarus izgubila 50% moči :)

Bralno razumevanje ne dela?8-)

bluefish ::

Še zadnjič, offtopic.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158138 (51523) bluefish
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048702 (38953) MKC00

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
23760613 (57668) Castiel
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364406 (3191) chucki
»

kateri rabljen avto do 5000 €? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6522189 (20270) Blinder

Več podobnih tem