» »

Prvi avto

Prvi avto

1
2
3 4 5

mihibo5 ::

Castiel je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=742...


Kombinirana vožnja: 8,5 litrov / 100 km
Izvenmestna vožnja: 6,5 litrov / 100 km
Mestna vožnja: 12,1 litrov / 100 km

Castiel ::

če mu ni mar za porabo in bi se rad samo hvalil je to edina rešitev. varčnih malih avtov noče.

dottor ::

285.000 km na AUDI-ju je malo huda, še posebej ker je benzinc.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

@dj dottor

Ne skrbite za vzdrževanje.
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

@dj dottor

Ne skrbite za vzdrževanje.


zakaj ne bi rajši že v štartu dal malo več in kupil vsaj delujoč avto?

STU-III ::

@castiel

Škoda, ker si nesramen, ampak jaz kupujem DELUJOČ avto.
Line secured.

Castiel ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=744...

na avto.net imaš ogromno te stare šare za jurja.

SAmo pač pri nekaterih se boš kazal, drugi pa se bodo smejal. Nevem no, kot hočeš ;)

Tezaab ::

Castiel je izjavil:

getz ti bo kuril 8 litrov, kia clarus 12.

Tale stran se ne strinja s tabo. Pa moja poraba je bila predvsem mestna voznja in tudi zame je bil to prvi avto. Je pa res, da je bil ob nakupu star 10 let, zdaj bi bil pa 14...

bluefish ::

Jah, podatki na Poraba malo verjetno, da bodo držali za voznika začetnika.

Pro_moted ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=722...

ali z malo več zmogljivosti ( pred nakupom moraš dat preverit turbino) :

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=721...

Tele 1.8 Turbo motorji so fenomenalni !
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

STU-III ::

Castiel je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=744...

na avto.net imaš ogromno te stare šare za jurja.

SAmo pač pri nekaterih se boš kazal, drugi pa se bodo smejal. Nevem no, kot hočeš ;)



Smejal temu, ker imam drugačen okus glede avtov, kot vi? Nisem jaz še en mulc, ki kupuje vw golfa.
Line secured.

dottor ::

Res je. Pri vozniku začetniku bo poraba nekoliko višja, dokler se ne navadi na avto in menjalnik. Prav tako tudi ploščice bo treba prej menjat, dokler se ne nauči brenzat z motorjem in neha stiskat brenzo ko lahko samo gas spusti.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Castiel ::

si en mulc, ki kupuje avto z 200 konji. to je pač smešno. sori. povem svoje mnenje, ki ga boš verjetno imel tudi ti čez nekaj let, ko boš na cesti videl 18 letnika z avtom ki ima 2 hleva pod havbo.

sicer sem ti dal par predlogov. audi je zakon, z a4 boš "zažgal" sigurno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

Tezaab ::

bluefish je izjavil:

Jah, podatki na Poraba malo verjetno, da bodo držali za voznika začetnika.

Moji podatki so od voznika zacetnika. Priznam pa, da sem vozil bolj kot penzioner.

STU-III ::

dottor je izjavil:

Res je. Pri vozniku začetniku bo poraba nekoliko višja, dokler se ne navadi na avto in menjalnik. Prav tako tudi ploščice bo treba prej menjat, dokler se ne nauči brenzat z motorjem in neha stiskat brenzo ko lahko samo gas spusti.


To mi je že foter rekel, naj se navadim z motorjem bremzat.
Line secured.

bluefish ::

Tezaab je izjavil:

Moji podatki so od voznika zacetnika. Priznam pa, da sem vozil bolj kot penzioner.
OP bi pa rad avto z 200 konji. Razlika.

MilanP ::

sej zdej je ze na 120

k bo na 55 se pa loh spet kej pogovarjamo

Castiel ::

kako pa ga boš vzdrževal?

STU-III ::

Tako, kot bo treba.
Line secured.

Castiel ::

s čim, če še za avto nimaš?

resno te vprašam ker rezervni deli za audija so abnormalno dragi, tudi za vw passata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Seveda imam, ampak nebi ga rad zapravljal za cliota in podobne, ki mi niso všeč.
Line secured.

dottor ::

Tudi za Alfo lahko potrdim da ni najcenejši avto za vzdrževat. Predvsem ima bolezen z rokami.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Castiel ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=742...

če se malce bolj stegneš pa kupiš tega:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=745...

Pač super avto, lep na pogled in bistveno cenejše vzdrževanje kot če imaš audija ali vw ali kaj takšnega.. Tudi manj jih je na cestah, zato je toliko bolj poseben.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

bluefish ::

STU-III je izjavil:

Seveda imam, ampak nebi ga rad zapravljal za cliota in podobne, ki mi niso všeč.
Ampak vprašanje je kljub temu na mestu.

Tele limuzine, ki ustrezajo vsaj delu tvojih kriterijev, nimajo ravno poceni vzdrževanja. Za ta denar pa bo lahko kaj hitro tudi precej okvar.

STU-III ::

bluefish je izjavil:

STU-III je izjavil:

Seveda imam, ampak nebi ga rad zapravljal za cliota in podobne, ki mi niso všeč.
Ampak vprašanje je kljub temu na mestu.

Tele limuzine, ki ustrezajo vsaj delu tvojih kriterijev, nimajo ravno poceni vzdrževanja. Za ta denar pa bo lahko kaj hitro tudi precej okvar.


Škoda, ampak želje premagajo cene vzdrževanja. Če si nekdo želi ferrarija, ga bo kupil, ne glede na to, da bodo deli za zamenjavo dragi.
Line secured.

Castiel ::

potem tudi plačaj toliko, kolikor so vredni:D ne pa jurja :D

dottor ::

Verjemi, da tisti ki ima za novega ferrarija ima tudi za vzdrževanje, saj ga ne prodajo vsakemu ki stopi v salon.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

Skratka, dal sem kriterije, za cene vzdrževanja pa za enkrat ni treba skrbeti. Na koncu se bom že odločil za najboljšo izbiro med avti, ki jih bom imel na seznamu.
Line secured.

Mesar ::

Ja, za voznika začetnika vsekakor glej nekaj z vsej 300 konji, če ne nebo nikamor šlo, pa predolgo ga boš imel.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: STU-III ()

gendale ::

če je vzdrževanje 'zastojn', pol pač vzami enga čist razbitga bmwja in ga popravi :))
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: STU-III ()

francek1 ::

STU-III je izjavil:

ŠE ENKRAT:

MIN: CCA. 120KM
OBLIKA: LIMUZINA/SEDAN
IZGLED: GOOD LOOKING

Zdaj pa se tisti be*aki, ki serjete po temi speljite ven in me nehajte za*ebavat.

Če hočete sodelovat, so zgoraj zahteve. Če imate fetiš na cliote in puntote, pa ga imejte ampak meni jih tukaj ne omenjajte. Zavedam se porabe in se trudim dobiti avto s čim nižjo porabo, ki ustreza mojim kriterijem ampak to ne pomeni, da bom vzel cliota.

Evo, tole je zate; zbarantaš na 600 ojrov, zadeva ohranjena in za razbit dovolj dobra...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Skratka, dal sem kriterije, za cene vzdrževanja pa za enkrat ni treba skrbeti. Na koncu se bom že odločil za najboljšo izbiro med avti, ki jih bom imel na seznamu.



check avto.net. Boš enako dobro ugibal kot vsi ostali.
Nato prilimaj predloge in bomo ocenili če so ok.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

oo7 ::

Tole je zate še 400 eur stisneš pa boš car med mladimi vozniki:)).

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=748...

jazbec ::

no z avti od 60 konjou pa se tudi lahko umiriste
čim gre ena družba noter negre nikamor

osebno tudi nebi gleadl avta pod 120 konjou in sem vesel da ga tudi nisem
kinderjajčkov ti tudi nebom priporočal, ampak če se naučiš vozit večji avto boš brez problema tudi manjšega, kar obratno nemorem reč (vsaj večina)

STU-III ::

oo7 je izjavil:

Tole je zate še 400 eur stisneš pa boš car med mladimi vozniki:)).

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=748...


20l je pa res že malo veliko ;)
Line secured.

Castiel ::

očitno imaš velik manjvrednostni kompleks, da mora biti vse boljše od tega kar ima sosed.

glede audija in hyundai coupe nisi še nič rekel. sta preslaba zate?

BoomBoom ::

Priporočam ti da kupiš Alfo ne bo te razočarala.

PS

oo7 ::

Evo to je stroj. Mladi voznik s sedmico;)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=733...

STU-III ::

Castiel je izjavil:

očitno imaš velik manjvrednostni kompleks, da mora biti vse boljše od tega kar ima sosed.

glede audija in hyundai coupe nisi še nič rekel. sta preslaba zate?


Oba sta predraga.
Line secured.

Mesar ::

oo7 je izjavil:

Evo to je stroj. Mladi voznik s sedmico;)

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=733...


Če mu je hyundai coupe predrag kako bo potem to kupil in vzdrževal? Loool :))
Your turn to burn!

STU-III ::

Ne bom, ker je poškodovan in ima 4l mašino, ki verjetno žre, kot zastavo
Line secured.

Mesar ::

Ja no kaj potem hočeš če skoz kontriraš, so ti že predlagali, da ti podaj predloge, ki so ti všeč, avte, ki bi jih kupil pa bodo potem drugi napisali kaj mislijo, da ni ok... razen če trolaš spet.
Your turn to burn!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: STU-III ()

STU-III ::

Line secured.

Brias ::

STU-III ::

Line secured.

Castiel ::

oba, ki si ju predlagal, s ta zakon.

lol lancer za 400 eur. me zanima zakaj ga daje skoraj zastonj. Impreze letnik 1996 so vredne več :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

lol lancer za 400 eur.


Saj je še eden za 200€, le da je brez spojlerjev...
Line secured.

GrimReaper ::

Škoda, da niso takrat sprejeli zakona, da voznik začetnik lahko vozi največ 1.0 mašine in omejen s konji (če s ene motim je blo govora o 50 konjev).

Men je fotr za prvi avto kupil 1.0 50 konjev. Če greš res takoj po izpitu v avto je idealen, ker praktično ne morš naredit napake v takem avtu.
Ampak po kakšnih dveh tednih pa že ni šlo drugače kot da sem ga skos do blokade tiščal, še to je imel 19s do 100.
Po snegu pa prvo leto še nisem znal it, tko da sem počakal tiste 2 tedna da je blo konc snega. Drugo leto sem pa že preživel zimo, edino ena baba me je od uzadi zaletela.

Drugače drugi razlog zakaj močni avtomobili niso primerni za začetnike, je pa drago zavarovanje in registracija. Pri men je 5 let odkar sem dobil prvi avto, pa sem komaj pri 10% popusta (morš čakat 11 mesecev da zamenjaš avto, sam nisem).
Tko da zaenkrat je plan da ostanem čim dlje na 1.6, šele potem pa pridejo na vrsto 2.0 ali 1.4T motorji.

Morm pa rečt da na cesti že kakšni dve leti nisem videl mladih voznikov. Včasih si jih že na daleč videl s tistimi znižanimi Clioti in Civici, zdej pa tega ni več vidt.
Sej če tko gledaš, je še z redno službo težko vzdrževat avto.

V bistvu imaš zdej na cesti večinoma "poraba" voznike.
Če dam primer, če greš proti Kranju - Zlato polje, se vedno zabaše promet, max 70 vozijo tam, sam sem že s 106-ko 1.0 tam šel komot 100, pa na semaforju sem jih pustil daleč zadaj.
Pa če greš še naprej proti Škofji Loki, enako 70, noben ne potera ko vidi tablo konec naselja.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

maticb492 ::

Sicer sem še sam mladi voznik (6 mesecev), avta še nimam, delno zaradi krize, delno ker ga sploh ne rabim (tisti prijatelji, ki ga imajo ga imajo itak samo za show-off kokr ga hočeš ti) ampak se ne strinjam s temi, ki govorijo, da bi se razbil takoj v avto z 200 konji, imam sošolca, ki je dobil od staršev starega hyundai-a z manj kot 60 konji (znucan) pa je imel prejšnji teden totalko (k sreči se mu ni nič zgodilo), pa ni bil niti on kriv.

Sam sem tudi ljubitelj avtov in si ne bom kupoval nobenega avta, dokler ne bom imel dovolj denarja za vzdrževanje in nakup, kupovati neke starine za pod 1000€ se mi zdi brezveze, sem velik ljubitelj BMW-jev, čeprav še nisem nobenega vozil, in verjetno bi me bilo kar strah če bi ga zaradi razlike (RWD), ampšak to ne pomeni da bi dirkal po cestah, ZELO mi grejo na živce ljudje, ki nas mlade voznike imajo za take divjake, potem pa ovzim po avtocesti 130 v koloni pa pride mimo nek badass podjetnik z svojim porschejem najmanj 200, tok si jaz niti nebi UPAL potegniti, tudi če bi imel porscheja, saj nisem mutav, hočem živeti, ne pa umreti zaradi 15 sekund adrenalina.

Kupovat star avto pod 1000€ je brezveze, vsi ti svetujejo cliota, ker dobiš za tak denar novejšega kot neko limuzino, in se ti bo manj kvarila, no pa ne bom preveč pameten, ker nimam pojma o avtih in vozim večino časa 3 leta staro mazdo od starih staršev, ki dela letim primerno absolutno brezhibno (ko smo že pri tem niti nima malo konjev, blizu 120).
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

WarpedGone ::

@op:
Če ti je pomembno, da zadeva zgleda podobno avtu, svetujem neki tazga:


Se dobijo že za par jurjev, IMHO eden najlepših kupejev vseh časov. Moči ravno dovolj da pelje, hkrati pa še ne bezlja.
Zbogom in hvala za vse ribe
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158059 (51444) bluefish
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317141 (6433) IvoJan
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020575 (16549) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048652 (38903) MKC00
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364398 (3183) chucki

Več podobnih tem