» »

Prvi avto

Prvi avto

«
1
2 3
...
5

STU-III ::

Pozdravljeni Slo-Tech-ovci!

Če bo vse po sreči, se bom drug teden lotil vozniškega izpita in ga čimprej opravil in me, kot marsikaterega mulca najbolj skrbi, kateri avto nabavit. Za začetek lahko povem, da bom kar se da skromen. Najraje bi videl nekaj do 1000€. Zahteve pa so: bencinar-(obvezno), dovolj varčen, hiter, močan, good looking. Vem, da marsikaj od naštetega ne gre skupaj ampak saj veste, kaj mislim. Skratka, nekaj da bo za pokazat, pa da ne žre preveč. Nekaj sem si ogledoval Alfe z 200+ konji, pa je foter rekel, da se kvarijo. V glavnem iščem pa nekaj v obliki limuzine, sedana.. (kot impreza wrx sti naprimer).

No, pa hvala za nasvete! :D
Line secured.
  • zaklenil: bluefish ()

Sc0ut ::

Glej, vem da te bom razjezil, ampak edini nasveti ki ti ga lahko dam je:
"Pamet v roke in malo se umiri".

Glede na zahteve te ne želim srečat na cesti. Tvoj foter pa tudi ne vem kaj razmišlja.

Prosim da gledaš na to dobronamerno.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

dottor ::

Varčen, hiter in močan ne gre skupaj :))

Kaj se dogaja, ko voznik začetnik naslednji dan ko nardi izpit si kupi 200+ konjski avto, lahko beremo v črnih kronikah. Jaz sem kot prvi avto imel Seat Ibiza 1.4 94 letnik. Za prvi avto so taki majhni poceni avti super, saj tudi če si še nevem kako vredu voznik, boš vedno kje malo pobral kak robnik, količek, drug avto na parkirišču, ... zato so taki avti vsaj za prvo leto dober nakup. Recimo za voznika začenika nekaj do 60 konjev, 1.0-1.4 kubikaže. Cestna taksa in zavarovalnina bo v tem primeru žepu prijazna, saj ti že tako nabijejo % za voznika začetnika. Več konjske avte ter sedan/limuzine bi ti priporočal kasneje, ko boš nabral nekaj kilometrov.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

Recimo taka oblika: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=729...

PS: pomirite se glede hiter in močan, saj nebi dirkal po cesti, še zdaleč nisem tak ;)
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

Ti veš kok to požre? Pa zavarovanje? Pa servisi?

Jaz bi na tvojem mestu vzel:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=740...

STU-III ::

@janac

Dal sem primer oblike, nisem rekel, da bi tega vzel.

Drugače pa dobro zgleda tale seat.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

dottor ::

STU-III je izjavil:

Recimo taka oblika: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=729...


Alfo 156 imam tudi sam le da je 1.9 JTD 116 konjska. Izpit imam že skoraj 3 leta in 30.000+km. Ta avto nebi nikakor priporočil vozniku začetniku. Prvi razlog je ta, ker je avto dolg in dokler ne dobiš občutka na drugih avtih ne več kje imaš rit in bo zadnji odbijač redno podrsan. Je pa komot za vožnjo. Jaz imam 2001 letnik z vso opremo. Ko se peljem z njim iz Kopra v Ljubljano ali Kamnik je zelo komot in skoraj d an ečutiš vplica vožnje. SO pa italjani nekoliko trši za vožnjo in moreš bit tak tip, da ti njihov stil vožnje odgovarja.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

Ja, ladje pa krave so za prvi avto no go.

dottor ::

Škoda, da niso takrat sprejeli zakona, da voznik začetnik lahko vozi največ 1.0 mašine in omejen s konji (če s ene motim je blo govora o 50 konjev). Pa je bla cela polemika glede tega. Brat v črni kroniki kako se mulci pobijajo po cesti je pa vredu...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

Ja, odvisno kako ti gre, sicer se nebi hvail ampak ravno neka ženska voznica pa tudi nisem.
Line secured.

dottor ::

Kot voznik začetnik nisi niti profesionalec.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

@dj dottor

Sem rekel, da se pomirite ;) Ne bom dirkal po cesti, no. Tak avto bi imel samo, da se malo pohvalim ane, ne pa za dirke.

No, pravzaprav, da se avto sam pohvali, ne da ga jaz hvalim.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

gendale ::

>skromen
>do 1000€, varčen, hiter, močan, good looking

tole ne gre skupi
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

STU-III ::

@gendale

Saj sem rekel, da ne gre. Pač nekaj dovolj dobrega. Samo najdite mi najboljše kar lahko za 1k€.

@aston11

bicikl že imam. pa je bil 600€.
Line secured.

dottor ::

STU-III je izjavil:

@dj dottor

Sem rekel, da se pomirite ;) Ne bom dirkal po cesti, no. Tak avto bi imel samo, da se malo pohvalim ane, ne pa za dirke.

No, pravzaprav, da se avto sam pohvali, ne da ga jaz hvalim.


Pol se pa odloči al ti bo avto statusni simbol al prevozno sredstvo, glede na to da se hočeš hvalit z njim. 200 konjev ki jih navajaš jih moreš znat držat v rokah. Ni lih da ga vpališ, daš gas in in ostalo nardi vse sam. Samo še enga na zadnji pogon si kupi. Pa javi prej, da začnemo zbirat drobiž za svečke (nagrobne). Če hočeš pridobit znanje vožnje si kot prvi avto vzami nekaj manjšega z do 60 konji. Pol ko boš menu da si osvojil zadostno znanje si kupi nekaj z 200+ konji. Samo ne pol jokat kolko pride cestna taksa in zavarovanje za tak avto...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=746...

Tale ma vse kar zahtevaš.

STU-III ::

@dj dottor

Jao, no. Nehajte jokat, pa pomagajte, če želite. Tudi, če bi imel avto 1000 konjev, ne bo poletel v vesolje, če ga ne nateraš ane? Zabijem se lahko tudi s 30 konjskim, jao no...

Janac je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=746...

Tale ma vse kar zahtevaš.


Tale je tudi videti dober, mogoče malce drag, za kar ponuja.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

šernk ::

Vse zadeve ki si dal skupaj ne grejo ravno skupaj.

poceni in dober
varčen in močen.

vsak poceni avto se bo kvaril in bo potrebno nanj vsaj še 1k€ vložit. Alfe z 200+ konji se nič ne kvarijo, še posebej ne pravilno vzdrževane ampak kot prvo takšna alfa ni ne varčna in ne poceni. Pa 400€ pride cestna taksa + registracija potem ;)

zgorjna alfa za 700€ ti povem da daleč z njo ne boš prišel in boš še eden več, ki bo rekel da se alfe kvarijo, tudi sam ti priporočam kakšno 1.2 mašino v kakšnem puntotu itd. Če res imaš željo po alfi 156 bo potrebno vsaj 1300€ dat za dobr primerek 12 let star. Je pa poraba pri 156 blizu 9 litrov kakorkoli obrneš). Sicer pa se obrni na specializirane slovenske forume za vsak avto, ker boš o njemu izvedel več kot kjerkoli drugje. V sloveniji je delujočih precej klubov in s tem tudi forumov (alfa, fiat, VW, BMW, renault, honda...), tu boš izvedel kvečjemu da velik avto ni za začetnika, kar je pa napačno mnenje.
Sam sem začel s 4,4m dolgo limuzino. Ja je problem za parkirat, ampak danes ti vse avte lažje parkiram v majhen prostor, kot v večjega.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

dottor ::

Star Clio za 400-500€ za prvo leto bo tudi vredu.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Pozdravljeni Slo-Tech-ovci!

Če bo vse po sreči, se bom drug teden lotil vozniškega izpita in ga čimprej opravil in me, kot marsikaterega mulca najbolj skrbi, kateri avto nabavit. Za začetek lahko povem, da bom kar se da skromen. Najraje bi videl nekaj do 1000EUR. Zahteve pa so: bencinar-(obvezno), dovolj varčen, hiter, močan, good looking. Vem, da marsikaj od naštetega ne gre skupaj ampak saj veste, kaj mislim. Skratka, nekaj da bo za pokazat, pa da ne žre preveč. Nekaj sem si ogledoval Alfe z 200+ konji, pa je foter rekel, da se kvarijo. V glavnem iščem pa nekaj v obliki limuzine, sedana.. (kot impreza wrx sti naprimer).

No, pa hvala za nasvete! :D


prosim ne kupi avta. ne želim te srečat na cesti. Šele dobil boš izpit za avto in že kupil avto z 200 konji. To bo tvoja truga, ne avto.

Seat Leon, ki ti ga je pokazal Janac je odličen za naslednjih 5 let ali do 200.000 km, kar pride prej.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: STU-III ()

STU-III ::

Hvala za še en ničvreden nasvet. Očitno me ne poslušate (vsaj nekateri ne)

dottor je izjavil:

Star Clio za 400-500€ za prvo leto bo tudi vredu.


Nima tega, kar sem zahteval.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Hvala za še en ničvreden nasvet. Očitno me ne poslušate (vsaj nekateri ne)

dottor je izjavil:

Star Clio za 400-500€ za prvo leto bo tudi vredu.


Nima tega, kar sem zahteval.


Poglej stare mazde. Delajo odlično, motor odličen, poskočne so in izjemno lepe.

MilanP ::

ja zresn se pol pa nehi nabijat o tem kaj bi rad ampak se mal vprasi o tem kaj sploh loh mas in kaj je smiselno

ne sploh delat izpita zato da se bos vozu, nared ga zato da bos loh kdaj uporabn k ne bo nobenga k bi pelu

ne met avta ce ga ne rabs

bluefish ::

Za tisočaka ti nihče ne bo našel vozila s kriteriji, ki si jih navedel v prvem postu. Toliko manj z želeno konjenico. Jasno, dobi se marsikaj, vendar je tudi servis potem po parih kilometrih.

STU-III ::

Evo, recimo pri temu mi nič ne manjka: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=740... ni ravno močan ampak to me ne moti toliko.
Line secured.

bluefish ::

Bi že na začetku napisal, da želiš okorno škatlo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

STU-III ::

MilanP je izjavil:

ja zresn se pol pa nehi nabijat o tem kaj bi rad ampak se mal vprasi o tem kaj sploh loh mas in kaj je smiselno

ne sploh delat izpita zato da se bos vozu, nared ga zato da bos loh kdaj uporabn k ne bo nobenga k bi pelu

ne met avta ce ga ne rabs


Ravno zato ga delam, da bom lahko koga kam peljal in pa za prevoz stvari.

bluefish je izjavil:

Bi že na začetku napisal, da želiš okorno škatlo.


Zakaj pa si najprej napisal počasno? Saj tistih 200km/h je dovolj, sploh če je omejiev na 130.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Castiel ::

točno to, kar je rekel bluefish.

za 1000 eur kupi rajši cliota ali getza. Morda corso, ne pa 15 let staro nepremičnino.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

dottor ::

Pri rabljenih avtih je loterija. Sam ko sem kupu svojo 156 je prva stvar šla k mehaniku, kjer sem pustu še 700€ da so jo porihtali (dobu sem jo za 1k€ ispod cene, ker se je prodajalcu mudilo prodat zaradi selitve v tujino).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

Castiel je izjavil:

točno to, kar je rekel bluefish.

za 1000 eur kupi rajši cliota ali getza. Morda corso, ne pa 15 let staro nepremičnino.


Bolj se že premika, kot clio in tile, ki jih naštevaš... Pa če ne misliš pomagat, ti ni treba.
Line secured.

blackbfm ::

Če hočeš pridobit znanje vožnje si kot prvi avto vzami nekaj manjšega z do 60 konji.


No ni treba pretiravat. Sploh če še 3 kolege not naložiš, se bo jajcal slabš k 50 kubičen skuter :D

Castiel ::

kia clarus ima od 0-100 kmh približno 11 sekund. Clio 1.6 ima 11 sekund, getz ima 11 sekund.

ne, ni hitrejša.

samo veliko grša, ker je pač 15 let stara škatla. resno ti pravim.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

dottor ::

Mi smo se v Renault 5 1.4 55 konjev vozli v 4ih 1 leto iz Kopra v Postojno in nazaj. Res da proti Nanosu je šlo malo bolj počasi ampak smo preživeli.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

bluefish je izjavil:

Bi že na začetku napisal, da želiš okorno škatlo.


Ja, če komu od vas limuzine niso všeč, se ni treba pritoževat. S tem, ko pelješ "okorno škatlo", se kvečjem naučiš vozit dosti bolje, kot pa tisti, ki vozite puntote in podobne gajbice.
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

bluefish je izjavil:

Bi že na začetku napisal, da želiš okorno škatlo.


Ja, če komu od vas limuzine niso všeč, se ni treba pritoževat. S tem, ko pelješ "okorno škatlo", se kvečjem naučiš vozit dosti bolje, kot pa tisti, ki vozite puntote in podobne gajbice.


kako si upaš ocenjevat, če še izpita nimaš?

bluefish ::

No, kar kupi. Ko boš vsakodnevno v prometu, po možnosti mestnem, boš kaj hitro spremenil mnenje. In tu nima blage veze limuzinska oblika.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

STU-III ::

Castiel je izjavil:

kia clarus ima od 0-100 kmh približno 11 sekund. Clio 1.6 ima 11 sekund, getz ima 11 sekund.

ne, ni hitrejša.

samo veliko grša, ker je pač 15 let stara škatla. resno ti pravim.


Clarus ima po podatkih 10.7, videl sem že tudi cca 9s. Pa glede na težo, so tiste mini gajbice prave počasnele.
Line secured.

Blinder ::

hyundai coupe je poceni in ima športen izgled. pa počasen niti ni.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

MilanP ::

mhm, prave pocasnele k pokurjo pol mn benza pa so 10x bl prakticne ker majo normaln gepek

dottor ::

Ga pa spraviš zato v vsako luknjo na parkirišču.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Castiel je izjavil:

kia clarus ima od 0-100 kmh približno 11 sekund. Clio 1.6 ima 11 sekund, getz ima 11 sekund.

ne, ni hitrejša.

samo veliko grša, ker je pač 15 let stara škatla. resno ti pravim.


Clarus ima po podatkih 10.7, videl sem že tudi cca 9s. Pa glede na težo, so tiste mini gajbice prave počasnele.



getz ti bo kuril 8 litrov, kia clarus 12.

Map ::

Rad bi imel varčen avto z 200+ konji. To ne gre. Sploh pa kaj ti bo, če ne bi hitro vozil.

Castiel ::

pač nam niso všeč 15 let stare stolčene škatle.

dottor ::

Map je izjavil:

Rad bi imel varčen avto z 200+ konji. To ne gre. Sploh pa kaj ti bo, če ne bi hitro vozil.


Za se hvalit, kot je napisal nekaj postov višje.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

GGGGG ::

Jaz sem imel za prvi avto 200+ konjski turbo RWD avto brez vsake elektronike. Po nabijanju nekaterih tukaj gor bi moral biti že precej časa pod rušo. Razbiješ se lahko tudi s 60 konji, kar nekateri na naših cestah vztrajno dokazujejo.

Za prvi avto za jurja pa predlagam neko manjšo, čim bolj ohranjeno gajbo. Clio, polo, twingo itd. Greš na avto.net, daš kriterij od 500 do 1000€ in gledaš kateri je najmanj zdelan. Ne sanjaj o alfah z 200 konji, imprzah in podobnem, pri teh avtih te samo zavarovanje in cestnina prideta več kot je tvoj budget.

Pro_moted ::

Upam da si si pogledal da če boš imel čez 177 konjev da boš dal za zavarovanje stare gajbe vsaj 1000 evrov, sploh pa za mladega šoferja. Daj raje kak evro več za spodoben avtomobil, da še ima kak delujoč airbag noter.
Tole naprimer. Gre ko sneta sekira, ker avto ni težak, pa kar nekaj bencinskih konjev, poraba 7-8 litrov, airbagi, el. paket, za prvi avto bomba. Sam mam Astro istega letnika ampak dizla in že 4 leta kleple brez problema.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=747...
AMD FX8120;GB 990FXA-UD3
FirePro V4900 ;Corsair Vengance 16Gb
XFX 650W;Corsair Force GT, Asus Xonar DGX

Zgodovina sprememb…

STU-III ::

ŠE ENKRAT:

MIN: CCA. 120KM
OBLIKA: LIMUZINA/SEDAN
IZGLED: GOOD LOOKING

Zdaj pa se tisti be*aki, ki serjete po temi speljite ven in me nehajte za*ebavat.

Če hočete sodelovat, so zgoraj zahteve. Če imate fetiš na cliote in puntote, pa ga imejte ampak meni jih tukaj ne omenjajte. Zavedam se porabe in se trudim dobiti avto s čim nižjo porabo, ki ustreza mojim kriterijem ampak to ne pomeni, da bom vzel cliota.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: teac ()

dottor ::

Sej te na za*ebavamo, samo predloge ti dajamo.

Sej ni problem pri avti samo poraba, ampak je potrebno avto vskao leto peljat na tehnični, pa ga zavarovat, pa cestna taksa, pa vsake 3-4 sezone gume menjat, pol pridejo tu še zimske gume, pa redni servisi vsako leto, pa bog ne daj da kej crkne... Ni problem kupit avto za jurja, problem je pol ta avto vzdrževat.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

STU-III ::

Pro_moted je izjavil:

Upam da si si pogledal da če boš imel čez 177 konjev da boš dal za zavarovanje stare gajbe vsaj 1000 evrov, sploh pa za mladega šoferja. Daj raje kak evro več za spodoben avtomobil, da še ima kak delujoč airbag noter.
Tole naprimer. Gre ko sneta sekira, ker avto ni težak, pa kar nekaj bencinskih konjev, poraba 7-8 litrov, airbagi, el. paket, za prvi avto bomba. Sam mam Astro istega letnika ampak dizla in že 4 leta kleple brez problema.

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=747...



Tale je videti tudi v redu, ja. Bom še malo premislil.
Line secured.

Castiel ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158116 (51501) bluefish
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317152 (6444) IvoJan
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020590 (16564) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048684 (38935) MKC00
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364406 (3191) chucki

Več podobnih tem