» »

Prvi avto

Prvi avto

1 2 3
4
5

Janac ::

Leprechaun ::

Janac je izjavil:

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=745...

Tvoja želja prav to?


To je že konkreten avto, samo če že Saab /9000, potem bolje da vzame 96kw izvedbo (cc 400€ manj bo dal za zavarovanje).


Drugače pa to pa je že prava stvar - vsaj kar se Saabov tiče :P
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=743...

BorutK-73 ::

Za prvi avto si kupi nekaj za 500-800 eur in tam do 70 konjev. Imeti avto je STALNI strošek!

bluefish ::

Skratka, kot vidiš, je večina oglasov z avto.net - pojdi na stran, si naklikaj kriterije in izbiraj.

STU-III ::

Zato pa sem odprl temo, ker ni vse samo izbiranje kriterijev.
Line secured.

Ganon ::

STU-III je izjavil:

hiter, močan


To so najpomembnejši kriteriji pri izbiri prvega avtomobila, sploh takoj po tistem, ko opraviš vozniški izpit. Upam, da se na cesti nikoli ne srečava.

STU-III ::

"Upam, da se na cesti nikoli ne srečava."

Jaz tudi, ker me kar glava zaboli, ko preberem post, kot je tvoj.

Bogve, kaj si mislite, mulo bo dirkal in se razbil :)) Nisem jaz tak, kot vi mislite, pobje.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Ganon ::

Glede na tvojega se niti ne čudim.

STU-III ::

Daj, no... Misliš, da nekaj veš, pa nič ne veš.

Posti, kot so "upam, da se na cesti ne srečava" me pa res užalijo in ne bom še enkrat ponavljal, da ne mislim dirkat, ampak to enim res ne gre v glavo ane? Jao...
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

Zakaj potem rabiš 200km?

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Daj, no... Misliš, da nekaj veš, pa nič ne veš.

Posti, kot so "upam, da se na cesti ne srečava" me pa res užalijo in ne bom še enkrat ponavljal, da ne mislim dirkat, ampak to enim res ne gre v glavo ane? Jao...


če ne bi hotel dirkat bi kupil lepotca s približno 100-110 konji, torej 1.6 bencinar.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()

STU-III ::

Janac je izjavil:

Zakaj potem rabiš 200km?


Kje sem pa napisal, da rabim 200km?
Line secured.

Castiel ::

STU-III je izjavil:

Nekaj sem si ogledoval Alfe z 200+ konji:D

STU-III ::

Castiel je izjavil:

STU-III je izjavil:

Daj, no... Misliš, da nekaj veš, pa nič ne veš.

Posti, kot so "upam, da se na cesti ne srečava" me pa res užalijo in ne bom še enkrat ponavljal, da ne mislim dirkat, ampak to enim res ne gre v glavo ane? Jao...


če ne bi hotel dirkat bi kupil lepotca s približno 100-110 konji, torej 1.6 bencinar.


Ja, seveda. Dirka se lahko tudi s civicom s pod 100 konji.

Castiel je izjavil:

STU-III je izjavil:

Nekaj sem si ogledoval Alfe z 200+ konji:D


In, kje v tem stavku piše, da rabim 200km?
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Ganon ::

Janac je izjavil:

Zakaj potem rabiš 200km?


Z dvesto konji se lažje vozi po omejitvah. To je skoraj nuja. Pa še poraba je nižja.

Janac ::

Ma kam se boš sploh vozu s avtom? za tistih par km na dan sploh ni problem al?

STU-III ::

Ganon je izjavil:

Janac je izjavil:

Zakaj potem rabiš 200km?


Z dvesto konji se lažje vozi po omejitvah. To je skoraj nuja. Pa še poraba je nižja.



iz tega je lepo razvidno, da imaš ti avto samo, kot prevozno sredstvo.

Janac je izjavil:

Ma kam se boš sploh vozu s avtom? za tistih par km na dan sploh ni problem al?


ja, do šole je 15km v vsako smer, pa še šola ni vse.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

Avto za jurja je pač težko kaj drugega še, kot le prevozno sredstvo se ti ne zdi?

bluefish ::

A ti ga pa ne boš imel za prevozno sredstvo?

STU-III je izjavil:

ja, do šole je 15km v vsako smer, pa še šola ni vse.
Uh, katastrofa. Celih 15km.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

STU-III ::

bluefish je izjavil:

A ti ga pa ne boš imel za prevozno sredstvo?


Kje sem pa napisal, da ne?

bluefish je izjavil:

A ti ga pa ne boš imel za prevozno sredstvo?

STU-III je izjavil:

ja, do šole je 15km v vsako smer, pa še šola ni vse.
Uh, katastrofa. Celih 15km.


Ti kaj hodi peš, da ne rečem kaj preveč. Eni me pa res jezite.
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

Janac ::

bluefish je izjavil:

A ti ga pa ne boš imel za prevozno sredstvo?

STU-III je izjavil:

ja, do šole je 15km v vsako smer, pa še šola ni vse.
Uh, katastrofa. Celih 15km.


Avto, kot druge reči niso za vsakega le prevozno sredstvo oz. le tisti za kar so v osnovi namenjene.

bluefish ::

STU-III je izjavil:

Ti kaj hodi peš, da ne rečem kaj preveč. Eni me pa res jezite.
V mestu mi kaj drugega kot peš, kolo, avtobus niti ne preostane. Nimam ne časa ne volje, da bi v okolici faksa iskal park plac ali vsak dan plačeval.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

bluefish cenim to.

Avto za jurja, ki se komaj drži skupaj je težko kaj drugega kot zasilno prevozno sredstvo.

STU-III ::

bluefish je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ti kaj hodi peš, da ne rečem kaj preveč. Eni me pa res jezite.
V mestu mi kaj drugega kot peš, kolo, avtobus niti ne preostane. Nimam ne časa ne volje, da bi okoli faksa iskal park plac ali vsak dan plačeval.


Žal se ne mislim buditi eno ali več ur prej, da pridem do lj s kolesom oz. peš. Avtobusa pa imam že vrh glave. In me nič ne briga, zakaj ti nimaš ali nebi imel avta. To je BTW že offtopic, sploh čudno zate, ker si mod.
Line secured.

pegasus ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=702... ... idealen avto za v šolo in nazaj!

STU-III ::

Janac je izjavil:

bluefish cenim to.

Avto za jurja, ki se komaj drži skupaj je težko kaj drugega kot zasilno prevozno sredstvo.


Janac, če ti denar pada z neba, go ahead in si kupi novi sedež.
Line secured.

Janac ::

STU-III je izjavil:

bluefish je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ti kaj hodi peš, da ne rečem kaj preveč. Eni me pa res jezite.
V mestu mi kaj drugega kot peš, kolo, avtobus niti ne preostane. Nimam ne časa ne volje, da bi okoli faksa iskal park plac ali vsak dan plačeval.


Žal se ne mislim buditi eno ali več ur prej, da pridem do lj s kolesom oz. peš. Avtobusa pa imam že vrh glave. In me nič ne briga, zakaj ti nimaš ali nebi imel avta. To je BTW že offtopic, sploh čudno zate, ker si mod.


Vzemi v zakup da boš najdet mogo še prakplac, kot je bluefish reko.

bluefish ::

STU-III je izjavil:

Žal se ne mislim buditi eno ali več ur prej, da pridem do lj s kolesom oz. peš. Avtobusa pa imam že vrh glave. In me nič ne briga, zakaj ti nimaš ali nebi imel avta. To je BTW že offtopic, sploh čudno zate, ker si mod.
Verjemi, tudi za vožnjo v mesto boš potreboval dodaten čas, ker enostavno zjutraj ne boš našel prostega parkirnega mesta. Razen seveda, če si mesečno pripravljen plačevati še za ta luksuz.

Brez skrbi, bom obvestil nekoga, naj malo spuca offtopci, vključno z mojim. Navsezadnje si lahko tudi moderatorji vsake toliko časa vzamemo malo časa za sproščeno pisanje.

STU-III ::

Janac je izjavil:

STU-III je izjavil:

bluefish je izjavil:

STU-III je izjavil:

Ti kaj hodi peš, da ne rečem kaj preveč. Eni me pa res jezite.
V mestu mi kaj drugega kot peš, kolo, avtobus niti ne preostane. Nimam ne časa ne volje, da bi okoli faksa iskal park plac ali vsak dan plačeval.


Žal se ne mislim buditi eno ali več ur prej, da pridem do lj s kolesom oz. peš. Avtobusa pa imam že vrh glave. In me nič ne briga, zakaj ti nimaš ali nebi imel avta. To je BTW že offtopic, sploh čudno zate, ker si mod.


Vzemi v zakup da boš najdet mogo še prakplac, kot je bluefish reko.


Zakaj že? Imamo veliko parkirišče pred šolo.

bluefish je izjavil:

STU-III je izjavil:

Žal se ne mislim buditi eno ali več ur prej, da pridem do lj s kolesom oz. peš. Avtobusa pa imam že vrh glave. In me nič ne briga, zakaj ti nimaš ali nebi imel avta. To je BTW že offtopic, sploh čudno zate, ker si mod.
Verjemi, tudi za vožnjo v mesto boš potreboval dodaten čas, ker enostavno zjutraj ne boš našel prostega parkirnega mesta. Razen seveda, če si mesečno pripravljen plačevati še za ta luksuz.

Brez skrbi, bom obvestil nekoga, naj malo spuca offtopci, vključno z mojim. Navsezadnje si lahko tudi moderatorji vsake toliko časa vzamemo malo časa za sproščeno pisanje.



Sem že rekel, kako je s parker placom
Line secured.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: STU-III ()

amacar ::

GamerBoy ::

Janac je izjavil:

Ja, ladje pa krave so za prvi avto no go.


Dej Janac napiši prosim kater je bil oz je tvoj prvi avto. Mislim, da si dojel bistvo ...

Moj prvi je 1.4 in je zmogel vse pa še hitrej od 190 ni potegnil :P, sedaj gre proti koncu pa sem zadovoljen in tudi naslednji mislim da ne bo močnejši od 1.4, mogoče 1.6 če bo dober deal :)
Ne maraš potuhnjencev in dvoličnežev ?
Potem podpiši:
www.locitev-drzave-cerkve.org/obdavcitev-cerkve

STU-III ::

amacar je izjavil:

Tole bo ok: http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=748...


Ni slab.
Line secured.

freesty ::

Tole je res best buy do jurja. Ima klimo in ABS. Lepo zgleda, konjev ima pa tudi dost, da bo lepo potegnu;) Pa se 2002 letnik.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bluefish ::

Pa registracija in zavarovanje tam okoli 1200EUR. Drobiž.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

2.7 ? To spada že v tisti razred luksuza po novem?

Pa še poraba, sej osnova je fajn.

freesty ::

Glede na to, da isce vlko masino je kul.

Jaz osebno bi iskal 1.6 verzijo z 77kW al neki taga.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

bluefish ::

freesty je izjavil:

Jaz osebno bi iskal 1.6 verzijo z 77kW al neki taga.
Ja, meni še nekako najbolj optimalna mašina.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

Janac ::

Tale 2.7 ima porabo (mešano) okrog 11 litrov, ker predvidevam da se boš veliko po mestih vozo, maš porabo 15 litrov, si prepričan da si to lahko privoščiš?

STU-III ::

Po mestih? Do šole nimam mesta, bolj avtocesto.
Line secured.

amacar ::

bluefish je izjavil:

Pa registracija in zavarovanje tam okoli 1200EUR. Drobiž.


Ja vse pač ne more dobit za tega ubogega jurja.

Sicer pa jaz furam že več kot 3 leta (začel, ko sem naredil izpit) vw boro 1.9 TDI 1999 letnik, pije max 5.5L če prehitevaš, drugače komot pod 5L, popravila do sedaj še nobenga, registracija + tehnični+cestni sklad pa me pride na leto 380€, ker je avto pisan na mamo in ima 50% bonusa, jaz bom pa kasneje prenesel bonus. Cena cca 2500€, ampak se pomoje splača.

bluefish ::

amacar je izjavil:

Ja vse pač ne more dobit za tega ubogega jurja.
To jasno, da ne. Bi pa lahko z malce več zrelosti razmišljal tudi o stroških, ki jih avto z veliko mašino pritegne.

amacar ::

Glede na to, da v prvem komentarju omenja avto z 200+ konji, je čisto v mejah.

Drugače pa pomoje na koncu itak ne bo kupil nič, ampak ima samo mokre sanje o svojem avtu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()

Janac ::

http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=736...

Tole še nekako najbolj optimalno, poraba:

mestno 11.6 l./100 km.
avtoceste 6.4 l./100 km.
mešano 8.3 l./100 km.

Tole mislim da ZELO ustreza temu kar iščeš.

freesty ::

Kaj ti nuca tist liter majn porabe, ce je avto grd :>
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

GrimReaper ::

Z mojim 1.6 mam vsak mesec 8.5l porabe, kar je še nekako sprejemljivo. Sej tukaj je že od nekdaj veljala meja za kolkertolk varčen avto, 1.8 in 2.0 sta že v povsem drugem razredu, tam 9-10l bi rekel tako na pamet. Zame, ki se bolj malo vozim bi sicer še prišlo v poštev, drugače pa ne.
Je pa res da je že kar nekaj razlike če greš nad 80kW, tko da bi se res strinjal da je 77kW oz. 105HP najbolj optimalno.

Sem tud že sam gledal za 2.0 150HP motorji, ampak ko sem gledal ceno registracije, 766€, me je minilo. Še zdej bom komaj napraskal teh 520€, pomoje bom moral tako kot lansko leto v dveh obrokih.
7600X | Noctua NH-D15 | ASUS STRIX X670E-F | G.Skill 6000 CL30
Palit GameRock 4080 | Be Quiet 802 | ASUS Strix 1000W

maticb492 ::

GrimReaper je izjavil:

Z mojim 1.6 mam vsak mesec 8.5l porabe, kar je še nekako sprejemljivo. Sej tukaj je že od nekdaj veljala meja za kolkertolk varčen avto, 1.8 in 2.0 sta že v povsem drugem razredu, tam 9-10l bi rekel tako na pamet. Zame, ki se bolj malo vozim bi sicer še prišlo v poštev, drugače pa ne.
Je pa res da je že kar nekaj razlike če greš nad 80kW, tko da bi se res strinjal da je 77kW oz. 105HP najbolj optimalno.

Sem tud že sam gledal za 2.0 150HP motorji, ampak ko sem gledal ceno registracije, 766€, me je minilo. Še zdej bom komaj napraskal teh 520€, pomoje bom moral tako kot lansko leto v dveh obrokih.


Karkoli nad nekje 1.8 v osebnem avtu je preveč in je samo zato da imaš boljšega od soseda.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Relanium ::

STU-III je izjavil:

Daj, no... Misliš, da nekaj veš, pa nič ne veš.

Posti, kot so "upam, da se na cesti ne srečava" me pa res užalijo in ne bom še enkrat ponavljal, da ne mislim dirkat, ampak to enim res ne gre v glavo ane? Jao...

Tule si neki pameten, kolker praviš pa še niti začel nisi delat izpita.
In seveda se tudi ne zavedaš da na forumu govoriš tudi z ljudmi ki imajo za seboj 100-200+kkm (sam že spadam zraven).

In ja, ti rabiš obvezno močen avto.

No, ti kr izvoli, izzivam te da ga kupiš po svojih željah :)
Ti kr, če ne kupiš neki močnega se ti bojo vsi smejal, tako da si ga kar privošči.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Relanium ()

Trupl0 ::

Po 500k+ prevoženih kilometrih ( ne nisem šofer :P ) je na koncu vedno važno samo, da te pripelje na cilj in, da se medtem 3x ne pokvari.
Tisti liter, dva ali tri se že požre, če avto že toliko več pije.

Kot izgleda, si na budgetu tako, da svetujem tegale:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=747...

ali pa za varčne:
http://www.avto.net/_AVTO/ad.asp?ID=748...
Ima še klimo, narejen veliki servis in za ta denar, ITS A STEAL :)

Avto je okreten, tile konjčki zelo poženejo to slabo tono in tudi vozne lastnosti so dobre.

Obenem je nizko vzdrževanje, razen hib pri peugeot in citroenu kot rjavenje avspuha in problem z elektroniko (menjava cinšpule..cca 100€).
Prav tako moraš vedeti, da avto prinese poleg registracije in vzdrževanja tudi strošek pnevmatik, ki pa je (letne in zimske) cca 600€ na vsake 3 leta.

Kar se tiče pa 200KM+ pa svetujem kot ostali...naberi cca 150k+ kilometrov pod svoj pas pa se potem poženi za večjimi "mašinami". Ni vse GAS pa BREMZA!
If you are going through Hell, keep going !

shadeX ::

Za ubit ne potrebuješ 200konjev. Niti 100. Vse kar ima obliko avta se lahko ubiješ.

Prijatelj je s cliotom, prehitro zapeljal v ovinek na mokri površini. Zaneslo ga je na drugi pas, v tistem trenutku mu je nasproti pripeljal avtobus. Trčenje je bilo tako silovito da je avto dobesedno zmečkalo, ustal je ukleščen v vozilu. Umrl je..

Ljudje mejte pamet in vozite pametno.

Castiel ::

shadeX je izjavil:

Za ubit ne potrebuješ 200konjev. Niti 100. Vse kar ima obliko avta se lahko ubiješ.

Prijatelj je s cliotom, prehitro zapeljal v ovinek na mokri površini. Zaneslo ga je na drugi pas, v tistem trenutku mu je nasproti pripeljal avtobus. Trčenje je bilo tako silovito da je avto dobesedno zmečkalo, ustal je ukleščen v vozilu. Umrl je..

Ljudje mejte pamet in vozite pametno.



imaš povsem prav veš. Ampak on kupuje močan in hiter avto z namenom, da bi se postavljal. že v naprej to želi...nekako ne moreš pričakovati, da ne bo divjal. Sicer ne bi kupil močnega avta. Lepi, fantastični avti se dobijo tudi s cca 110 konjskimi motorji, pospeške pa imajo povsem normalne. On pa je postavil pogoj, da mora nujno imeti minimalno 120 konjev.

Ti pa če se ne motim govoriš o žalostni zgodbi fanta, ki se je zaletel na cesti med Novo Gorico in Ajdovščino, right? Žalostno je predvsem to, da sem točno tisti dan slišal zgodbo, kako je točno tisti dan zjutraj en poba driftal skozi ovinke s cliotom, ker je bila mokra cesta, čez nekaj ur pa sem slišal da se je nek fant s cliotom ubil. Upam da to ni isti poba. (verjetno ni isti, samo naključje je bilo vseeno čudno)

S pametjo na cesto, ne pa težko nogo!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Castiel ()
1 2 3
4
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Prvi avto (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
33158106 (51491) bluefish
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317152 (6444) IvoJan
»

Nakup prvega rabljenga avtomobila (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10020590 (16564) vorantz
»

Rabljena neupadljiva raketa(hiter avto) (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20048673 (38924) MKC00
»

Avto za manjše pare

Oddelek: Na cesti
364400 (3185) chucki

Več podobnih tem