» »

Problem: ne morem spati

Problem: ne morem spati

«
1
2

CMpunk ::

Lep pozdrav vsem! Zadnje dni se intenzivno učim matematiko, programiranje in elektrotehniko. Problem imam da zaradi tega potem ne morem spati. Ponoči se razni vektorji, ravnine,...kar prikradejo v moje misli in sploh ne grejo ven. V glavi celo noč meljem te vektorje, ravnine, seveda pa ne pridem do nobenega zaključka. Zadnjo noč mi je po glavi hodil izraz sqrt(A*A), celo noč mi je to šlo po glavi(no, vsaj ene 3,4 ure-ravno toliko da sem zjutraj uničen). Nisem bil buden, in nisem spal. Nekaj vmes. Vmes sem prišel tudi že to takšnega stanja zavedanja, da sem si rekel, dajmo zdaj to razčistiti, to je seveda dolžina vektorja A, zdaj pa spi naprej...spet probam zaspat...in spet vektorji...WTF?? Kaj naj naredim? Pomislil sem na to, da se 4ure pred spanjem nebi učil, da gre to malo ven iz glave.

Smurf ::

Meni pomagajo naslednje variante:
1.) Zadnje 2 uri pred spanjem pocni nekaj drugega
2.) Fizicno se zgoni, da na koncu pades le v posteljo (mogoce gres zvecer teci?)
3.) Ce si ze polnoleten, lahko tudi spijes 1 pivo :p.

energetik ::

Si boš veliko zapomnil, če celo noč o tem sanjaš >:D
Na tvojem mestu bi prakticiral predvsem točko 2.). Torej da greš ene 2h pred spanjem na en ornk tek (1h, na polno), da se zgoniš do konca. Potem pa 1h malce raztegovanja, tuširanje, relaksacijska glasba, par žlic skute za večerjo in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

amigovespuci ::

Tek pred spanjem ima po mojih izkušnjah nasporten učinek od tega kar želi CMpunk. Kar potrebuje CMpunk je izpraznitev glave. Predlagam ti, da poskusiš z zen meditacijo. V osnovi je zelo preprosto. Vso svojo pozornost usmeris v dihanje in na ta način odmisliš moteče misli. Za več inf. malo poguglaj...

chucki ::

Tako je, včeraj sem tekel 8 km okoli 9 ure zvečer, posledica je, da potem ne moreš zaspati do 2h zjutraj.. Šport pred spanjem ni priporočljiv, spij kakšno pivo ali dve :)
AMD Ryzen 5 5600/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 32gb/1TB SSD
Gigabyte RTX 3060 Ti /SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + ASUS TUF A17 with RTX 3070 Ti

RejZoR ::

energetik je izjavil:

Si boš veliko zapomnil, če celo noč o tem sanjaš >:D
Na tvojem mestu bi prakticiral predvsem točko 2.). Torej da greš ene 2h pred spanjem na en ornk tek (1h, na polno), da se zgoniš do konca. Potem pa 1h malce raztegovanja, tuširanje, relaksacijska glasba, par žlic skute za večerjo in to je to.


To deluje samo če se dogaja ko že spiš. Če se preden zaspiš pa je problem, ker ne boš mogu zaspat, kar pa ni kul.

Sam recimo si zelo rad naštimam glasbo zvečer (praktično vsak večer), tko čist na potiho, da ni čista tišina, zvrst pa kakšen chillout al pa na easy soundtracke ala The Last Samurai. Al pa probaj za hec kakšne relaksacijske programe ala Atmosphere Deluxe (obstaja tud omejena free verzija), kjer si izbereš neko okolje nakar naključno generira zvoke. Npr deževen dan/noč, gozd, plaža, tropski gozd, zvok fontane oz potoka, zvoki v marini ponoči itd... men je kar pomagalo kadar sem delal kaj res intenzivnega, kakšne komplicirane skripte z miljavžent variabli, ki so mi potem ves čas sekali po mislih še dolgo po tistem, ko sem nehal delat. Probat ni greh i guess.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

menjalnik ::

Jaz sem imel približno dve tedna nazaj zaključne izpite in sem se celi dan učil in ko je bilo potrebno iti spat sem se ulegel in gledal v zrak, bil sem živčen zaradi naslednjega dne pa še po glavi se mi je predvajala snov, spat sem šel ob 11 ponoči in ob enih zjutraj sem ponorel se vsedel v avto ter zvozil nekaj km po mestu z mirno glasbo in opazoval lučke, semaforje itd. ti povem, ko sem prišel domov da sem zaspal tisto sekundo ko sem legel:P

gendale ::

>3.) Ce si ze polnoleten, lahko tudi spijes 1 pivo :p.
to ni kul za pogosto uporabo, k ne bo dolg delal in kmalu boš rabil 1 vino (flašo), pol pa 1 žganje (flašo)
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: zuz3k ()

svenica ::

bombe skune
"Every man takes the limits of his own field of vision
for the limits of the world." - A. Schopenhauer

gendale ::

verjetno bolš od alkohola, vsaj za tiste, ki jim paše
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gendale ()

Smurf ::

gendale je izjavil:

>3.) Ce si ze polnoleten, lahko tudi spijes 1 pivo :p.
to ni kul za pogosto uporabo, k ne bo dolg delal in kmalu boš rabil 1 vino (flašo), pol pa 1 žganje (flašo)

Seveda, kot povsod drugje je tudi tukaj potrebno biti zmeren.

gendale ::

Smurf je izjavil:

gendale je izjavil:

>3.) Ce si ze polnoleten, lahko tudi spijes 1 pivo :p.
to ni kul za pogosto uporabo, k ne bo dolg delal in kmalu boš rabil 1 vino (flašo), pol pa 1 žganje (flašo)

Seveda, kot povsod drugje je tudi tukaj potrebno biti zmeren.

tele stvari, ki delujejo na gaba receptorje* so še posebej zajebane kar se tega tiče (se pravi alkohol, razna pomirjevala, ...=

*ja vem, alkohol ne deluje samo na gaba receptorje, ampak je pa to njegova primarna akcija, kar se tiče pomoči pri spanju
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Invictus ::

Spij 2 pira ...

In pokliči Desanko Šakič. Lahko tudi Levanko Rukič.

Po tem boš dobro spal :).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

harmony ::

Jaz sem začel prakticirati pitje čaja (kamilica) pa ne una iz filter vrečke in žlica medu. Po petih dneh resnično boljše spanje. Tako, da to je moje priporočilo.

Drugo priporočilo je pa, da si moraš očitno malo pavze narediti. Ne pomaga ti tok učenja, če ti možgani to ne morejo lepo sprocesirati, zato pa ti potem "meljejo" možgani med poskusom spanja ali pa tudi v sanjah.

Glugy ::

Men pomaga da si tole zavrtim :)

black ice ::

Kot je menjalnik povedal, vožnja pomaga. Sem poskusil že marsikaj in opažam, da nič ni bolj efektivno kot en krog z avtomobilom. Ni potrebe po divjanju, toliko, da se kobile pretegnejo. Pa dobra glasba ne sme manjkati. :)

Štrubsi ::

Kadar jaz ne morem zaspati zaradi preveč intenzivnih misli naredim eno izmed dveh stvari:
- vrsta meditacije: skoncentriram misli na eno besedo in si jo poskušam v mislih predstavljati, tako zvokovno kot tudi vizualno, torej blokiram vse ostale misli z intenzivnim razmišlanjem na eno določeno stvar, skoraj vedno je to dovolj, saj tako prekinem miselni tok zavesti.
- samo hipnoza: če prva stvar ne pomaga, ta sigurno. Najprej si predstavljaš kako se ti sprostijo stopala in nato noge, potem trebuh in roke in ko enkrat prideš do glave te zmanjka, pri tem pa čutiš kako ti vsaka okončina sproti zaspi oziroma je počasi ne čutiš več, postajaš vedno lažji.

Sem pa slišal, da če si 15min popolnoma primiru, da gre telo avtomatsko v stand by, torej zaspi.

Lp,
Žiga

CMpunk ::

potem vsak ki 15 min leži na plaži/kjerkoli, zaspi?

Yacked2 ::

Jaz isto nisem mogel spat dan pred izpitom, pač živčena pa vse. Poiskusi se relaxirati z glasbo
Korak naprej ni vedno ustrezen...sploh če si na robu prepada!

furion ::

I usually read some book before sleep, eg. right now, Im reading this:
http://www.amazon.com/Way-Go-Introducti...

Its quite an easy read, so it puts me asleep fairly soon. Was cheap too, $3 on kindle. Its not terribly good either, so its a perfect go-to-sleep material.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: furion ()

Štrubsi ::

CMpunk je izjavil:

potem vsak ki 15 min leži na plaži/kjerkoli, zaspi?


Sem samo slišal da je temu tako, poskusil še nisem. Je pa zelo težko biti celih 15min čisto primiru. Če sem prav razumel, ne smeš premikati ne glave, ne prstov, kar pa je težko.

Glugy ::

Štrubsi je izjavil:

CMpunk je izjavil:

potem vsak ki 15 min leži na plaži/kjerkoli, zaspi?


Sem samo slišal da je temu tako, poskusil še nisem. Je pa zelo težko biti celih 15min čisto primiru. Če sem prav razumel, ne smeš premikati ne glave, ne prstov, kar pa je težko.


Tko jz nardim pa v 90% primerov lahk zaspim ob bilokeri uri. Ko pa niti takrt ne morem pa relax muska (moj zgornji komentar). Sam res probi vse dat ven iz sebe, čim bolj lahke a počasne misli imet.

LuiIII ::

Knjiga je the name of the game pri meni.

korenje3 ::

ne moreš spati ker se sekiraš zato ker ne veš če dovolj znaš. če bi snov obvladal bi spal brez problema.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Iluvatar ::

Mogoce bo malo cudno izpadlo, tudi sam ne razumem tega najbolje, vendar jaz vedno zaspim, ce si zavrtim film The Ninth gate. Nevem zakaj, ker sploh ni slab film, vendar odkar sem ga enkrat pogledal do konca sedaj vsakic zaspim po cca. 15-20 minutah. Vsakic deluje.

Hexx ::

Drugače pa lahko uzameš kakšne tablete magnezija meni je pomagalo ko nisem mogel spati :) Ali pa samo več hrane ki ima kaj magnezija

Unknown_001 ::

Hiperventiliraj tolk cajta dok se ti ne bo že rahlo vrtelo, pol pa samo cepni v posteljo in probaj zaspat.

alphasaphir ::

Yoga nidra, so ze omenili prakso, samo ne z imenom. Delaj dalj casa in vec (mentalno, fizicno, sport...), bos tako utrujen, da ne bos imel problemov zaspati. Seks, samo moras imet priloznost direkt po seksu odklopit (kar znajo otezit starsi, cimri, otroci...) In najtezja varianta, sprijazni se z dejstvom, da je ok, ce ti spodleti, tudi ce si ali nisi dal vsega od sebe.

marvin42 ::

LuiIII je izjavil:

Knjiga je the name of the game pri meni.


Tole.
Mostly Harmless

Yohan del Sud ::

Samo hipoteza, ampak mislim, da možgani sporočajo, da preveč časa uporabljaš določene dele (povezave) in druge zanemarjaš. Sem prepričan, da vsako noč veliko ljudi sanja tetris, diablo, kemijske reakcije, frizure ali šah in slično zelo v živo, ker so to delali pretežen del dneva. Moj predlog, počni kaj diametralno nasprotnega vsaj uro dnevno: zbiraj žuželke, kuhaj, piši poezijo ... Sporoči rezultate sem, če se boš odločil za moj predlog.
www.strancar.com

STU-III ::

CMpunk je izjavil:

Lep pozdrav vsem! Zadnje dni se intenzivno učim matematiko, programiranje in elektrotehniko. Problem imam da zaradi tega potem ne morem spati. Ponoči se razni vektorji, ravnine,...kar prikradejo v moje misli in sploh ne grejo ven. V glavi celo noč meljem te vektorje, ravnine, seveda pa ne pridem do nobenega zaključka. Zadnjo noč mi je po glavi hodil izraz sqrt(A*A), celo noč mi je to šlo po glavi(no, vsaj ene 3,4 ure-ravno toliko da sem zjutraj uničen). Nisem bil buden, in nisem spal. Nekaj vmes. Vmes sem prišel tudi že to takšnega stanja zavedanja, da sem si rekel, dajmo zdaj to razčistiti, to je seveda dolžina vektorja A, zdaj pa spi naprej...spet probam zaspat...in spet vektorji...WTF?? Kaj naj naredim? Pomislil sem na to, da se 4ure pred spanjem nebi učil, da gre to malo ven iz glave.


Zanimivo, pri meni je pa ravno tako, da takoj, ko odprem knjigo, da bi se učil postanem zaspan. V bistvu predvsem pri predmetih, ki me ne zanimajo (slovenščina)...

Če ne moreš spati se lahko tudi navadiš na to, lahko delaš nekaj kar te zanima, slej ko prej boš tudi zaspal. Drugače pa malo sumim, da te tudi neznosna vročina ohranja pri budnosti?
Line secured.

MasterTade ::

Hehe, poznam to...Ko sem se učil za popravne teste predvsem iz matematike se mi je sanjalo od korenov do kotov raznih računov izrazov in vsega tega...poleg tega takrat zelo slabo spim ker me od vsega tega boli glava in komej zaspim...na srečo mam zdej 2 mesca pa pol miru...

Map ::

Lahk si zavrtiš kakšno glasbo, ali pa televizija, film.

DolLoad ::

Jaz pred spanjem berem Dresden files, po treh ali strih straneh sem v komi. Baje je za spanec slabo, ce gledas v backlit zaslon, ker se tvoje telo zmede in zaradi obilice svetlobe misli, da je se zmeraj dan. Tako da cim manj racunalnika pred spanjem. En clanek o tem je na lf.

ps: pri iskanju clanka sem naletel ne eno zanimivo metodo KLIK

zuz3k ::

glede tega da razmišljaš o matematiki med spanjem gre predvsem za strah, da ne znaš dovolj oz. ne zaupaš
vase, da znaš npr. rečimo temu da ne zaupaš da znaš ravno dovolj za pozitivno ali pa tebi ok oceno.

jaz si v tem primeru rečem - kar bo pa bo!

jaz pred spanjem gledam TV in potem zaspim, je pa tako da ko so izpiti se učim in berem tudi do 3 zjutraj in
na marsikateri izpit sem šel s samo 1 uro spanja (čisto nespočit, sam še kava te reši), sem pa med
učenjem pil zeleni čaj, ki mi je pomagal pri koncentraciji, čeprav baje potem težje zaspiš.

vseeno ti se uči, ampak potem pojdi spat in pošli use u *** in si reči kar bo bo - zdaj imam jaz počitek!
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

gendale ::

jaz tudi zelo ugasnem misli pred spanjem, razmišljam pa o vsem možnem.. od popolnoma izmišljenih zgodbic, do raznih what if scenarijev, do wtf je vroče, ..
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

Buggy ::

jaz v takih primerih vozim namisljeno Mini Morrisa Cooper (letnik 67) po znani dolgi in hriboviti (menjanje brzin) in ovinkasti cesti. Podobna varianta kot stetje owc..samo da dejansko preusmeris misli aktivno na nekaj kar te pomirja.

Slej kot prej me zmanka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Buggy ()

gendale ::

meni včasih uspe zgradit res zanimive svetove/zgodbe v njih, ampak žal ne znam pisat, da bi to spravil na papir
seznam zanč moderatorjev in razlogov da so zanč
http://pastebin.com/QiWny5dV
gor je mavrik apple uporabniček (mali možgani in mali penis)

CMpunk ::

no, včeraj sem se čez dan učil, sicer z velikoo pavzami :D, tako da me je zvečer pol pred spanjem spet zamikalo, da bi se šel še malo učit, ampak sem si rekel ne, in potem sploh nisem mislil na to...danes moram spet tja do osmih zvečer se naučiti kar se mislim, potem vržem knjige in kompjuter v kot..mislim da ta način pomaga.

STU-III ::

"Kompjuter" te tudi moti?
Line secured.

fosil ::

To je zaradi superlune
Tako je!

Vanich ::

1/2 L Donata pred spanjem. Ali več. Magnezij sprosti živce in sinapse, kar pomeni globlji, bolj sproščujoči spanec z več in bolj intezivnimi sanjami. Nuspojave: lahko, da boš moral sredi noči it srat. Ni pa nujno.

Še boljši učinek na res globok in sproščujoč spanec, imajo prehrambeni dodatki z magnezijevim aspartatom. (kakšen "ZMA ali podobno) Ne vem, če se dobi pri nas.

CMpunk ::

ZMA poznam, ja, mislim da je fora res v magneziju. Bom probal tole z donatom. Sicer en odmerek ZMA ima pomoje dosti manj magnezija kot pol litra donata.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Avenger ()

Avenger ::

Kar se dodatkov tiče je eden boljših mislim da od Natural Wealth, ki ga dobiš v lekarni, rečeš pa za kalcij-magnezij-cink tablete, rumena plastenka je.

Drugače ti pa bo to komaj kaj pomagalo, če si ne boš pomagal v glavi. To kar te pesti so skrbi, da ne znaš dovolj, da bi moral še delat itd. Naučit se moraš prit v stanje ko si nekako flegma, kar bo pa bo in mislit na nič. Seveda meditacija pomaga ampak se tega ne moreš naučit v enem dnevu. Lahko probaš tole, skoncentriraš se (kar ni isto kot da misliš na -) na dihanje, nanj ne vplivaš, ampak ga le zaznavaš, opazuješ, čutiš kako zrak potuje skozi nosnice v pljuča, jih napolni s kisikom in čutiš kako gre potem zrak ven iz pljuč in spet potuje skozi nosnice. Potem sproščaš mišice, tako da zaznavaš vse dele telesa, začneš s prsti na nogah, končaš na lasišču.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

CMpunk ::

Glej moj pes ne dela vsega tega, pa ga boli kurac. Zaspi kadarkoli hoče. Tud jst včerej nisem izvajal vsega tega sranja, pa sem ravno tako lahko zaspal. Še na to naj mislim, kako diham..fora je prej v tem da se 'prepustiš toku' in da te ne skrbi in ne razmišljaš na vsako malenkost. Avenger in Štrubsi vajini nasveti so bolj ali manj zguba časa.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Avenger ()

Aston_11 ::

Lahko pa tudi preusmeriš misli v "svoj poseben svet" in si "junak" v njem.

Avenger ::

CMpunk je izjavil:

Glej moj pes ne dela vsega tega, pa ga boli kurac. Zaspi kadarkoli hoče. Tud jst včerej nisem izvajal vsega tega sranja, pa sem ravno tako lahko zaspal. Še na to naj mislim, kako diham..fora je prej v tem da se 'prepustiš toku' in da te ne skrbi in ne razmišljaš na vsako malenkost. Avenger in Štrubsi vajini nasveti so bolj ali manj zguba časa.



Po tvojih besedah, ja.

Mislim, da je najbolje da se tema zapre, da ne bo še kdo drug zgubljal časa z odgovarjanjem.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Štrubsi ::

CMpunk je izjavil:

Glej moj pes ne dela vsega tega, pa ga boli kurac. Zaspi kadarkoli hoče. Tud jst včerej nisem izvajal vsega tega sranja, pa sem ravno tako lahko zaspal. Še na to naj mislim, kako diham..fora je prej v tem da se 'prepustiš toku' in da te ne skrbi in ne razmišljaš na vsako malenkost. Avenger in Štrubsi vajini nasveti so bolj ali manj zguba časa.


Kadar imam polno glavo nerazrešenih problemov, polno glavo misli in se npr. 20 min trudim zaspati, potem pa preusmerim misli na eno določeno stvar, tako kot sem rekel, zagotovo zaspim v naslednjih max 2 minutah. Tako da ne vem če je res izguba časa;). Saj se ne gre za to, da je treba mislit še na eno dodatno stvar, ampak da namesto tega, da razmišljaš o 10 različnih stvareh, se prisiliš da misliš le na eno, zagotovo potem lažje zaspiš. Ne pravim pa, da moram to početi vsako noč. Mogoče se mi v 14 dneh to zgodi enkrat, v 13 primerih, pa brez tega lahko zaspim v 2 minutah, ker sem že vse probleme rešil prej.

Lp,
Žiga

Mesar ::

Uživanje raznih substanc alkohol, Mg, kaj za pokadit, ... so ok nasveti, ampak vsak posameznik na njih drugače odreagira, kaj trebi paše boš moral ugotoviti sam.

Pa tudi pomirjujoče zgodbice so ok, edini problem je, da morejo biti toliko zanimive, da ti možgani ne odplavajo drugam a hkrati dovolj pomirjujoče, čeprav če si konec dneva že dovolj zdelan pa še malo te živci fu*ajo, se boš težko zbral :)

O spalni paralizi in tisto, da moreš bit 15 minut pri miru, čist pri miru, pa se dosti govori zadnje čase... jaz še sicer načrtno nisem probal tega, če kdo je naj mu napiše kako in kaj :)
Your turn to burn!

CMpunk ::

Avenger je izjavil:

CMpunk je izjavil:

Glej moj pes ne dela vsega tega, pa ga boli kurac. Zaspi kadarkoli hoče. Tud jst včerej nisem izvajal vsega tega sranja, pa sem ravno tako lahko zaspal. Še na to naj mislim, kako diham..fora je prej v tem da se 'prepustiš toku' in da te ne skrbi in ne razmišljaš na vsako malenkost. Avenger in Štrubsi vajini nasveti so bolj ali manj zguba časa.



Po tvojih besedah, ja.

Mislim, da je najbolje da se tema zapre, da ne bo še kdo drug zgubljal časa z odgovarjanjem.

Ni treba da se tema zapre, lahko se samo ti odstraniš iz teme.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Avenger ()
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem spati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
589920 (4261) Sabina4
»

A dejansko obstaja tak caj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6214855 (9729) diler515
»

Tezave s spanjem

Oddelek: Loža
366750 (5318) DOOM_er
»

Polifazno spanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
869591 (7300) MrBrdo
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738543 (6875) nokia6310

Več podobnih tem