» »

Ne morem spati

Ne morem spati

«
1
2

SloSlayer ::

Pozdravljeni!

Vsak dan se srecujem s problemom, da ne morem zaspati. Ce se v posteljo odpravim ob 21. ali 22. Uri, potem ne zaspim vsaj do polnoči. Problem nastane, ker se moram vsaki dan zbuditi ob 5., kar je potem zelo mučno in sem ves dan utrujen. Ponavadi sem popoldne zaspani tako močno, da bi lahko zaspal na mizi, vendar potem proti večeru spet ne morem zaspati...

Ima kdo kake predloge?

Unknown_001 ::

Pojdi tečt dve uri pred spanjem za urco. Pol pa tuš in v posteljo. Ma ti garantiram, da boš zasmrčal ko medved med polhi :D.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Furbo ::

Če imaš luči s hladno svetlobo, jih zamenjaj z bolj toplo, ker ti sicer to zdrma bioritem.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

chucki ::

RAptor16, potem pa še očitno nikoli nisi tekel v življenju :) Jaz sem po teku prerojen in ni pogojev, da bi šel spat, vsaj par ur po aktivnosti. Verjetno imaš psihološke težave in se ne moreš sprostiti.
AMD Ryzen 1700/NZXT Kraken X62/Asus ROG Crosshair VI hero/DDR4 16gb/SSD M.2
EVGA GTX 1080 Superclocked/SB Z/NZXT H440 case/ Asus ROG PG248Q
Samsung Q7FN65 + PS4 PRO + VR <3 + Nintendo Switch

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: chucki ()

Unknown_001 ::

chucki je izjavil:

RAptor16, potem pa še očitno nikoli nisi tekel v življenju :) Jaz sem po teku prerojen in ni pogojev, da bi šel spat, vsaj par ur po aktivnosti. Verjetno imaš psihološke težave in se ne moreš sprostiti.


Če si cel dan "leteči" in se greš pol še zmozgat (pa to ne mislim neko trimčkanje ampak tek na polno brez milosti) ni šans da te ne bi povleklo k počitku. Pol pa narava že sama zna naprej. Včasih je treba mal "porinit" da gre. Vsi se z jugecov norca delamo a sami smo isti xD.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Matija82 ::

Probaj iti spat ob isti uri cel teden (ne ob 9 med tednom in ob 3 med vikendom).

Ne uporabljaj računalnika/TV-ja eno uro pred spanjem.

Zatemni sobo, da je popolna tema.

Znižaj temperaturo prostora v katerim spiš (~15).

Vzemi 200-400mg magnezijevega citrata.

Vzemi 0.5-1mg melatonina.

Raptor
"tek na polno brez milosti" in "ena ura" nikakor ne gresta skupaj ;) Ubijaš se s Tabato ampak takrat delaš 15 minut. To pod pogojem, če si že kdaj tekel. Ura posiljenega teka na asfaltu prej kot k počitku vodi k zjebanim kolenom in gležnjem.

Unknown_001 ::

Matija82 je izjavil:


Raptor
"tek na polno brez milosti" in "ena ura" nikakor ne gresta skupaj ;) Ubijaš se s Tabato ampak takrat delaš 15 minut. To pod pogojem, če si že kdaj tekel. Ura posiljenega teka na asfaltu prej kot k počitku vodi k zjebanim kolenom in gležnjem.


Ajd, no pretiravam. Ampak ni to mišljeno kot ogrevanje. Jaz imam recimo dnevni ritual, zjutraj v enem šusu čimveč sklec min. 40 zvečer pred tušem pa par serij šopanja na moč. Kokr da dok mi roke ne odpovejo. Isto potem ponovim še s šprintom če je zun kokrtok ok. Pa šprintam par razdalj kot zmešan in po koncu najprej mrzu tuš pol pa počas segrevat. Ko se zbrišem, spijem še deci vode in se zavijem v posteljo (soba obvezno prezračena) me tud z vitlo od traktorja iz postle ne dobiš. Me boš kr skupi s postlo mogu pol vlečt :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

loveJDM ::

Unknown_001 je izjavil:

Matija82 je izjavil:


Raptor
"tek na polno brez milosti" in "ena ura" nikakor ne gresta skupaj ;) Ubijaš se s Tabato ampak takrat delaš 15 minut. To pod pogojem, če si že kdaj tekel. Ura posiljenega teka na asfaltu prej kot k počitku vodi k zjebanim kolenom in gležnjem.


Ajd, no pretiravam. Ampak ni to mišljeno kot ogrevanje. Jaz imam recimo dnevni ritual, zjutraj v enem šusu čimveč sklec min. 40 zvečer pred tušem pa par serij šopanja na moč. Kokr da dok mi roke ne odpovejo. Isto potem ponovim še s šprintom če je zun kokrtok ok. Pa šprintam par razdalj kot zmešan in po koncu najprej mrzu tuš pol pa počas segrevat. Ko se zbrišem, spijem še deci vode in se zavijem v posteljo (soba obvezno prezračena) me tud z vitlo od traktorja iz postle ne dobiš. Me boš kr skupi s postlo mogu pol vlečt :D


OP sklecev zvečer ne delaj če jih nisi vajen ker prvi teden še bolj dolgo neboš zaspal ker boš čutil mišice...Predlagam ti,da si do 12ih na kompu zvečer ali pa gledaš ligo prvakov ali kaj drugega na tv,potem na fonu pogledaš kaj ali pa malo glasbo poslusaš in do enih boš že spal,ko pa prideš domov popoldan pa pojdi spat ko vse porihtaš,npr. ob treh ali štirih pa si naredi alarm ob 6ih ali 7ih in spiš 3urce.Pa vsak dan tako pa ne boš imel problemov,ne izgubiš pa nič če popoldan spiš,sej pol nadoknadiš.Razen če imaš kake nujne obveznosti vsak dan(treningi ipd.).Pa če boš v ponedeljek spal popoldan 3urce v torek popoldan ne boš rabil,ker ne boš zaspan,potem v sredo spiš,četrtek še stisneš malo,petek pa si privoščiš do večera,če greš potem ven,ali pa popoldan na nogomet pa zvečer ob 9ih spiš ko top.

sandmodnigga ::

Ponavljaj to v nedogled dokler ti ne bo kapnilo, kdaj moraš iti spat.
Veš verjetno že, samo delaš tega ne.

Kot že rečeno, možgani se igrajo s tvojim telesom. Nauči se jih kontrolirati.

user4683 ::

sandmodnigga je izjavil:

Kot že rečeno, možgani se igrajo s tvojim telesom. Nauči se jih kontrolirati.

Calm

Gwanaroth ::

Kakšno uro pred spanjem nahrani svoj endokanabinoidni sistem in zaspal (in spal) boš ko beba. Poleg tega boš koristil še vsem organom, žlezam, presnovi, krvnemu tlaku, ravni sladkorja, over/under weight , ....
Lights often keep secret hypnosis..

Thuban ::

SloSlayer je izjavil:

Pozdravljeni!

Vsak dan se srecujem s problemom, da ne morem zaspati. Ce se v posteljo odpravim ob 21. ali 22. Uri, potem ne zaspim vsaj do polnoči. Problem nastane, ker se moram vsaki dan zbuditi ob 5., kar je potem zelo mučno in sem ves dan utrujen. Ponavadi sem popoldne zaspani tako močno, da bi lahko zaspal na mizi, vendar potem proti večeru spet ne morem zaspati...

Ima kdo kake predloge?


Verjetno bo pomagalo če začneš obiskovati kak fitnes.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

          ::

Jaz vedno ratam zaspan po enem piru. Ali pa kadar se imam kaj dolgočasnega za učiti.

Avenger ::

Daj no, Draconis, fitnes ni pogoj za dobro spanje.

Kot je omenil furbo, vsaj 1 uro pred spanjem imej okoli toplo svetlobo tako kot klasična žarnica, recimo četrt ure prej pa solna lučka, nikakor ne LED pa tudi ne varčnih sijalk. To pomeni 1 uro prej nič računalnika ali TV. Lahko poskusiš tudi izklopit WiFi in GSM. Zadnji obrok naj bo najmanj 2 uri pred spanjem.

Morda še bolj pomembno pa je, da umiriš misli, tako da dovoliš da je nekako vse OK, karkoli ti pride na pamet, sprejmeš in spustiš (se ne spuščaš v analizo in premlevanje) oziroma nekako pasivno opazuješ tok misli. Poskusi vizualizirat podobe, karkoli že je, ampak ne v detajle. Ne sekiraj se če ti ne uspe, ampak ne preverjaj ali si kaj bolj zaspan, ali deluje itd. Potem bo naenkrat jutro ;)

Mene je vedno uspavalo branje pred spanjem, pod pogojem da ni kaj kar požiraš, ampak recimo kaj poučnega :).
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Thuban ::

Avenger je izjavil:

Daj no, Draconis, fitnes ni pogoj za dobro spanje.

Kot je omenil furbo, vsaj 1 uro pred spanjem imej okoli toplo svetlobo tako kot klasična žarnica, recimo četrt ure prej pa solna lučka, nikakor ne LED pa tudi ne varčnih sijalk. To pomeni 1 uro prej nič računalnika ali TV. Lahko poskusiš tudi izklopit WiFi in GSM. Zadnji obrok naj bo najmanj 2 uri pred spanjem.

Morda še bolj pomembno pa je, da umiriš misli, tako da dovoliš da je nekako vse OK, karkoli ti pride na pamet, sprejmeš in spustiš (se ne spuščaš v analizo in premlevanje) oziroma nekako pasivno opazuješ tok misli. Poskusi vizualizirat podobe, karkoli že je, ampak ne v detajle. Ne sekiraj se če ti ne uspe, ampak ne preverjaj ali si kaj bolj zaspan, ali deluje itd. Potem bo naenkrat jutro ;)

Mene je vedno uspavalo branje pred spanjem, pod pogojem da ni kaj kar požiraš, ampak recimo kaj poučnega :).


Meh, to ne pomaga kaj dosti. Vsaj meni ne. Lahko sem tudi v temi od 22 do 5 zjutraj brez da bi zaspal.
Vsekakor pa pomaga, če redno telovadiš. Naj bo to fitnes ali morda popoldanski sprehod vsak dan.
I'm sorry, Dave. I'm afraid I can't do that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thuban ()

Invictus ::

loveJDM je izjavil:


OP sklecev zvečer ne delaj če jih nisi vajen ker prvi teden še bolj dolgo neboš zaspal ker boš čutil mišice...

Boleče mišice niso ovira za spanje.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Master_Yoda ::

V postelji beri knjigo, ki si jo ze N krat prebral.

Gamelife ::

Lahko poskusiš baldrijanove kapljice, dobiš jih v vsaki lekarni.

Compufreek ::

Problem je da je vsak človek drugačen... Sam sem celo življenje že deležen problemov zaradi mojega bioritma, sem nočni človek in tega ne gre spremeniti, že v otroštvu so starši imeli probleme z mano ker nisem hotel spat, zaradi spalnih navad sem v srednji šoli spal povprečno 9 - 12 ur med tednom pa potem nadoknadil za vikend kolikor pač sem lahko. Lani poleti sem se odločil da si najdem redno delo in sem prosil kolega, da mi je vsak dan zvonil (kofetkanje pred hišo na klopi) zjutraj ob 7.40 po 2h tednih sem se nekako navadil na vstajanje ampak sem kljub temu popolnoma uničen in utrujen, sedaj hodim v službo cca 4 mesece in se zadeva ni spremenila, čeprav sem se natreniral da če grem ob 23ih v posteljo da bom do polnoči zaspal bom zjutraj še vedno grozno utrujen in do 10 ih ni skoraj nič produktivnega iz mene. Sem pa ugotovil da to zato ker med 21 zvečer in 2 uro zjutraj so moji možgani aktivni takrat bi lahko naredil vse ... in ne govorim o razmišljanju pred spanjem... takrat dejansko se spomnim takšnih rešitev in kombinacij instantno prej pa sem se cel dan ubadal z nekim problemom. Ko sem imel popoldansko službo je življenje bilo veliko lažje, je pa res da sem se tudi že uspel zaspati ob "15ih na šiht" ;)

uglavnem repetativnost je edino kar pomaga ampak če si tip človeka ko ima težave si začni iskat službo ki se začne med 9 - 10 zjutraj, če pa si šolar pol pa tak ne rabiš spanja :P
pa lp!

Zgodovina sprememb…

energetik ::

Avenger je izjavil:

Daj no, Draconis, fitnes ni pogoj za dobro spanje.

Kot je omenil furbo, vsaj 1 uro pred spanjem imej okoli toplo svetlobo tako kot klasična žarnica, recimo četrt ure prej pa solna lučka, nikakor ne LED pa tudi ne varčnih sijalk. To pomeni 1 uro prej nič računalnika ali TV. Lahko poskusiš tudi izklopit WiFi in GSM. Zadnji obrok naj bo najmanj 2 uri pred spanjem.

Morda še bolj pomembno pa je, da umiriš misli, tako da dovoliš da je nekako vse OK, karkoli ti pride na pamet, sprejmeš in spustiš (se ne spuščaš v analizo in premlevanje) oziroma nekako pasivno opazuješ tok misli. Poskusi vizualizirat podobe, karkoli že je, ampak ne v detajle. Ne sekiraj se če ti ne uspe, ampak ne preverjaj ali si kaj bolj zaspan, ali deluje itd. Potem bo naenkrat jutro ;)

Mene je vedno uspavalo branje pred spanjem, pod pogojem da ni kaj kar požiraš, ampak recimo kaj poučnega :).
Se strinjam z vsem, razen z LED in varčnimi. Večina jih je 2700K, tako kot nitkasta žarnica. Jaz imam eno 5W 2700K ledico v dnevni, usmerjeno v steno in jo prižgem vsak večer ter ugasnem druge luči. Lepa topla ambientalna svetloba, sicer je pretemno za branje ampak ravno to je point..
Komot se uporablja PC, namestiš f.lux in zatemniš do konca.

Meni se zdi še bolj pomembno, da ne analiziraš in premlevaš problemov, ker to vsaj meni ubije spanje.
Moj recept - 3-4 ure pred spanjem fizična aktivnost, da rataš fizično zmatran. Do 2h pred spanjem nek lahek obrok, nato zatemnitev in ukvarjanje z lahkotnimi zadevami (kakšen lep film, knjiga, slo-tech.. :D)

borisk ::

ne spanje je v veliki večini povezano s psihičnimi težavami, stresom itd. Mogoče bi se sfokusiral na lajšanje težav čez dan če je možno, ali pa kakšne joga, meditacija (s tem nimam iskušenj, ampak baje pomaga). Sam sem v tak ritem padel med faxom, popoldansko-večerno-nočno učenje + velike količine kofeina + skrbi. Čez noč se tega vsekakor ne da popraviti, ampak se pa da. Sam trenutno nima težav, mi pa malo pivo zvečer ali pa sex pomaga.

kosta ::

Fotru je enkrat na rallyju za evropsko prvenstvo odpovedal servo volan in je cel dan dirkal brez (8HP + vse etape, malo manj kot 100km vsega skupaj oz. 50km na polno). Ko je zvečer prišel do postelje, ga je zmanjkalo v manj kot minuti. :)) Boš pa težko poustvaril te okoliščine.

Meni sicer sprehodi, tek in ostala fizična aktivnost pred spanjem ne pomaga. Ponavadi najlažje zaspim, če gledam kakšen (vsaj malo) dolgočasen film na tv, pomožnosti na zmanjšani svetlosti.

gregor ::

upam, da te ne bom prestaršil, vendar je možno da imaš nespečnost ki je povezana z depresijo

http://psihiater-leser.com/dusevne_motn...

Nespečnost, težave pri uspavanju, prebujanje ponoči?


malo poglej po internetu za "znaki depresije" in morda imaš še katere druge znake ki kažejo na depresijo

LP

premak ::

Nisem še sam preizkusil, vendar je menda ta metoda ful učinkovita:

V spominu se sprehodi skozi svoj dan od trenutka, ko se zvečer uležeš v posteljo v smeri proti jutru (torej nazaj). Ko prideš do jutra, pa zopet proti večeru. Kolega zatrjuje, da nikoli ne pride do jutra. :)

rhino ::

Spij 2-3 pire pred spanjem :)
Intel I7 950|Asus P6X58D-E|
ZOTAC GeForce 580 GTX 1536 GDDR5|OCZ Vertex2E 60GB + 500GB WD + 1TB Samsung F3|
3x2GB Kingston HyperX DDR3-1600|Cougar GX1050|CM HAF-X

TheKekec ::

Mastrubacija baje pomaga

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: TheKekec ()

Okapi ::

Poskusiš lahko z naravno kemijo (melatonin).

Avenger ::

energetik: jaz sem bil blazno navdušen nad LED in CFL sijalkami, sčasoma pa čedalje manj in zdaj jih rajši nimam, kot da jih imam, oziroma če so kje, imam dober razlog za to. Ampak če se omejim samo na en razlog proti - CFL je itak neslaven zaradi špic v spektru, cool white LED so izrazito modrikaste, 2700K ali celo 2300K LED so dosti bolj prijazne, vendar imajo še vedno relativno nizek CRI, ker je spekter pač drugačen. Kvaliteta svetlobe je boljša pri žarnicah z žarilno nitko in tudi bolj naraven občutek da. V dnevni sem namontiral eno edison style svečno žarnico in moram reč, da še nisem videl tko prijetne svetlobe...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

šajtrga ::

Jaz imam lih kontra problem ... preglobok spanec. Imam nastavljene 4 budilke niti ene ne slišim plus to da sem po 12h urah spanca še vedno utrujen kot bi delal 7dni brez premora

koyotee ::

Cannabis tut.
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Ales ::

Poleg ostalih dobrih nasvetov v tej temi (začuda jih je nekaj), bi tistim, ki le morajo ali želijo biti za računalnikom tudi zvečer in pred spanjem, toplo svetoval...

...tole za Windows in OS X:

f.lux is a proprietary computer program that adjusts a display's color temperature according to location and time of day. The program was designed to reduce eye strain during night-time use and disruption of sleep patterns.

...oz. tole za Linux distribucije:

Redshift is an application that adjusts the computer display's color temperature based upon the time of day. The program is free software, inspired by the proprietary f.lux, and is intended to reduce eye strain as well as insomnia.

Cruz ::

Kaka umirjena glasba tudi pomaga, vsaj meni. Pa toplo mleko. Tudi probaj narediti dan produktiven, probaj porabiti dosti energije pa boš hitro zaspal. :)

MasterTade ::

Pred spanjem beri kake pol ure/eno uro, men pomaga če zamižim in štejem do 100 ob tem pa si predstavljam te cifre..Sem enkrat prebral v eni reviji pa sem za foro sprobal in sem ponavadi končal pri neki čez 80 preden sem zaspal.
Mors omnia aequat

Unknown_001 ::

šajtrga je izjavil:

Jaz imam lih kontra problem ... preglobok spanec. Imam nastavljene 4 budilke niti ene ne slišim plus to da sem po 12h urah spanca še vedno utrujen kot bi delal 7dni brez premora


A ti si tud mal črnogorca po duši ? :D
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

_dice7 ::

People with higher IQs are more apt to be nocturnal night-owls. Those with lower IQs tend to restrict their activities primarily to daytime.

Ne sekiraj se.

Unknown_001 ::

_dice7 je izjavil:

People with higher IQs are more apt to be nocturnal night-owls. Those with lower IQs tend to restrict their activities primarily to daytime.

Ne sekiraj se.


Aha, se pravi odkar študiram, sem kar naenkrat izjemno inteligenten postal. Zanimivo :D "Steady ready go" od 5:30 pa do 0.00 ali kako uro dlje.
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zvezdica27 ::

žbe.

cannabis.

Marihuana.

trava

zelenjava

spi.

zz

Magic1 ::

Zvezdica27 je izjavil:

žbe.

cannabis.

Marihuana.

trava

zelenjava

spi.

zz

Ali pa uspavalne tablete, alkohol... Še kak neumen predlog?
Magic

DJ-DUST ::

Zakaj neumen predlog, saj je vse naštel kar raste na zemlji, edino čaj bi še dodal...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

Magic1 ::

Zato ker to ni rešitev, je le lajšanje simptomov. Pa še zelo nezdrave zadeve so to pri konstantnem konzumiranju.
Magic

DJ-DUST ::

Glede lajšanja simptomov se strinjam, kako pa lahko zelenjava in trava vplivata slabo na zdravje pri konstantnem konzumiranju?

Izbrisan_Acc ::

To je anksioznost. Prvo nehaj pit kofe. Alkohol tut. Pa najd si nekej, da se psihično umiriš in spočiješ. Ne tega mešat s fizčno vadbo ker ima po mojem vedenju lih kontra efekt. To je mit, da dobr zaspiš česi odteku par 10km. Telo je blo pod šokom.

energetik ::

Mišljeno je da greš laufat vsaj 4h pred spanjem, da po teku v miru skuhaš, poješ, pogledaš kakšen dolgočasen film. Ne pa da pritečeš v šprintu do doma in se uležeš v pojstlo.

anketar ::

_dice7 je izjavil:

People with higher IQs are more apt to be nocturnal night-owls. Those with lower IQs tend to restrict their activities primarily to daytime.

Ne sekiraj se.


fuck, a smo na nivoju Busha mlajšega

oracle ::

Mam iste probleme. Vsi neki pametni, pa noben ne ve kako zgledajo problemi s spanjem. Edini primer ko hitro in res trdno zaspim je, ko sem pijan, da ne vem zase. V tem primeru tudi spim do jutra in se zbudim spočit (kolikor si lahko spočit z mačkom :D). Probu sm pa praktično vse, od zmerne rekreacije, do maksimalne. Hrana taka in drugačna, špranje za svetlobo mam zadelane z alu folijo, zrak svež in različne temperature, pod stresom nisem. Probu sm različne položaje spanja, pijače pred spanjem so mit. Celo xanax sm probu. Tud ko zaspim, se zbujam sred noči in težko zaspim nazaj. Ko je treba vstat pa zaspim po alarmu v 5 sekundah. Spat grem dovolj zgodaj. Lahko sem zvečer ful zaspan, pa še vseen ne zaspim.

Pač jebiga, eni mamo RES probleme s spanjem. Verjetno bi se dal s kkšno močno kemijo pomagat, sam tist je itak sam gašanje požara pa še zdravo ni...

737 ::

Tale zadeva je zelo močna, če se držiš navodil. Še njihov forum. Zadeva se dobi tudi na naših travnikih.

sodnicaN ::

napiši v google flubromazolam

oracle je izjavil:

Mam iste probleme. Vsi neki pametni, pa noben ne ve kako zgledajo problemi s spanjem. Edini primer ko hitro in res trdno zaspim je, ko sem pijan, da ne vem zase. V tem primeru tudi spim do jutra in se zbudim spočit (kolikor si lahko spočit z mačkom :D). Probu sm pa praktično vse, od zmerne rekreacije, do maksimalne. Hrana taka in drugačna, špranje za svetlobo mam zadelane z alu folijo, zrak svež in različne temperature, pod stresom nisem. Probu sm različne položaje spanja, pijače pred spanjem so mit. Celo xanax sm probu. Tud ko zaspim, se zbujam sred noči in težko zaspim nazaj. Ko je treba vstat pa zaspim po alarmu v 5 sekundah. Spat grem dovolj zgodaj. Lahko sem zvečer ful zaspan, pa še vseen ne zaspim.

Pač jebiga, eni mamo RES probleme s spanjem. Verjetno bi se dal s kkšno močno kemijo pomagat, sam tist je itak sam gašanje požara pa še zdravo ni...

končno en ki razume

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sodnicaN ()

Zvezdica27 ::

lp,

žbe raste v naravi. Je rastlina. TO je zadost zame, ne pretiravaj pa bo. In ne tega primerjat z alkotom.

SIcer pa kakor hočeš.

zz

Magic1 ::

Alkohol pa pride iz vesolja in gobe tudi... Pretiravanje je tudi relativno. Ali je par jointov vsak dan pred spanjem pretiravanje? Za večino je to ogromno, za userja pa drobiž.
Magic

vostok_1 ::

Avenger je izjavil:

energetik: jaz sem bil blazno navdušen nad LED in CFL sijalkami, sčasoma pa čedalje manj in zdaj jih rajši nimam, kot da jih imam, oziroma če so kje, imam dober razlog za to. Ampak če se omejim samo na en razlog proti - CFL je itak neslaven zaradi špic v spektru, cool white LED so izrazito modrikaste, 2700K ali celo 2300K LED so dosti bolj prijazne, vendar imajo še vedno relativno nizek CRI, ker je spekter pač drugačen. Kvaliteta svetlobe je boljša pri žarnicah z žarilno nitko in tudi bolj naraven občutek da. V dnevni sem namontiral eno edison style svečno žarnico in moram reč, da še nisem videl tko prijetne svetlobe...


Jaz mam ledice samo v delovnih prostorih. Drugače pa mora bit tudi nitna. Svetloba je neprimerljiva, čeprav segrevanje je tečno.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

zaspanost?

Oddelek: Loža
243146 (2015) gregor_m
»

Tezave s spanjem

Oddelek: Loža
366620 (5188) DOOM_er
»

(ne)spanje

Oddelek: Loža
474359 (3122) energetik
»

Razsche*ukan bioritem

Oddelek: Loža
363343 (2228) SkIDiver
»

Spanje? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
738341 (6673) nokia6310

Več podobnih tem