» »

Prometna nesreča

Prometna nesreča

««
8 / 11
»»

Unknown_001 ::

St235 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

@pac1

Škoda se ti je z njimi ubadat, ker jim nikakor ne boš mogel dopovedat da je ves manever naredila na svojem voznem pasu.


Daj mi razloži, kako je to glede na velikost križišča možno? Zakaj vztrajno ignoriraš dejstvo, da je do trčenja prišlo v SPREDNJI DESNI del vozila? To je vsekakor nemogoče, če se ni konkretno pomaknila na levo (z desnim smernikom).


Stvar je preprosta in z geometrijskim orodjem si komot narišeš linije obeh in sekanje pod kotom 70stopinj. Pa jaz bolj težko verjamem, da je bil kot pravilno ocenjen zato ga ignoriram.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

pac1 je izjavil:

St235 je izjavil:

pac1 je izjavil:

(3) Vozilo, ki zavija levo, je dovoljeno prehiteti po desni strani, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje.


Vsaj eden pogoj za prehitevanje po desni ni bil izpoljenjen. Žal...

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov, morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.


Dokler mi ne najdete, da za takšno križišče (nečaloma) brez talnih označb velja, da se moraš nujno držati desne bom smatral, da je prva voznica vozila v skladu s tem pravilom saj je bil promet zaradi nje varen in neoviran. Če bi zadela vozilo na svoji levi strani potem bi imela problem.

Sem mogoče spregledal ali ste podali kakšen zakon, ki predpisuje, da ne smem vijugat po vozišču, ki nima talnih označb? Na takšni cesti sem po zgoraj napisanem lahko kjerkoli dokler nikogar ne oviram.

Drugače pa samo da povem: jaz nimam izpita...


Zakon je glede spreminjana smeri v križišču jasen:
(2) Na križišču, razen na nekaterih krožnih, je menjava prometnega pasu prepovedana. Torej če v križišče prileješ po pasu za naravnost potem se ne smeš sredi križišča odločit in zavit levo, kot je to storila OP. Da o temu, da je zavila levo z desnim smernikom sploh ne govorimo.


Vsa dilema je, da v tem konkretnem križišču nimaš narisanih prometnih pasov... Če si pa vsak lahko nariše navidezno črto potem pa ni nikakršne težave. Moja je prava! :D

imagodei je izjavil:

pac1 je izjavil:

St235 je izjavil:


V trenutku, ko sem dal smerokaz, moram z manevrom pričet

Idiotizem na idiotizem. Smernike sa daje PREDEN se prične z zavijanjem ne pa da praktično potegneš volan skupaj z ( v tem primeru celo napačnim) smernikom.


Manever vsebuje tudi zmanjšanje hitrosti...

Ampak to šele po tem, ko vklopiš smernik, nikakor ne prej!

Da. Očitno ni bil idiotizem na idiotizem saj z napisanim ni bilo nič narobe...


Ce zavijas desno moras biti ob desnem robu, ne pa na sredi krizisca. In tako ne rabis nobene crte, saj robnik pa je tam:)

Drugace pa, ce ni narisane crte, si moras sam "narisat" kje se lahko vozis, ja.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Unknown_001 ::

To za desni rob velja samo pred križiščem, da te lahko narod po levi prehiti in pelje naprej. To se je dogajalo v križišču, oz. že za območjem zavijanja v levo.

freesty ::

Unknown_001 je izjavil:

St235 je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

@pac1

Škoda se ti je z njimi ubadat, ker jim nikakor ne boš mogel dopovedat da je ves manever naredila na svojem voznem pasu.


Daj mi razloži, kako je to glede na velikost križišča možno? Zakaj vztrajno ignoriraš dejstvo, da je do trčenja prišlo v SPREDNJI DESNI del vozila? To je vsekakor nemogoče, če se ni konkretno pomaknila na levo (z desnim smernikom).


Stvar je preprosta in z geometrijskim orodjem si komot narišeš linije obeh in sekanje pod kotom 70stopinj. Pa jaz bolj težko verjamem, da je bil kot pravilno ocenjen zato ga ignoriram.


Torej ignoriras kljucen podatek in se bunis zakaj se ne strinjamo. Bravo!

Narisi si na list ja. Kot trka in potem upostevaj se pot zavoja avtomobila in bos videl koliko stran od plocnika je dejansko bila.

Pa ne mores ignorirat kota, ker ce taksnega kota nebi bilo, bi bil nalet od zadaj ali vsaj ob bok. Nikakor pa direkt v sprednji blatnik.

Unknown_001 je izjavil:

To za desni rob velja samo pred križiščem, da te lahko narod po levi prehiti in pelje naprej. To se je dogajalo v križišču, oz. že za območjem zavijanja v levo.


Ne, to velja dokler ne zavijes. Ne mores se po sredini krizisca vozit, kaj ti je? So ti senkal izpit?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Unknown_001 ::

@fresty to z izpitom je že provociranje, če nisi razumel kaj sem hotel povedati raj še enkrat vpraš.

St235 ::

pac1 je izjavil:

St235 je izjavil:

pac1 je izjavil:

(3) Vozilo, ki zavija levo, je dovoljeno prehiteti po desni strani, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje.


Vsaj eden pogoj za prehitevanje po desni ni bil izpoljenjen. Žal...

(3) Na smernem vozišču brez označenih prometnih pasov, morajo voziti vozniki po desni strani smernega vozišča na takšni oddaljenosti od njegovega roba, da poteka promet varno in neovirano.


Dokler mi ne najdete, da za takšno križišče (nečaloma) brez talnih označb velja, da se moraš nujno držati desne bom smatral, da je prva voznica vozila v skladu s tem pravilom saj je bil promet zaradi nje varen in neoviran. Če bi zadela vozilo na svoji levi strani potem bi imela problem.

Sem mogoče spregledal ali ste podali kakšen zakon, ki predpisuje, da ne smem vijugat po vozišču, ki nima talnih označb? Na takšni cesti sem po zgoraj napisanem lahko kjerkoli dokler nikogar ne oviram.

Drugače pa samo da povem: jaz nimam izpita...


Zakon je glede spreminjana smeri v križišču jasen:
(2) Na križišču, razen na nekaterih krožnih, je menjava prometnega pasu prepovedana. Torej če v križišče prileješ po pasu za naravnost potem se ne smeš sredi križišča odločit in zavit levo, kot je to storila OP. Da o temu, da je zavila levo z desnim smernikom sploh ne govorimo.


Vsa dilema je, da v tem konkretnem križišču nimaš narisanih prometnih pasov... Če si pa vsak lahko nariše navidezno črto potem pa ni nikakršne težave. Moja je prava! :D

imagodei je izjavil:

pac1 je izjavil:

St235 je izjavil:


V trenutku, ko sem dal smerokaz, moram z manevrom pričet

Idiotizem na idiotizem. Smernike sa daje PREDEN se prične z zavijanjem ne pa da praktično potegneš volan skupaj z ( v tem primeru celo napačnim) smernikom.


Manever vsebuje tudi zmanjšanje hitrosti...

Ampak to šele po tem, ko vklopiš smernik, nikakor ne prej!

Da. Očitno ni bil idiotizem na idiotizem saj z napisanim ni bilo nič narobe...


Razen tega, da z manevrom nikakor ne pričneš v istem trenutku ko vklopiš smernik. S smernikom nakažeš, da BOŠ pričel z manevrom. Ampak vozniki, ki obvladajo vožnjo, smernike seved prižigajo skupaj ko vrtijo volan. Solatko kar cel manever drži desni smernik, ker ve da se mu bo pri vseh zavijanjih levo in desno drugače večkrat ugasnil.

Vsa dilema je, da v tem konkretnem križišču nimaš narisanih prometnih pasov... Če si pa vsak lahko nariše navidezno črto potem pa ni nikakršne težave. Moja je prava! :D


Si vse povedal s tem da nimaš ispita in da si cesto videl samo iz stolčka na zadnjem sedežu. Sprememba smeri v križišču ni dovoljena. Zato tudi zakon nalaga, da se moraš pravilno razvrstit. Ravno tako zakon jasno spevificira:
PRED VSAKO SPREMEMBO SMERI SE MORAŠ PREPRIČAT ČE TO LAHKO STORIŠ VARNO. Če je vzporedno s tabo avto, tja varno ne moreš zavit.

Predvsem pa si na google map ( bližje cesti verjamem, dane smeš) poglej naprimer celovško in boš hitro videl, da večina križišč skozi križišče nima zarisanih voznih pasov za naravnost (ima tiste za zavijanje) pa zato ne smeš vijugat kakor ti paše. Predvsem pa s svojim vijuganjem ne smeš nikogar ovirat.

imagodei ::

> "Stvar je preprosta in z geometrijskim orodjem si komot narišeš linije obeh in sekanje pod kotom 70stopinj. Pa jaz bolj težko verjamem, da je bil kot pravilno ocenjen zato ga ignoriram."

Kot ocenjujemo mi, glede na poročilo OP:
ne, priletela mi je v desni prednji del, ker sem bila že pravokotno obrnjena proti parkirišču


Snowflake je bila, glede na lastno izjavo, pravokotno poravnana na parkirišče. Trk se je zgodil na voznem pasu, ne na pločniku - zdaj pa prosim pojasni, 1.) kako ima lahko nekdo, ki je naredil samo majhen lok, na desnem robu cestišča pravokotno poravnan avto?
- Hoc est qui sumus -

pac1 ::


Preden pises preberi celo temo. Ocitno ne poznas situacije. Ja razvrstila se je ampak potem je sla na levi pas in potem iz levega pasu zavila skrajno desno.


Torej ni bil kršen tisti člen ali kako? Citiranje členov, ki nimajo veze s prekrški voznice je po mojem... zavajanje...

Brez skrbi. Že v prvem postu te teme sem napisal enako kot pišem sedaj pa ste se šele na peti strani opazili, da znotraj križišč niso narisani pasovi.


Ce zavijas desno moras biti ob desnem robu, ne pa na sredi krizisca. In tako ne rabis nobene crte, saj robnik pa je tam:)

Sem napisal: prosim, za citat na člen. Če ste ga že objavili se iskreno opravičujem.


Drugace pa, ce ni narisane crte, si moras sam "narisat" kje se lahko vozis, ja.


No črta je bila ravno tam kjer je vozila voznica prvega vozila.

Unknown_001 ::

imagodei je izjavil:

> "Stvar je preprosta in z geometrijskim orodjem si komot narišeš linije obeh in sekanje pod kotom 70stopinj. Pa jaz bolj težko verjamem, da je bil kot pravilno ocenjen zato ga ignoriram."

Kot ocenjujemo mi, glede na poročilo OP:
ne, priletela mi je v desni prednji del, ker sem bila že pravokotno obrnjena proti parkirišču


Snowflake je bila, glede na lastno izjavo, pravokotno poravnana na parkirišče. Trk se je zgodil na voznem pasu, ne na pločniku - zdaj pa prosim pojasni, 1.) kako ima lahko nekdo, ki je naredil samo majhen lok, na desnem robu cestišča pravokotno poravnan avto?


Upoštevaj razmeroma majhen avtomobil, s kratko medosno razdaljo in dost ajnšluga, + to, da je cestišče tam razširjeno.

St235 ::

Unknown_001 je izjavil:

@fresty to z izpitom je že provociranje, če nisi razumel kaj sem hotel povedati raj še enkrat vpraš.


nope, nobeno pravociranje. Vsak ki verjame da lahko sredi križišča spremeni smer vožnje brez, da to nakaže z ustreznim smernikom in se prepriča, da to lahko stori varno je nesposoben idiot, ki naj raje vrne vozniški izpit, ko da še naprej ogroža prometno varnost.

Unknown_001 je izjavil:

imagodei je izjavil:

> "Stvar je preprosta in z geometrijskim orodjem si komot narišeš linije obeh in sekanje pod kotom 70stopinj. Pa jaz bolj težko verjamem, da je bil kot pravilno ocenjen zato ga ignoriram."

Kot ocenjujemo mi, glede na poročilo OP:
ne, priletela mi je v desni prednji del, ker sem bila že pravokotno obrnjena proti parkirišču


Snowflake je bila, glede na lastno izjavo, pravokotno poravnana na parkirišče. Trk se je zgodil na voznem pasu, ne na pločniku - zdaj pa prosim pojasni, 1.) kako ima lahko nekdo, ki je naredil samo majhen lok, na desnem robu cestišča pravokotno poravnan avto?


Upoštevaj razmeroma majhen avtomobil, s kratko medosno razdaljo in dost ajnšluga, + to, da je cestišče tam razširjeno.


manjkajoča infomacija, nismo vedeli da je bila z viličarjem, ki ima obračalna kolesa zadaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Unknown_001 ::

@Lakotnik29

1. Kdo pravi da bi jaz to naredil.
2. Imam občutek da si ne predstavljava iste situacije.
3. Kdo je v koga trčil?

St235 ::

pac1 je izjavil:


Preden pises preberi celo temo. Ocitno ne poznas situacije. Ja razvrstila se je ampak potem je sla na levi pas in potem iz levega pasu zavila skrajno desno.


Torej ni bil kršen tisti člen ali kako? Citiranje členov, ki nimajo veze s prekrški voznice je po mojem... zavajanje...

Brez skrbi. Že v prvem postu te teme sem napisal enako kot pišem sedaj pa ste se šele na peti strani opazili, da znotraj križišč niso narisani pasovi.


Ce zavijas desno moras biti ob desnem robu, ne pa na sredi krizisca. In tako ne rabis nobene crte, saj robnik pa je tam:)

Sem napisal: prosim, za citat na člen. Če ste ga že objavili se iskreno opravičujem.


Drugace pa, ce ni narisane crte, si moras sam "narisat" kje se lahko vozis, ja.


No črta je bila ravno tam kjer je vozila voznica prvega vozila.


ČRTA ZA ZAVIJANJE LEVO. To da skozi sredino ni zarisane čete ( kar je v križiščih z večpasovnimi cestami prej pravilo kot izjema) ne pomeni, da ni dveh voznih pasov.

Bistven člen: 42. člen

(vključevanje v promet, sprememba smeri in premiki z vozilom)

(1) Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik s pogledi v vzvratna ogledala in preko ramena, da premosti mrtvi kot ali kako drugače prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje.

(2) Pri spremembi smeri vožnje mora voznik svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati z utripalkami. Voznik vozila, ki nima utripalk, nakaže namero z vodoravno odročeno roko.

solatko ::

Bravo! Zaradi takih voznikov (upam da nimate izpita), jaz od danes naprej, ne bom smel domov z avtom. Res ste geniji. Ni čudno, da je toliko nesreč, če tiste, ki bi radi na ozek dovoz, enostano lahko zbijemo in so krivi, ker imajo ozko škarpo ali morajo celo čez drugi pas, da lahko zapeljejo na svojo prostor.


GENIJI!

Lakotnik29 - Zakaj mi limaš zakonska določila, ki ne govorijo o zavijanju s ceste v loku (mimi grede, takih uvozov je v SLO na tisoče in zato je zakonodajalec napisal tista dva člena, o prehitevanju po desni in vožnji mimo vozila po desni.
Tistih tvojih veleumnih nakladanj v zakonu enostavno ni - v smislu čl. xx. prepoveduje zavijanje vozila v ozke ulice, dvorišča in podobne prometne površine, če voznik to ne more storiti iz skrajnega desnega roba vozišča.
Tak voznik mora ali gradbeno urediti dovoz ali parkirati drugje!

Voznik ki deluje v nasprotju citiranega člena, se kaznuje z odvzemom vozila, ker je preširoko in preokorno za njegovo dvorišče, ulico, po potrebi.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

Unknown_001 je izjavil:

@pac1

Škoda se ti je z njimi ubadat, ker jim nikakor ne boš mogel dopovedat da je ves manever naredila na svojem voznem pasu.


Pithlit je izjavil:

Raptor: še vedno nisi razložil kako do opisane situacije pride brez da prvi avto (OP) dejansko zapusti svoj pas in se potem nanj nazaj vrine.

Razmisli malo kako je sploh možno da se ti nekdo OD ZADAJ zakanta v PREDNJI DESNI BLATNIK (s tem da je uni zadaj vozil povsem naravnost), v kotu 70-80°... brez da ti eno kardinalno neumnost napraviš.

Obrazloži to. 1x bo dovolj.


Kajne da... Dajmo da te vidimo heroja to narest na ENEM pasu! Do takrat pa nehaj bluzit ker očitno ti je fizika španska vas.
Life is as complicated as we make it...

pac1 ::

St235 je izjavil:


Si vse povedal s tem da nimaš ispita in da si cesto videl samo iz stolčka na zadnjem sedežu. Sprememba smeri v križišču ni dovoljena. Zato tudi zakon nalaga, da se moraš pravilno razvrstit. Ravno tako zakon jasno spevificira:
PRED VSAKO SPREMEMBO SMERI SE MORAŠ PREPRIČAT ČE TO LAHKO STORIŠ VARNO. Če je vzporedno s tabo avto, tja varno ne moreš zavit.

Predvsem pa si na google map ( bližje cesti verjamem, dane smeš) poglej naprimer celovško in boš hitro videl, da večina križišč skozi križišče nima zarisanih voznih pasov za naravnost (ima tiste za zavijanje) pa zato ne smeš vijugat kakor ti paše. Predvsem pa s svojim vijuganjem ne smeš nikogar ovirat.


U u u u smo se že začeli zgovarjat na avtoriteto... :D

Ma kam bi se lahko še razvrstila? Pred križišem niso trije pasovi. Kdaj je prva voznica nakazala smer ti pa jaz ne morem povedat. Ali se je smernik ugasnil ali ne še nisem slišal iz strani te voznice. Mislim, da si to privlekel na dan ti. Če ne se ti iskreno opravičujem.

Zakon tudi predvideva, da se bodo vsi udeleženci ravnali v skladu z zakoni pa je druga voznica vseeno prehitevala po desni čeprav ne bi smela.

St235 ::

Bravo! Zaradi takih voznikov (upam da nimate izpita), jaz od danes naprej, ne bom smel domov z avtom. Res ste geniji. Ni čudno, da je toliko nesreč, če tiste, ki bi radi na ozek dovoz, enostano lahko zbijemo in so krivi, ker imajo ozko škarpo ali morajo celo čez drugi pas, da lahko zapeljejo na svojo prostor.


Kater del tega, da pri izvajanju takega manevra nimaš prednosti in se moraš prepričat ali ga lahko storiš varno ti nisi dojel?

Lakotnik29 - Zakaj mi limaš zakonska določila, ki ne govorijo o zavijanju s ceste v loku (mimi grede, takih uvozov je v SLO na tisoče in zato je zakonodajalec napisal tista dva člena, o prehitevanju po desni in vožnji mimo vozila po desni.
Tistih tvojih veleumnih nakladanj v zakonu enostavno ni - v smislu čl. xx. prepoveduje zavijanje vozila v ozke ulice, dvorišča in podobne prometne površine, če voznik to ne more storiti iz skrajnega desnega roba vozišča.
Tak voznik mora ali gradbeno urediti dovoz ali parkirati drugje!


Daj še enkrat preberi, pa boš lažje dihal:

42. člen

(vključevanje v promet, sprememba smeri in premiki z vozilom)

(1) Preden zapelje na drug prometni pas in pred vsako drugo spremembo smeri vožnje, premikom vozila ali vključevanjem v promet, se mora voznik s pogledi v vzvratna ogledala in preko ramena, da premosti mrtvi kot ali kako drugače prepričati, da to lahko stori brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa ali premoženje.

(2) Pri spremembi smeri vožnje mora voznik svojo namero pravočasno in nedvoumno nakazati z utripalkami. Voznik vozila, ki nima utripalk, nakaže namero z vodoravno odročeno roko.

In ja ta določila veljajo tudi ko super šofer solatko z svojih 5 milionov prevoženih kilometrov zavija na svoj dovoz.

St235 ::

pac1 je izjavil:

St235 je izjavil:


Si vse povedal s tem da nimaš ispita in da si cesto videl samo iz stolčka na zadnjem sedežu. Sprememba smeri v križišču ni dovoljena. Zato tudi zakon nalaga, da se moraš pravilno razvrstit. Ravno tako zakon jasno spevificira:
PRED VSAKO SPREMEMBO SMERI SE MORAŠ PREPRIČAT ČE TO LAHKO STORIŠ VARNO. Če je vzporedno s tabo avto, tja varno ne moreš zavit.

Predvsem pa si na google map ( bližje cesti verjamem, dane smeš) poglej naprimer celovško in boš hitro videl, da večina križišč skozi križišče nima zarisanih voznih pasov za naravnost (ima tiste za zavijanje) pa zato ne smeš vijugat kakor ti paše. Predvsem pa s svojim vijuganjem ne smeš nikogar ovirat.


U u u u smo se že začeli zgovarjat na avtoriteto... :D

Ma kam bi se lahko še razvrstila? Pred križišem niso trije pasovi. Kdaj je prva voznica nakazala smer ti pa jaz ne morem povedat. Ali se je smernik ugasnil ali ne še nisem slišal iz strani te voznice. Mislim, da si to privlekel na dan ti. Če ne se ti iskreno opravičujem.

Zakon tudi predvideva, da se bodo vsi udeleženci ravnali v skladu z zakoni pa je druga voznica vseeno prehitevala po desni čeprav ne bi smela.


Lastno avtoriteto? Pa ti poleg tega da nimaš vozniške tudi osnovne nisi končal, da te bralno razumevanje daje? Kje se sklicujem na lastno avtoriteto? Del o temu, da se moraš pred vsako spremembo smeri prepričat, da lahko to storiš varno je direktno iz zakona in sem člen že večkrat citiral.

Voznica se je že pravilno razvrstila pred križiščem, potem je pa sredi križišča brez ustreznega smernika najprej zavila levo, potem pa nazaj desno brez da bi se prepričala, da to lahko stori varno kot nalaga zakon.

Super, če ste tako pametni kr začnite peticije pobirat za to, da se vi ozki dovozi z ostrimi morajo zakonsko razširit, da ne boste ogroženi!


Ne rabijo se dovozi nič spreminjat, samo samomorilsko nagnjeni posamezniki si morate dat dopovedat, da vam smernik ne daje absolutne prednosti pri zavijanju na dvorišče.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Raptor: Dejstva izpodbijaj z drugimi dejstvi, ne samo napisat posta v smislu:"Ti nimas prav, jaz sem glavni".

pac1: Ce nekdo zavija levo ga lahko po desni prehitis. Ona bi morala biti ob desnem robu, pa tudi ce bi sla za 1 meter od roba stran je tista voznica zadaj se vedno nebi mogla prehitet. Sploh pa tvoja verzija tudi ne vkljucuje kota 70-80°.

solatko: ce moras ti na dovoz v tako velikem loku zavijat, da krsis zakon pa zapelji mimo do naslednjega izvoza in tam obrni in potem probaj z druge strani. Iz te strani bos imel dovolj prostora, da ne bos rabil manevrirat.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

imagodei ::

solatko je izjavil:

Bravo! Zaradi takih voznikov (upam da nimate izpita), jaz od danes naprej, ne bom smel domov z avtom. Res ste geniji. Ni čudno, da je toliko nesreč, če tiste, ki bi radi na ozek dovoz, enostano lahko zbijemo in so krivi, ker imajo ozko škarpo ali morajo celo čez drugi pas, da lahko zapeljejo na svojo prostor.

Ne skrbi, še vedno boš lahko peljal, samo če boš kdaj povzročil nesrečo, bodo policisti imeli podlago, da te kaznujejo. Ob enem bo zavarovalnica za povzročeno nesrečo okrivila tebe in ti prepustila poplačilo škode na lastnem avtu, medtem ko bo škodo na drugih avtomobilih poplačala iz tvoje police. No, razen če imaš kasko, potem bo škoda na tvojem avtu poplačana iz tega naslova.

Konec koncev greš lahko na cesto tudi pijan (kar ni enako "smeš"), da te le ne pogruntajo. Vsak dan množica ljudi parkira na zelenicah in prehiteva v škarje, čeprav se to ne sme. Pa jih nihče ne kaznuje. Kaj se razburjaš? Ti kar mirno počni te svoje "manevre" še naprej, ane...
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

Pithlit - spoštovana mlada voznica - enkrat za vselej, nikjer ni zakonskega člena, ki bi prepovedoval zavijanje v ozko vozišče. Gre samo zato, da tisti, ki MORA ta manever izvesti, to naredi tako, da ne ogroža udelžencev v prometu (mimogrede, si že kdaj videla delavca, ki ustavlje promet, zato, da lahko tovornjak zapelje na cestišče. Na ožjih, ustavijo promet).
Ogrožam jih pa ne tako, da dam smerokaz, KAMOR IMAM NAMEN ZAVITI, to je za tiste zadaj in vozila, ki jih srečujem, potem zmanjšam hitrost in zapeljem tako, da lahko zavijem v željeno smer. Če moram zaradi tega z delom vozila ali celim vozilom zapeljati na nasprotni vozni pas, mora biti ta prazen, potem izvedem željeno do konca. V tem času, me po desni NE SME PREHITETI ali PELJATI MIMO NIHČE, ker nisem nakazal zavijanje v levo in se postavil na pas za tako zavijanje, temveč je to samo opozorilo, tistim zadaj, da rabim skoraj celo cesto, da zaključim manever, ki pa zakonsko ni prepovedan, kot je to vožnja mimo po DESNI.
Delo krepa človeka

imagodei ::

Glede na to, da se snowflake ne oglaša več, je očitno, da je temo ustvaril Raptor F16 s svojim alter-nickom in nas vse trola.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

imagodei - glede na to, kako ste jo na začetku napadli, od vas upravičeno ni več pričakovala rešitve in je šla verjetno na kak forum, kjer so doma vozniki.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Sj jst dvomim da je polovica sodelujočih sploh natančno prebrala cel prvi post.

freesty ::

Raptor ti imas vec racunov. Mogoce si ti prebral prvega in potem nobenega vec.

Se vedno nisi razjasnil kako je, po tvoji zgodbici, prislo do naleta v sprednji del vozila?

EDIT:

Upam samo, da se bo snowflake se oglasila kako se je dejansko razpletlo.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

Invictus ::

Očitno je imela voznica zadaj tudi dovolj veliko varnostno razdaljo, da je lahko naša kriva voznica sploh opravila manever. Saj avto se ne postavi za 90 sekund v delčku sekunde, sploh če hočeš zapeljati na kako parkirišče. Ki ima malo bolj smotan uvoz.

Pač ni bila pozorna in se je zaletela. Treba je pač gledati na cesto in spremljati promet. Saj v zakonu piše da moraš vožnjo prilagoditi razmeram na cesti. Očitno jih ta ni ... In zato nesreča.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Unknown_001 ::

freesty je izjavil:

Raptor ti imas vec racunov. Mogoce si ti prebral prvega in potem nobenega vec.

Se vedno nisi razjasnil kako je, po tvoji zgodbici, prislo do naleta v sprednji del vozila?


Težke obtožbe, brez podlage. Prvo kot prvo bom še enkrat reku, NE, drugo kot drugo, preden obtožuješ vsaj dokaze priskrbi.

Po krivem obsojat je huda zadeva, če se ne zavedaš.

imagodei ::

Unknown_001 je izjavil:

Sj jst dvomim da je polovica sodelujočih sploh natančno prebrala cel prvi post.

Ti ga že nisi, oz. nisi natančno prebral prvih treh snowflakinih postov, ker je tam jasno zapisano, da je bila pravokotno poravnana glede na cestišče, ko je vanjo priletela druga voznica.

Ne glede na to, kakšen avto je imela, kratek, dolg, zelen, kombi ali vijoličast - če bi manever po nekem čudežu izpeljala na svojem voznem pasu, bi druga voznica trčila vanjo nekje na sredini desne strani. Oz. bi jo zadela s celim svojim sprednjim delom po desnih zadnjih + sprednjih vratih. Ali pa po sprednjih vratih + blatniku. Kar koli drugega, kot pa samo po sprednjem desnem blatniku.

This does not compute. Edina razlaga je, da je iz levega voznega pasu zavila desno, pri tem pa zaprla pot drugi voznici, ki jo je zadela v prednji desni blatnik. Nobene druge možnosti ni.
- Hoc est qui sumus -

freesty ::

Unknown_001 je izjavil:

freesty je izjavil:

Raptor ti imas vec racunov. Mogoce si ti prebral prvega in potem nobenega vec.

Se vedno nisi razjasnil kako je, po tvoji zgodbici, prislo do naleta v sprednji del vozila?


Težke obtožbe, brez podlage. Prvo kot prvo bom še enkrat reku, NE, drugo kot drugo, preden obtožuješ vsaj dokaze priskrbi.

Po krivem obsojat je huda zadeva, če se ne zavedaš.


Ja v zapor bom sel, poklici policijo.

Cudno, da si se vpiknil ravno v tisti stavek, ki nima nobene vezo s temo. Raje odgovori na vprasanje.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

solatko ::

Lakotnik29 - Še vedno trolaš neke brezvezne fore. Smerokaz za vožnjo po nasprotnem pasu, daš lahko samo pri prehitevanju. Jaz ne nameravam prehitevat in tudi ne vozit po drugem pasu (zakom mi to prepoveduje) in bi šlo v takem primeru, za zavajanje drugih udeležencev v prometu.
Kaj koji kurac mi limaš člene, ki govorijo o menjavi voznega pasu.

Nalimaj mi že končno člen, KI MI PRI ZAVIJANJU V DESNO, PREPOVEDUJE PREDHODNO ZAVITI LEVO, DA NAREDIM LOK NA 90 STOPINJ, IZ KATEREGA LAHKO ZAPELJEM V DOVOZ.
A je to tako težko razumet?
Saj vem, da se zavedaš, da si nekaj zamočil, sedaj bi se pa rad izvlekel z navodili za menjavo pasov, tistega kar si trdil in zahtevam od tebe, na podlagi tvojih izjav, v zakonu enostavno ni.

Da ti nebi padla avtoriteta, poizkušaš, pravniško, na vse načine zmest poroto, da bi tvojo zmoto, napako ali zavajanje, spregledala in imela še vedno zavidljivo mnenje o tvojem trolanju.

Govorim ti o tem, da ta manever izvedem nekaj krat na dan, parkrat pa je bil prvi za menoj organ oblasti - z napisom POLICIJA in ta manever niso smatrali, kot kakršno koli kršenje zakona, po tvojih nakladanjih, pa jih vsakokrat, kršim kar nekaj in bi bil ob vsakem manevru, skoraj ob izpit.

Sedaj boš pa naložil, da me poznajo in zato pogledajo skozi prste.

Spoštovani g. pravnik - potegni se nazaj, vzemi še enkrat v roke zakon o CCP in poišči člen za katerega te prosim (morda sem ga sam spregledal), da ne bom po nevednosti, še naprej kršil zakona.
V primeru, da to obstoja, se oglasim na zavodu za spomeniško varstvo in jih prosim, če lahko škarpo razširim, saj takrat niso imeli zakona, ki bi uvoz skozi ozek vhod prepovedoval.

Obstojita pa dva člena, ki vožnjo mimo in prehitevanje po desni, dovolita samo pod posebnimi pogoji!!!!!!
Delo krepa človeka

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Očitno je imela voznica zadaj tudi dovolj veliko varnostno razdaljo, da je lahko naša kriva voznica sploh opravila manever. Saj avto se ne postavi za 90 sekund v delčku sekunde, sploh če hočeš zapeljati na kako parkirišče. Ki ima malo bolj smotan uvoz.

Pač ni bila pozorna in se je zaletela. Treba je pač gledati na cesto in spremljati promet. Saj v zakonu piše da moraš vožnjo prilagoditi razmeram na cesti. Očitno jih ta ni ... In zato nesreča.

Še precej bolj verjetna razlaga je, da je OP iskala parkirplac in se ni točno vedela odločit, kam zaviti. Mogoče ji je v križišču prišlo na misel, da bi šla parkirat k restavraciji na levi. Ko je pripeljala v križišče in se začela (napačno) razvrščat levo, se je morala tudi ustaviti (ali skoraj popolnoma ustaviti), da je počakala nasproti vozeča vozila. V tistem trenutku je videla prost parkirplac na desni, prižgala smernik in pozabila preverit mrtvi kot.
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Še vedno trolaš neke brezvezne fore. Smerokaz za vožnjo po nasprotnem pasu, daš lahko samo pri prehitevanju.

Ne. Zakon je jasen. Smerokaz daš pri vsaki menjavi voznega pasu. Najsi bo to isti smerni vozni pas ali pa nasprotni vozni pas.

solatko je izjavil:

Kaj koji kurac mi limaš člene, ki govorijo o menjavi voznega pasu.

Morda zato, ker ti, po svojih lastnih navedbah, menjaš vozni pas, preden zapelješ na svoje dvorišče?

solatko je izjavil:

Nalimaj mi že končno člen, KI MI PRI ZAVIJANJU V DESNO, PREPOVEDUJE PREDHODNO ZAVITI LEVO, DA NAREDIM LOK NA 90 STOPINJ, IZ KATEREGA LAHKO ZAPELJEM V DOVOZ.

Takšnega člena ni. Mora pa ti biti jasno, da če zavijaš desno, da ti to ne daje nobene pravice, da pri tem brezkompromisno zapelješ na nasprotni vozni pas tako, da morajo nasproti vozeči zavirati. Spremembo voznega pasu nakažeš z levim smernikom, nato se prepričaš, da to lahko storiš. Kapiraš? Nato daš desni smernik, se prepričaš, da lahko varno sekaš smer vožnje tistim, ki peljejo po desnem voznem pasu.

V praksi najbrž nihče od nas ne bi tega storil, sploh če je cesta na tistem delu neprometna. AMPAK - če bi prišlo do prometne nesreče, je zakonodaja jasna in bi bil krivec za nezgodo ti. Pa pika.
- Hoc est qui sumus -

pac1 ::

imagodei je izjavil:

Invictus je izjavil:

Očitno je imela voznica zadaj tudi dovolj veliko varnostno razdaljo, da je lahko naša kriva voznica sploh opravila manever. Saj avto se ne postavi za 90 sekund v delčku sekunde, sploh če hočeš zapeljati na kako parkirišče. Ki ima malo bolj smotan uvoz.

Pač ni bila pozorna in se je zaletela. Treba je pač gledati na cesto in spremljati promet. Saj v zakonu piše da moraš vožnjo prilagoditi razmeram na cesti. Očitno jih ta ni ... In zato nesreča.

Še precej bolj verjetna razlaga je, da je OP iskala parkirplac in se ni točno vedela odločit, kam zaviti. Mogoče ji je v križišču prišlo na misel, da bi šla parkirat k restavraciji na levi. Ko je pripeljala v križišče in se začela (napačno) razvrščat levo, se je morala tudi ustaviti (ali skoraj popolnoma ustaviti), da je počakala nasproti vozeča vozila. V tistem trenutku je videla prost parkirplac na desni, prižgala smernik in pozabila preverit mrtvi kot.

Ali pa je videla Baracka Obamo kako se sprehaja po pločniku in ga je želela povoziti kar pa ji je preprečila voznica za njo. Na kratko: ne bluzi...

Unknown_001 ::

Ok, naj bo po vaše, (varno) odvije na sosednji pas, voznica je še vedno daleč za njo, OP pribremza namota volan, odvija in tik preden zapelje na spuščen del pločnika, jo una trči. Se pravi, preden jo je trčila, je OP lahko zavirala in odvila, računajte, da je druga voznica kar naprej vozila s stalno hitrostjo 50 in tik pred trkom močno pribremzala da ni bilo kaj velik škode. Una bi lahko že vse opazila ampak je raje iz objestnosti pelala naprej.

freesty ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Še vedno trolaš neke brezvezne fore. Smerokaz za vožnjo po nasprotnem pasu, daš lahko samo pri prehitevanju. Jaz ne nameravam prehitevat in tudi ne vozit po drugem pasu (zakom mi to prepoveduje) in bi šlo v takem primeru, za zavajanje drugih udeležencev v prometu.
Kaj koji kurac mi limaš člene, ki govorijo o menjavi voznega pasu.

Nalimaj mi že končno člen, KI MI PRI ZAVIJANJU V DESNO, PREPOVEDUJE PREDHODNO ZAVITI LEVO, DA NAREDIM LOK NA 90 STOPINJ, IZ KATEREGA LAHKO ZAPELJEM V DOVOZ.
A je to tako težko razumet?
Saj vem, da se zavedaš, da si nekaj zamočil, sedaj bi se pa rad izvlekel z navodili za menjavo pasov, tistega kar si trdil in zahtevam od tebe, na podlagi tvojih izjav, v zakonu enostavno ni.

Da ti nebi padla avtoriteta, poizkušaš, pravniško, na vse načine zmest poroto, da bi tvojo zmoto, napako ali zavajanje, spregledala in imela še vedno zavidljivo mnenje o tvojem trolanju.

Govorim ti o tem, da ta manever izvedem nekaj krat na dan, parkrat pa je bil prvi za menoj organ oblasti - z napisom POLICIJA in ta manever niso smatrali, kot kakršno koli kršenje zakona, po tvojih nakladanjih, pa jih vsakokrat, kršim kar nekaj in bi bil ob vsakem manevru, skoraj ob izpit.

Sedaj boš pa naložil, da me poznajo in zato pogledajo skozi prste.

Spoštovani g. pravnik - potegni se nazaj, vzemi še enkrat v roke zakon o CCP in poišči člen za katerega te prosim (morda sem ga sam spregledal), da ne bom po nevednosti, še naprej kršil zakona.
V primeru, da to obstoja, se oglasim na zavodu za spomeniško varstvo in jih prosim, če lahko škarpo razširim, saj takrat niso imeli zakona, ki bi uvoz skozi ozek vhod prepovedoval.

Obstojita pa dva člena, ki vožnjo mimo in prehitevanje po desni, dovolita samo pod posebnimi pogoji!!!!!!


Ti malo ignoriras dejstva. Ce vozilo zapusti pas z vsemi stirimi kolesi bi jaz to vzel kot menjavo pasu. Torej so Lakotnikova citiranja zakona povsem na mestu.

Ja seveda lahko zavijes malo na levo ampak zavijes minimalno toliko, da se zvozis, ne pa, da si vzames se 2 metra rezerve in potem potem sekas cel pas brez, da preveres, ce je varno. Samo v tem se gre. In ne vem zakaj ne mores tega priznat.

Unknown_001 je izjavil:

Ok, naj bo po vaše, (varno) odvije na sosednji pas, voznica je še vedno daleč za njo, OP pribremza namota volan, odvija in tik preden zapelje na spuščen del pločnika, jo una trči. Se pravi, preden jo je trčila, je OP lahko zavirala in odvila, računajte, da je druga voznica kar naprej vozila s stalno hitrostjo 50 in tik pred trkom močno pribremzala da ni bilo kaj velik škode. Una bi lahko že vse opazila ampak je raje iz objestnosti pelala naprej.


Ja in v tem primeru kot si ti zapisal je kriva OP, ker ji je vzela prednost. Pa ne mores vedeti ali je slo iz objestnosti ali ne. Lahko, da je ona zapeljala direkt pred njo. Kar nekaj po svoje sklepas. Dejstvo pa je, tako kot si sam napisal, da ji je vzela prednost.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: freesty ()

solatko ::

imagodei - Kaj se boste še zmislili, da boste priznali svojo zmoto. Vsaj polovica vas ve, da imava z raptorjem prav, vendar ste šibki po umu in to ne boste javno priznali tudi, če vas peljemo v zasliševalno sobo UDBE.

Ne moreš menjat pasu, če ne obstoja (razen v vaših glavah). To da se je razvrstila na pas za zavijanje levo, pred križiščem, si si ti izmislu. To da se potek pasu neha z krožnico, ki se konča na desnem robu vozišča, ki pelje v levo je dejstvo. Od te krožne črte naprej, je samo še en vozni pas.
Ni mogla menjat vozni pas, če ni bila s celotnim vozilom na njem (v skrajni sili je uporabila pol/pol), ko pa je peljala mimo namišljene črte, pa je bila na levi strani, svojega voznega pasu, sicer bi trčila v nasproti vozeče vozilo.
Če je vozni pas širok 5m, je iz levega dela, pri zavijanju v desno, komot prišla na 60-70 stopinj, glede na robnik. V tem času je imela prižgan desni smernik, kar bojda potrjuje natakar iz lokala (morda jo pozna, vendar dejstvo je, da niti trenutek, ni imela levega smernika).

Člena, ki sta nekajkrat copy paste v tej temi, pa govorita o dovoljeni vožnji mimo vozila na voznem pasu in o prehitevanju na voznem pasu, vozila po desni. Notri je beseda NEDVOUMNO, kar pomeni tako in nič drugače. Predvidevanja, kaj voznik namerava, v teh dveh členih nista navedena, torej je prepoved vožnje po desni, dokler Nedvoumno ni jasno, da zavja levo.

Vse ostalo so vaša nakladanja in insinuacije in strokovno trolanje g.pravnika.
Delo krepa človeka

Unknown_001 ::

Kako ji je vzela prednost, ka pol jst ko pribremzam ko hočem odvit pa morm recimo koga iz nasprotne smeri počakat, s tem zaprem pot in potem drugim odvzamem prednost?

pac1 ::

imagodei je izjavil:


Takšnega člena ni. Mora pa ti biti jasno, da če zavijaš desno, da ti to ne daje nobene pravice, da pri tem brezkompromisno zapelješ na nasprotni vozni pas tako, da morajo nasproti vozeči zavirati. Spremembo voznega pasu nakažeš z levim smernikom, nato se prepričaš, da to lahko storiš. Kapiraš? Nato daš desni smernik, se prepričaš, da lahko varno sekaš smer vožnje tistim, ki peljejo po desnem voznem pasu.

V praksi najbrž nihče od nas ne bi tega storil, sploh če je cesta na tistem delu neprometna. AMPAK - če bi prišlo do prometne nesreče, je zakonodaja jasna in bi bil krivec za nezgodo ti. Pa pika.

Še enkrat: v križišču ni pasu za levo. Lahko se samo pred križiščem razvrstiš za zavijanje levo. Torej v križišču ne more priti do menjave pasu... Vijuganje torej znotraj tega ni prepovedano, ker ni nikogar ogrožala. Vse ostalo najdi člen prosim.

imagodei ::

pac1 je izjavil:

Ali pa je videla Baracka Obamo kako se sprehaja po pločniku in ga je želela povoziti kar pa ji je preprečila voznica za njo. Na kratko: ne bluzi...

Edini, ki tukaj bluzite, ste ti, Raptor F16 in solatko. Vidva z Raptorjem verjetno zato, ker se na moč zabavata, ker trolata, ali pa osebno poznata snowflake pa sta ji viteško priskočila v bran; solatko ima pa svoje motive...

Bluzenje tukaj je vse, kar ne upošteva osnovne fizike. Imamo pričanje snowflake, da se je trčenje zgodilo na cestišču (in ne na pločniku). Imamo njeno pričanje, da je bila postavljena pravokotno na cestišče in da so poškodbe na sprednjem desnem blatniku. Ker druga udeleženka ni zapeljala deloma na pločnik, se je trčenje očitno zgodilo tako, da je bila snowflake z zadkom avtomobila še precej pomaknjena proti sredini križišča.

Vse ostalo je bluzenje. Zdaj pa napet možgančke in ugotovit, kako lahko nastanejo takšne poškodbe, če je bila snowflake pod kotom cca 80-90 stopinj na vozišče.
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

freesty - zakaj se smešiš? Menjava pasu je dejansko to kar si napisal - ko si z vsemi 4-imi kolesi na sosednjem pasu, kar pa ni bila, saj bi vozila po pasu, ki je namenjen vozilom iz nasprotne smeri.

Kako lahko izsiliš vozilo na voznem pasu, ko vozi za teboj, po istem pasu - razloži prosim.
Delo krepa človeka

sv-pt ::

solatko je izjavil:

Kako lahko izsiliš vozilo na voznem pasu, ko vozi za teboj, po istem pasu - razloži prosim.

Kako lahko trčiš v sprednji desni blatnik vozilu, ki vozi pred teboj, po istem pasu - razloži prosim.

imagodei ::

pac1 je izjavil:

Še enkrat: v križišču ni pasu za levo. Lahko se samo pred križiščem razvrstiš za zavijanje levo. Torej v križišču ne more priti do menjave pasu... Vijuganje torej znotraj tega ni prepovedano, ker ni nikogar ogrožala. Vse ostalo najdi člen prosim.

Najprej naredi CPP, nato naredi izpit, šele potem se bomo lahko polkvalificirano pogovarjali s tabo.

V petih minutah ti lahko najdem križišča na Celovški, kjer pasovi niso vrisani. Pa to ne pomeni, da lahko kar prosto vijugaš po cestišču. Pravzaprav, ne morem verjeti, da bi kdo bil tako usekan, da bi zapisal:
Vijuganje torej znotraj tega ni prepovedano, ker ni nikogar ogrožala.

Tako da sem prepričan, da nas veselo trolaš. Škoda, da si mladi najdete tako zabavo. Newsflash: You won't get any, ne glede na to, kako zelo se postavljaš snowflake v bran. >:D
- Hoc est qui sumus -

solatko ::

imagodei - bila je na svojem pasu, ki ga niti za trenutek ni zapustila - vsa 4 kolesa na sosednjem pasu.
Dečki bluzite in se vedno bolj zapletate.

Dejstvo je DA TI NE SMEŠ MIMO VOZILA PO DESNI, ČE NIMA LEVEGA SMEROKAZA IN NE STOJI TAKO, DA SE DA NEDVOUMNO SKLEPATI, DA ZAVIJA DESNO. Nekaj pogojev, za ta manever druge voznice ni bilo podanih. To je vse. Nehajte fantazirat.

Čakam pa post g.pravnika, o tem, da po zakonu, ne smem na ozko ali nazaj zavit uvoz.

Priporočam vsem, da storite, kar si predlagal Raptorju in dobro preštudirate križišča in možne situacije v njih.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

freesty ::

Ja podaljsaj crte od zacetka krizisca, kjer so se oznacene cez celo krizisce in glede na to ocenjuj na katerem pasu je bila.

In, ce je ona bila z avtom vzporedno OP, potem pomeni, da je ona bila na desnem pasu, OP pa ni bila na desnem pasu ane?
Moras se se zavedati, da je bil trk med OPjevim avtom spredaj desno in drugim avtom spredaj levo. Od drugega avta del spredaj levo se pa nahaja preko polovice desnega pasa in potem 1 meter se stran, je ze drugi pas. Kako drugace, bi jo lahko ona po desni prehitevala, ce nebi bila sama ze na "drugem" pasu?

Ce je dvopasovnica potem ti, ko zavijas na svoj uvoz najprej zavijes do leve bankine in od tam potem na uvoz?
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

imagodei ::

solatko je izjavil:

freesty - zakaj se smešiš? Menjava pasu je dejansko to kar si napisal - ko si z vsemi 4-imi kolesi na sosednjem pasu, kar pa ni bila, saj bi vozila po pasu, ki je namenjen vozilom iz nasprotne smeri.

Ne, vozila je po pasu, namenjenem zavijanju v levo. Tudi če ni bila popolnoma razvrščena na levi vozni pas, je bila definitivno s celo širino avtomobila izven desnega voznega pasu.
- Hoc est qui sumus -

Double_J ::

Če moram zaradi tega z delom vozila ali celim vozilom zapeljati na nasprotni vozni pas, mora biti ta prazen, potem izvedem željeno do konca.


Na nasprotni vozni pas sploh ne smeš zapeljati, če ni črtkane črte za prehitevanje. Če pa je, moraš kljub temu moraš dati žmigavec.

Poleg tega, potem bom jaz tebe prisilil v krivdo solatko. Peljal bom pred tabo, nato sunkovito zavil levo, potegnil ročno, ter zavil nazaj desno pravokotno pred tvoj avto.
Dve šivanki...

šernk ::

Ja podaljsaj crte od zacetka krizisca, kjer so se oznacene cez celo krizisce in glede na to ocenjuj na katerem pasu je bila.


a zraven še policaja narišem v križišče? Pas za zavijanje levo se konča pred križiščem. Vedno se je vedno se bo in ne moreš ga podaljšat v križišče sploh pa ne čez križišče.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Double_J ::

a zraven še policaja narišem v križišče? Pas za zavijanje levo se konča pred križiščem. Vedno se je vedno se bo in ne moreš ga podaljšat v križišče sploh pa ne čez križišče.


V križišču veljajo pasovi pred križiščem. Glej zakon.
Dve šivanki...

Invictus ::

sv-pt je izjavil:


Kako lahko trčiš v sprednji desni blatnik vozilu, ki vozi pred teboj, po istem pasu - razloži prosim.

To smo že razložili. Neprimerna varnostna razdalja.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

solatko ::

freesty - ne morem podaljšat črt skozi križišče, če se ne sme vozit naravnos z pasu za zavijanje levo. Tam gre krožna črta, ki konča ta del vozišča, na desnem robu ceste, ki se priklopi na levi strani. Od krožnice naprej, je glede na to, da ni označeno z belo, vozni pas za vožnjo naravnost. In v tem delu križišča, komot zapelješ na sredino voznega pasu. Zaradi razporeditvenih pasov, pelješ namreč skrajno desno, kjer pa so jame od kanalov, pa še 1m moraš pustit za kolesarje.

Imagodej - nakladaš, od sredine križišča, ni del, ki bi bil namenjen zavijanju v levo, temveč vožnji naravnost.

Double_J - Ne boš, ker sem dober voznik, ti ne bom vozil za ritjo, boš pa s tem manevrom kršil predpise, saj sunkovito zavirat, brez razloga na prazni cesti, ne smeš. Če pa boš dal smernik za zavijanje desno, te bom počakal, pa tudi če greš na nasprotni pas po zalet.
Mimo tebe po desni, ne smem.
V križišču, vozni pas zavije na levo cesto. Od te leve črte, je to naprej normalni pas za vožnjo naravnost ali pa ničija zemlja, če je označeno z belo.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

imagodei je izjavil:

V petih minutah ti lahko najdem križišča na Celovški, kjer pasovi niso vrisani. Pa to ne pomeni, da lahko kar prosto vijugaš po cestišču. Pravzaprav, ne morem verjeti, da bi kdo bil tako usekan, da bi zapisal:
Vijuganje torej znotraj tega ni prepovedano, ker ni nikogar ogrožala.

Sem že jaz limala na eni od prejšnjih strani. Ampak tem kamikazam takih preprostih stvari nis dopovedat... če ni črte jim je očitno dovoljeno vse. Tudi obračanje v križišču, pa vožnja nazaj (kar počne solatko, recimo)...

solatko je izjavil:

Menjava pasu je dejansko to kar si napisal - ko si z vsemi 4-imi kolesi na sosednjem pasu

Ne. Do menjave pasu pride v tistem momentu ko je 1(!) guma čez črto (pa naj bo ta dejansko zarisana ali ne - kot pač v nekaterih križiščih). Ne verjameš? Pejdi provido izzivat. Boš hitro fasal listke.

freesty je izjavil:

Nalimaj mi že končno člen, KI MI PRI ZAVIJANJU V DESNO, PREPOVEDUJE PREDHODNO ZAVITI LEVO, DA NAREDIM LOK NA 90 STOPINJ, IZ KATEREGA LAHKO ZAPELJEM V DOVOZ.

Pri zavijanju DESNO nimaš kaj zavijat LEVO. Je lakotnik že ene parkrat nalimal citat ki ti dejansko veleva kako se zavija desno. Če pa pri zavijanju v LEVO uporabljaš DESNI smernik pa vrni izpit. Ker si dejansko 'a walking time bomb'.



solatko je izjavil:

Pithlit - spoštovana mlada voznica

Sej razumem da si ti dovolj star da bi bilo pametno razmislit o vrnitvi izpita (zavoljo splošne varnosti). Ampak to še ne pomeni da lahko kar takole pritlehno podtikaš.
Life is as complicated as we make it...
««
8 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525050 (19789) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936417 (34227) kiFni
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346544 (42497) floyd1
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318236 (15643) BlueRunner
»

Prometna nesreča na vhodu v osnovno šolo

Oddelek: Na cesti
293532 (2701) gulfstream

Več podobnih tem