» »

Prometna nesreča

Prometna nesreča

««
6 / 11
»»

St235 ::

Predvsem pa nič od naštetega ne spremeni dejstva, da pri zavijanju desno NE SMEŠ zavijat levo.

solatko ::

Lakotnik29 - Prosim link, do tega dejstva, ali je to spet ena od tvojih interpretacij CPP. Nikjer ne piše, da morajo biti uvozi v dvorišče, uvozi na parkirišče, tako narejeni, da vozilo zavije na ta prostor z desnega roba voznega pasu.

Nikjer tudi ne piše, da voznik ne sme uporabiti celotne širine voznega pasu, da zapelje v uvoz. Nikjer ne piše, da lahko vozilo obvozi po desni, če ima to vozilo prižgan desni smerokaz, vožnjo v desno pa pričene na levem delu voznega pasu.

Daj mi te razlage zakona ali sodno prakso.
Nikjer ne piše tisto, kar si si ti izmislil in napisal z velikimi črkami (vem da ne zjaš ampak si povdaril). Tega enostavno v zakonu ni in v določenih situacijah, to LAHKO narediš, če drugače ne gre.
Nikjer ne piše, da lahko pelješ mimo vozila, ki ima vključen desni smernik, po desni na istem voznem pasu, nasprotno, zakon to prepoveduje, dovoljuje pa, v primeru, da vozilo dajen NEDVOUMNO znake, da bo peljalo levo. Če ima prižgan desni smerokaz, MORAŠ počakat za takim vozilom, da KONČA manever, ne glede ali je v prekršku ali je tako veliko da drugače ne gre ali pa neroden voznik, ki se boji zapeljat na visok robnik.
Ne smeš mimo takega vozila - NIKOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Delo krepa človeka

Pithlit ::

Solatko. Jaz ti predlagam da najdeš enega prometnika (policista) pa se z njim zmeniš. Očitno si ti preveč pameten za vse ostale.
Life is as complicated as we make it...

dzinks63 ::

 null

null


evo, to je to :) s črno sem jaz, z zeleno je druga oseba, z rdečo pa kraj trčenja. še enkrat povdarjam, desni smernik sem imela prižgan :)


Torej, sipl križišče brez vrisanih pasov za razvrščanje. Malo čudna situacija, pa vendarle, gospa je imale desni smerokaz, voznik od zadaj jo kljub temu prehiteva po desni, gospa v tem primeru ni kriva. Sicer bo pa sodišče imelo s tem primerom polne roke dela, kaj veš, kaj vse bodo natvezile priče in kako se bo sodišče na koncu odločilo.

Ok malo bolj sem pogledal vse skupaj, pas za levo zavijanje je označen pred prehodom za pešče, za njim je asfalt čist, po vrisani sliki je gospa zavila bolj na levo po prehodu za pešče, torej ni bila že prej na pasu za zavijanje v levo, je pač v samem križišču malo bolj zavozila proti sredini z vklopljenim desnim smerokazom.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

solatko ::

Pithlit - Govorim samo o tem, kar govori zakon.
Samo člen ki govori, kdaj in kako lahko prehitimo (obvozimo drugo vozilo po desni).
Po znanih dejstvih, ni bilo podanih osnovnih pogojev, da bi voznica smela peljati mimo po desni. Počakati bi morala, da vozilo pred njo, konča manever, potem pa bi lahko peljala dalje.

Kaj je tu tako težkega za razumet. Seveda se pa pravniško lahko zakomplicira do te mere, da bo kriv kelner, ker je videl smerokaz.
Delo krepa človeka

St235 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Prosim link, do tega dejstva, ali je to spet ena od tvojih interpretacij CPP. Nikjer ne piše, da morajo biti uvozi v dvorišče, uvozi na parkirišče, tako narejeni, da vozilo zavije na ta prostor z desnega roba voznega pasu.

Nikjer tudi ne piše, da voznik ne sme uporabiti celotne širine voznega pasu, da zapelje v uvoz. Nikjer ne piše, da lahko vozilo obvozi po desni, če ima to vozilo prižgan desni smerokaz, vožnjo v desno pa pričene na levem delu voznega pasu.

Daj mi te razlage zakona ali sodno prakso.
Nikjer ne piše tisto, kar si si ti izmislil in napisal z velikimi črkami (vem da ne zjaš ampak si povdaril). Tega enostavno v zakonu ni in v določenih situacijah, to LAHKO narediš, če drugače ne gre.
Nikjer ne piše, da lahko pelješ mimo vozila, ki ima vključen desni smernik, po desni na istem voznem pasu, nasprotno, zakon to prepoveduje, dovoljuje pa, v primeru, da vozilo dajen NEDVOUMNO znake, da bo peljalo levo. Če ima prižgan desni smerokaz, MORAŠ počakat za takim vozilom, da KONČA manever, ne glede ali je v prekršku ali je tako veliko da drugače ne gre ali pa neroden voznik, ki se boji zapeljat na visok robnik.
Ne smeš mimo takega vozila - NIKOLI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Soaltko, če si ti nepismen to ni moj problem. Zakon je jasen in sem ga na prejšnji strani citiral. Desno se zavija iz desne strani voznega pasu. Pomikanje na levo ni dovoljeno.

In če o temu kdaj nekdo nedvoumno pelje levo in kdaj ne še lahko diskutiramo, je zgornje dejstvo neizpodbitno. S tem ko je svojo namero za zavijanje desno izkazala s tem da je zapeljala levo je storila prekršek. In ta prekršek je bil povod, da je do nesreče prišlo. lahko pa seveda pametuješ dalje, samo ne bodo dejstva nič drugačna. Še posebej če upoštevaš tudi dejansko križišče v katerem je do nesreče prišlo, bo zelo hitro jasno, da je voznica za njo kljub smerniku (ki vprašanje kdaj in kako je deloval - smerniki se je po vsej verjetnosti pri zavijanju levo izklopil) upravičeno doumevala, da namerava voznica, sicer malce pozno, zaviti levo.

Torej na eni strani imamo golo dejstvo, ki ga je avtorica tudi priznala - nepravilno je zavijala desno. Na drugi strani pa drugo voznico, ki je ali pa ni storila prekrška (odvisno od smernika, poti avtomobila itd...). Vsaj z pol procenta možganov bo videl, kako bi se zgodba končala ob prihodu policistov. ŠE posebej ker je zadelavo zilo v spredni desni del tako, da ni nobenega dvoma o tem, da je voznica desno zavijala tako, da je zapeljala več kot samo par centimetrov levo.

dzinks63 je izjavil:

 null

null


evo, to je to :) s črno sem jaz, z zeleno je druga oseba, z rdečo pa kraj trčenja. še enkrat povdarjam, desni smernik sem imela prižgan :)


Torej, sipl križišče brez vrisanih pasov za razvrščanje. Malo čudna situacija, pa vendarle, gospa je imale desni smerokaz, voznik od zadaj jo kljub temu prehiteva po desni, gospa v tem primeru ni kriva. Sicer bo pa sodišče imelo s tem primerom polne roke dela, kaj veš, kaj vse bodo natvezile priče in kako se bo sodišče na koncu odločilo.

Ok malo bolj sem pogledal vse skupaj, pas za levo zavijanje je označen pred prehodom za pešče, za njim je asfalt čist, po vrisani sliki je gospa zavila bolj na levo po prehodu za pešče, torej ni bila že prej na pasu za zavijanje v levo, je pač v samem križišču malo bolj zavozila proti sredini z vklopljenim desnim smerokazom.


Ps dajte si ljudje že končno dopovedat da z desnim smerokazom nimaš kaj vozit levo. Predvsem pa, če je pred križiščem ločen pas za zavijanje levo ni v križišču nič drugače. Pač ne moreš pripeljat v sredino križišča zavit levo in takoj desno, še posebej ne, če ne preveriš ali je ali je pot prosta. In če je pas za zavijanje levo izrisan do križišča, to ne pomeni, da za križiščem čudežno izgine samo zato, ker ni črte. Daj ko se nalednjič pelješ po celovški malo poglej koliko križišč ima smerne pasove vrisane. A boste zdaj trdili, da lahko tam vijugam levo desno kakor se mi dvigne, ker pač v križišču ni čtr?

solatko je izjavil:

Pithlit - Govorim samo o tem, kar govori zakon.
Samo člen ki govori, kdaj in kako lahko prehitimo (obvozimo drugo vozilo po desni).
Po znanih dejstvih, ni bilo podanih osnovnih pogojev, da bi voznica smela peljati mimo po desni. Počakati bi morala, da vozilo pred njo, konča manever, potem pa bi lahko peljala dalje.

Kaj je tu tako težkega za razumet. Seveda se pa pravniško lahko zakomplicira do te mere, da bo kriv kelner, ker je videl smerokaz.


In četudi je voznica po desni nepravilno prehitevala je do tega prišlo zaradi prekrška prve voznice, in četudi je voznica zadaj res prehitevala to ne daje pravice avtorici teme, da ji zapre pot.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Invictus ::

@Lakotnik ...

Je pa tudi res da nimaš ti kaj prehitevati vozila po desni, če ima vklopljen desni smerokaz. Kdo od normalnih šoferjev pa pričakuje da te bo kdo prehitel po desni, če zavijaš desno ... Sploh če vklopiš smerokaze.

Ampak zdaj ste se že vi tako zaplezali, da noben ne bo priznal da ženska zadaj ni gledala kaj se dogaja in ni imela dovolj varnostne razdalje.

In še enkrat, četudi kdo pred tabo krši prometne predpise, se nisi dolžan vanj zaleteti. Ampak si po zakonu dolžan skrbeti za varnost v prometu.

Če tista druga ne bi bila tako nestrpna in živčna, se to sploh ne bi zgodilo. Grem stavit da je zraven še visela na telefonu kot danes 50% voznikov.

Malo strpnosti v avtu do drugih ne škoduje. Še dobro da ste vsi tukaj tako dobri vozniki. Kaj bi Slovenija brez vas ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

St235 ::

Vse našteto je popolnoma res. Zato če pogledaš v prve poste sem govoril o temu, da za samo škodo bi dejansko lahko prišlo do sokrivde. Ne spremeni pa to dejstva, da je izvrni greh, če temu tako rečemo na voznici, ki je nepravilno zavila desno. In IMO bi enako ocenila tudi policija.
Kdo od normalnih šoferjev pa pričakuje da te bo kdo prehitel po desni, če zavijaš desno

vsak normalen šofer se prepriča ali lahko varno zavije. Sploh če se tako neumno postavi. Še dobro da ni bilo na primer kakšnega kolesarja ali motorista, ker bi bile posledice dosti hujše.

In še enkrat, četudi kdo pred tabo krši prometne predpise, se nisi dolžan vanj zaleteti. Ampak si po zakonu dolžan skrbeti za varnost v prometu.
Popolnoma enako bi lahko rekli za voznico spredaj. Četudi jo je vozilo za njo nepravilno prehitevalo, ni bila dolžna blokirati cesto in povzročiti nesrečo.

Ampak zdaj ste se že vi tako zaplezali, da noben ne bo priznal da ženska zadaj ni gledala kaj se dogaja in ni imela dovolj varnostne razdalje.
Pa saj ji ni priletela v rit. Varnostna razdalje je glede na to, da je namenoma peljala mimo popolnoma irelavantna. Kar se pa nepozornosti tiče, pa tudi voznica spredaj ni gledala kaj se okoli nje dogaja in je zavila desno, brez da bi se prepričala če to lahko stori varno, kljub temu da se je sama precej nerodno in nepravilno lotila zavijanja desno.

Pithlit ::

Vsaj mene so v avtošoli učili da je treba pred zavijanjem v desno OBVEZNO pogledat čez desno ramo nazaj in se prepričat da tam ni nikogar... pa tudi če imaš vklopljenih 75 smernikov.

Poznam ljudi ki so na izpitu padli ravno zaradi tega.

Če tista druga ne bi bila tako nestrpna in živčna, se to sploh ne bi zgodilo. Grem stavit da je zraven še visela na telefonu kot danes 50% voznikov.

Ti kar. Zakaj pa za OP tega ne greš stavit? Zanjo 100% vemo da niti približno ni bila pozorna na to kaj se dogaja okoli nje.

Za tisto zadaj pa ne vemo. Ne vemo niti tega ali je bil smernik res prižgan, glede na to da je OP zavijala levo in bi se torej smernik moral izklopiti.
Life is as complicated as we make it...

sv-pt ::

Invictus je izjavil:

Je pa tudi res da nimaš ti kaj prehitevati vozila po desni, če ima vklopljen desni smerokaz. Kdo od normalnih šoferjev pa pričakuje da te bo kdo prehitel po desni, če zavijaš desno ... Sploh če vklopiš smerokaze.

Se pravi na kolesarje ni potrebno pazit? Če ne opaziš avta, kako boš šele kolesarja.

Mehmed ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - Prosim link, do tega dejstva, ali je to spet ena od tvojih interpretacij CPP. Nikjer ne piše, da morajo biti uvozi v dvorišče, uvozi na parkirišče, tako narejeni, da vozilo zavije na ta prostor z desnega roba voznega pasu.
No shit sherlock. Da cpp ne regulira kako more vsaka skarpa zgledat? Res, kdo bi si mislu...


Invictus je izjavil:

@Lakotnik ...

Je pa tudi res da nimaš ti kaj prehitevati vozila po desni, če ima vklopljen desni smerokaz. Kdo od normalnih šoferjev pa pričakuje da te bo kdo prehitel po desni, če zavijaš desno ... Sploh če vklopiš smerokaze.

Ampak zdaj ste se že vi tako zaplezali, da noben ne bo priznal da ženska zadaj ni gledala kaj se dogaja in ni imela dovolj varnostne razdalje.


Mene so ob prizganem smerokazu enkrat po desni. Ampak da mu je to uspelo je moru cez avtobusno postajo.
Drugace pa to ni nek problem. Ker ljudje s prizganim smerokazom desno gredo bolj na desno ali pa vsaj ostanejo na sredini in jih itak ne mores. Ne grejo kot op na levo. Nima veze s pricakovanji, fizicno je tezko izvesti.

To za varnostno razdaljo sem ze enkrat omenil. Glej gif, tudi ce ti ni tocen, gresta enako hitro. Na racun manevra se izgubi ta razdalja, plus pac ko ti nekdo zapusti pas je nekako ne mores vzdrzevat vec. Ker ga nekako ni vec pred tabo.

Nismo se tok zaplezali, ni mi bad priznat, da op ni bila na levem pasu kot se mi je sprva zdelo.
Ampak na svojem tudi ni bila. Pas se pa ne siri za tabo, kakor se solatkotu zazdi.
Kar je op naredila je, da se je uspela spravit v en prostor kjer zgleda bolj verjetno, da skusa pozno zaviti levo kot kaj drugega.
In to je naredila tako, da je vzgala desen smernik in zavila levo.

Prosim, dejmo imet se pet strani debat o tem kako s smerniki nakazuje kam bi sla.

Pa ironicno, ce bi jo kdo skusal prehiteti po levi, ker je ravno dovolj placa in je vzgala desen smernik, bi bil spet sam kriv, ko bi se udarla.
Ker, po solatkovo, z desnim smernikom itak nakazujes neko koncno destinacijo, do nje imas pa se poljubno stevilo nenapovedanih vijug za izvest.

solatko ::

Lakotnik29 - V prometu nimaš kej predvidevat, kaj bo naredilo vozilo pred teboj, temveč moraš upoštevat signale, ki jih daje.
Nisi podal linka, kjer je tvoja trditev (privlečena za lase), da ne smeš pri zavijanju desno, narediti najprej odmik v levo, da lahko potem sploh zaviješ v desno. Tega v zakonu enostavno ni, to je tvoja pogruntavšna. Če bi bilo to v zakonu, bi polovico voznikov, ne moglo na ozke dovoze do PP.
Voznica je sigurno pazila na kolesarje in pešce, ni pa pričakovala, da jo bo tonski avto zadel, kljub NEDVOUMNEMU signalu, kaj namerava storiti.
Morda je ovinek vzela bolj na široko, kot bi bilo potrebno, vendar prekrška ni storila (če je drugače, prosim link), voznica, ki je hotela mimo vozila po desni, pa je storila prekršek in povzročila prometno nesrečo, tako zakon, kot ga poznam jaz.
Argument - link do prepovedi jemanja ovinka na široko, pričakujem v kratkem, če obstoji. Ali pa sodno prakso, z kaznovanjem voznika, ki je na široko vzel zavijanje v desno.

Vsak normalen voznik, bo za vozilom, ki ima na istem voznem pasu vklopljen desni smerokaz, počakal.

To da bo blokirala vozni pas, je pravilno nakazala s smernikom.
Vozila na desnem pasu, ki vozi proti njej, nebi smelo biti, ker je vozilo zadaj, pravi čas opozorila, da bo zavila desno, voznica zadaj pa nima kaj voziti po predvidevanjih, temveč mora spoštovati signalne luči na spredaj vozečem vozilu. Zato so predpisani. Če bi lahko vozili po intuiciji, potem ne rabimo osvetlitve in znakov za zavijanje.
Pa še to, manever zavijanja levo je bil izveden prepozno, da bi voznica zadaj, lahko sklepala, da misli zaviti levo, je pa vozilo moralo skoraj stat, ko se je postavilo počez. Torej voznica za njo, ni prilagodila vožnje, dogajanjem pred seboj. Dejstvo de facto in de jure.

Philit - govorimo po podatkih, ki smo jih dobili na začetku teme.
Končno se menda strinjamo, da se je vse dogajalo na istem voznem pasu. Voznica niti za trenutek ni zamenjala vozni pas, je pa dejansko vzela ovinek bolj na široko, vendar to ni prekršek v nobenem primeru. To delajo tovorna vozila ali večja osebna vozila, vsak dan in noben ni v prekršku.
V avto šoli so te učili, da pogledaš vzratno ogledalo, da se čez ramo obrneš in pogledaš, če je kdo v tvojem levem, za ogledala, mrtvem kotu (danes so ogledala takih oblik in parabol, da mrtvega kota ni, če imaš ogledalo prav nastavljeno. Predvsem pa so te učili, da svoj namen pokažeš drugim udeležencem v prometu, niso ti pa prepovedali, pred zavijanjem v ozko uličico, da ovinek vzameš malo okoli, da ne udarijo zadnja kolesa v robnik, nikoli ti niso rekli, da moraš pri zavijanju desno, voziti do uvoza ob pločniku, saj potem vzameš celotno širino stranske ceste. Kaj pa če moraš to narediti na zelo ozek odsek, recimo na Jurčkovi cesti je nekaj takih.

Mehmed - no prometni pametnjakovič, pojdiva lepo po vrsti tvojih nabijanj:
Ta ki te je po desni, je storil prekršek, v primeru nesreče, bi bil kriv! FD
To da gredo bolj desno je tvoja trditev, jaz moram večkrat na dan, celo na levi pas, da pridem čez desnega domov! Do sedaj so me vsi počakali! FD
Varnostna razdalja, je problem voznice zadaj, ne tiste, ki zavija, ravno tako prilagoditev hitrosti razmeram na cesti! FD
Na drugem voznem pasu ni bila niti trenutek!FD
Bila je na svojem pasu in to cel čas vožnje!FD
Ni se spravila v prepovedan prostor, tudi smerokaz je kazal kam namerava! FD
Zavijanje desno, je vzela v loku, ker je mislila, da drugače ne more. To ni prepovedano po nobenem zakonu!FD
Ni potrebno imeti debat, smernik govori svoje, ti zadaj ga moraš pa upoštevat, tako zakon, kako pa ti, je pa tvoj problem! FD
Po levi bi jo lahko prehitela, saj ni bila na nasprotnem voznem pasu, če signalizacija to dovoljuje in je bila cesta prosta! FD
Dejstvo je, da je smernik kazal prav. Ko jemlješ križišče v loku, ni potrebno dat najprej levi smerokaz, potem pa desnega. Daš desnega, da zadaj vedo, da boš vozni pas zapustil na desni. Koliko manevrov boš pri tem uporabil je irelevantno, včasih moraš še poparavljat z odmikom nazaj in še enkrat naprej. Dokler ne zapustiš voznega pasu, ne sme nihče mimo tebe, če ni dovolj prostora na levem voznem pasu! FD

FD pomeni opravljeno.
Delo krepa človeka

Pithlit ::

Upam da nikoli ne srečam solatka na cesti.
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

Upam da nikoli ne srecam solatka sploh.

Invictus ::

Upam da ne srečam vseh ostalih na cesti ...

Očitno folku ni jasno kako se vozi. Ali pa so se pravila v zadnjih letih spremenila.

solatko bolj ne bi mogel objasnit. Ampak folk še vedno misli da lahko prehiteva po desni ... No saj lahko, ampak to le v VB, Irskem, Japonski, Avstraliji, itn ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Je težko prebrat zakone, ane?
Life is as complicated as we make it...

solatko ::

Pithlit - se dobiva na kavici, da ti pojasnim in pokažem osnovne napake, ki jih v prometu delate vozniki, brez izkušenj.
Invictus - lej v vsaki temi o prometu, se borimi z mlini na veter. Za ene sem morilec, za druge sem divjak, kljub temu, da sem vozil skoraj vse tipe vozil, ki se prevažajo po cestah in niso delovni stroji, ob več kot 50 letnem udejstvovanju v prometu - pešec, kolesar, mopedist, motorist, voznik vsega B in C, gokart-ist, testni voznik......, kljub prevoženim nekaj mio km, brez praske po moji krivdi in dva rahla trčenja zadaj (kratka pot zaviranja, zadaj niso pričakovali tako zaustavitev), dveh mandatnih kaznih zaradi napačnega parkiranja, niti ene vožnje pod vplivom kakršnih koli nedovoljenih substanc, niti enega prehitevanja v škarje, rešenih množico kočljivih situacij, padajo take izjave, ker sem včasih prehiter in to tudi priznam, vendar vedno tam, kjer ni nevarnosti zame, niti za druge.
Enkrat v življenju, nisem imel kasko zavarovanja, ne za motor, ne za avtomobile. Edino sebi zaupam, da se ne bom zaletl po svoji krivdi in zato, kaska ne rabim, da bi plačeval svoje napake. Takih, ki bi ogrožale mene in druge, ne delam, ko pa jih bom slučajno začel, bom izpit, prostovoljno vrnil.
Delo krepa človeka

Mehmed ::

Lej solatko, ti pa op ocitno zavijata desno v enem ogromnem loku. Vecina ljudi pa ne pusti toliko prostora ob zavijanju, da bi kdo za njimi sploh pomislil, da bo slo skozi.

Varnostno razdaljo vzdrzujemo do avtov pred nami. Moment pred trkom je bila varnostna razdalja cisto ok, glede na to, da pred njo ni bilo nikogar. Lahko pa ti seveda vzdrzujes varnostno razdaljo do vzporednega folka. Bo pac se ena vec v vrsti tvojih posebnosti.

To o drugem voznem pasu, glede na to da je nezacrtan teritorij, nam pokazi clene kako se avtomatsko pripoji pasu, ki tebi odgovarja. Ker je ta prostor cisto lahko tudi podaljsek pasu za zavijanje na levo. Kar ima ful vec smisla kot razsirjat pas za naravnost za par metrov, ki ne sluzijo nicemer.

Smerokaz je kazal kam nekoc namerava. Pred tem je pa vsekakor zamenjala smer voznje. To je, ce locis levo od desne kakopak.

In seveda jaz morem smernik upostevat. Ne pa ta, ki ga uporablja. Makes sense. V solatko svetu. Kjer smernik nakazuje tvoj cilj, ne pa tudi pot do njega.

Dokler ne zapustiš voznega pasu, ne sme nihče mimo tebe, če ni dovolj prostora na levem voznem pasu!
Ta, ce ni dovolj prostora je res genialna.
Kako pa bo dovolj prostora, ce si je ta pred mano z desnim smernikom rezerviral neomejeno kakrsnihkoli manevrov v vse smeri, ki mu zapasejo. Sej imam lahko za trajekt prostora pa ga ne morem izkoristit, ker pripada temu pred mano.
Kar poraja vprasanje zakaj bi zakonodajalec vtaknil tako fiktivno moznost noter, ce je neizvedljiva.

Joj nehi s temi miljoni kilometrov. Sej imas tud miljon postov ze pa se kar niso dobri.
Raj napisi se enkrat kako so ti policaji morali opustit kazen zarad diskriminacije, ker so ustavli tebe, unga za tabo pa ne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Mehmed ()

solatko ::

Mehmed

ZPrCP v 50. členu pravi takole:

(2) Po desni je dovoljeno prehiteti le:

1. vozilo, ki zavija levo, če je voznik tega vozila dal predpisan znak in je zavzel na vozišču tak položaj, da se da zanesljivo sklepati, da bo zavil levo, in če je na njegovi desni strani dovolj prostora za prehitevanje;


in nato še v 53. členu zakona takole:

(2) Če voznik svojo namero, da bo zavil levo, nakaže s predpisanim znakom in se postavi v takšen položaj, iz katerega se da nedvoumno sklepati, da bo zavil na levo, smejo drugi vozniki voziti mimo le po njegovi desni, če je na cesti dovolj prostora.


Kaj od predpisanega manjka pri tej nesreči?
Če že pišeš neke citate, jih kopiraj, če si jih že ne moreš zapomnit. Bilo je zaradi neenake obravnave pred zakonom, kar pomeni, da morajo bit vsi v prekršku kaznovani ali pa voznik prvega vozila, ne pa drugi ali tretji, potegnjen iz enakomerno vozeče kolone. To je polni citat, kar pa vseeno malo spremeni situacijo.
Delo krepa človeka

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: solatko ()

Invictus ::

Predvsem levi smerokaz :D ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Pithlit ::

Mehmed je izjavil:

Ta, ce ni dovolj prostora je res genialna.

Saj v temu je fora. Več kot očitno (dobesedno bode v oči) je da je bilo dovolj prostora.

Ampak kaj boš ti solatku dopovedal... za njega je normalno da v križišču celo 'rikverc' pelje. Ne samo normalno, celo dovoljeno! In če bo kdo vanj priletel solatko seveda ne bo nič kriv.
Life is as complicated as we make it...

Mehmed ::

In se enkrat, zakaj je zakonodajalec napisal, da smes mimo ce je dovolj prostora, ce pa po tvojem ta spredaj obvlada ves prostor okoli sebe. Njemu pripada, ker je nakazal kam zeli in ga sedaj potrebuje za neomejeno manevrov v vse smeri. Manevre, za katere ne mores vedeti vnaprej kaki bodo ergo ne mores mimo, da ga mogoce ne oviras pri njih.
To nima smisla, zakonodajalec je ocitno idiot, ki pise neizvedljive clene not.

Ja tisto zadevo sem mislil. Opisi nam se enkrat, ce se ti ravno izobrazuje ljudi.
Pa prilepi tisto pritozbo al karkoli je bilo, da imamo kaj od tega.

bluefish ::

Nisem spremljal celotne debate, vendar mi ni jasno, kaj je sploh počela vštric z drugim vozilom.

Mehmed ::

Izvajala je priznani manever levo ostro desno nakazan z desnim smernikom.
Solatko to pocne ze miljon kilometrov, tako da me cudi da ti je novo.

solatko ::

Pa ste draga moja Philit in Mehmed sploh funkcionalno pismena. Znata prečitat oba člena iz zakona o cestno prometnih predpisih. Saj nista dolga in nista pravno zapletena. Jasna sta pravnemu bedaku, vozniki bi ju morali imeti v genih, potem pa sem bedak jaz, ko vam dopovedujem, da je v vsej situaciji, ki in kakor nam je znana, prekrškov naredila kar nekaj, samo voznica zadaj.
Odgovorita, na zastavljeno vprašanje, nima z menoj nobene veze.
Zaenkrat sem živ, nikoli zaradi prometa opraskan, pa tudi zaradi mene nihče ni in ne trpi. Zaradi funkcionalno nepismenih, je pa v prometu marsikaj narobe, ker si zadeve vsak predstavlja po svoje in to že pri dveh členih, ki sta nedvoumna.

bluefish - ti pa problem teme preberi, če so ti prometna pravila in dogajanja v prometu jasna. Boš potem podal svojo oceno.
Delo krepa človeka

zuz3k ::

sicer je dejstvo da na ustrezen pas se daš pred križiščem, ne vem
od kje zdaj ta no mans land, če sta 2 pasa, pa vseeno...

Double_J je izjavil:

Če si v no mans land, potem sploh nimaš nobene prednosti in lahko nadaljuješ samo če se prepričaš da se ne boš v nobenega zaletel.

bravo!!!! BUSTED!

Unknown_001 je izjavil:

Od kdaj je prehitevanje po desni legalno? prvič slišim? Dobr no, vem, da je v mestih če so pasovi to dovoljeno, ampak tu je šlo za en sam in isti pas ceste.


a maš sploh ti izpit za avto?
PRED križiščem sta 2 pasa, pas za levo in pas za ravno/desno - po teh dveh se ravnaš v križišču! če se slučajno premisliš (kar je po zakonu prepovedano) potem počakaš da je tisti pas fraj

dejstvo.
Life is a psychological game.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zuz3k ()

Sims ::

hehehe, to se pa je razdelalo ... Škoda, da OP ne sodeluje več. Prva pač ne zvozi ovinka, edina logična glede na sliki mi je, ja je bilo prosto prvo parkirno mesto takoj za robnikom in na 90 stopin ne bi prišla pravokotno noter. Kako to rešit so že povedali. Ta druga, pa če spredaj nekdo nekaj mrda, sploh če ima ta smernik, pa tudi, če je na levem pasu, ne rabi glih rinit mimo, če vidi da ona zavija na parkirišče. Si ne predstavljam, če bi bil zadaj dovolj daleč, da če spredaj en manevrira na parkirišče, da ne bi počakal. Razen da je prva to naredila v parih sekundah. Ne morem se znebit občutka, da je prva res peljaja kar fejst na levo. Ker ne vem po kaki osnovi bi druga šla rinit pol mimo. In še enkrat trk je bil bočen in ne od zadaj. V kolikor smo si to pravilno predstavljali. Sem skoraj prepričan da 99,9% ljudi, če vidi da je nekdo pred njim že recimo napol zavija, da bi počakalo, morda bi kdo trobil pa pizdil, kaj baba čara. Samo zavestno rinit v nesrečo? Torej iz tega sklepam, da je to lahko bilo zelo na hitro ... Ne vem ...

Mehmed ::

Kaj pol solatko, ne razlage zakaj je zakonodajalc dal nasprotujoce si zadeve not ne tiste pritozbe, ki bi nam vsem prav prisla?
Samo tadolgocasen del tvoje biografije vedno znova.

Georgi no mans land sem rekel, ker tam ni oznaceno kater pas je. In si vsak interpretira po svoje. Meni se zdi bolj smiselno, da je del pasu za zavijat levo, solatkotu pa da je vsak neoznacen kos del pasu za naravnost, tudi ce ne sluzi nicemur tako. On ima seveda miljon kilometrov izkusenj, pri 500 tisoc ti ni treba vec utemeljevat nic.

imagodei ::

solatko je izjavil:

Voznica ni bila na levem pasu, ker ga ni, sploh pa ne tam, kjer je prišlo do trčenja.

Seveda je bila na levem pasu.

solatko je izjavil:

Gre za klasično vožnjo mimo vozila po desni strani, za kar pa niso bili podani NEDVOUMNI znaki.

Ne.

solatko je izjavil:

ONA NA LEVEM PASU (recimo da po vašem obstoja) NI STALA, TEMVEČ JE IZVEDLA MALO PREŠIROK MANEVER. NI STALA!

Pravi ona. Če vklopiš možgane ti postane jasno, da se nihče ne more zaleteti v tvoj prednji desni blatnik, če je še hip pred tem vozil za tabo, opazil tvoj desni smernik (ki si ga baje vklopil) in po vsej verjetnosti pričakoval manever zavijanja na desno stran. To, da si ti kao naredil majhen ovinek na levo ne spremeni dejstva, da je vozilo vozi za tabo npr. za dolžino enega ali dveh avtomobilov. Če se ti ne ustavljaš, pač pa vzameš lok na levo preden zaviješ desno, vse skupaj dinamično, se vozilo, ki vozi za tabo, ne more zabiti v tvoj prednji desni blatnik.

Ne vem, a jo poznaš osebno, da jo tako braniš?
- Hoc est qui sumus -

Realman ::

Saj me ne čudi več, da so slovenci takšni pacienti na cesti. Dejstvo je, da več kot 50% slovenskih voznikov, ne ve kaj se dogaja okoli njih.
Avtorica tema, vsekakor je kriva. MOje mnenje je da je manever izvedla bolj počasi. Desni smerokaz 100% ni gorel pri zavijanju v levo. Če pogledamo še, da jo je druga voznica zadela spredaj bočno, pa res ne vem kaj bi še več diskutirali.

Daedalus ::

Dajte še enkrat pogleda slike, ki je OP objavila. Praktično razvrščena je bila za zavijanje levo, nakar je zavila desno - točno kontra temu, kar bi nekdo za njo pričakoval. Desni žmigavec ja... bi lahko bil indikator oni zadaj, da ji (oni spredaj) sploh ni jasno, kaj muti po cesti. In v tem primeru upočasniš, pa se pripraviš na bremzanje (pa en prst na hupi, da se lahko opozori). Ni pa debate o tem, kdo je v osnovi zajebal. Po cesti nimaš kaj cikcakati (= večkratno spreminjanje smeri brez razloga in dvoumni manevri).

Zdaj pa dajte eni to brat tolko časa, da boste doumeli. Pa še enkrat postam sliko, da bo jasno:

Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mehmed ::

Ne vem zakaj je treba ugibat, da je manever izvedla pocasi, ce sama rece, da je stala.

Sej solatko lahko stokrat ponovi (verjetno tudi bo), da je slo za eno tekoce gibanje. Samo zaradi tega ni nic bolj res ane.

St235 ::

solatko je izjavil:

Lakotnik29 - V prometu nimaš kej predvidevat, kaj bo naredilo vozilo pred teboj, temveč moraš upoštevat signale, ki jih daje.
Nisi podal linka, kjer je tvoja trditev (privlečena za lase), da ne smeš pri zavijanju desno, narediti najprej odmik v levo, da lahko potem sploh zaviješ v desno. Tega v zakonu enostavno ni, to je tvoja pogruntavšna. Če bi bilo to v zakonu, bi polovico voznikov, ne moglo na ozke dovoze do PP.
Voznica je sigurno pazila na kolesarje in pešce, ni pa pričakovala, da jo bo tonski avto zadel, kljub NEDVOUMNEMU signalu, kaj namerava storiti.
Morda je ovinek vzela bolj na široko, kot bi bilo potrebno, vendar prekrška ni storila (če je drugače, prosim link), voznica, ki je hotela mimo vozila po desni, pa je storila prekršek in povzročila prometno nesrečo, tako zakon, kot ga poznam jaz.
Argument - link do prepovedi jemanja ovinka na široko, pričakujem v kratkem, če obstoji. Ali pa sodno prakso, z kaznovanjem voznika, ki je na široko vzel zavijanje v desno.

Vsak normalen voznik, bo za vozilom, ki ima na istem voznem pasu vklopljen desni smerokaz, počakal.

To da bo blokirala vozni pas, je pravilno nakazala s smernikom.
Vozila na desnem pasu, ki vozi proti njej, nebi smelo biti, ker je vozilo zadaj, pravi čas opozorila, da bo zavila desno, voznica zadaj pa nima kaj voziti po predvidevanjih, temveč mora spoštovati signalne luči na spredaj vozečem vozilu. Zato so predpisani. Če bi lahko vozili po intuiciji, potem ne rabimo osvetlitve in znakov za zavijanje.
Pa še to, manever zavijanja levo je bil izveden prepozno, da bi voznica zadaj, lahko sklepala, da misli zaviti levo, je pa vozilo moralo skoraj stat, ko se je postavilo počez. Torej voznica za njo, ni prilagodila vožnje, dogajanjem pred seboj. Dejstvo de facto in de jure.

Philit - govorimo po podatkih, ki smo jih dobili na začetku teme.
Končno se menda strinjamo, da se je vse dogajalo na istem voznem pasu. Voznica niti za trenutek ni zamenjala vozni pas, je pa dejansko vzela ovinek bolj na široko, vendar to ni prekršek v nobenem primeru. To delajo tovorna vozila ali večja osebna vozila, vsak dan in noben ni v prekršku.
V avto šoli so te učili, da pogledaš vzratno ogledalo, da se čez ramo obrneš in pogledaš, če je kdo v tvojem levem, za ogledala, mrtvem kotu (danes so ogledala takih oblik in parabol, da mrtvega kota ni, če imaš ogledalo prav nastavljeno. Predvsem pa so te učili, da svoj namen pokažeš drugim udeležencem v prometu, niso ti pa prepovedali, pred zavijanjem v ozko uličico, da ovinek vzameš malo okoli, da ne udarijo zadnja kolesa v robnik, nikoli ti niso rekli, da moraš pri zavijanju desno, voziti do uvoza ob pločniku, saj potem vzameš celotno širino stranske ceste. Kaj pa če moraš to narediti na zelo ozek odsek, recimo na Jurčkovi cesti je nekaj takih.

Mehmed - no prometni pametnjakovič, pojdiva lepo po vrsti tvojih nabijanj:
Ta ki te je po desni, je storil prekršek, v primeru nesreče, bi bil kriv! FD
To da gredo bolj desno je tvoja trditev, jaz moram večkrat na dan, celo na levi pas, da pridem čez desnega domov! Do sedaj so me vsi počakali! FD
Varnostna razdalja, je problem voznice zadaj, ne tiste, ki zavija, ravno tako prilagoditev hitrosti razmeram na cesti! FD
Na drugem voznem pasu ni bila niti trenutek!FD
Bila je na svojem pasu in to cel čas vožnje!FD
Ni se spravila v prepovedan prostor, tudi smerokaz je kazal kam namerava! FD
Zavijanje desno, je vzela v loku, ker je mislila, da drugače ne more. To ni prepovedano po nobenem zakonu!FD
Ni potrebno imeti debat, smernik govori svoje, ti zadaj ga moraš pa upoštevat, tako zakon, kako pa ti, je pa tvoj problem! FD
Po levi bi jo lahko prehitela, saj ni bila na nasprotnem voznem pasu, če signalizacija to dovoljuje in je bila cesta prosta! FD
Dejstvo je, da je smernik kazal prav. Ko jemlješ križišče v loku, ni potrebno dat najprej levi smerokaz, potem pa desnega. Daš desnega, da zadaj vedo, da boš vozni pas zapustil na desni. Koliko manevrov boš pri tem uporabil je irelevantno, včasih moraš še poparavljat z odmikom nazaj in še enkrat naprej. Dokler ne zapustiš voznega pasu, ne sme nihče mimo tebe, če ni dovolj prostora na levem voznem pasu! FD

FD pomeni opravljeno.


Lepo sem ti napisal da je citat iz zakona, pa se še butla delaš.
Evo solatko citat iz zakona samo zate, skupaj z navedbo zakona in uradnega lista, ker si očitno polpismen in znaš prebrat samo tisto kar ti ustreza:

Uradni list RS, št. 109/2010
z dne 30. 12. 2010

Zakona o pravilih cestnega prometa (ZPrCP)

57. člen

(približevanje križišču in razvrščanje pred križiščem)

(1) Ko se približuje križišču, se mora voznik na zadostni razdalji pred križiščem razvrstiti:

1. za zavijanje v levo – na levo stran smernega vozišča ali na prometni pas za zavijanje v levo;

2. za vožnjo naravnost – na desno stran smernega vozišča ali na prometni pas za vožnjo naravnost;

3. za zavijanje v desno – na desno stran smernega vozišča ali na prometni pas za zavijanje v desno;

4. kot je določeno s prometno signalizacijo, če je razvrščanje urejeno na tak način.

(2) Voznik ne sme zapeljati na križišče, če bi zaradi gostote prometa, ovire ali drugega vzroka obstal na križišču in oviral ali onemogočil promet vozil z leve ali desne.

(3) Z globo 120 eurov se kaznuje za prekršek voznik, ki ravna v nasprotju z določbami tega člena.


Torej še stotič za vse, ki bi že leta nazaj morali vrniti vozniško. Pri zavijanju DESNO mora vozilo zavit DESNO in nikakor ne najprej malo levo, pa še malo levo, potem pa če ni v križišču črt še bolj levo...

imagodei ::

Mislim da je tole precej pomembno:

Glugy je izjavil:

Mislim da ste zgrešil bistvo. Žmigalka ti ne daje pravice do kršenja oz delanja prednosti po lastni presoji razen če ne gre za dvopasovnico. To je eno.
Drugo vsako zavijanje (poudarjam zavijanje in ne menjava pasu) je podrejeno tistim ki vozijo naravnost. Tle ni debate sploh. Če ti spreminjaš smer gibanja si ti tisti ki odgovarja za spremembo. Ne more biti kriv tisti ki spremembe smeri ni naredil.
Tretje je varnostna razdalja je vsekakor priporočljiva ampak če voznica da dovolj prostora da gre avto mimo po desni je to več kot namera, to je dejanska izvršitev.

Posebej tisti del o odgovornosti za spremembo smeri gibanja in izvršitvi dejanja.

Glugy je izjavil:

v kolikor je šla le malenkost na levo in je zadaj vozeče vozilo nikakor ne bi moglo obiti potem je lahko krivda varnostne razdalje ker se voznica zadaj ni pravočasno ustavila.

To je že res, ampak če bi OP naredila samo majhen lok, npr. za 1/2 širine avtomobila ali recimo za 2/3 širine avtomobila, je zadaj vozeča voznica enostavno NE BI mogla obvoziti, ampak bi ohranjala razdaljo. Tudi če bi prišlo do trčenja, bi se voznica zaradi prekratke varnostne razdalje v OP zaletela v desni del zadnjega odbijača.
- Hoc est qui sumus -

Unknown_001 ::

sv-pt je izjavil:

Unknown_001 je izjavil:

Od kdaj je prehitevanje po desni legalno? prvič slišim? Dobr no, vem, da je v mestih če so pasovi to dovoljeno, ampak tu je šlo za en sam in isti pas ceste.

kako lahko na istem pasu vzporedno peljeta 2 avta? eden od njiju baje še pod kotom okoli 60-70°


Ne, nista mogla vštric pelat, ampak če je res da OP ni šla na drug vozni pas (ni šla čez sredino) preostane le to, da je tista ki se je zabila bila kr dost za njo in bi jo komot opazila, sam je ni al se je pa zanalašč zaletela.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

Pa malo zdrave pameti ti pove, da je sla krepko na levo, ker ce nebi sla na levo, bi bil nalet od zadaj ali pa vsaj v bok pod malim kotom. Ne pa pod 70-80° kot je napisala avtorica.

To je ze bilo tak 100x napisano. Ne vem kak to, da vam ne potegne? In ravno zaradi tega se gladko vidi, da je bila tista spredaj kriva.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Sims ::

"medtem ko je priča izjavila, da je izgledalo, kot da bi se zanalašč zaletela vame, "

citirano iz prvega posta. Mislim, da tole najbolj žuli OP. Kakorkoli težko bo dokazati namernost ... Koliko pa policija da na mennje prič? Verjetno več, ko na udeležence(ki vsak vidi svojo plat) ...

LP,

Simon

Invictus ::

Glede na to da voznica, ki se je zaletela, ni zahtevala prisotnost policije, bi lahko sklepali da je pač ona zaj****a.

Če si kriv in uspeš prepričati drugega voznika v njegovo krivdo, potem ne rabiš zapisnika policije.

In policija bi gladko krivdo pripisala voznici, ki je vozila zadaj.

Za OP ... drugič kliči policijo, če nisi prepričana. Ne pusti se blodnjam raznih voznikov, ki ne poznajo pravil ... Policijski zapisnik je zaključena zadeva (tudi za zavarovalnico), pa še krivec dobi kazen od policije. V tem primer najbrž neprilagojena hitrost in neprimerna varnostna razdalja.

Pa še enkrat bom povedal. Čeprav tisti pred tabo izvaja nedovoljene akrobacije na cesti, ti to še ne daje pravice da se zaletiš. Ampak si dolžan nesrečo preprečiti.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Unknown_001 ::

freesty je izjavil:

Pa malo zdrave pameti ti pove, da je sla krepko na levo, ker ce nebi sla na levo, bi bil nalet od zadaj ali pa vsaj v bok pod malim kotom. Ne pa pod 70-80° kot je napisala avtorica.

To je ze bilo tak 100x napisano. Ne vem kak to, da vam ne potegne? In ravno zaradi tega se gladko vidi, da je bila tista spredaj kriva.


To si misliš. Poglej še mojo skico pa bo prec jasno kam pes taco moli. Kaj si se ti zdj v kot zarinu ne vem ampak ne, ti mislš da je šla čez celo cestišče krog delat, a iz skice lahk vidš da ti ni treba ne vem kuk placa ta tko zaviješ.

Invictus je izjavil:

Glede na to da voznica, ki se je zaletela, ni zahtevala prisotnost policije, bi lahko sklepali da je pač ona zaj****a.

Če si kriv in uspeš prepričati drugega voznika v njegovo krivdo, potem ne rabiš zapisnika policije.

In policija bi gladko krivdo pripisala voznici, ki je vozila zadaj.

Za OP ... drugič kliči policijo, če nisi prepričana. Ne pusti se blodnjam raznih voznikov, ki ne poznajo pravil ... Policijski zapisnik je zaključena zadeva (tudi za zavarovalnico), pa še krivec dobi kazen od policije. V tem primer najbrž neprilagojena hitrost in neprimerna varnostna razdalja.

Pa še enkrat bom povedal. Čeprav tisti pred tabo izvaja nedovoljene akrobacije na cesti, ti to še ne daje pravice da se zaletiš. Ampak si dolžan nesrečo preprečiti.


To s policijo nič ne pove, ker če je toliko podučena o pravilnikih trčenja je tu šlo zgolj za trčenje 1- stopnje, tu se lahko voznika zmenita med seboj in ni potrebno posredovanje policije, drugače je pri trku 2 ali 3 stopnje ko je nekdo poškodovan pa ni važno ali huje ali lažje.

Zgodovina sprememb…

Daedalus ::

Glede na to da voznica, ki se je zaletela, ni zahtevala prisotnost policije, bi lahko sklepali da je pač ona zaj****a.


V kolikor je posredi samo manjša materialna škoda in ni nihče poškodovan, folk se pa je sposoben sam zmenit, se policije ne kliče. Lahko jo, če se ti da čakat na Godota. Vozila moreš pa itak čimprej umaknit s ceste.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Unknown_001 ::

freesty je izjavil:

Pa malo zdrave pameti ti pove, da je sla krepko na levo, ker ce nebi sla na levo, bi bil nalet od zadaj ali pa vsaj v bok pod malim kotom. Ne pa pod 70-80° kot je napisala avtorica.

To je ze bilo tak 100x napisano. Ne vem kak to, da vam ne potegne? In ravno zaradi tega se gladko vidi, da je bila tista spredaj kriva.


THIS !

http://shrani.najdi.si/?1p/qL/1odb0Ts7/...

freesty ::

Saj ni izvajala vragolije celo pot. Samo zavila je levo in potem skrajno desno. Tista zadaj pac ni pricakovala tega.

Ce bi tista zadaj bila malo hitrejsa, bi se verjetno ta spredaj zaletela njej v bok.

Kako gladko? Lol.

Se tudi, ce ta zadaj nebi mela zavorne poti, torej, da nebi bremzala, bi se vseeno bila sprednja kriva, ker ji je odvzela prednost.

In pa to malo na levo ampak skrajno levo.

Verjetno je bil kontakt med OPjevim sprednjim desnim delom avta in od voznice zadaj, sprednjim LEVIM delom avtomobila. Torej levi del avta se nahaja VSEJ na polovici pasa, ce je sla cist za kraj, ce je vozila pa po sredini ali pa mogoce malo bolj levo, je pa levi del avtomobila lahko cisto pri crti. Torej, da se je lahko zaletela v ta del avtomobila s sprednjim delom je morala naredit kar precejsen zavoj.

@Raptor kot je pomemben, ker gre za dejstvo. In, ce upostevas kot ni tezko sklepat zakljucka.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Unknown_001 ::

freesty je izjavil:

Saj ni izvajala vragolije celo pot. Samo zavila je levo in potem skrajno desno. Tista zadaj pac ni pricakovala tega.

Ce bi tista zadaj bila malo hitrejsa, bi se verjetno ta spredaj zaletela njej v bok.

Kako gladko? Lol.

Se tudi, ce ta zadaj nebi mela zavorne poti, torej, da nebi bremzala, bi se vseeno bila sprednja kriva, ker ji je odvzela prednost.

In pa to malo na levo ampak skrajno levo.

Verjetno je bil kontakt med OPjevim sprednjim desnim delom avta in od voznice zadaj, sprednjim LEVIM delom avtomobila. Torej levi del avta se nahaja VSEJ na polovici pasa, ce je sla cist za kraj, ce je vozila pa po sredini ali pa mogoce malo bolj levo, je pa levi del avtomobila lahko cisto pri crti. Torej, da se je lahko zaletela v ta del avtomobila s sprednjim delom je morala naredit kar precejsen zavoj.

@Raptor kot je pomemben, ker gre za dejstvo. In, ce upostevas kot ni tezko sklepat zakljucka.


Poglej sliko.

OZ link ki sem ti ga mal višje našopal.

Zgodovina sprememb…

imagodei ::

Invictus je izjavil:

Je pa tudi res da nimaš ti kaj prehitevati vozila po desni, če ima vklopljen desni smerokaz. Kdo od normalnih šoferjev pa pričakuje da te bo kdo prehitel po desni, če zavijaš desno ... Sploh če vklopiš smerokaze.

Tukaj ni šlo za prehitevanje po desni. OP trdi, da je pred križiščem prižgala desni smernik. Morda ga je res, ampak, ko je zavila levo, se ji je verjetno izklopil. Morda ga je nato še enkrat prižgala, ampak zavoj levo je dal voznici zadaj znak, da se je OP razvrstila na levi vozni pas, namenjen zavijanju levo. Na vsaki večpasovni cesti v naselju (npr. na Celovški), popolnoma brez problema smeš na desnem voznem pasu prehitevati počasnejša vozila iz levega voznega pasu. Prav tako lahko po desni voziš mimo tistih, ki čakajo v križišču, razvrščeni za zavijanje levo.

Dajte si dopovedat, da je OP po vsej verjetnosti iskala parkirišče in v zadnjem hipu poleg nepotrebnega manevra na levo tudi ostro zavirala. Definitivno je bila s celim avtomobilom toliko poravnana proti levi (najbrž nekaj časa tudi brez desnega smernika, ki se ji je izklopil zaradi obrata volana v levo!), da je voznica, ki je peljala zadaj, sklepala, da želi OP zapeljati levo.

Zdaj pa: Tudi če je OP naknadno prižgala desni smernik, je šlo za menjavo pasov, pa naj so ti vrisani ali pa ne. Kadar koli se vključuješ oz. spreminjaš smer vožnje, je treba spremembo smeri nakazati IN se prepričati, da se lahko varno vključiš. Voznica, ki je peljala za OP, je videla STOJEČ avto in povsem pravilno predvidevala, da se OP želi vključiti na desni vozni pas.

Invictus je izjavil:

Ampak zdaj ste se že vi tako zaplezali, da noben ne bo priznal da ženska zadaj ni gledala kaj se dogaja in ni imela dovolj varnostne razdalje.

In še enkrat, četudi kdo pred tabo krši prometne predpise, se nisi dolžan vanj zaleteti. Ampak si po zakonu dolžan skrbeti za varnost v prometu.

Varnostna razdalja pride v poštev, če pred tabo vozi avto. Če je avto s celo svojo širino poravnan na drug vozni pas (najsi bo vrisan ali ne), potem je na drugem voznem pasu in mora spremembo smeri 1.) nakazati in 2.) se prepričati, da jo lahko varno izpelje.

Sicer nam bo pa solatko, s svojimi milijoni prevoženih kilometrov, zlahka razložil, kako se v Parizu, na krožnem križišču okoli Slavoloka zmage, ljudje zmenijo, kje kdo vozi... Vem, da smo v Sloveniji, ampak, res me zanima, če se tamle nekdo iznenada postavi počez drugemu vozniku... :)

- Hoc est qui sumus -

Invictus ::

Če nisi prepričan v svojo krivdo, pač kličeš policijo.

Še boljše pa je da drugemu rečeš da ni treba čakat. Če gre, to pomeni pobeg s kraja nesreče. Avtomatska krivda.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

freesty ::

@Raptor slika ne dela.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Unknown_001 ::

freesty je izjavil:

@Raptor slika ne dela.


Pejd na 5 stran, tam je link delal :|

imagodei je izjavil:

Invictus je izjavil:

Je pa tudi res da nimaš ti kaj prehitevati vozila po desni, če ima vklopljen desni smerokaz. Kdo od normalnih šoferjev pa pričakuje da te bo kdo prehitel po desni, če zavijaš desno ... Sploh če vklopiš smerokaze.

Tukaj ni šlo za prehitevanje po desni. OP trdi, da je pred križiščem prižgala desni smernik. Morda ga je res, ampak, ko je zavila levo, se ji je verjetno izklopil. Morda ga je nato še enkrat prižgala, ampak zavoj levo je dal voznici zadaj znak, da se je OP razvrstila na levi vozni pas, namenjen zavijanju levo. Na vsaki večpasovni cesti v naselju (npr. na Celovški), popolnoma brez problema smeš na desnem voznem pasu prehitevati počasnejša vozila iz levega voznega pasu. Prav tako lahko po desni voziš mimo tistih, ki čakajo v križišču, razvrščeni za zavijanje levo.

Dajte si dopovedat, da je OP po vsej verjetnosti iskala parkirišče in v zadnjem hipu poleg nepotrebnega manevra na levo tudi ostro zavirala. Definitivno je bila s celim avtomobilom toliko poravnana proti levi (najbrž nekaj časa tudi brez desnega smernika, ki se ji je izklopil zaradi obrata volana v levo!), da je voznica, ki je peljala zadaj, sklepala, da želi OP zapeljati levo.

Zdaj pa: Tudi če je OP naknadno prižgala desni smernik, je šlo za menjavo pasov, pa naj so ti vrisani ali pa ne. Kadar koli se vključuješ oz. spreminjaš smer vožnje, je treba spremembo smeri nakazati IN se prepričati, da se lahko varno vključiš. Voznica, ki je peljala za OP, je videla STOJEČ avto in povsem pravilno predvidevala, da se OP želi vključiti na desni vozni pas.

Invictus je izjavil:

Ampak zdaj ste se že vi tako zaplezali, da noben ne bo priznal da ženska zadaj ni gledala kaj se dogaja in ni imela dovolj varnostne razdalje.

In še enkrat, četudi kdo pred tabo krši prometne predpise, se nisi dolžan vanj zaleteti. Ampak si po zakonu dolžan skrbeti za varnost v prometu.

Varnostna razdalja pride v poštev, če pred tabo vozi avto. Če je avto s celo svojo širino poravnan na drug vozni pas (najsi bo vrisan ali ne), potem je na drugem voznem pasu in mora spremembo smeri 1.) nakazati in 2.) se prepričati, da jo lahko varno izpelje.

Sicer nam bo pa solatko, s svojimi milijoni prevoženih kilometrov, zlahka razložil, kako se v Parizu, na krožnem križišču okoli Slavoloka zmage, ljudje zmenijo, kje kdo vozi... Vem, da smo v Sloveniji, ampak, res me zanima, če se tamle nekdo iznenada postavi počez drugemu vozniku... :)



Imagodej, mešaš neki spet. Razvrščanje poteka pred in samo pred cstopom v križišče, pol nimaš več kj lopat. Na peti strani je Mehmed dal skico voznih pasov in to sporno območje ki vse tuki matra.

Aja, še zanimivost v Franciji ko si že rotundo narinil. Tam imajo tihi dogovor, da ima tisti, ki se vključuje v rondo prednost, za ven se moreš pa usakem ki hoče not pridt prej umaknit.

Zgodovina sprememb…

freesty ::

@Raptor
Pasi so trije. Ti si narisal, da gre ona iz desnega pasu na skrajno levi pas, ze skoraj na nasprotni pas in ravno v kriziscu in potem iz skrajno levega pasu zavije skrajno desno.

Tocno tako, kot tudi jaz sklepam, da se je zgodilo ja. Torej je kriva OP.
http://www.youtube.com/watch?v=5hfYJsQAhl0

Unknown_001 ::

Tist tvoj skrajno levi pas ne obstaja. Ker pas pred križiščem dovoljuje le vožnjo v levo, naravnost pa ne smeš it.

Invictus ::

imagodei je izjavil:


Sicer nam bo pa solatko, s svojimi milijoni prevoženih kilometrov, zlahka razložil, kako se v Parizu, na krožnem križišču okoli Slavoloka zmage, ljudje zmenijo, kje kdo vozi... Vem, da smo v Sloveniji, ampak, res me zanima, če se tamle nekdo iznenada postavi počez drugemu vozniku... :)


Saj je povedal. Pa tudi jaz. Temu se reče strpnost. In nekaj potrpežljivosti.

In malo razmišljanja v smeri da nisi edini kreten na cesti ...

In da cesta ni bila zgrajena samo zate ...

In da je 15 sekund zanemarljiv čas, ki ne odloča o ničemer ...

Pa še kaj bi se dalo dodati ...

BTW. praktično vsi avti v Parizu so obtolčeni. Ampak se folk ne sekira zaradi tega tako kot pri nas. Tam je normalno da se vsake toliko časa malo butneš in da tega ne popravljaš ker je preprosto predrago.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x
««
6 / 11
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako zaustaviti vozilo ob policijski kontroli (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13525049 (19788) bajsibajsi
»

Vožnja po prednostni in uporaba smernikov (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
15936417 (34227) kiFni
»

Krožno križišče - prednost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18346544 (42497) floyd1
»

Prometni prekršek in denarna kazen...? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10318236 (15643) BlueRunner
»

Prometna nesreča na vhodu v osnovno šolo

Oddelek: Na cesti
293532 (2701) gulfstream

Več podobnih tem