» »

Kubuntu 13.04 in sheranje omrežnega NTFS diska

Kubuntu 13.04 in sheranje omrežnega NTFS diska

B-king ::

Pozdravljeni!

Prosim za pomoč pri moji težavi.
Zanima me, če mi lahko kdo od tukaj prisotnih Linux mojstrov svetuje, kako naj dam celotni disk D (ki je formatiran v NTFS) v souporabo drugim uporabnikom v omrežju.
Torej.
Imam dva diska, Disk 1 in Disk 2. Prvi disk je razdeljen na dve particiji. Prva particija je NTFS z naloženimi Windowsi XP in druga EXT4 z naloženim Kubuntujem 13.04.
Disk 2 je formatiran NTFS na katerem se nahajajo torrent datoteke in ga uporabljam kot nekakšno skladišče muzike in filmov. Ta Disk bi rad dal v souporabo, da bo viden vsem uporabnikom v domačem omrežju. Da bo viden z Windowsi XP in Kubuntuja 13.04 (nahajata se fizično na istem PCju) ter da bo viden drugim prenosnikom v domačem omrežju, neglede na to kateri sistem (Win XP ali Ubuntu) laufa na PC-ju na katerem je disk 2 priljučen.

Če sheram mapo v omrežje iz diska kjer je naložen Kubuntu 13.04 stvar dela brez problema drugi uporabniki vidijo to mapo. Če sheram mapo oziroma disk z ntfs sistemom pa stvar ne deluje.

Stvar mi je z operacijskim sistemom Ubuntu delovala normalno, pri operacijskem sistemu Kubuntu, pa stvar ne deluje več.

Prosim za pomoč in rešitev mojih težav

trulex ::

Preveri nastavitve sambe, nastavitve bi morale biti identične pri ubuntu in kubuntu.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[(K)Ubuntu] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 419 20 21 22 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1067319468 (2847) polozweii
»

Izšel Ubuntu 13.04 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7022089 (16385) popster
»

UBUNTU problem pri nameščanju

Oddelek: Pomoč in nasveti
11891 (726) DKirbi
»

Kubuntu - nekaj težav in vprašanj

Oddelek: Operacijski sistemi
121012 (825) PacificBlue
»

Ubuntu 13.04 Raring Ringtail

Oddelek: Operacijski sistemi
455425 (3367) b3D_950

Več podobnih tem