» »

Spreminjanje FSB na Epox 8rda+!

Spreminjanje FSB na Epox 8rda+!

MrGTO ::

Torej imam tole plato pa AMD XP 1700+ pa 512 Mb DDR (333).Mah sem se zajebo pa kaj cem,govorim zaradi Dual DDR.Torej lahko izbiram le med 100,133 in 166 FSB.Vec sploh ne morm izbirat.Verjetno vas je veliko k mate to plato.Dej povejte mal kako kej v biosu nastimat.

Hvala

Lp,Oblak

Clemento ::

Tam izberi expert settings pa bos lahko po korakih po 1fsb spreminjal.....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MrGTO ::

aha,hvala.Sm ze probal.Kako je pa kej s temi programi za prikazovanje temp,fans,volt....Enega sm probal pa ni delal,vec pa sploh nism dobil.A mi lahk daste ksne linke al pa Ime programa.

Hvala

Lp, Oblak

(*)_(*) ::

motherboard monitor

Dead_Eye ::

speedfan je tudi uredu in bolj preprost:D
The one and only

rfmw ::

@The Hero

kere firme mas ram? povej plz, ce ga bos pravil cez 166?
Legendary 8RDA+ (reCAPed ;), XP1700+ 2108 @ 1.84 V, SLK900A AS3 @ 2500 rpm
1,5GB Samsung DDR333+Geil DDR400+SuperTalent DDR400 @ DC 200 MHz @ 6-3-3-2.5

_Dejan_ ::

ja jst mam tut problem z višanjem FSB čez 185mhz ne gre
ram pomoje ni kriv ker mi dela 172mhz naq timingih 4 2 2 2 na 185 pa sm jih dal na optimal 8 3 3 3. ko prižgem računalnik mi pa napiše CMOS Checksum error a kdo ve kaj bi bilo narobe?

VASkO ::

Vdd napetost zvisaj pa bo

Clemento ::

_Dejan_: ce mas 8rda+ moras nadgradit bios ker je to en bug ki je popravljen v zadnji verziji biosa....
*Epox 8rda+, XP2600+@stock speed, TT Silent Boost, AS5, Ati AH3650
*Abit NF7-S, XP2500+@2425Mhz, 1.85V(220x11), TT Volcano 12, AS5, Rage128PRO

MrGTO ::

Ja meni gre neki cez 166, tam ene 170...v bistvu se vec tudi ne upam.Kako je kej to z visanjem voltaze pr ramu.A mors met hlajenega al kaj, da se ti ne skuri?

Lp, Oblak

OwcA ::

V kolikor imaš vsaj pribljižno dober pretok zraka skozi ohišje, ti ni treba skrbeti za dodatno hlajenje RAMa (vsekakor ne, dokler ostaneš v mejah, ki ti jih narekuje nemodificirana plošča [:D] ).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

mam nov bios in imam 8rda ne plus
vdd mod pa nebi delu ker pol gre garancija. In me zanima če je še kakšna druga rešitev?

MrGTO ::

Sam nimam pretoka sploh, mam sam odprto stranico in to je vse.Zato pa sprasujem ce so kaksni programi za merjenje napak rama.Verjetno ko se segreje prevec se pojavljajo napake.

Lp, Oblak

OwcA ::

@"The Hero". Zelo dober program za testiranje RAMa je Memtest86.

@_Dejan_: nadomestila za Vdd mod ni. Pomaga pa, če imaš dobro hlajeno ploščo (torej MOSFETe, vreg, MCP...).

P.S. Če lepo naredš (in predvsem po potrebi odstraniš) mod je malo možnosti, da ostanejo zanaki "zlorabe" [;)].
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

owca mene pa zanima še kako odstranit na plošči un hladilnik(une bele čepke) ker na prejšni plošči so šli z lahkoto dol na tej pa ne pa ti misl brez da bi jo dajal iz ohišja?
Mal sm razmišljal o vdd modu verjetno ga bom naredu sam z enim lotom uno drugo žico pa bom dal na ohišje sj bo v redu a ne?

OwcA ::

@_Dejan_: mislim, da je najlažje ploščo okoli obrniti in glavice, ki molijo iz PCBja stisniti s kleščami in narahlo poriniti navzgor.
Priporočal bi ti vezavo na naožico ICja, ker je med njo in zemljo vezan še kondenzator, tako da je manj nihanj. Pa še manj možnosti je, da žico pomotoma odpuliš.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

owca sm že naredu vdd mod in eno žico dal ic drugo pa na šrauf in dela zdej mam vdd 1.68V in sem probal 185 fsb ki mi prej ni delal in zdej dela. Zdej pa k navijanju sam ne vem do kam bom pršu ker mam bl slab procesor tbred A pa še steping je v k....(RIUGA) sam zdej mi dela na 1804mhz(164x11 na 1.7V) ram pa na 3 2 2 cas2.
Pa hvala za pomoč.

_Dejan_ ::

ma spet je isto prvič ko zaženem dela pa pride do lovdanja windowsov pa zamrzne ko pa ga resetiram pa mi napiše CMOS chechsum error (sploh ne pokaže frekvence cpu-ja in rama pa ide pogone timinge ramov sem spustu na 8 4 4 cas3 Vram 2.9V Vdd1.68V Vcpu 1.9V) pa ne dela na 1666mhz(185x9) pa probam dat na 11x164 in lepo dela (samo 1.675V) kaj bi bilo narobe?
BIOS pa je najnovejši.

OwcA ::

@_Dejan_: lahko poskusiš z rahlo višjim Vdd (npr 1,75 V), čeprav pri tako nizkem FSBju to še ne bi smelo biti potrebno.
Checksum error večinoma nastane kadar je RAM gnan preko meje, zato bi morad veljalo poskusiti s kakšnimi drugimi RAMi (če imaš možnost), ali pa te preizkusiti kje drugje.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

žal z drugim ramom nimam možnosti testirat ker imajo vsi frendi PC2100. Sam čudno rami mi lepo stabilno delajo pri 172mhz fsb pri4 2 2 cas2 in pri 184 mi delajo na 6 3 3 cas 2.5 nevem zakaj pol nebi delali pri 185mhz 8 4 4 cas3?

_Dejan_ ::

Ram je kriv za te BIOS izpade. Sm se spomnu da lahko ram laufa tudi počasneje od cpu in sm probal in mi cpu lepo dela na 190fsb ram pa laufa okol 150 nevem točno kok. Zanima če je razlika v hitrosti v tem primeru velika? in če se splača cpu laufat recimo na 200fsb ram pa na 166mhz?

OwcA ::

@_Dejan_: AMDjeve sisteme se daleč najbolj splača pogananjati v sinhronem načinu. Očitno si dosegel mejo RAMa...
Otroška radovednost - gonilo napredka.

_Dejan_ ::

ok hvala bom pač ta ram prodal in si kupil PC3200 ali PC3500.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z navijanjem na 8RDA3+ (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Navijanje
1457609 (5291) pele-on
»

Twinmos pri Mlacomu!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1329414 (5877) AtaStrumf
»

May the nforce2 be with you :) (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Navijanje
73232781 (19608) OwcA
»

8rda+, max:1684 MHz kaj delam narobe

Oddelek: Navijanje
271625 (1229) waters
»

kam po 200MHz CAS2 CMD1 DDR 512MB ram? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
544352 (3553) asPeteR

Več podobnih tem