» »

Fitnes programi na GSM

Fitnes programi na GSM

cebelar123 ::

Torej že nekaj časa se sprašujem kakšna je formula za porabljene kalorije v programih kot so Sport tracker in Sportypal. Nekaj časa sem tekel in sem nekako nekako razmišljal, da formula pač upošteva kilometrino,leta,težo,spol,čas,višino. Ampak sedaj sem začel kolesarit "gorsko kolesarstvo" in nisem več prepričan če so kalorije točne oz, kakšna je tukaj formula. Saj pred začetkom vsakega treninga izbereš vrsto športa in ti nato na to izbiro nekako računa porabljene kalorije. Pri gorskem kolesarstvu mi je še posebej zanimivo kako izgleda formula saj so tudi daljši spusti kjer ne porabljaš dosti kalorij, narediš pa veliko hitrost, razdaljo in višinsko razliko.
Ima kdo kašno idejo?

Pri uporabi programov se ne uporablja pasa za meritev srčnega utripa.

blackbfm ::

ni univerzalne formule..dva človeka imata lahko pri isti teži bistveno drugačno mišično maso in s tem popolnoma drugačno porabo...to kar ti program izpiše je neka okvirna vrednost

cebelar123 ::

Saj je pri teku recimo tudi navzdol telo dela. Kaj pa spust s kolesom? Tukaj pa nevem če je vrednost okvirna.Pa pri spustu mislim recimo klanec po cesti.
Kar se pa teka tiče pa kaže kr točno brez pasa. Sem imel včasih pas pa vem da je rezultzat pri teku praktično bil enak.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Srčni utrip pri hoji/teku (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11922798 (7941) Twixz
»

Nabava novega kolesa.

Oddelek: Šport
4714524 (11031) dolenc
»

Ali so aplikacije kot sports tracker natančne?

Oddelek: Loža
72169 (1819) dasf
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25754570 (48187) Massacra
»

Vaje z utežmi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14829236 (26174) Okapi

Več podobnih tem