» »

pritisk v gumah

pritisk v gumah

BC3 ::

zakaj je pri avtomobilih s 50:50 porazdelitvijo teže na sprednjih in zadnjih kolesih priporočena napolnjenost gum različna na spredni in zadnji osi?

RejZoR ::

Mogoče ker nima pogona na vsa 4 kolesa? Oz če voziš prikolico bojo zadnja pod večjo obremenitvijo kot sprednja...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

korenje3 ::

tam če odpreš pokrovček za nalivanje goriva, boš videl napis kakšen tlak mora biti v pnevmatikah. tlak je odvisen od teže vozila, torej od števila potnikov, prtljage ipd. na nekaterih avtomobilih so še narisani orisi oseb, tako da bodo že blond ženske znale napolnit pnevmatike.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

BC3 ::

korenje3 je izjavil:

tam če odpreš pokrovček za nalivanje goriva, boš videl napis kakšen tlak mora biti v pnevmatikah. tlak je odvisen od teže vozila, torej od števila potnikov, prtljage ipd. na nekaterih avtomobilih so še narisani orisi oseb, tako da bodo že blond ženske znale napolnit pnevmatike.
to nima veze z mojim vprašanjem.

RejZoR je izjavil:

Mogoče ker nima pogona na vsa 4 kolesa? Oz če voziš prikolico bojo zadnja pod večjo obremenitvijo kot sprednja...
v glavnem imajo 50:50 razporeditev športni avtomobili, ki načeloma ne vlečejo prikolice.

torej je odvisno samo od pogona in imajo samo 4x4 vozila vse gume enako napolnjene?

vozila, ki imajo pogon spredaj imajo večji pritisk v sprednjih in vozila s pogonom zadaj v zadnjih gumah?

osna obremenitev oz. razporeditev teže pa nima veze z razmerjem pritiskov?

MadMax ::

Pa si ugotovil, da je običajno za prednje predpisan višji tlak?
In še... imaš sploh avto? Če imaš, katere se prej obrabijo, prednje ali zadnje?

/edit: driftanje ne šteje, govorimo o kolikor toliko normalni vožnji.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MadMax ()

mihec87 ::

MadMax je izjavil:

Pa si ugotovil, da je običajno za prednje predpisan višji tlak?
In še... imaš sploh avto? Če imaš, katere se prej obrabijo, prednje ali zadnje?

/edit: driftanje ne šteje, govorimo o kolikor toliko normalni vožnji.


Odvisno...

BC3 ::

MadMax je izjavil:

Pa si ugotovil, da je običajno za prednje predpisan višji tlak?
In še... imaš sploh avto? Če imaš, katere se prej obrabijo, prednje ali zadnje?

/edit: driftanje ne šteje, govorimo o kolikor toliko normalni vožnji.
kako to misliš, če sem ugotovil, saj to ne drži? razen, če misliš glede na to, da je pri nas več avtomobilov s pogonom spredaj in se zato ,,običajno" sprednje bolj polnijo.

imam avto, trenutno se mi zadnji hitreje obrabljata (driftam minimalno in samo po mokrem)...

dzinks63 ::

Sprednje gume se bolj polnijo zaradi zaviranja, tudi če ima avtomobil razporeditev teže 50:50 pri zaviranju dobi prednja os večjo obremenitev in da nebi gume preveč počepnile, se jih bolj polni.

BC3 ::

to ne drži.
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

MadMax ::

Sam imam oba (s prednjim in z zadnjim pogonom) in se, tako kot pri večini znancev, bolj obrabljajo prednje ne glede na pogon.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

RejZoR ::

BC3 je izjavil:

korenje3 je izjavil:

tam če odpreš pokrovček za nalivanje goriva, boš videl napis kakšen tlak mora biti v pnevmatikah. tlak je odvisen od teže vozila, torej od števila potnikov, prtljage ipd. na nekaterih avtomobilih so še narisani orisi oseb, tako da bodo že blond ženske znale napolnit pnevmatike.
to nima veze z mojim vprašanjem.

RejZoR je izjavil:

Mogoče ker nima pogona na vsa 4 kolesa? Oz če voziš prikolico bojo zadnja pod večjo obremenitvijo kot sprednja...
v glavnem imajo 50:50 razporeditev športni avtomobili, ki načeloma ne vlečejo prikolice.

torej je odvisno samo od pogona in imajo samo 4x4 vozila vse gume enako napolnjene?

vozila, ki imajo pogon spredaj imajo večji pritisk v sprednjih in vozila s pogonom zadaj v zadnjih gumah?

osna obremenitev oz. razporeditev teže pa nima veze z razmerjem pritiskov?


BMW ima 50:50 pa nanj lahko še vedno pripneš prikolico. Pa to ni edini primer...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

BC3 ::

saj nihče ne trdi, da je ne moreš.
-:| athlon x2 5000->phenom fx-5000@3G, vapor-x 4890, aeneon xtune |:-

Zheegec ::

Sprednje gume zavijajo in več zavirajo. Mislim, da je izredno preprosto... Čeprav moja Alfa ima pa za spredaj in zadaj napisano enako, najbrž ker ima tudi predpisane XL (extra load) gume.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Brane22 ::

BC3 je izjavil:

zakaj je pri avtomobilih s 50:50 porazdelitvijo teže na sprednjih in zadnjih kolesih priporočena napolnjenost gum različna na spredni in zadnji osi?


IMHO tudi zato, ker avto ob zaviranju "sede" na sprednje gume- torej pojavlja se komponenta recimo mu navora, ki pri zaviranju pri vožnji naprej dodatno pritisne na sprednje gume.

BC3 ::

Zheegec je izjavil:

Sprednje gume zavijajo in več zavirajo. Mislim, da je izredno preprosto... Čeprav moja Alfa ima pa za spredaj in zadaj napisano enako, najbrž ker ima tudi predpisane XL (extra load) gume.

Brane22 je izjavil:

IMHO tudi zato, ker avto ob zaviranju "sede" na sprednje gume- torej pojavlja se komponenta recimo mu navora, ki pri zaviranju pri vožnji naprej dodatno pritisne na sprednje gume.
če bi bil to razlog potem bi imeli vsi sprednje gume bolj napolnjene in ne obratno, ali ne?

M-XXXX ::

Zheegec je izjavil:

Sprednje gume zavijajo in več zavirajo. Mislim, da je izredno preprosto... Čeprav moja Alfa ima pa za spredaj in zadaj napisano enako, najbrž ker ima tudi predpisane XL (extra load) gume.

Tale XL nima veze. Jaz imam isto XL gume matamćmeke 225/45 R18 95 Y XL pa imam spredaj 2.8 zadaj pa 2.3bara...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Različne avtomobilske gume na oseh (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5311283 (9682) rok_p
»

Obraba letnih pnevmatik? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6216750 (15132) GrimReaper
»

Vožnja v snežnih razmerah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16029369 (26386) PrimozR
»

BMW serija 5 zadnji pogon in sneg?! (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9138509 (35107) chucki
»

zimske gume kompatibilnost ap2 s3ap

Oddelek: Loža
101205 (1062) overlord_tm

Več podobnih tem