» »

audi a4 2.0 TDI, 2008l.

audi a4 2.0 TDI, 2008l.

tadejko93 ::

Lep pozdrav

tedn nazaj sm kupu audi a4 2.0 TDI karavana letnik 2008 novejši model...zdej me pa zanima naslednje če bi kdo lahko pomagu...avto je drugač lepo ohranjen sam ima pa samo 90 000km pa sm ga dobu za 13 000 eur...zdj kje bi lahko izvedu realnost km ker u slo ni podatkov o tem avtu ker je biu prpelan iz italije...???

Zheegec ::

5 let stari dizel iz Italije pa 50k km?? Ko sem iz Italije pripeljal svojo (takrat) leto in pol staro Alfo 159 je imela 100k km. Tale tvoj Audi ima kakšnih 250k Km (če ni bil taxi). Hitro naredit velik servis, kar je pri rabljenem itak nujno. Zakaj je bil pa tako drag?

Pravih kilometrov ne moreš izvedeti, če je bil OK prevrten.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Mavrik ::

Nima Audi centralnega sistema za sledenje servisom še?
The truth is rarely pure and never simple.

SplitCookie ::

Lahko odpreš menjalnik in pogledaš kvaliteto sinhronov etc. .....

Najlažja varianta je sicer pogledati stanje diskov - če so še originalni. Zadeva se menja na tam 60.000km+

Izgled volana ter podobnih zadev je lari fari, to se da vse premenjati.


In glede na to da je bil tvoj avto uvožen, pričakuj cirka 250.000+



Aja.
Ne upaj da avto ni bil preverten, ker je bil, ker je to tudi praktično vsak ki se prodaja v sloveniji.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

shadeX ::

Fak ej, kako avtor teme spominja name. 5let nazaj se zapufal za 13k tudi sam (19let ), za enga jebenega audija a3 2.0. Letnik je bil 2003, vsa možna oprema itd. Avto NAJ bi imel takrat 118k km ko sem ga kupil. Sicer ohranjen je kar bil (zunaj in noter), ampak skoz sem mel z njim neke probleme. Uglavnem, dopizdlo mi je k sm mew z njim v roku 2 let še 5k dodatnih stroškov, tako da sem ga prodal in kupu Megana letnik 98 in dozej še nism mel problema :))

Uglavnem jaz sem bil tretji lastnik tistega audija. Bil je pripeljan z nemčije sam nimam pojma ti povedat ali so bili prevrteni kilometri ali ne. Še zdej se ne ve. Kar se pa tiče tvojega.. jah nočem te strašit ampak če je prišel z Italije so skoraj sigurno zbiti kilometri.

korenje3 ::

mladost je norost. važn da si imel najboljši avto med kolegi a ne. audiji letnik 2003 so bili itak jajc, sploh njihov menjalnik.
tadejko93, si mogoče ti star 20 let? res ne vem kaj se mladina spravlja kupovat stvari ki jih ne more prežvečit finančno.

karkoli že, največji problem je avtomatski menjalnik, ker je to najdražji del. preveri če ti volan trese, ko je avto v nevtralni prestavi.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

dottor ::

Ja lahko da ima realne kilometre. Lahko ga je imel prej kak penzionist, ki si ga je kupu na stara leta pa ugotovil da to ni za njega in ga prodal. Takih avtov se vsaj po Trstu hitro najde. Ko si Italjani kupujejo večje in luksuzne avtomobile in pol jim jih je škoda peljat okoli ker te hitro kdo rukne. Ker v Italiji še peš ni varno hodit, kaj šele z avtom.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

ssokec ::

Na hiterco se da preverit ali so kilometri shranjeni v motornem računalniku približno enaki kilometrom na armaturni plošči s pomočjo VCDS-ja
ampak nekateri popravijo (prilagodijo) tudi te zapise
http://www.ross-tech.com/vcds/tour/EDC-...

Adrijan0 ::

Za začetek www.carfax.si.. Vsaj nekaj osnovnih informacij ;((

harmony ::

tadejko93 je izjavil:

Lep pozdrav

tedn nazaj sm kupu audi a4 2.0 TDI karavana letnik 2008 novejši model...zdej me pa zanima naslednje če bi kdo lahko pomagu...avto je drugač lepo ohranjen sam ima pa samo 90 000km pa sm ga dobu za 13 000 eur...zdj kje bi lahko izvedu realnost km ker u slo ni podatkov o tem avtu ker je biu prpelan iz italije...???


To nekak gledaš pred nakupom. Najbolje k avtomehaniku, da preveri vitalne dele, če je kakšen bil že zamenjan, ker pri 90km je avto "nov".

Adrijan0 ::

Pa vedi, da imajo tej avti neke napake na pompah, ker so prešvoh. Tako da se malo pozanimi okoli tega.

Tilen ::

Še dobro, da tega ne preverjaš po nakupu. :|
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Hayabusa ::

Tilen
To bi bilo preveč enostavno ;((, raje vržeš 13 jurjev za vprašljivo robo.

Najbolj me nasmejijo taki, ki najprej kupijo nekaj na blef in potem stokajo:
Pregled rabljenega vozila pred nakupom
http://www.amzs.si/si/367/Pregled_vozil...

OP
Povej avtohišo in potem ti za koliko so te nategnili :D.

zdj kje bi lahko izvedu realnost km ?

Servisna knjiga, računi od opravljenih servisov, Audi servis -> se preklopijo na onboard abak.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

WarpedGone ::

Ponavljam pomembno in neodgovorjeno vprašanje:
Nima Audi centralnega sistema za sledenje servisom še?


Ko sm prodaju svojo laguno l2003, mi je izpisal komplet servisno zgodovino avtomobila. Sm samo debelo gledal in kimal.
Če kupuješ avto, ki ima zadnji vpis pred 5imi leti, ko je bila avto pregledan pred prvo prodajo, pol pač kupuješ meglo.
Zbogom in hvala za vse ribe

ScumbagSteve ::

WarpedGone je izjavil:

Ponavljam pomembno in neodgovorjeno vprašanje:
Nima Audi centralnega sistema za sledenje servisom še?


Ko sm prodaju svojo laguno l2003, mi je izpisal komplet servisno zgodovino avtomobila. Sm samo debelo gledal in kimal.
Če kupuješ avto, ki ima zadnji vpis pred 5imi leti, ko je bila avto pregledan pred prvo prodajo, pol pač kupuješ meglo.


Namerno pozabljaš na tiste, ki redno (in verjetno boljše) delajo doma servise sami?
Scumbag Štefko

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Urc ()

Hayabusa ::

Prva leta, ko je avto v garanciji samo idioti delajo servis doma.

WarpedGone ::

Namerno pozabljaš na tiste, ki redno (in verjetno boljše) delajo doma servise sami?

Ne, namero NOČEM kupt avta od takih mojstrov.
Zbogom in hvala za vse ribe

SkIDiver ::

WarpedGone je izjavil:

Ponavljam pomembno in neodgovorjeno vprašanje:
Nima Audi centralnega sistema za sledenje servisom še?



Audi ima centralni sistem, vendar bo večina SLO servisov trdila, da ga nima. Izkušnja iz prve roke, ko sem preverjal stanje kilometrov za audija, ki je bil uvožen iz NL.

Sicer pa lahko preveriš, če so kilometri realni, če imaš servisno knjižico z vpisi servisov. Kontaktiraš zadnji servis in preveriš, če držijo podatki, ki so vpisani v servisno knjižico. Meni so nizozemci posredovali celotno zgodovino, ko sem kontaktiral servis.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: SkIDiver ()

Blinder ::

korenje3 je izjavil:

audiji letnik 2003 so bili itak jajc, sploh njihov menjalnik.


di en .

aja ti si imel v mislih automatik. kar niti ni rilevantno za nas slovence, ko imamo večinoma ročni menjalnik.
99.991% of over-25 population has tried kissing.
If you're one of the 0.009% who hasn't, copy & paste this in your Signature.
Intel i3-12100f gtx 1080 Pismo smo stari v bozjo mater. Recesija generacija

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blinder ()

WarpedGone ::

Audi ima centralni sistem, vendar bo večina SLO servisov trdila, da ga nima

Evo ti lakmusov test katerih AUDI servisov se je za izogibat že po defaultu.
Zbogom in hvala za vse ribe

SkIDiver ::

Ma ne bi rekel, da se je potrebno vseh pooblaščenih Audi servisov po defaultu izogibat. Lahko pa rečem, da sem bil za 35€ nad pregledom vozila pred nakupom razočaran na Verovškovi.
Lakomno je mehanik priklopil tester in preveril napake, ki so bile zabeležene v posameznem računalniku. To bi lahko naredil sam, če bi sabo prinesel prenosnik in kabl. Ko se je sprehodil pod vozilom kot bi peljal čivavo na sprehod je dejal "izgleda OK". Ko sem sam pogledal pod avto sem takoj videl, da je nekdo odstranil DPF. Sicer je bil lično odstranjen in očitno je bila tudi elektronika urejena a ti vseeno pusti grenak priokus, da kot stranka veš več kot pa mehanik.
Skratka pričakoval sem, da bo vsaj bolj podrobno pogledal pod pokrov vozila, predvsem v kakem stanju je turbina in glede na zvok povedal, če je kaj opaznega pri injektorjih.
Pohvala edino ličarju, ki je takoj opazil, da je bil del vozila očitno ličan, ker so bili prašni delci v laku.

Janac ::

Ja, sej to če izgleda OK, na nek način že sam ugotoviš, k mojstru pa pelješ zato da podrobno pogleda in se posveti vsaki malekosti.

SkIDiver ::

Sam sem gledal uvožen primerek. Servisna, servisi, izgled avtomobila. Vse je štimalo v piko. Pri 165k km je bil avto dejansko kot nov. Edino kar sem spregledal je bilo ličanje celega levega boka. No pa pač klasika, ki sem jo pričakoval; okvara mehanizma loput ventilacije. Pa mi vseeno ni dalo miru in sem se odločil za pregled kar se na koncu ni izkazalo za napačno odločitev, ker bi me grizlo, ko bi sam slej kot prej ugotovil.

Na koncu me ni mikalo odštet dobrih 12k za avto pri katerem se nisem mogel prepričati ali je bila poškodovana zgolj zunanja lupina ali tudi varnostna kletka.

ScumbagSteve ::

Hayabusa je izjavil:

Prva leta, ko je avto v garanciji samo idioti delajo servis doma.


ja, ker po 3 letih pa vsi avte prodajajo.
Scumbag Štefko

ScumbagSteve ::

WarpedGone je izjavil:

Namerno pozabljaš na tiste, ki redno (in verjetno boljše) delajo doma servise sami?

Ne, namero NOČEM kupt avta od takih mojstrov.


Raje kupiš od mojstrov s ponarejeno potrjeno? Samo, da je psiha zadovoljena. Pri hiši je bilo že xy kupljenih rabljenih avtomobilov in nikoli problemov. Zakaj? Kupili od privat, doma servisirani in seveda se je avto precej dobro pogledal. Nikoli problemov. Problem je v kupcih, ker so tako leni, da kar kupijo brez da bi karkoli kdo preveril in pogledal, bognedaj sprobal. Da niti o biznisih, ki zgledajo preveč dobri niti ne govorim.
Scumbag Štefko


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

kilometri avtomobila , hitro vprašanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
845349 (4527) zobnik
»

BMW SERVIS

Oddelek: Na cesti
278512 (7832) Utk
»

Iscem avto do 2500€

Oddelek: Na cesti
317155 (6447) IvoJan
»

IZBIRA MED AUDI A6 in A3 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
13131338 (25800) miraldi
»

Zbijanje št. prevoženih km na števcih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
20956267 (47074) kixs

Več podobnih tem