» »

Garancija telefonov

Garancija telefonov

galu ::

Pozdrav!

Mene pa zanima, kako je z garancijo pri teh novih telefonih.. Recimo, da kupim nek nov smartphone na Nizozemskem. Ali lahko nesem ta telefon potem na kakšen pooblaščen servis proizvajalca telefona v Sloveniji in se šteje kot garancijsko popravilo (brezplačno)?
Tako to gre.

Hayabusa ::

Servis pri nas so tuga in žalost (teleray, ram2).
Če še slučajno ne veš, tvoj telefon je bil zmočen in zato garancija odpade !

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

galu ::

Naslednji?
Tako to gre.

Hayabusa ::

galu ::

:facepalm:

Vem v kakšnem stanju so servisi v Sloveniji, ampak to nima niti blage veze s tem kaj sem vprašal.
Tako to gre.

BladE_ ::

V garanciji ponavadi piše v katerih državah velja... recimo, če je EU garancija velja za celo Evropo,... razen, če ne piše drugače.
Akcija - Reakcija

galu ::

In kje lahko to pogledam, brez da bi kupil telefon in pogledal njegovo knjizico?
Tako to gre.

St235 ::

Zato, da pogledaš garancijske pogoje ne rabiš kupit telefona ampak lahko mirno vprašaš prodajalca. Drug naslov za kaj takega bi bil, da namesto na forum pošlješ email na pooblaščen servis v sloveniji.

RejZoR ::

galu je izjavil:

:facepalm:

Vem v kakšnem stanju so servisi v Sloveniji, ampak to nima niti blage veze s tem kaj sem vprašal.


Seveda ima veze. Tud če ima telefon povsem veljavno garancijo ti nič ne pomaga ko pa boš skoraj gotovo imel "zmočen" telefon...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

LuGi ::

No zato se kar lepo znesite na Nokio/Samsung in njihovo politiko glede oksidacije vezja, če je prisotna si sam kriv oz. krivi proizvajalca za taksen design

[D]emon ::

LuGi je izjavil:

No zato se kar lepo znesite na Nokio/Samsung in njihovo politiko glede oksidacije vezja, če je prisotna si sam kriv oz. krivi proizvajalca za taksen design


Pri katerem od zgoraj omenjenih servisov pa delas, da si tako glasen in pameten ? :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

first_line ::

Kaj je Samsung kriv, če ti pri nas zavrnejo popravilo v okvirju garancije, nato pa pošlješ v popravilo izven Balkana in ti zrihtajo tako kot se spodobi?

LuGi ::

[D]emon je izjavil:

LuGi je izjavil:

No zato se kar lepo znesite na Nokio/Samsung in njihovo politiko glede oksidacije vezja, če je prisotna si sam kriv oz. krivi proizvajalca za taksen design


Pri katerem od zgoraj omenjenih servisov pa delas, da si tako glasen in pameten ? :))


A zdj ker se ne strinjami z vami že kar delam na servisu :))

Osebno nisem se imel problemov ampak glede na videno ste nekateri opravičeno skadili garancijo >:D

first_line je izjavil:

Kaj je Samsung kriv, če ti pri nas zavrnejo popravilo v okvirju garancije, nato pa pošlješ v popravilo izven Balkana in ti zrihtajo tako kot se spodobi?


Sure ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: LuGi ()

[D]emon ::

LuGi je izjavil:

Osebno nisem se imel problemov ampak glede na videno ste nekateri opravičeno skadili garancijo


Aha, to povej moji mami, ko so ji na Telerayu zavrnili popravilo telefona zaradi "stika z vodo", telefon pa je v celotnem obdobju uporabe nosila v torbici v zascitni torbici zanj! Se celo originalno zascitno folijo je se vedno imela na ohisju.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Dr_M ::

Enostavno ne kupis telefona brez garancije in to je to.
Samsung je pri meni ze odpadel. Trenutno imam LG, ce bodo tezave pri garanciji, bo tudi LG odpadel.

[D]emon ::

Dr_M je izjavil:

Enostavno ne kupis telefona brez garancije in to je to.


Kaj ti pomaga garancija, ce te bojo na servisu na vsak nacin zajebal ?
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

LuGi ::

In kaj mislis da bo na LG kaj drugače? Vse je isti k

Offtopic anyway

Dr_M ::

[D]emon je izjavil:

Dr_M je izjavil:

Enostavno ne kupis telefona brez garancije in to je to.


Kaj ti pomaga garancija, ce te bojo na servisu na vsak nacin zajebal ?


Sej to se je nanasalo na Samsunge ipd...

opeter ::

Čim manj elektronskih igračk, tem manj problemov s servisi ...
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

5pellfire ::

Jaz sem imel LG-ja (Optimus One P500) 2x na servisu (oddal na simobilu) pa so obakrat porihtali brez problemov.
Sem pa na simobilu zahteval da vključijo na servisni list podroben opis telefona (stanje ekrana, ohišja, nalepk
na bateriji in telefonu), da se nebi slučajno vmes telefon "zmočil".

galu ::

Sem poklical na HTC danes, in so mi rekli da "global warranty" velja za C9(?) oz. unbranded telefone (torej, ne sme meti gor npr. AT&T, zgolj HTC). Trenutno baje popravljajo (zastonj) global repair centri (najbljižji nam je UK), plača se pa zgolj PPT. Rekel še je, da se zdaj stvari (baje) spreminjajo in da po vsej verjetnosti bi lahko uporabil lokalni pooblaščeni servis za popravilo kateregakoli unbranded telefona.

Za ostale proizvajalce ne vem, ker se mi HTC nekako najbolj dopade.
Tako to gre.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: galu ()

Bananovec ::

LuGi je izjavil:

No zato se kar lepo znesite na Nokio/Samsung in njihovo politiko glede oksidacije vezja, če je prisotna si sam kriv oz. krivi proizvajalca za taksen design

Glede evropske garancije so krivi tudi inšpektorji, ker nimajo nobenega nadzora nad servisi.
Its only copying if samsung does it. And unless we patent this in 5 years,
this is the shittest tech ever ... and we'll sue you.
Regards, Apple

St235 ::

Kakeršnikoli inšpektorji bolj težko karkoli naredijo, ker ne obstaja zakonska podlaga za "evropsko" garancijo.

FeniksX ::

Mal si bom tole temo sposodu, da ne bom nove odpiru.

Kdo slučajno ve, ali lahko v garancijskem roku, če uveljavljaš garancijo, in v primeru da morajo zamenjati kakšen del, ga lahko zamenjajo s deli kakšnega starega telefona??? Ker ni bistvo garancije tudi, da naj bi zagotovili tudi 2 leti novih rezervnih delov v primeru popravila?? Ker telefon, ki sem ga dobil s servisa, ima drugo IMEI številko ... problema ki sta pa nastala je da slušalka ko se s kom pogovarjam hrešči, pa še potem ko sem doma odstranil zaščitno folijo in pri normalni sobni svetlobi (pri prevzemo je bla močna svetloba in je kovinsko ohišje "šajnalo") opazil da so zamenjali zgorn del pokrova, s telefonom, ki ima zelo znucane robove (ponavljam pri močni svetlobi se ne opazi, ker je kovinski in "šajna"), sam pa takega nisem mel v življenju, razen kakšnih prask.
Tako, da kdo ve če se lahko zarad tega ponovno zbunim na servisu??

P.S. telefon je biu prej že 3krat na servisu zaradi iste napake ... tokrat še seveda ne vem ali so popravili, saj se je napaka pojavljala včasih.

Hvala za nasvete.

SaXsIm ::

Sam sem ugotovil, da se telefone najbolj splača doma šraufat. Na ebayu te vsak možni rezervni del ne stane več kot 70 EUR, pa še to so izjeme. Mati je v prejšnjem mesecu razbila dva zaslona - za cca 50 eur sta na obeh telefonih nova zaslona.
SaXsIm

St235 ::

Ali ti zamenjajo del z popolnoma novim ali z refurbished ali kaj podobnega na noben način ne vpliva na garancijo za zamenjane dele.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ram 2 servis (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
35078360 (6270) Twixz
»

Garancija zavrnitev TELERAY (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
9119732 (14442) ziga1990
»

Slab aparat še vedno odplačujem

Oddelek: Mobilne tehnologije
376713 (4850) SendID
»

Tožba ram2 (strani: 1 2 3 412 13 14 15 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
726150235 (123858) markezii
»

RAM2 servis -kaj naj naredim?

Oddelek: Mobilne tehnologije
4111110 (10084) LuGi

Več podobnih tem