» »

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

Dobra izbira banke za spletno bančništvo

MrBrdo ::

Razmišljam o menjavi banke, trenutno sem na NLBju. Ker skoraj vse transakcije delam preko Klika, dajem poudarek bolj na ta aspekt spletnega bančništva. Na NLBju me nategujejo s stroški za ta njihov Klik (ki je mimogrede za en drek), če bi hotel SMS obvestila za kreditno kartico bi mi pa tudi radi zaračunali neko absurdno vsoto (glede na to koliko stane SMS in koliko imam jaz transakcij).

Zato me zanima katero banko v Sloveniji (s tem ne mislim da ne sme bit tuja banka) bi mi priporočali s temi lastnostnmi:

  • vredu spletno bančništvo

  • razumni stroški povezani s spletnim bančništvom

  • fino bi bilo imet sms obvestila za kreditno kartico, z neko razumno ceno (če se ne motim imajo nekateri to zastojn)

  • varčevalni račun - trenutno ga imam na NLB in mi tak način 'varčevanja' ustreza, torej da imam lahko denar na nekem računu ki ima malo boljšo obrestno mero s tem da ga lahko kadarkoli prenesem na osebni račun



Na koncu bom šel potem v njihovo poslovalnico in jih bom še izprašal za kakšne podrobnosti, rad bi kakšne predloge ker raziskovat tole je cel projekt, sem se že enkrat spravil pa sem obupal :) Hvala
MrBrdo
  • spremenilo: MrBrdo ()

Good Guy ::

deželna banka
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

Doman ::

Jaz sem z Raiffaisen zadovoljen :>

...:TOMI:... ::

"Šparkasa"
Tomi

Tribal ::

Sparkasse,

Vsa plačila preko spletne banke so brez stroškov (nič provizije)
Dvig na vseh bankomatih je brez provizije ( povsod v EU )
Stroški so ugodni (okoli 4€, če imaš pa skoz 1000€+ gor je brez stroškov). Sploh ker dobiš še mastercard brez letne naročnine.
Varčevalni račun (bonus račun) na katerega lahko nakazuješ in nazaj brez stroškov kadar ti paše.
...

Vedno korektni, nobene gužve, skratka jest sem 100% zadovoljen z njimi.

LP

Sc0ut ::

Pazi pri Sparkasse, še posebej če si v NM.
Neke čudne pogoje za kredite so imeli, še posebej stanovanjske ko sem jaz to rihtal.

Tribal je izjavil:

Sparkasse,

Vsa plačila preko spletne banke so brez stroškov (nič provizije)
Dvig na vseh bankomatih je brez provizije ( povsod v EU )
Stroški so ugodni (okoli 4€, če imaš pa skoz 1000€+ gor je brez stroškov). Sploh ker dobiš še mastercard brez letne naročnine.
Varčevalni račun (bonus račun) na katerega lahko nakazuješ in nazaj brez stroškov kadar ti paše.
...

Vedno korektni, nobene gužve, skratka jest sem 100% zadovoljen z njimi.

LP


Če imaš ves mesec +1000 sploh ne plačaš stroškov? Moraš kaj posebej podpisati al je kar avtomatsko?
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

Ziga Dolhar ::

Sem ravno prejšnji mesec zamenjal z NLBja na Sparkasse. Udobni pozitivni račun je tisti, kjer ne plačuješ provizij ali nadomestil za vodenje, če imaš 1000 evrov na računu. Meni se to nadvse splača.

Obresti dajejo mnogo več kot NLB, ebanka je neskončno spodobnejša od NLBjevega zmazka.
https://dolhar.si/

pe3c ::

...:TOMI:... je izjavil:

"Šparkasa"


Sparkasse je kar OK, sem pri njih ze tretje leto, vendar se je zacetno navdusenje malo poleglo. Mogoce je kriva samo zaposleni v dolenjski poslovalnici.

1. ob napacno podanem zahtevku nakazila na Visa Electron, niso znali pomagati
2. ob izracunu kredita se jim ni ravno dalo ukvarjati z mano in izracunati treh variant
3. ob prvem srecanju za kredit sploh niso hoteli slisati o poroku
4. spletna banka je OK, ko se je navadis

Takrat, ko sem jaz menjaval sem gledal samo spletno banko in dvige na bankomatih. Razmisli za par let naprej.

PromeuZ ::

Tole bo mogoče v pomoč - http://www.zps.si/osebnefinance-3.html .
Drugače sem sam pri Banki Koper, katera ima po prenovi strani zelo user-friendly spletišče za fizično poslovanje.
<!-- https://pisalnik.wordpress.com -->

pe3c ::

Tribal je izjavil:

Sparkasse,

Vsa plačila preko spletne banke so brez stroškov (nič provizije)
Dvig na vseh bankomatih je brez provizije ( povsod v EU )
Stroški so ugodni (okoli 4EUR, če imaš pa skoz 1000EUR+ gor je brez stroškov). Sploh ker dobiš še mastercard brez letne naročnine.
Varčevalni račun (bonus račun) na katerega lahko nakazuješ in nazaj brez stroškov kadar ti paše.
...

Vedno korektni, nobene gužve, skratka jest sem 100% zadovoljen z njimi.

LP


Pa ne verjet, da je vse zastonj, ker ni. Direktne bremenitve niso in niso nikoli bile.
Direktna obremenitev SEPA DD
Udobni: 0,14
Udobni študentski račun: 0,10
Udobni račun plus: 0,12
Udobni pozitivni račun: 0,12
Udobni zlati račun: 0,12

Zdaj jih dosti hodi na Delavsko hranilnico (foter in brat), vendar je se prezgodaj, da bi lahko grajal/hvalil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pe3c ()

Sc0ut ::

pe3c je izjavil:

...:TOMI:... je izjavil:

"Šparkasa"


Sparkasse je kar OK, sem pri njih ze tretje leto, vendar se je zacetno navdusenje malo poleglo. Mogoce je kriva samo zaposleni v dolenjski poslovalnici.

1. ob napacno podanem zahtevku nakazila na Visa Electron, niso znali pomagati
2. ob izracunu kredita se jim ni ravno dalo ukvarjati z mano in izracunati treh variant
3. ob prvem srecanju za kredit sploh niso hoteli slisati o poroku
4. spletna banka je OK, ko se je navadis

Takrat, ko sem jaz menjaval sem gledal samo spletno banko in dvige na bankomatih. Razmisli za par let naprej.


Tako je ja. v dolenjski poslovalnici ko pride do kredita nastane mrk. Pa pri nobeni drugi banki ni bilo problema. Če ne bi drugače rešil s stanovanjskim kreditom bi že zdavnaj šel vstran, kljub vsem ostalim benefitom.

Maš ti tudi čudne izkušnje z Željkotom? Meni je rekel da na 15 let po zakonu ne smeš dobit stanovanjskega kredita brez hipoteke. Še sreča da sem obiskal prej par drugih bank.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sc0ut ()

pe3c ::

@Sc0ut
Z njim ne, vendar sem jih imel z Ireno.
Sicer sem jemal kredit za avto in si ne predstavljam kako dobis kredit za stanovanje, sem se pocuto ko najvecji revcek.
V glavnem na prosnjo ali lahko izvede izracun stroskov za vse tri oblike jamstva (porok, zivlj. zav. in zav. za brezposelnost) sem dobil komentar "Aha, vi bi pa radi najceneje cez prisli.". Ja menda ja teta, ce ne bi imel zaaranega avta in starega v okvari, bi te sigurno skenslal.
Ker verjetno gospa raje kupi enak izdelek po visji ceni, ce le ima moznost :).

Gregor P ::

Sam sem pred kakšnimi dvemi leti odločil za Delavsko hranilnico vendar za poslovni račun; razmišljam pa da bi tja preselil tudi fizične račune (se še nisem odločil). Imaš pa tukaj nek osnovni pregled bank oz. osnovnih nadomestil na straneh Banke Slovenije;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

stb ::

pe3c:
>Pa ne verjet, da je vse zastonj, ker ni. Direktne bremenitve niso in niso nikoli bile.
Direktne bremenitve (stare) so bile "zastonj" oz bolj korektno: "vključene v nadoemstilo za vodenje računa" do sistemskega prehoda na SEPA direktne bremenitve (SEPA DD). Seveda se nadoemstilo za vodenje računa zaradi nove plačljivosti direktnih bremenitev ni nič znižalo. ;(

SEPA DD kot prednost pred starimi direktnimi bremenitvami uvaja:
- mednarodne bremenitve znotraj SEPA območja (a to že kdo uporablja? Zanimiva uporaba bu bila preselitev računa v tujino in slovenskim upnikom dati pooblastilo za bremenitev računa tam :D)
- omejitve max zneskov in upnikov ALI prepoved vseh bremenitev (ne pa tudi kombinacije ;(()
- stornacijo bremenitev pred in po izvedbi (brez razloga, do 13 mesecev po izvedbi) A ima kakšna slovenska banka to že implementirano znotraj spletne banke?

mojca ::

Meni je pri Banki Koper všeč to, da za spletno banko ni potrebno - če malo karikiram - nameščati internet explorerja in plačevati certifikatov, temveč deluje na "vseh" brskalnikih v vseh operacijskih sistemih, tudi na najbolj zanikrnem telefonu, ne da bi bilo potrebno nameščati karkoli. Svoje čase sem morala uporabljati virtualko, da sem lahko dostopala do spletnega bančništva. Všeč mi je tudi osebje v moji poslovalnici in to, da lahko kar iz svojega računa s pooblastilom opravljam storitve tudi za ostale družinske člane, ki nočejo imeti opravka z računalnikom. So pa tudi banke z nižjimi provizijami.

Zmajc ::

Še en glass za Sparkasse. Zelo zadovoljen.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

geniuus ::

Sam sem prešel iz Sparkasse na NLB:
Sparkasse ima sicer brezplačno spletno banko in transakcije v njej, vendar se je pri meni zapeletlo pri kreditu.
Njihova obrestna mere je bila najvišja, celo višja od osnovne pri drugih bankah (NLB jo je po pogajanjih znižala) in to kljub moji boniteti, varčevanju na bonus računih/depozitih in temu da sem večletni komitent.

Zato, če boš v kratkem potreboval kredit malo razmisli...

Ti pa svetujem, če izbereš Sparkasse, da si pridobiš certifikat SIGENCA v kolikor ga nimaš. Sparkasse ti drugače naroči poštarco, ki te stane 12€ na leto (če me spomin ne vara). Sigenca pa je brezplačna.

Spletna banka je pri njih manj zakomplicirana kot pri NLB, vendar nekatere funkcije delujejo polovično. S tem mislim na spremembe limita ipd, ki ne delajo tako ti hočeš in potem dobiš klic iz banke ker jim ni nič jasno.

Če nimaš tisočaka na računu (vedno), moraš plačati mesečno nadomestilo, ki pa se je v zadnjih letih vsake pol leta zvišalo za nekaj 10 centov. SMS, e-mail obvestila o transakcijah so brezplačna (NLB 1€/mesec/kartico).

In še nekaj. Če ti karkoli ne bo logično, si v glavi ponovi njihov slogan: Sparkasse, drugačna banka

Pinzl ::

@geniuus Poštarca je 4,17€ letno :), je pa uporabna duti za druge stvari, jaz jo imam tudi za Abanko...

glede kredita na sparkasse pa sem tudi sam imel probleme, sicer za nakup avta, pa so mi svetovali še izredni limit pa tut iz tega ni blo nič(poslovalnica Šenčur :P ) enkrat en izgovor, drugič drug...

mi je pa spletna banka zelo v redu, UPN nalogi so 0,19€ imam pa študentski račun, in pa zastonj dvige na bankomatih.

Drugače pa zadovoljen že cca 4 leta, nevem koliko časa že imam točno :D

...:TOMI:... ::

Vsaka banka in pluse in minuse.

Poštarca je brezveze, ker na veliko bankah tudi na sparkasse in abanki dela sigenca.

Če si kdo želi veliko posovalnic je idealna izbira Poštna banka Slovenije, kdor si želi poceni storitve je to sparkasse in razne hranilnice. Jaz delavske hranilnice ne bi izbral, ker s tem bi podprl sindikalista Semoliča.

Abanka ima super spletno banko, enostavna, pregledna...

NLB je super, ker imajo vsi 450€ dnevnega limita (tudi otroški računi) za dvig na bankomatih, pošiljajo papirne izpiske, ni mi pa všeč, ker če si njihov komitent potem podpiraš potaplajočo barko.

Jaz ne potrebujem poslovalnice v mojem kraju, ravno tako ne rabim izpiskov na papirju in nočem plačevati 25€ za nlb certifikat oziroma razne generatorje ali certifikate pri drugih bankah.

V bistvu še nisem našel idelane banke, ki bi imela vse in bi bila ugodna.
Tomi

snow ::

Koliko pa je pri Sparkasse zamika med obracunskim obdobjem in dejanskim placilom pri kreditni kartici ala Mastercard.
Pri NLB traja 8 dni... in v tistem času je kartica dejansko neuporabna.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

...:TOMI:... ::

Po moje nimajo takih anomalij, vseeno jih povprašaj. Jaz imam za "kreditno" kartico ločen račun, odprt pri drugi banki, zaradi varnost. Sicer imam debetno viso electron pri abanki in ne kreditne kartice.

Primarni račun imam pa odprt pri sparkasse. Drugače ima pa sparkasse res špartansko spletno banko, dizajn iz prejšnjega desetletja.

Nedavno so uredili brezplačno sms obveščanje.
Tomi

RockyS ::

abanka ima super spletno banko? Ne ga srat. Imam bank@net in abanko, pa toti so tri leta za časom.
Že to, da si hočem nastavit za geslo 123.456#7890 pa mi ne dovoli, zato ker so v njem prepovedani znaki. Podpira samo črke in števila. To je zame fail.
Mislim, kaj te komplicirajo z nekimi certifikati, ki so dostopni vsem? Zakaj je to potrebno?

Recimo primer bank@neta je super, uporabniško ime in geslo. To je to. Če hočeš izvest transakcijo moraš vpisat drugo geslo in RSA generirano geslo (ključek), ki se spremeni vsakih 30(?) sekund.

Da se o samem dizajnu ne pogovarjamo. Mene njihova spletna banka spominja na leto 2000, ko so certifikati bili nekaj vredni, ko si za dizajn postavil nekaj škatel in tree view menije.

Aja, loading time so izboljšali?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RockyS ()

mihec87 ::

Najprej premisli kaj vse potrebuješ ter na podlagi tega izbereš banko(cene oz stroške vneseš v excel in primerjaš)...

Sam sem bil v isti situaciji par dni nazaj, moji pogoji so bili
- spletna banka
- kartica za vezavo z paypal(visa,mastercard)

Mastercard je odpadel ker bi dobil nikakvi limit.
Najbolj ugodno sem dobil na abanki vodenje računa+abanet 2,37eur, debetna visa elektron je džabe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Gregor P ::

Po tej logiki je potem Delavska hranilnica cenejša; vodenje računa mesečno 1,25 + spletna banka 0,42 mesečno (domnevam da potrebuješ tudi kakšen certifikat ali kaj podobnega za dostop? To ima verjetno tudi svojo ceno))= 1,72 evra; pa tudi pristop je 0 evrov (pri Abanki je 5 evrov); poleg tega so dvigi na bankomatih v Sloveniji in evroobmočju brezplačni itd. mislim pa da nimajo debetne visa electron kartice (to imam sam sicer direktno pri Visi in ni vezano na nobeno banko). Ampak kot rečeno sam še nimam osebnega računa tam (zaenkrat še v resnem razmisleku).
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

mersol ::

Sam sm tud pri Sparkasse , recimo zadovoljen. So pa mal retardiranci kar se dodatnih storitev tiče. Za osebno bančništvo pa dokler ne rabiš kredita so pa ok.

ender ::

pe3c je izjavil:

Pa ne verjet, da je vse zastonj, ker ni. Direktne bremenitve niso in niso nikoli bile.
Pred uvedbo SEPA DD so bile direktne bremenitve brezplačne (oz. v ceni vodenja računa), potem so jih pa začeli računat (in ko sem jih vprašal zakaj, mi niso odgovorili - kar je itak praksa ko jim zastaviš kakršno koli vprašanje: dobiš nazaj nek generičen odgovor, ki samo malo obrne tvoje lastne besede iz vprašanja).

mojca je izjavil:

Meni je pri Banki Koper všeč to, da za spletno banko ni potrebno - če malo karikiram - nameščati internet explorerja in plačevati certifikatov, temveč deluje na "vseh" brskalnikih v vseh operacijskih sistemih, tudi na najbolj zanikrnem telefonu, ne da bi bilo potrebno nameščati karkoli.
Na Sparkasse ti poizkusijo dat Poštarca certifikat, ki ga moraš po prvem letu plačevati, samo če že imaš Sigen.ca, lahko uporabiš le-tega (je brezplačen). Verjetno je podobno na ostalih bankah.
Ko sem bil še na Banki Koper, sem si namestil njihov middleware, in sem lahko uporabljal čitalec kartic z BA kartico, da mi ni bilo treba pretipkavati kod v kalkulator.

snow je izjavil:

Koliko pa je pri Sparkasse zamika med obracunskim obdobjem in dejanskim placilom pri kreditni kartici ala Mastercard.
Pri NLB traja 8 dni... in v tistem času je kartica dejansko neuporabna.
Enako - moje obračunsko obdobje se začne 10., plačilo je pa 18., in v vmesnem času lahko porabim samo limit, ki mi je ostal do 10.

Sparkasse spletna banka je malo kilava - leta nazaj sem imel Abanko in potem Banko Koper, in sta imeli obe precej lepši in bolj funkcionalen vmesnik. Predvsem me moti, da lahko vidim samo zadnjih 100 transakcij (oz. za zadnjih 90 dni; kar je starejše samo kot PDF izpisek, ki se nalaga nekaj minut), in da ne morem uporabit teh transakcij da mi izpolni UPN obrazec.
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ender ()

Apple ::

MrBrdo je izjavil:

Razmišljam o menjavi banke, trenutno sem na NLBju. Ker skoraj vse transakcije delam preko Klika, dajem poudarek bolj na ta aspekt spletnega bančništva. Na NLBju me nategujejo s stroški za ta njihov Klik (ki je mimogrede za en drek), če bi hotel SMS obvestila za kreditno kartico bi mi pa tudi radi zaračunali neko absurdno vsoto (glede na to koliko stane SMS in koliko imam jaz transakcij).

Zato me zanima katero banko v Sloveniji (s tem ne mislim da ne sme bit tuja banka) bi mi priporočali s temi lastnostnmi:

  • vredu spletno bančništvo

  • razumni stroški povezani s spletnim bančništvom

  • fino bi bilo imet sms obvestila za kreditno kartico, z neko razumno ceno (če se ne motim imajo nekateri to zastojn)

  • varčevalni račun - trenutno ga imam na NLB in mi tak način 'varčevanja' ustreza, torej da imam lahko denar na nekem računu ki ima malo boljšo obrestno mero s tem da ga lahko kadarkoli prenesem na osebni račun



Na koncu bom šel potem v njihovo poslovalnico in jih bom še izprašal za kakšne podrobnosti, rad bi kakšne predloge ker raziskovat tole je cel projekt, sem se že enkrat spravil pa sem obupal :) Hvala


Kolikor vem, za prejemanje SMSjev za opravljene transakcije s kreditno kartico je mesečni strošek 1 EUR. Upam, da ti 1 EUR ni absurdna vsota. :D
LP, Apple

Apple ::

snow je izjavil:

Koliko pa je pri Sparkasse zamika med obracunskim obdobjem in dejanskim placilom pri kreditni kartici ala Mastercard.
Pri NLB traja 8 dni... in v tistem času je kartica dejansko neuporabna.


Lahko si spremeniš cikel na 05., 10., 15., 20. ali na zadnji dan v mesecu... Če imaš cikel npr 10. dan, potem ti bremenijo TRR 18. v mesecu.
Pozanimaj se, kdaj bi ti trgali, če bi imel cikel 05. ali 15. v mesecu...

V vsakem primeru pa je razpoložljivo stanje = mesečni limit - porabljena sredstva. Če si porabil npr 800 EUR in imaš limit 1000 EUR, lahko med 10. in 18. pokuriš samo še 200 EUR...

Men je to logično :)
LP, Apple

Tribal ::

Pozdravljeni,

Kako je sedaj pri Sparkasse z krediti ne vem, sem pa pred letom in pol vzel kredit za stanovanje in dobil obrestno mero 2,050% kar se mi zdi zelo vredu. Nobenih problemov z banko do sedaj. Tudi zelo hitro urejeno.

bdoxx ::

za kredite sta najbolj ugodni nlb in nkbm

Gregor P ::

Pred kratkim je bil članek na RTVS o stanovanjskih kreditih, sicer niso zajeli vseh bank, ampak ...
Lastniška stanovanja so za mlade bolj kot ne iluzija
Banke so povprašali, kolikšno posojilo bi za 100 tisoč evrov vredno stanovanje za obdobje 20 let ponudile mlademu paru s povprečnima dohodkoma. Na bankah BKS in Unicredit bi dali največ 80 tisoč evrov posojila, sledi SKB s sedemdesetimi tisočaki, Abanka in NLB pa bi ponudila 60 tisoč evrov posojila. Najslabše posojilne pogoje ima NKBM.
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

gruntfürmich ::

pa dajte nehajte s temi krediti.
folk je obseden s tem. kr nekaj bi si moral lastiti, pa čeprav nima za burek. potem pa se zakreditira za 40 let in ko pride kriza si gre žile rezat... zakaj je živet po svojih zmožnostih, pa čeprav je to podnajemniško stanovanje? zakaj vedno svoje?
psihopatski folk in nič drugega.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Gregor P ::

Pri nas je to dejansko še posebej problematično. Verjetno so iz enakega razloga tudi dražje najemnine kot v tujini?:8)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

bdoxx ::

Gregor P je izjavil:

Pred kratkim je bil članek na RTVS o stanovanjskih kreditih, sicer niso zajeli vseh bank, ampak ...
Lastniška stanovanja so za mlade bolj kot ne iluzija
Banke so povprašali, kolikšno posojilo bi za 100 tisoč evrov vredno stanovanje za obdobje 20 let ponudile mlademu paru s povprečnima dohodkoma. Na bankah BKS in Unicredit bi dali največ 80 tisoč evrov posojila, sledi SKB s sedemdesetimi tisočaki, Abanka in NLB pa bi ponudila 60 tisoč evrov posojila. Najslabše posojilne pogoje ima NKBM.


nevem, kolega je vzeu stanovanjski kredit okol 60k €, preblem ga ni bilo dobit pri nobeni banka, sta pa bili daleč najugodnejši nkbm & nlb, ista zgodba pri teti lansko leto .

DeeJay ::

Jaz imam pri Sparkasse Udobni pozitivni račun že 2 leti in pol in sem s storitvijo zadovoljen. Imam pa odprt še depozitni račun na Sberbank (bivši Volksbank), ker imajo najvišje obresti za varčevanje brez vezave (1,25%).
Sparkassin Net.Stik je super, ko se ga enkrat navadiš, pregleden in dokaj hiter. Tud povečanje limita za prvo leto je brezplačno in ne komplicirajo dost. Edina stvar, ki pa jih malo j**e so pa krediti. Sva hotla z ženo vzet 30.000EUR kredita za obnovo stanovanja, pa bi mogu met poroka in še hipoteko, poleg tega bi bil pa dokaj neugoden. Pri SKB sem dobil samo na zavarovanje in precej bolj ugodne pogoje, neglede na to, da nisem njihov komitent.

Dokler niso uvedli SEPA trajnih nalogov me je račun stal 0,00EUR / letno, sedaj me pa stane 0,60EUR / mesec (5 trajnikov po 0,12EUR).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

Gregor P ::

Mimogrede 14 od 18 bank podražilo storitve v povprečju za 9,2 odstotka (RTVS)
Najvišje podražitve pri Raiffeisnu, Poštni banki in Banki Celje


ZPS: Skoraj vse banke dražijo svoje storitve
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gregor P ()

OZZY ::

DeeJay je izjavil:

Jaz imam pri Sparkasse Udobni pozitivni račun že 2 leti in pol in sem s storitvijo zadovoljen. Imam pa odprt še depozitni račun na Sberbank (bivši Volksbank), ker imajo najvišje obresti za varčevanje brez vezave (1,25%).


To ni res, daj so največje obresti za varčevanej brez veazve. Delavska ima 1.75% .. hranilna knjižica, kjer je edini pogoj , da vsak polog odleži 31 dni potem pa prosto razpolagaš.
Go with the flow.

MrBrdo ::

Hvala vsem za odgovore. Izgleda da se bom najprej odpravil pogledat na Sparkasse. Škoda da imajo take slabe pogoje za kredite, mislim pa da tega vsaj še nekaj let ne bom rabil, tako da bo tole izgleda najboljša varianta zame. Bom sčekiral tudi glede depozitnih računov.

@OZZY pa imaš kakšne izkušnje z varčevalno knjižico na delavski? Kako je s tem, lahko preko njihovega e-sistema prenakazuješ sredstva na svoj referenčni račun, ali moraš tja hodit?

@DeeJay ampak a je fora imet na osebnem računu potem 1000+ EUR (da ni stroškov vodenja), če pa dobiš več denarja iz obresti na varčevalnem računu (vsaj če sem prav zračunal)?
MrBrdo

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MrBrdo ()

DeeJay ::

OZZY je izjavil:

DeeJay je izjavil:

Jaz imam pri Sparkasse Udobni pozitivni račun že 2 leti in pol in sem s storitvijo zadovoljen. Imam pa odprt še depozitni račun na Sberbank (bivši Volksbank), ker imajo najvišje obresti za varčevanje brez vezave (1,25%).


To ni res, daj so največje obresti za varčevanej brez veazve. Delavska ima 1.75% .. hranilna knjižica, kjer je edini pogoj , da vsak polog odleži 31 dni potem pa prosto razpolagaš.



se pravi 1 mesec vezave :) na sberbank, pa lahko zdele položim in čez 5 minut dvignem. Al pa pustim 1 dan in dvignem in se že neki obresti obračuna konc mesca.
@MrBrdo pomojem si narobe zračunal. Na e-obresti od Sberbank dobiš cca 1,03EUR obresti na mesec če maš gor 1000EUR.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

MrBrdo ::

Ja kolko pa je vodenje računa? A ni nekaj takega.. Al se to letno obračunava pa zato ne vem :)
Sem se pa potem spomnil, da verjetno poleg tega da imaš brezplačno vodenje še vedno dobivaš tudi obresti, ki so sicer nižje kot na varčevalnem ampak vseeno so..
MrBrdo

DeeJay ::

@MrBrdo
Vodenje računa, če vzameš tisti račun na katerem ti ni potrebno imet povprečja 1000€ gor, je 4,49€.
Obresti na običnem računu so pa mizernih 0,05% :) Na mesec se dobi cca 0,04€ za 1000€ :D

mihec87 ::


delfinus ::

Tole je ena dobra primerjava med razlicnimi bankami, da se vidi kaj rabite in koliko vas to pride.
1. Primerjava stroskov poslovanja z bancnim racunom.
2. Primerjava obrestne mere na depozite
3. Primerjava stanovanjskih kreditov

vir: Zveza potrosnikov Slovenije

DeeJay ::

Sej je dost simpl odločitev.
Če imaš opcijo imet povprečno 1000€ / mesec na računu (in ne nucaš kredita) pol je najcenejša Sparkasse, drugač pa Delavska hranilnica.
Za depozit pa odvisno kakšno fleksibilnost denarja nucaš in pa kakšno količino ga seveda imaš. Pri vsaki banki se pa osebno da še "zdilat" kak promil :)

Vidm, da so pa zdej že 3 identične teme odprte.
katera Banka
Osebni račun - katero banko izbrati?

MrBrdo ::

Sberbank bo znižal obrestno mero na 1% :'(
MrBrdo

Alexius Heristalski ::

Sparkasse pa je podražil provizijo za UPN z 19 na 29c (udobni račun in udobni študentski račun).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

...:TOMI:... ::

Očitno bo treba menjati banko. Ko sem prišel k njim je bila cena 0.1 €, direktne bremenitve so bile brezplačne.
Tomi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera banka? (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Loža
469139029 (2280) TrumpDonald
»

katera Banka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19052588 (2111) cortez
»

Izbira banke (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
19451707 (28442) MrStein
»

Katera je najugodnješa banka v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9228653 (23018) šernk

Več podobnih tem