» »

Raspberry Pi & alternative

Raspberry Pi & alternative

««
24 / 25
»»

Invictus ::

Saj vtakneš tja noter SSD...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Vanadium ::

Lahko bi ja, sam če pa hočeš npr 18gb ironwolfe dat pa moraš se j... kabli. Ok res mal čuden primer ker če maš za take diske ne boš jih sem gor tlačil ampak vseeno...

BigWhale ::

Al pa ce bi se s temi NASi resno spokali v eno drugo temo?

Povejte raje, ce je kdo ze preizkusil PiPico? Meni jih jutri dostavijo.

igorpec ::

BigWhale je izjavil:

Al pa ce bi se s temi NASi resno spokali v eno drugo temo?

Povejte raje, ce je kdo ze preizkusil PiPico? Meni jih jutri dostavijo.

To je pa za v mikrokontroler / Arduino / ESP temo :D

Imaš za kak konkreten projekt ali za igranje?

BigWhale ::

Za igrackanje. :D

dottor ::

Jaz sem hotel naročit 2-3 komade pa jih ni blo na zalogi. Delam mrežno vtičnico, kjer je Nano prešvoh in Uno prevelik, tako da bo padu Pico not. Upam samo da dela Ethernet Shield gor in obstoječa koda. Preko mreže vžigam po 2 in 2 releja (dvojna vtičnica, na vsaki je 3d printer in rPi za OctoPrint).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

darkolord ::

Zakaj pa ne ESP?

d4vid ::

Lahko pa poskusiš esp + ethernet shield, pomoje mora delat.

btw, sem ze pozabil, zakaj ne postavis routerja v klet?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

dottor ::

darkolord je izjavil:

Zakaj pa ne ESP?


Zadeva bo v kleti kjer nočem imet WiFija, internet pa peljem dol preko powerline adapterja (fura 100mbps brez problema). Sem razmišljal dat WiFi s skritim SSIDjem ampak samo še ena škatla več.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ahim ::

misek je izjavil:

Kako noben ne omeni nove zadeve Raspberry Pi CM4 4-Bay NAS ?
https://www.cnx-software.com/2021/02/01...

Se pravi PI400 je v taki nenavadni konfiguraciji (ogromen PCB, na katerem ni placa za M.2 slot?) zaradi USB 3.0, ki je navesena na mPCIe? To se mi zdi res skoda ... 8 GB RAMa + en SSD da se ni treba zafrkavat s karticami se mi zdi bolj uporabno kot USB 3.0.

igorpec ::

Ahim je izjavil:

misek je izjavil:

Kako noben ne omeni nove zadeve Raspberry Pi CM4 4-Bay NAS ?
https://www.cnx-software.com/2021/02/01...

Se pravi PI400 je v taki nenavadni konfiguraciji (ogromen PCB, na katerem ni placa za M.2 slot?) zaradi USB 3.0, ki je navesena na mPCIe?


PCI je samo 1x.

Ahim ::

igorpec je izjavil:

Ahim je izjavil:

Se pravi PI400 je v taki nenavadni konfiguraciji (ogromen PCB, na katerem ni placa za M.2 slot?) zaradi USB 3.0, ki je navesena na mPCIe?


PCI je samo 1x.

Razumem, na zalost je tako s PCIe prakticno pri vseh teh low-cost krtackastih zadevah, ki so sicer misljene za STBje, ampak je tudi to vseeno dovolj, da bi gor deloval nek SSD, kar je takoj precej boljse kot SD kartice ... pa kak 250 GB model dobis za dobrih 30 EUR, kar res ni nevemkaksen strosek )odstej stran se SD kartico, ki je potem ne rabis pa si prakticno na minimalnem dodatnem strosku).

Ce je smisel PI400 da je kot nekaksen naslednik hisnih mlinckov iz 80ih (radirka, slonokoscenec), potem bi mu precej izboljsali funkcionalnost z moznostjo vgraditve SSDja namesto obesanja nekih zunanjih priveskov, ki kdaj delujejo, kdaj ne, prej ali slej pa crknejo brez ocitnega razloga. Za kaj drugega tisti USB 3.0 itak ni potreben potreben ...

darkolord ::

dottor je izjavil:

darkolord je izjavil:

Zakaj pa ne ESP?


Zadeva bo v kleti kjer nočem imet WiFija, internet pa peljem dol preko powerline adapterja (fura 100mbps brez problema). Sem razmišljal dat WiFi s skritim SSIDjem ampak samo še ena škatla več.
ESP32 ima ethernet. Klik

hojnikb ::

Ahim je izjavil:

igorpec je izjavil:

Ahim je izjavil:

Se pravi PI400 je v taki nenavadni konfiguraciji (ogromen PCB, na katerem ni placa za M.2 slot?) zaradi USB 3.0, ki je navesena na mPCIe?


PCI je samo 1x.

Razumem, na zalost je tako s PCIe prakticno pri vseh teh low-cost krtackastih zadevah, ki so sicer misljene za STBje, ampak je tudi to vseeno dovolj, da bi gor deloval nek SSD, kar je takoj precej boljse kot SD kartice ... pa kak 250 GB model dobis za dobrih 30 EUR, kar res ni nevemkaksen strosek )odstej stran se SD kartico, ki je potem ne rabis pa si prakticno na minimalnem dodatnem strosku).

Ce je smisel PI400 da je kot nekaksen naslednik hisnih mlinckov iz 80ih (radirka, slonokoscenec), potem bi mu precej izboljsali funkcionalnost z moznostjo vgraditve SSDja namesto obesanja nekih zunanjih priveskov, ki kdaj delujejo, kdaj ne, prej ali slej pa crknejo brez ocitnega razloga. Za kaj drugega tisti USB 3.0 itak ni potreben potreben ...

m2 ssd na taki igraci nima nekega smisla. precej bolj cost efficient bi bil eMMC. Pridobis hitrost in nekaj vec zanesljivosti, zgubis pa nic, ker lahko to obesis na isti mmc kanal kot sd kartico. Ce bi hotl, bi tut lahk stisnal kaksen 32GB emmc za to ceno
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

Ahim je izjavil:


Razumem, na zalost je tako s PCIe prakticno pri vseh teh low-cost krtackastih zadevah, ki so sicer misljene za STBje, ampak je tudi to vseeno dovolj, da bi gor deloval nek SSD, kar je takoj precej boljse kot SD kartice ... pa kak 250 GB model dobis za dobrih 30 EUR, kar res ni nevemkaksen strosek )odstej stran se SD kartico, ki je potem ne rabis pa si prakticno na minimalnem dodatnem strosku).

Ce je smisel PI400 da je kot nekaksen naslednik hisnih mlinckov iz 80ih (radirka, slonokoscenec), potem bi mu precej izboljsali funkcionalnost z moznostjo vgraditve SSDja namesto obesanja nekih zunanjih priveskov, ki kdaj delujejo, kdaj ne, prej ali slej pa crknejo brez ocitnega razloga. Za kaj drugega tisti USB 3.0 itak ni potreben potreben ...

m2 ssd na taki igraci nima nekega smisla. precej bolj cost efficient bi bil eMMC. Pridobis hitrost in nekaj vec zanesljivosti, zgubis pa nic, ker lahko to obesis na isti mmc kanal kot sd kartico. Ce bi hotl, bi tut lahk stisnal kaksen 32GB emmc za to ceno


PI400 je predvsem igraca na katero namestis RetroPi, Scratch, Python, ... ali kaj podobnega in ucis mularijo osnov. Ni ti skoda, ce se polije, ce se razbije, ce gre karkoli narobe. Za integriteto podatkov ti je vseno, ker lahko kupis eno kilo 8GB micro SSD kartic za pest riza in ce ti ena crkne, skloniras sosednjo in jo vtaknes v RPi in delas naprej.

RPi 400 Kit komplet lahko kupi prakticno vsak in rec je dalec od tega, da bi bila neuporabna. In karkoli drugega bi gor tiscali bi zadevo podrazilo. Edina nerodna rec je to, da nima 3.5mm audio jacka in ne mores priklopit slusalk. USB Audio device das lahko gor ampak ga je v resnici pain skonfigurirat.

dottor ::

Za en projekt gledam OrangePi Zero in da ima možnost napajanja preko PoE (bridgaš pine na plošči). Je kdo to že sproval? Gre napajat z navadnim PoE napajalnikom?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Ahim ::

dottor je izjavil:

Za en projekt gledam OrangePi Zero in da ima možnost napajanja preko PoE (bridgaš pine na plošči). Je kdo to že sproval? Gre napajat z navadnim PoE napajalnikom?

1: Nisem probal, sem pa bral en prispevek mozaka, ki jih je uporabil za priklop na anteno (na strehi/stolpu) in je nujno rabil PoE, da ni vlekekl se enega kabla gor. Ocitno stavr deluje, ampak ...

2: ... ko sem hotel nabaviti kakega zase, je bila dobavljivost 0 kosov :( Preveri najprej to, da ne bos delal kakih silnih planov z nedobavljivim HW.

andromedar ::

Zdravo, zanima me sledeče:

Postavil bi Nextcloud (kot Google Photos alternativo) na eni od teh SBCjev. Trenutno imam postavljeno na OrangePI PC, pa zadeva deluje - vendar zelo počasi (4 jedra A7 in 1GB rama, samo usb 2.0). Želel bi nekaj hitrejšega. Za diska (najbrž 2) sem mislil uporabit usb 3.0....ali pa 1x SATA in enkrat USB.
Imam še en Android box - Tanix TX9s (Amlogic S912 - 4xA53 + 4xA7 jedra, 2 GB ram, usb 2.0), pa se mi zdi da OS (Single Armbian image for RK + AML + AW (aarch64 ARMv8)) na njem meni ne deluje ok. Vse postavim in vse deluje - čez nekaj dni pa se začne ...podatki postanejo nedostopni, navadno najprej neha delat "sudo" ipd. Na tem sem ga že postavljal vsaj 4x, potem pa sem obupal. Če ima kdo glede tega kak nasvet, bi bil tudi vesel.
Je še kak drug SBC primeren za moj use-case?
Stroškovno bi šel nekje do Raspberry Pi4 / 4GB ram (nekaj čez 60 Eur), če se bi dalo raje manj.
Hvala!
Eh?

hojnikb ::

pi4 bi bil ok, pod pogojem da boš sistem gnal z diska, ne z sd kartice. nextcloud ima zada bazo, ki ti bo zelo trashala kartico :)

Zdej če rabiš izkjučno sync in maš android, nextclouda niti ne rabiš, amapk si poišči en app, ki zna syncat na ssh streznik. Ustvariš eno mapo za fotke in je to to. Opcijsko si lahko še inštaliraš kakšen lightweight web file vmesnik, če potrebuješ še to (o čemer je bilo prelite nekaj krvi v nas temi).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igorpec ::

andromedar je izjavil:

Zdravo, zanima me sledeče:

Postavil bi Nextcloud (kot Google Photos alternativo) na eni od teh SBCjev. Trenutno imam postavljeno na OrangePI PC, pa zadeva deluje - vendar zelo počasi (4 jedra A7 in 1GB rama, samo usb 2.0). Želel bi nekaj hitrejšega. Za diska (najbrž 2) sem mislil uporabit usb 3.0....ali pa 1x SATA in enkrat USB.
Imam še en Android box - Tanix TX9s (Amlogic S912 - 4xA53 + 4xA7 jedra, 2 GB ram, usb 2.0), pa se mi zdi da OS (Single Armbian image for RK + AML + AW (aarch64 ARMv8)) na njem meni ne deluje ok.


Da ne deluje normalno, je pričakovano. Armbian ne podpira sranja od TV boxov, ker pa si ljudje to vseeno želijo, obstaja neuradni Armbian port. Ki pač deluje kakor deluje.

Tole vzemi:
https://www.armbian.com/odroid-hc4/

andromedar ::

Hvala Igor.
Ta je sicer videt super, ampak kar hudo presega moj budžet :(
40usd poštnine je kar hudo...
Eh?

igorpec ::

andromedar je izjavil:

Hvala Igor.
Ta je sicer videt super, ampak kar hudo presega moj budžet :(
40usd poštnine je kar hudo...


Imajo lokalne distrubuterje:
https://www.pollin.de/p/odroid-hc4-8112...

Precej boljša zadeva kot rpi4.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: igorpec ()

andromedar ::

Tukaj bi sicer prišel hitreje, kot iz Koreje....cena pa žal ni nič boljša :(
Eh?

d4vid ::

Mogoče bi koga zanimalo, sicer je performance bil porazen 10 let nazaj, ampak mogoče za kak mini serverček bi pa bilo, sploh glede na ceno dobesedno dveh sixpackov.
https://www.bolha.com/oprema-za-telefon...

SATA, Gigabit LAN, za 15€ je OK ponudba ;)
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

škoda elektrike, ki jo porablja. Če si misliš, da je rpi4 počasne, kako bo šele enojederni atom :)

igorpec je izjavil:

andromedar je izjavil:

Zdravo, zanima me sledeče:

Postavil bi Nextcloud (kot Google Photos alternativo) na eni od teh SBCjev. Trenutno imam postavljeno na OrangePI PC, pa zadeva deluje - vendar zelo počasi (4 jedra A7 in 1GB rama, samo usb 2.0). Želel bi nekaj hitrejšega. Za diska (najbrž 2) sem mislil uporabit usb 3.0....ali pa 1x SATA in enkrat USB.
Imam še en Android box - Tanix TX9s (Amlogic S912 - 4xA53 + 4xA7 jedra, 2 GB ram, usb 2.0), pa se mi zdi da OS (Single Armbian image for RK + AML + AW (aarch64 ARMv8)) na njem meni ne deluje ok.


Da ne deluje normalno, je pričakovano. Armbian ne podpira sranja od TV boxov, ker pa si ljudje to vseeno želijo, obstaja neuradni Armbian port. Ki pač deluje kakor deluje.

Tole vzemi:
https://www.armbian.com/odroid-hc4/

kako je en tv box ki uporablja taisti chipset lahko hudo sranje, tale kvazi NAS pa ne? :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

igorpec ::

hojnikb je izjavil:

kako je en tv box ki uporablja taisti chipset lahko hudo sranje, tale kvazi NAS pa ne? :

Meni je čisto jasno, marsikomu pa tudi po pojasnjevanju ne bo:
https://forum.armbian.com/topic/16976-s...

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

škoda elektrike, ki jo porablja. Če si misliš, da je rpi4 počasne, kako bo šele enojederni atom :)
)


Ja, raketa vem da ni. Je pa za kak mini server pomoje čist super, tud če pije malo več štroma, ampak dobiš pa v kompletu disk in napajalnik in ohišje, kar te pri rpi pride kolk, 70+€?

Btw, za moje pojme je rpi4 kar raketa, vsaj za tisto kar jaz potrebujem.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

hojnikb ::

najcenejsi rpi4 je 40e, ce mas ostalo doma je to to. Ohisja naceloma ne rabis, ce se gres ghetto :)
#brezpodpisa

andromedar ::

d4vid je izjavil:

Mogoče bi koga zanimalo, sicer je performance bil porazen 10 let nazaj, ampak mogoče za kak mini serverček bi pa bilo, sploh glede na ceno dobesedno dveh sixpackov.
https://www.bolha.com/oprema-za-telefon...

SATA, Gigabit LAN, za 15€ je OK ponudba ;)


Če koga zanima...za hec sem kupil to zadevo. Zmogljivost ni ravno nekaj, ampak s 4GB rama in SSDjem se da igrat SuperTux Kart :)
Namestil sem Bodhi linux. Skoooraj da bi se dalo gledat 720p Youtube...ampak ne ravno :|
Ko sedi na desktopu in ne dela nič, pije cca. 27W, v SuperTux Kart pa cca 32W.
Vseeno se mi zdi vredno 15eur. Par eur je že hdmi kabel vreden...
Eh?

Ahim ::

andromedar je izjavil:

Če koga zanima...za hec sem kupil to zadevo. Zmogljivost ni ravno nekaj, ampak s 4GB rama in SSDjem se da igrat SuperTux Kart :)
Namestil sem Bodhi linux. Skoooraj da bi se dalo gledat 720p Youtube...ampak ne ravno :|
Ko sedi na desktopu in ne dela nič, pije cca. 27W, v SuperTux Kart pa cca 32W.
Vseeno se mi zdi vredno 15eur. Par eur je že hdmi kabel vreden...

Hvala za review, sem razmišljal o nakupu za eksperimentiranje. 27W se mi zdi pretirano za tako (ne)zmogljivost, najbrz posledica locene graficne ter procesorja, ki se ni bil narejen v "varcnih" casih ...

d4vid ::

To, da vleče 27W pa nisem vedel, kar huda cifra. Čeprav, če bi mel LPT port (kot ga ima velika večina itx atom plat), bi ga pa vzel, za en projekt rabim pa bi bil odličen.

Imaš mogoče kako sliko matične, če ima mogoče na plati header za LPT?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

andromedar ::

d4vid je izjavil:

To, da vleče 27W pa nisem vedel, kar huda cifra. Čeprav, če bi mel LPT port (kot ga ima velika večina itx atom plat), bi ga pa vzel, za en projekt rabim pa bi bil odličen.

Imaš mogoče kako sliko matične, če ima mogoče na plati header za LPT?


Edit: sem našel na netu to:
https://www.avito.ru/ramenskoe/nastolny...
Žal nimam, se mi pa ne da še enkrat razdirat :|
Je pa zadeva proizvajalca Pegatron - če kaj pomaga
Eh?

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

Hvala, očitno ne bo nič s LPT portom. Bom pač uporabil athlona x2. Gre se za linuxCNC, pa rabi realtime kernel in LPT port - USB ni (dovolj) sinhron.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ahim ::

d4vid je izjavil:

Hvala, očitno ne bo nič s LPT portom. Bom pač uporabil athlona x2. Gre se za linuxCNC, pa rabi realtime kernel in LPT port - USB ni (dovolj) sinhron.

Ce ze imas kak priblizno ustrezen HW in ti manjka samo ta LPT port, lahko kupis PCIe kartico z njim (cena: cca. 10 dolarjev s postnino vred pri kitajcih).

pierch ::

BTW: intel d945gsejt ima parallel port header. Imam jo doma nekje ;), kolikor se spomnim je z 3.5 HDD (ko je še bila v uporabi kot seedbox/NAS) diskom vleklo max 15W.
Pierch

d4vid ::

Eh, bom najprej poskusil s tem athlonom. Kolikor sem poskušal, je drugače hudičevo vroč, plata nasploh je radiator.
Če ne bo delovalo, mam še eno ITX plato s atomom, a trenutno nimam rama za njo. Sej nekih hudih sistemskih zahtev nima LinuxCNC, zanj ustreznih računalnikov lahko pomoje doma sestavim kake 5, če vse preberem kaj mam od komponent :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

andromedar ::

d4vid je izjavil:

Eh, bom najprej poskusil s tem athlonom. Kolikor sem poskušal, je drugače hudičevo vroč, plata nasploh je radiator.
Če ne bo delovalo, mam še eno ITX plato s atomom, a trenutno nimam rama za njo. Sej nekih hudih sistemskih zahtev nima LinuxCNC, zanj ustreznih računalnikov lahko pomoje doma sestavim kake 5, če vse preberem kaj mam od komponent :))


Ali pa uporabiš kaki 2 Eur USB-> LPT adapter...na kateri koli plati :)
Eh?

Zgodovina sprememb…

d4vid ::

andromedar je izjavil:

d4vid je izjavil:

Eh, bom najprej poskusil s tem athlonom. Kolikor sem poskušal, je drugače hudičevo vroč, plata nasploh je radiator.
Če ne bo delovalo, mam še eno ITX plato s atomom, a trenutno nimam rama za njo. Sej nekih hudih sistemskih zahtev nima LinuxCNC, zanj ustreznih računalnikov lahko pomoje doma sestavim kake 5, če vse preberem kaj mam od komponent :))


Ali pa uporabiš kaki 2 Eur USB-> LPT adapter...na kateri koli plati :)



Ne morem. Prek USB ne gre, ni sinhron tako kot LPT.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ahim ::

andromedar je izjavil:

d4vid je izjavil:

Eh, bom najprej poskusil s tem athlonom. Kolikor sem poskušal, je drugače hudičevo vroč, plata nasploh je radiator.
Če ne bo delovalo, mam še eno ITX plato s atomom, a trenutno nimam rama za njo. Sej nekih hudih sistemskih zahtev nima LinuxCNC, zanj ustreznih računalnikov lahko pomoje doma sestavim kake 5, če vse preberem kaj mam od komponent :))


Ali pa uporabiš kaki 2 Eur USB-> LPT adapter...na kateri koli plati :)

Ne moe, je ze prej lepo napisal. USB je bus s paketnim prenosom, dalec od "real-time" sofiranja linij za CNC.

Geho ::

Gledam tale display In piše da ni kompatibilen s pi zero W.
Rabil bi nek 5-7" touch display za kombiniranje z pi zero W, kamor bi potem gor naložil SW za carplay in podobno. Zdaj karkoli gledam display-e, imajo priključke na strani, jaz bi pa priključke zadaj, da lahko potem vse skupaj dam v neko ohišje in nimam veliko robov okoli.
Pi zero W je potreben, ker želim zadevo čim tanjšo na koncu (pride not še baterija). Že kdo delal kaj s tem? Kak predlog za display? Super bi bilo, da lahko naročim iz EU, ker imam potrpljenja z našo carino 0.

d4vid ::

Ne vem odgovora na tvoje vprašanje, samo za Carplay bo pa pomoje Zero W malo švoh. Edino če je govora o Zero2 W, potem bi najbrz šlo.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Geho ::

d4vid je izjavil:

Ne vem odgovora na tvoje vprašanje, samo za Carplay bo pa pomoje Zero W malo švoh. Edino če je govora o Zero2 W, potem bi najbrz šlo.

Ja sem opazu, da so dali ven zero2, sam nikjer nodbavljiv :))

Morenov ::

Razmišljam, da bi vzel Raspberry Pi (ali kakšno alternativo) kot seedbox, pa me zanima kakšne so hitrosti prenosa iz RPIja na PC preko FileZille ali pa na druge načine?

hojnikb ::

Morenov je izjavil:

Razmišljam, da bi vzel Raspberry Pi (ali kakšno alternativo) kot seedbox, pa me zanima kakšne so hitrosti prenosa iz RPIja na PC preko FileZille ali pa na druge načine?


rpi4 preko SMB bp zapolne 1Gbit mrezo (110-115MB/s). Sama hitrost torrentov je pa cca 500Mbit z rtorrent.
#brezpodpisa

Morenov ::

Samba hitrost je sprejemljiva, FileZilla je verjetno počasnejša. S 500Mbit misliš 60MiB/s?
Če prpopaš na RPI SSD ali NVMe (samo to imam na voljo) kot storage, rabiš dodatno napajanje?

hojnikb ::

Samba hitrost je sprejemljiva, FileZilla je verjetno počasnejša. S 500Mbit misliš 60MiB/s?


FTP/SCP nisn nikol poskusal, ampak verjetno zna bit tam tam z smb. Ja, 60**MB/s**.

Za 2.5" ssd nerabiš extra napajanja, samo pretovrnik sata-usb
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

Morenov ::

@hojnikb: Hvala.

NVMe is pointless on a Pi4B. SATA III is faster than USB 3.0 and NVMe generally requires more power, often more than the Pi can supply to the USB ports, thus requiring added, external power.

To drži?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Morenov ()

hojnikb ::

Morenov je izjavil:

@hojnikb: Hvala.

NVMe is pointless on a Pi4B. SATA III is faster than USB 3.0 and NVMe generally requires more power, often more than the Pi can supply to the USB ports, thus requiring added, external power.

To drži?

jap nvme je brezveze.
#brezpodpisa

Fungi88 ::

Uporablja kdo retropie? Kateri kontroler se priporoča da je čimbolj uporaben za razne emulatorje ?

V mislih imam N64, Dreamcast, ps1 in ps2.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fungi88 ()

Bostjan_321 ::

Ti sistemi so imeli tako različne kontrolerje, da dvomim da obstaja neka pameten kontroler ki bi bil uporaben za vse.

Originalnih pa se verjetno tudi ne da priklopit s skakimi adapterji ?
««
24 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4534761588 (22349) Master_Yoda
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832341 (6679) xgeorgex
»

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538911 (7414) billy
»

Raspberry Pi 2 - malina na steroidih z Okni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8525915 (16514) rebro
»

Smart tv ali raspberry pi, android micro pc ali smart dongle ali...

Oddelek: Kaj kupiti
384106 (3232) Invictus

Več podobnih tem