» »

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"?

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"?

1
2
»

hojnikb ::

mel podobn setup (sicer samo en kjuč) v NASu. Prenosi preko transmission so bili obupno počasni pa kjuček se je skoruptal na vsake par mescov. Ko sn menju ene 3-4 kjučke sn lepo vse prenesu na en 2.5 disk in od takrat zero problemov.
#brezpodpisa

billy ::

Sem lepo vse spakiral v stensko omarico in zdaj čaka na preizkus. Temperature odroida so kar višje, ampak zaenkrat še vse v mejah normale.

Me pa nekaj zanima. Se da sploh kako izmeriti temperaturo zunanje diska, priklopljenega preko USB2.0? Koliko berem google naletim samo na negativne odgovore.
Ker disk me skoraj bolj skrbi, kot odroid, itak če bo dosegel previsoko temp, se bo izklopil...disk pa zna it rakom žvižgat, ali imajo tudi kakšne varnostne funkcije?

misek ::

billy je izjavil:

Se da sploh kako izmeriti temperaturo zunanje diska, priklopljenega preko USB2.0? Koliko berem google naletim samo na negativne odgovore.
Odvisno od uporabljenega krmilnika v ohišju (in morda tudi diska?). Eni lepo sporočajo staje preko S.M.A.R.T., drugi pa ne. Vsaj takšno stanj je bilo pred nekaj leti pri meni.

billy ::

Potem očitno ne gre, saj bi "hddtemp" moral delovati, če bi bil SMART omogočen, vrne pa namreč napako da je smart diseblan.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250357 (9573) pierch
»

Raspberry Pi 2 - malina na steroidih z Okni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8525875 (16474) rebro
»

Nov ruter s priklopom USB diska

Oddelek: Strojna oprema
254807 (3879) d4vid
»

Smart tv ali raspberry pi, android micro pc ali smart dongle ali...

Oddelek: Kaj kupiti
384096 (3222) Invictus
»

Torrent PC

Oddelek: Kaj kupiti
437444 (5978) Red_Mamba

Več podobnih tem