» »

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"?

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"?

«
1
2

billy ::

Ker, na moje začudenje, moj ponudnik optike, ni blokiral uploada, mi leti ko sneta sekira, preko 200mbps namreč. Razmišljam, da bi zadevo dodobra izkoristil in postavil nek seedbox za torrente.

Ampak mora biti zadeva tiha, varčna in miniaturna, seveda najceneje kar se da. Razmišljam o banani ali odroidu in potem gor en HDD disk. Čeprav odroid ima samo USB, banana pa vseeno že SATA.

Zdaj me pa zanima bo to folgalo laufat rTorrent na max ali bo klecnilo in rabim nekaj močnejšega? Bi navaden HDD zmogel takšne hitrosti? Razmišljam nekaj tam 3TB+, ker večinoma gledam blu-raya in niso male zadeve, tako da SSD odpade.

Aja, poleg torrenta bi pa še moral laufat nek file shareing, da se lahko z tablico (windows 10) povežem gor in pogledat blu-ray preko wifi mreže.

Ima kdo izkušnje?

OvCa77 ::

Orange pi in usb sata bo pomojem dovolj
Laptop: Probook 440 G3 | i5-6200U | 12GB DDR3L | SSD Plus 240GB
Desktop: Ryzen 1600X | Gigabyte AX370 K3 | 8GB DDR4 | MX100 256GB

billy ::

Orange pi ima šele pro verzija gigabitni lan, pa še ta baje ni pretirano hiter?

http://www.jeffgeerling.com/blog/2016/r...

d4vid ::

Jaz sem dobil 2 leti nazaj iz ebaya maticno miniitx s n270 in giga rama. 2x gigabit mrezna, mini pci vodilo (za laptop wifi al pa ssd), vodilo za cf kartico (das gor OS), 2x sata, laptop ide. Pa pico psu brez zunanje enote (spet laptop-style napajalnik). Za 60€. Mel sem gor ssd pa je dobro delal kot server. Za desktop use pa ni bil. SSD za shranjevanje je neumnost. Ce ze mas prevec denarja kupos WD Red, sicer pa green. Ker ne gre za nujne podatke je vseeno kak disk vzames.
Plata je bila pa cist pasivno hlajena, sam jaz sem dal 12cm ventilator da je po plati pihal.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

billy ::

Veš kaj je finta...saj imam jaz tudi en stari laptop, ampak...

Optiko imam lično nameščeno v zidni omarici (tisti veliki za štrom varovalke, če kdo pozna) in je not ogromno prostora. Omarica je globine 9cm in komot dam not en tale mali računalnik v kakšnem ličnem plexi ohišju, po možnosti skupaj z diskom. Recimo tole:



to ima dimenzije cca 11.2 x 5.4 x 8cm kar idealno paše v zidno omarico. In potem lepo vse pospravim not in niti ne vem, da imam to, ne pa da mi nekje dela nered, v kakšni omari, na polici, itd :)

In rabil bi gigabit, ker je modem tudi na gigabitni mreži.

Mislim, da je v tem primeru banana pi + debian + deluge optimalna rešitev:

http://projectbananapi.blogspot.si/2014...

Anney ::

Kdaj si dobil optiko? Pred kratkim?
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

billy ::

Ja, zakaj, sem preveč navdušen slišat? :)

Anney ::

Ja, ker se bo vse uredilo tekom parih dni, tednov, dolgo ne boš imel povečanega uploada, ponavadi je par dni tako. ;) Upaj pa le, da se motim. :)
Obstajata samo dva načina kako živeti svoje življenje:
Prvi pravi, da nič ni čudež, drugi pa, da vse je čudež.

d4vid ::

billy je izjavil:

Veš kaj je finta...saj imam jaz tudi en stari laptop, ampak...

Optiko imam lično nameščeno v zidni omarici (tisti veliki za štrom varovalke, če kdo pozna) in je not ogromno prostora. Omarica je globine 9cm in komot dam not en tale mali računalnik v kakšnem ličnem plexi ohišju, po možnosti skupaj z diskom. Recimo tole:



to ima dimenzije cca 11.2 x 5.4 x 8cm kar idealno paše v zidno omarico. In potem lepo vse pospravim not in niti ne vem, da imam to, ne pa da mi nekje dela nered, v kakšni omari, na polici, itd :)

In rabil bi gigabit, ker je modem tudi na gigabitni mreži.

Mislim, da je v tem primeru banana pi + debian + deluge optimalna rešitev:

http://projectbananapi.blogspot.si/2014...


Nisi povedal takoj v prvem postu kaj tocno je za tebe miniaturno. miniITX plosce meni so, tebi glede velikosti omarice ocitno ne. Dal sem ti pač nasvet iz izkušenj.

Kakih arm s sata še nisen dobil pod roke, tako da tu ne morem komentirat. RPI je pa prepočasen za to, orange pi pc nima gigabita, pa ethernet najbrz preko usb, ce das se usb to sata mas spet hitrosti malo boljse kot pri rpi.

S sata pa za male pare ne najdem nic, še hojnikb išče tako igračko že kako leto.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Invictus ::

Tole ne zgleda slabo ...

http://www.geekbuying.com/item/-Spain-S...

Ni pa za v omaro. Pa rabiš še RAM in disk.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Overkill ne potrebujem da mi predvaja vsebine, samo nekaj rabim da laufam torrente gor...

Anney, no saj deugače je pa pač 120mbps UL kar bo tudi dovolj ;)

klinker ::

To bi po moje najbolj elegantno resu s kakim Android boxom in zunanjim usb diskom.

hojnikb ::

problem teh boxov je, ker imajo ali usb2 ali 100M ethernet. Kombinacijo usb3 in giga mreže pa praktično nenajdeš.
#brezpodpisa

klinker ::

billy ::

Kako pa ima banana pi rešeno, ker po testih sodeč, je hitreje kot 100M.

klinker, bi šlo, če bi hdbits podpiral android torrent client, pa ne.

mzakelj ::

Sam imam bananao in hdd gor, sicer nimam 100 mega linije, samo dela solidno. Imam pa openmediavault spisan za banano.

http://simplenas.com/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mzakelj ()

klinker ::

billy je izjavil:

Kako pa ima banana pi rešeno, ker po testih sodeč, je hitreje kot 100M.

klinker, bi šlo, če bi hdbits podpiral android torrent client, pa ne.


Imas te boxe tudi z winsi

billy ::

Ja, najraje bi imel windows 10 loT verzijo, ampak podpira samo te:

https://msdn.microsoft.com/library/wind...

Rasberry bi sicer bil OK, če bi imel gigabit LAN, ampak nima.

Onadva druga pa sta predraga.

Bojim sem, da bo rasberry prepočasen, če si deli mrežna z USB 2.0 portom širino, potem bo občutno prepočasno.

Banana že najcenejša ima gigabit port: Banana Pi @ Wikipedia

in ima tudi SATA. Sem kaj spregledal, ker drugače se mi zdi idealna zadevica za moje potrebe?

FX6300B ::

@billy sam imam banano pa ti povem je ok sata tudi deluje kot mora, samo je sata pomoje počasen, oz vsaj ko sem imel gor openmediavault mi je prek 1GIGabitne mreže vleklo le cca 10MB/s
May the force be with you!

billy ::

Kje pa to, torrent, ftp, samba...?

FX6300B ::

drugače samba to, mel sem pa tut FTP za iz šole, in pa seveda torrent :D sam za ftp nisem kej testiral

aja tukej je en kao test in piše da gre do 27MB/s preko sata

, možno tudi da je pri meni bil kriv disk ki je "MorskeGate"(seagate) barracuda
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

BlaY0 ::

Kako hiter je pa prenos če recimo točiš direktno v /dev/null?

Daj za štos poči gor netrw (netread/netwrite) in poskusi prek mreže kopirat nekaj iz rama oz. v ram (/dev/shm).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: BlaY0 ()

FX6300B ::

pa nevem, sedaj tudi bolj težko stestiram saj mi je neka podloška padla pred časom na gpio pine in je eno diodo skurlo, sem zamenjal sam še vedno sliko prekinja in nevem če kaj vpliva na to lahko pa vseeno probam, vrjetno pred nedeljo težko :D
May the force be with you!

billy ::

No te teste sem gledal pa kažejo na zelo soliden performance.

Je pa verjetno res razlika, če prenašaš en file preko SATA za kao speedtest, ali pa imaš recimo nekaj torrentov z nekaj 100 aktivnimi povezavami...so pa tu o tem nekaj malega debatirali, ker je en tudi preko deluge imel samo cca 10MB speed, ampak ko je spremenil nastavitve je šlo bolje:

http://forum.deluge-torrent.org/viewtop...

Je pa tudi nekaj...na hdbits imajo ponavadi uporabniki orenk linije, tako da tudi ni potrebe za toliko aktivnih povezav, kar je samo dodaten plus :)

btw, prodaja kdo banana Pi pri nas?

billy ::

Nekaj sem se še zdaj spomnil...

Kako pa je z glasnostjo HDD diskov? Rad bi seveda minimalni zvok, je potem bolje imeti kak namenski zunanji USB trdi disk, ki je že v ohišju, ki vseeno malo priduši zvok? Obstajajo mogoče kakšni namenski diski, za recimo domači media player, ki so zelo tihi, da se jih skoraj ne sliši? Čeprav se mi zdi, da diski večino svojega zvoka oddajajo ko glava išče prave sektorje takrat "škrtajo"? ali se je to kaj popravilo zadnja leta?

Teoretično bi tudi 5400rpm moralo biti čisto dovolj za doseganje hitrosti tam okoli 250mbps oz 30MB/s (branje)?

PS, SSD odpade iz očitnega razloga :)

SimplyMiha ::

NAS. Postaviš nekam, kjer ne bo motil.

FX6300B ::

billy je izjavil:

btw, prodaja kdo banana Pi pri nas?

jaz sem ga kupil tu
May the force be with you!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: FX6300B ()

billy ::

Sem nabavil odroid c1, predvsem zaradi gigabitne mrežne in pa boljšega procesorja, od banana pi.

Po prvih testih download doseže maks zmožnost optike, 12MB/s na USB2.0 (predpotopni IDE 80GB disk star več kot 10 let), tako da kar se tega tiče sem zadovoljen.

Še vedno pa iščem najbolj primeren zunanji disk. Spet je problem cena, ker bi rad prišel skozi čimceneje, kaj manj kot 2TB pa skoraj ne pride v poštev. Najraje bi imel 2.5" disk, zaradi kompaktnosti. Predvidevam, da so vsi 2.5 diski dovolj hitri, pa čeprav so samo 5400rpm?
Velik faktor je tudi glasnost, rad bi čim tišjo napravico. tu so verjetno spet v ospredju 2.5 diski, kot pa 3.5 ?
Ali mogoče obstaja kakšno namensko, zunanjo 2.5, ohišje, posebej za tiho okolje, pa si pač sestavim skupaj to kar iščem?

hojnikb ::

BlaY0 je izjavil:

Kako hiter je pa prenos če recimo točiš direktno v /dev/null?

Daj za štos poči gor netrw (netread/netwrite) in poskusi prek mreže kopirat nekaj iz rama oz. v ram (/dev/shm).

BananaPi (Oz allwinner a20) ima precej crappy sata kontroler, tko da ni važno preko česa prenašaš, k nikol nebo nekih dobrih hitrosti.
#brezpodpisa

AC_DC ::

Povozi vse maline in banane:
https://slo-tech.com/forum/t557836/p514...

2TB diski so od 90 eur dalje.
http://www.funtech.si/si/vsi-oddelki/ko...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: AC_DC ()

billy ::

Povozi ja, stane pa 2x al 3x več. You get what you pay for... Za tak denar se že skoraj dobi atom board in laufaš win10 gor, recimo :)

Ja...so za 90, ampak sem rekel čimmanj denarja :) Verjetno bom oprezal za rabljenimi 2.5 2TB diski, kakšni WD elements, ipd. Za kakšnih 60 bi se že morali dobiti, če so novi za 90...

hojnikb ::

kot da so goli boardi kej cenej. Kupiš board za 30-40$, potem pa rabiš še sd card, napajalc, ohišje.... In kmal ugotoviš da razlika ve ceni ni več tako gromozanska.
#brezpodpisa

billy ::

Ne vem no, jaz sem kupil odroid, ki stane 40$. Uporabil sem star USB polnilec, torej free. Kartico sem res moral novo, a to je bila sandisk ultra 8GB za 4€. Ohišje je nekaj $, free poštnina iz ebay kitajska. Drugače pa je tudi "original" polnilec za 3$ iz ebaya.

Še vedno občutno ceneje, kar se tiče % razlike, razlika v € res ni tako velika, ampak to je odvisno od vsakega posameznika, koliko želi investirat.

Invictus ::

Kupiš najcenejše ohišje za NAS, ki podpira torrente in butneš noter en disk.

http://geizhals.eu/?cat=hdxnas&v=e&hloc...

Ceneje ne gre ...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Škoda, da se nisi že prej javil :)

Ampak spet vprašanje, če bi delalo. Kakšni torrent clientu so tu gor nameščeni sploh, če je kaj "internet" potem dvomim, da bi mi ustrezalo, ker je hdbits zelo strog, kar se tiče podprtih clientov. Celo nobenega iz sveta androidov ne podpirajo, tako da samo linux/windows variante..

hojnikb ::

zato pa kupiš tist itx combo, pa lahko gor namestiš kar ti paše
#brezpodpisa

trnvpeti ::

bananapi prenasa 45M/s

billy ::

hojnikb je izjavil:

zato pa kupiš tist itx combo, pa lahko gor namestiš kar ti paše


Potem pa ni več ceneje od odroida :)

trnvpeti ::

orangepi, eno usb/lan(25M/s) kartico in si ceneje

sem pa danes nabavil 3805u skatlo brez rama in diska za 78e(+dajatve)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: trnvpeti ()

Invictus ::

billy je izjavil:

Škoda, da se nisi že prej javil :)

Ampak spet vprašanje, če bi delalo. Kakšni torrent clientu so tu gor nameščeni sploh, če je kaj "internet" potem dvomim, da bi mi ustrezalo, ker je hdbits zelo strog, kar se tiče podprtih clientov. Celo nobenega iz sveta androidov ne podpirajo, tako da samo linux/windows variante..

Zdaj pa že iščeš dlako v jajcu.

Kot da je hdbits edini tracker.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

billy ::

Kar se tiče HD robe je v sami špici, če ne najboljši tracker.

Ali?

Daniel ::

billy je izjavil:

Sem nabavil odroid c1, predvsem zaradi gigabitne mrežne in pa boljšega procesorja, od banana pi.



Kje si nabavil Odroid C1? Jaz sem naročil C2 iz Nemčije od Pollin-a. Skupaj je naneslo skoraj 60 EUR.

billy ::

Na bolhi ga je en prodajal pa sem hitro zagrabil, drugače bi še ga zdaj verjetno čakal da prispe :)

Daniel ::

Si uporabil OpenMmediaVault?

billy ::

Ne, DietPi imam kot OS (debian jessie osnova), potem pa samo Transmission za torrente, SSH za remote dostop (hdmi sploh nisem uporabil še) in pa proFTPD za share-anje. Na TV pa laufa Kodi 16.1, kjer sem dodal FTP mesto in to je to. No, torrente še kontroliram preko desktop/tablica/mobitel browserja, koliko je pač to kaj za delat, dodajanje bolj kot ne :)

Samo proper zunanji disk še nabavim (2.5" da ne potrebuje dodatnega napajanja), potem pa vse skupaj počim v stensko omarico, kjer se že nahaja modem, da bo skrito. Upam edino da ne bo kakšnih problemov s pregrevanjem, ko dosegam max hitrosti DL/DL (skupaj preko 20MBs) se približa 60 stopinjam, ampak je pomoje v omarici vseeno malce boljša klima (je v steni) in bi to moralo biti samo kot plus. Če pa ne, pa pač počim še kakšna hladilna rebra gor.

hojnikb ::

hladilna rebra ti nič ne nucajo, če ni airflowa
#brezpodpisa

billy ::

Ohišje kar doda nekaj stopinj pri segrevanju. Mogoče ga pustim kar tako, brez ohišja. Itak če je v omarici, nima kaj biti?

Daniel ::

Jaz sem nekaj poskušal z RPIjem in OpenMediaVault, pa kar na USB ključek in je ključek crknil :) Sedaj bom pa poskusil še Odroid C2 z OpenMediaVault in prenosnim 2.5 diskom, če pa ne bo OK, bo pa LibreELEC gor padel ali pa Android in potem še KODI.

hojnikb ::

OMV rabi posebi disk samo za sistem btw.. Also, ne dajat teh distribucij na poceni kjučke, kr bojo slej ko prej pocrkal.
#brezpodpisa

Daniel ::

Ja saj OMV je laufal iz SD kartice, podatke pa je zapisoval na 64 GB USB ključ. Očitno preveč pisanja, ker je gor bil tudi Transmission.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi & alternative (strani: 1 2 3 422 23 24 25 )

Oddelek: Strojna oprema
1205250361 (9577) pierch
»

Raspberry Pi 2 - malina na steroidih z Okni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8525876 (16475) rebro
»

Nov ruter s priklopom USB diska

Oddelek: Strojna oprema
254807 (3879) d4vid
»

Smart tv ali raspberry pi, android micro pc ali smart dongle ali...

Oddelek: Kaj kupiti
384096 (3222) Invictus
»

Torrent PC

Oddelek: Kaj kupiti
437444 (5978) Red_Mamba

Več podobnih tem