» »

Raspberry Pi & alternative

Raspberry Pi & alternative

««
22 / 25
»»

twom ::

BigWhale je izjavil:

Kodi je v bistvu ena sama zalost. A ima se vedno 'media library' razdeljen tko da ne mores imeti v enem folderju serij in filmov skupaj? Potem je pa se shitty support za vse industry standard zadeve, ... DTS, Dolby, HDR, Harmony remote controls, Alexa, Google Assistant, ...

In kaj predlagaš namesto Kodija za Raspberry (imam Kodi na Raspberriju že dolgo časa)?

BigWhale ::

Sebseb je izjavil:

Če je to, da trapasto sprašujem letelo name...HVALa... sem zelo počaščen... moje vprašanje se je predvsem vezalo na to, ker kar koli pogledaš in kjer koli bereš vsi promovirajo, da njihov SBC podpira 4K, na koncu pa ugotoviš da ni tako...


Eh... Ne, ni letel nate. Letel je predvsem na tiste, ki te SBCje pushajo do nezavesti za vsako uporabo in jih tlacijo ne vem kam vse, v resnic pa niso za nikamor zares tako zelo primerni. So primarno za v ucilnico pa za na kako steno v obliki status wall-a, pa se to slednje je lahko vprasljivo. Tudi kot kak Home Automation server se mogoce se obnese ali pa 3D Printer controller. Pol je pa ze konc. :)

BigWhale ::

twom je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Kodi je v bistvu ena sama zalost. A ima se vedno 'media library' razdeljen tko da ne mores imeti v enem folderju serij in filmov skupaj? Potem je pa se shitty support za vse industry standard zadeve, ... DTS, Dolby, HDR, Harmony remote controls, Alexa, Google Assistant, ...

In kaj predlagaš namesto Kodija za Raspberry (imam Kodi na Raspberriju že dolgo časa)?


Nvidia Shield Pro stane kolk? 250 EUR? Podpira prakticno vse, zadevo priklopis in dejansko dela.

RPi4 s 4GB rama stane 60 EUR, potem das se 10 EUR za usmernik, 10 EUR HDMI kabel, 15 EUR za ohisje, 10 EUR za SD kartico, 10 EUR za nek cheap IR daljinec. Potem pa se 10 ur dela, da vse skupaj skonfiguriras in ti dela nekak priblizno na pol dobr. Zadi za TVjem imas pa kepo kablov, ki je obcutljiva na veter. Pa vsake tolk casa ti Kodi zmrzne, ker ti je bratranec poslal nek cudn video v cudnem formatu. :>

hojnikb ::

Ok boomer.
#brezpodpisa

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

Ok boomer.


A se zavedas kolk neumno zvenis? :)

Ce si postavljas kodi media player zato ker je fun in ker se rad s temi stvarmi igras in te ne moti, da ti pol stvari ne bo delal, je to ok. Ce bi pa rad imel delujoc media player, ki bo podpiral vse stvari, ki jih Kodi ne podpira pol je pa Kodi metanje denarja stran. Ceprav mogoce na prvi pogled stvar zgleda cenejs.

Sam ljudje tega ne vidijo, vidjo samo: RPi 60 EUR vs. neki drucga 200 EUR. Uuuu, RPi je cnejs! Ja, ce je tvoj cas nicvreden.

hojnikb ::

A se zavedas kolk neumno zvenis? :)

Ne, ti se ne zavedas, kako "ok boomer" je tole tvoje postanje.

Mam en random s905x box, gor androidtv in kodi. Stvar funkcionira kot mora, h265 zmelje bp in nobenga izumljanja novih znanosti, kot ti spodaj opisujes.

Kaksne formate pa vi predvajate, da vam na teh boxih ne dela, vete pa sam vi. 99% content je v h264/264, ki ga vsaka skatla zmelje.

Aja, za kakih 20-25€ dobis vse, kar rabis, da stvar usposobis. Zakaj bi mel rpi4 zato, pa nwm.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BigWhale ::

A si res spregledal, da je blo govora o RPi4? :) Mogoce bi pomagalo, ce bi bolj pozorno bral vse skupaj. Sicer pa lahko zacnes dajat linke na izdelek, ki bo za 25 EUR predvajal 4k HDR video z DTS-HD ali kaj podobnega. Podpora za Logitec Harmony remote ne bi bla slaba, pa povezava z Alexo, recimo. Podpora za Netflix/HBO/Amazon Prime je samoumevna.

25 EUR, da z minimalno dela priklopim in gledam. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

hojnikb ::

Govora je o poceni resitvah (hence ime threada). RPI4 pac ni edina, niti poceni alternativa za media box, ampak obstajajo bolse, cenejse varjante. In ti razni android tv boxi so ravno to. Ce rabis vse komplet (s kablom in napajalcom) je jasno precej ceneje kupit to, kot pa rpi.

In ja, te skatlice nimajo nobenih tezav z h.265, kot ti to trdis zgoraj. Tezave se pojavio lahko z kaksim drmjom, ki ga ima recimo netflix, tam je pac treba it mal visje po cenovni lestvici.

Ampak za spiratizirane 1080p in 4k filme je pa box za 20-25e preko glave. Res ni treba vsakmu podturit shield.
Druga stvar je pa, ce si boomer, potem pac rabis nekaj licno zapakiranga za 200e, da "just works". Ampak last time i checked, nismo na skupini upokojencov, ampak tech forumu.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

BigWhale ::

Govora je blo o RPi4 ampak ok ... Se zmeri nisi dal linka za tvojih 25 EUR.

hojnikb ::

kjucne besede za iskanje "s905w", "rk3229", "h313".

Za kaksne 4k netflix bo pac treba poseci visje, da ima box tut primern DRM, afkors. Ampak vsi zgoraj omenjeni chipseti nimajo tezav z 4k h2.65.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

misek ::

BigWhale je izjavil:

v resnic pa niso za nikamor zares tako zelo primerni
Tukaj pa se deloma motiš. Sem ravno kakšna dva tedna vprašal enega vodilnega človeka za en SBC ali jih prodajajo v večjih količinah enemu kupcu. In odgovor je bil da ja. Primer uporabe je recimo digital signage.

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

kjucne besede za iskanje "s905w", "rk3229", "h313".

Za kaksne 4k netflix bo pac treba poseci visje, da ima box tut primern DRM, afkors. Ampak vsi zgoraj omenjeni chipseti nimajo tezav z 4k h2.65.


Cak mal, a zdej pricakujes, da bom jaz iskal potrditve za tvoje izjave? :D Put your money where your mouth is. Omenjal si resitev za 25 EUR. Pokazi jo, ce je ne mores pa bodi raje tiho ...

misek je izjavil:

BigWhale je izjavil:

v resnic pa niso za nikamor zares tako zelo primerni
Tukaj pa se deloma motiš. Sem ravno kakšna dva tedna vprašal enega vodilnega človeka za en SBC ali jih prodajajo v večjih količinah enemu kupcu. In odgovor je bil da ja. Primer uporabe je recimo digital signage.


Seveda, za vsak tech se lahko najde kaksna nisna zadeva v katero se ga lahko vtakne, ceprav morda ni najbolj namenjen za tja. So pa to bolj izjeme kot pravila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BigWhale ()

hojnikb ::

Konkretno mam tanix tx3 (2gb ram, s905w). takrat je stal 19,50€, zram dobil vse (napajalc, kabl, daljinc).
Gor sem nasnel se android9 tv rom (izkjucno zaradi telemahovga EONa) in kodi. Stvar deluje kot mora, 4k vsebine zmelje, druga se pa ne potrebuje.
Ce in ko bo potreba po netflixu, se pac upgrada na kaj bolsega, da ima podporo.
#brezpodpisa

BigWhale ::

Se pravi imas skatlo, ki niti spodobnega sound sistema ne popira, moral si narest Android upgrade, 4k video pa zmelje komi za silo, brez HDR. To je blo odlicno investiranih 20 EUR in X ur tvojega casa. Ampak ja, vec se pa tko al tko ne nuca!

Moja babica se strinja, tud njej bi bla taka skatlica vrh glave. Tolk o boomerjih.

hojnikb ::

No sj, to je za boomerje. Ti ne rabijo HDR, niti fancy smansi daljincov.

Tisti tech savvy pač ne kupujemo boxov, niti raspberryev pa shieldov, ampak se repurposajo namizni pcji za namen media centra. Ker stane nič :)
#brezpodpisa

Sebseb ::

Ok... moje vprašanje glede alternative se je porodilo predvsem zato, ker mi za nekatere svoje potrebe ni treba kurit workstationa, ki ima 12+ ventilatorjev v sebi ali prenosnika, ki kljub temu, da nič ne delaš na njemu "ropota" ventilator... pa čeprav ima čist vent, zamenjano term pasto itd....
skratka... rasberry pi se mi je zdel zelo dober v začetku, predvsem za kako brskanje po netu, ko pišem tekste v wordu itd, da ni odvečnega žrtja štroma in hrupa od ventilatorjev... ampak mi je ta pi zaradi grafike postajal vse manj privlačen in sem želel nekaj, kar je recimo malo boljše od obstoječega in ima 4k... po iskanju sem se pač odločil za SBC, ki naj bi to podpiralo... kar sem ugotovil da ne... oziroma podpira 4k ampak nastopajo druge težave... in poleg tega si moreš res vzet čas, da stvari naštudiraš in še ko si misliš, da si, v resnici nisi.... sicer mi suport oz določeni fantje na forumu pomagajo... o tem samo pohvale, samo imam občutek, da hw in sw nista dorasla stvari... predvsem pa mislim, da je to, ker je premalo uporabnikov in premalo problemov ter posledično tudi rešitev... iskreno se mi zdi Ras. Pi zelo komot, če lahko tako rečem... zapečeš sd card, flikneš not in dela... problem pa hitro najdeš, ker je že 1000 pred tabo imelo podoben ali pa isti problem... navsezadnje sem ga želel tudi kupit (Rasb.pi 4), ampak me nekaj odvrača od njega...

Zato sem sem se vprašal... kak sbc bi lahko kupil, da je boljši od R.Pi4, da je suport odličen, aja in mogoče kar sem izspustu, da ti ni treba preživet polovico meseca ali pa mesece kot želite, da odpraviš težave ter, da enostavno zapečeš sd, emmc ali kaj podobnega in dela... podobno kot nna Rasb.pi

Saul Goodman ::

nja, dolgoročno poplačaš s štromom, kar je največji problem spreminjanja starih whiteboxov v media centre, esxe, NASe in podobno. tinkerji in tisti, ki bi se radi zraven še kaj naučili in jih ne moti tedne tweakanja (odvisno seveda od predznanja) naj vzamejo kak rpi, whitebox, random shit, ki po specsih načeloma podpira kar želiš laufat, the cheaper the marrier.

za vse ostale, ki jim pimpanje domačega homelaba ni hobi, pa so te rešitve res bolj kot ne nočna mora in so redni klient na podpori takemu, ki jim je to uštimal ali priporočal. :)

sam doma furam in rpije, nas-e, esxe, pfsense, ni da ni. ampak da je baba srečna in zadeva špila bp non stop, mam nvidio shield. :D leta naredijo svoje, jst sem šel čez vse rešitve in na koncu pristal na tisti, ki mi vzame najmanj nepotrebnega časa. navsezadnje je to le domači media center. ta čas potem namenim za učenje na kompleksnejših pizdarijah v homelabu, ki mi potem prinaša denar v RL. :) verjetno je bigwhale-ova filozofija podobna.

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

No sj, to je za boomerje. Ti ne rabijo HDR, niti fancy smansi daljincov.

Tisti tech savvy pač ne kupujemo boxov, niti raspberryev pa shieldov, ampak se repurposajo namizni pcji za namen media centra. Ker stane nič :)


Dva posta nazaj si napisal, da imas stvar za 25 EUR. 'Tri poste' nazaj pa, da boomerji kupujejo Nvidia Shield. Ampak zdej pravis, da boomerji ne rabijo HDRa in daljincev?

Repurpose desktop PCja pa ne stane nic, ce je tvoj cas nicvreden in ce ti je vseeno a imas v dnevni sobi grdo in ogromno skatlo, ki non-stop ropota.

pierch ::

V vmesnem času so pri RPi izdali novo official kamero. Zgleda kar ok in precej bolj uporabna kot prejsni model. Sicer z vsemi dodatki ni ravno poceni ampak ima potencial. Prvi reviewji.
Pierch

hojnikb ::

Repurpose desktop PCja pa ne stane nic, ce je tvoj cas nicvreden in ce ti je vseeno a imas v dnevni sobi grdo in ogromno skatlo, ki non-stop ropota.


Z vsakim postom bolj dokazuješ, da te je čas povozil. Tudi PCji so lahko lične škatle, ki dnevo sobo nič ne pokvarijo. Kdo je rekel, da je vsak PC grda siva škatla ?

Sej štekamo, obnašaš se kot boomer, tvoj čas je vredn najmanj 200EUR/h in vse kar ni setup v 5 minutah, se takoj ne splača več.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

mzakelj ::

Tudi PCji so lahko lične škatle, ki dnevo sobo nič ne pokvarijo. Kdo je rekel, da je vsak PC grda siva škatla ?


Ravno enostavne sive kište so postale spet trend, ne pa lunaparki ...

bluefish ::

hojnikb je izjavil:

Tudi PCji so lahko lične škatle, ki dnevo sobo nič ne pokvarijo. Kdo je rekel, da je vsak PC grda siva škatla ?
Reciklirani PC-ji praviloma so. Razen seveda, če lahko ATX plato stlačiš v MiniITX kišto. O cenah ličnih ohišij bi se pa tudi lahko kako reklo.

hojnikb ::

Argument PCja je seveda ob predpostavki, da ga ze imas, ne da nanovo sestavljas zadevo, samo zaradi htpc. Cost wise, anyway.
#brezpodpisa

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

Repurpose desktop PCja pa ne stane nic, ce je tvoj cas nicvreden in ce ti je vseeno a imas v dnevni sobi grdo in ogromno skatlo, ki non-stop ropota.


Z vsakim postom bolj dokazuješ, da te je čas povozil. Tudi PCji so lahko lične škatle, ki dnevo sobo nič ne pokvarijo. Kdo je rekel, da je vsak PC grda siva škatla ?

Sej štekamo, obnašaš se kot boomer, tvoj čas je vredn najmanj 200EUR/h in vse kar ni setup v 5 minutah, se takoj ne splača več.


Barvo si sicer ti omenjal... Ampak VSI PCji, ki niso narejeni za v dnevno sobo, so grdi in noben ni primeren za tja, sploh pa ne tak, ki je bil nek workstation ali pa gaming station v pol meterskem ohisju s kopico ventilatorjev. In zlo redki so v taksni 'raw' obliki primerni za mediaPC za v dnevno sobo. Tko da nehaj nakladat o 'stane nic', ker to dejansko drzi samo v tvoji glavi.

Sploh pa nehi ze z vsakim postom trditi nekaj precej vendar ne popolnoma drugacnega kot si trdil v prejsnjem postu, ker od tvojega "SBCji lahk spilajo VSE" si prisel do "media PC cist lepo pase v dnevno sobo". Ker vse kar pocnes je neko pavsalno zaljenje in spreminjas svoje izjave in stalisca iz posta v post.

hojnikb ::

Pavsalno je samo tvoj shield v vsako sobo. Nic druga.
Pa koncajmo z to diskusijo, ker niti ne sodi v to temo.

Barvo si sicer ti omenjal... Ampak VSI PCji, ki niso narejeni za v dnevno sobo, so grdi in noben ni primeren za tja,

To je samo tvoje mnenje in cisto nic druga.

, sploh pa ne tak, ki je bil nek workstation ali pa gaming station v pol meterskem ohisju s kopico ventilatorjev.

Newsflash, obstajajo pcji, ki niso big towerji, pa se vseeno uporabljajo za tocno omenjen namen.

In zlo redki so v taksni 'raw' obliki primerni za mediaPC za v dnevno sobo.

Se enkrat, samo tvoje mnenje.

Nekateri pac ne dobijo epilepticnega napada, ce se jim napravca zram tvja totalno ne zlije z Feng shui dnevne sobe.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

Sploh pa nehi ze z vsakim postom trditi nekaj precej vendar ne popolnoma drugacnega kot si trdil v prejsnjem postu, ker od tvojega "SBCji lahk spilajo VSE" si prisel do "media PC cist lepo pase v dnevno sobo". Ker vse kar pocnes je neko pavsalno zaljenje in spreminjas svoje izjave in stalisca iz posta v post.


Se vedno trdim, da lahko, samo tapravga je treba zbrat. Ce ti je v igri cost efficiency in ne feng shui prostora, potem je vedno opcija primeren tv box, ki podpira ficerje, ki jih rabis ali pa PC, ki ga lahko repurposas za ta namen.

Ce ti pac to ne odgovarja oz. cena ni bistvenega pomena, pac kupis Shield, job done. Ni treba doktorirat. Prav tako pa ni treba uturit vsakem shield, ker pac, reasons.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

strumf666 ::

Av1 pospeševanje prihaja :
https://www.techpowerup.com/266445/medi...
Member of OC-Lab Team
http://www.oc-lab.si/

twom ::

twom je izjavil:

BigWhale je izjavil:

Kodi je v bistvu ena sama zalost. A ima se vedno 'media library' razdeljen tko da ne mores imeti v enem folderju serij in filmov skupaj? Potem je pa se shitty support za vse industry standard zadeve, ... DTS, Dolby, HDR, Harmony remote controls, Alexa, Google Assistant, ...

In kaj predlagaš namesto Kodija za Raspberry (imam Kodi na Raspberriju že dolgo časa)?

Sem mislil da obstaja kaj novejšega/boljšega kot Kodi za moj Raspberry Pi 2 model B.

Dosedaj je ta Raspberry Pi2/Kodi prebavil še vse s partisa, res pa da ne downloadam 4K vsebin, ker imam na voljo samo bob paket s 25 GB podatkov.

Če pa že iščete lično škatlo za v dnevno sobo, je pa ena lepših in splošno uporabnih definitivno Mac mini...

Sicer pa 1 W 24/7 porabi cca 1 EUR elektrike na leto. Tako da zna biti nova varčna namenska škatla zelo hitro precej cenejša kot recikliran star računalnik (če ti elektrike ne plačujejo starši).
Da ne govorim o porabi časa in zafrkacijah, če ti seveda to ni v veselje ali hobi...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: twom ()

Invictus ::

Tole zgleda je zdaj konkurenca RPi 4, vsaj kot TV box...

https://www.hardkernel.com/shop/odroid-...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

misek ::

Ja, CoreELEC mi lepo teče na Odroid C4 :) Sicer je to sekundaren sistem - primaren je Khadas VIM3. Družbo jima dela pa še Beelink GT-King Pro :-)

hojnikb ::

sam ne rect, da ti dela 4k HDR bp. You gonna blow some peoples mind!!!
#brezpodpisa

misek ::

hojnikb je izjavil:

sam ne rect, da ti dela 4k HDR bp. You gonna blow some peoples mind!!!
Meni ne dela, ker nimam usteznega TV-ja.

Dela 4K HDR10, HDR10+, HLG na ustreznih napravah.
Ne dela pa HDR z VP9, kar pomeni da z youtube ne dela.

Glede bp pa 100% zanesljivo verjetno res ne. Ampak dovolj dobro, da se uporablja.
Sicer pa ne mešati CoreELEC-a z LibreELEC-om, kjer so takšni featurji znanstvena fantastika. Vsaj na Amlogic
napravah, pa ostalih verjetno tudi (AW, RK).

igorpec ::

hojnikb je izjavil:

sam ne rect, da ti dela 4k HDR bp. You gonna blow some peoples mind!!!


Na S912 4K HDR dela bp. Na katerih pa so težave in kakšen? Nekaj sem našel po forumih, da je slika zelo temna ... a to?

hojnikb ::

Ja, nekateri tukaj so mnenja da manj k nvidia shield je no go za karkoli 4k in hdr.
#brezpodpisa

Invictus ::

Dokler dela Kodi, z večino kodekov, bo kar O.K.

Če je gor še kak pameten Android, pol pa sploh.

Se mi zdi, da je največji problem teh plat software....
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BigWhale ::

hojnikb je izjavil:

Ja, nekateri tukaj so mnenja da manj k nvidia shield je no go za karkoli 4k in hdr.


Predvsem je problem v tem, da se ti delas, da ne znas brat. No, al pa da res ne znas. Prva opcija je se mal vecji problem kot druga.

BigWhale ::

Invictus je izjavil:

Se mi zdi, da je največji problem teh plat software....


Hardware je ze skoraj tam kjer bi moral bit. Software je pa se dalec, ker je en kup stvari, ki so na pol narejene in en kup stvari, ki sploh niso podprte. Ce nimas Androida potem ostanes prakticno brez vseh streaming servisov. Ce je kaksna resitev, je to neki na pol hackish skupaj spacana stvar, ki dela na pol. Netflix recimo ne podpira 4K vsebin v brskalniku. Kodi ima UI/UX tako zanic, da glava boli. Potem imas pa se "industry standard" stvari, ki so ze same po sebi buggy in na pol delujoce. CEC? ARC? Toslink? Nastavit Dolby Atmos/DTS/... pass-through vcasih pomeni sarjenje po ALSA in PulseAudio konfiguracij, vcasih je pa to nemogoce, ker je ARC nezanesljiv, eARC pa je zaenkrat se stvar znanstvne fantastike. :>

igorpec ::

BigWhale je izjavil:

Invictus je izjavil:

Se mi zdi, da je največji problem teh plat software....


Hardware je ze skoraj tam kjer bi moral bit. Software je pa se dalec, ker je en kup stvari, ki so na pol narejene


... in to bo žal večinoma tudi ostalo. Večinoma se dela na goli minimum, razen redkih (večjih in dražjih) ki si lahko privoščijo boljši support.

Nov hardware se more prodajati in večina ljudi svojo odločitev bazira izključno glede na tehnične specifikacije strojne opreme (veliko jeder, veliko rama, in razni buzzwordi 4k/8k/AI/Adroid/KODI ... ) in neumnimi benchmarkingi tipa Antutu. Prodajalci strojne nam prikimavajo :)

Ni vsak silicon ali implementacija kjer pričakujemo, kjer prodajalec zagotavlja da je. Največja razlike so seveda v sw podpori. HW lahko kupiš z podporo ali brez, s popolnoma zanič ali solidno. Uporabnik pač gleda to kar marketing izpostavlja: Super, Android 10, pa Linux laufa ... in že vidi isti UX in nivo supporta kot na svojem Samsung 10 ali Ubuntu (ali še kak bolj high end Linux) na Intel i7 ... .. in temo verjame(mo) znova in znova ;)

Netflixa ne uporabljam (poleg T2 diamanta nima smisla, tudi če bi bil zastonj), tako da ne more komentirati kako dela, če sploh dela na tem mojem (starem) Amlogic Librelecu. Ja, KODI ... ni perfekten, nima najboljšega UXa, preveč junka je naokoli. Sam ga uporabljam 10+ let in se mi enostavno ne da s čim drugim ukvarjat. Nekaj časa sem celo IPTV fural preko, zdaj se mi s tem ne da več ... oz. menda itak ne dela več. Je v uporabi samo za predvajanje kakšnega filma, UX/meni pa je zreduciran na minimum (wife & kids friendly). Dela vse. Ne samo predvajanje 4K HDR ampak dela 100% tudi CEC (Sony TV) in vsi audio featuresi preko Polkovega atmos/4k/* audio sistema (HDMI ARC).

Lahko da kaj ne dela ok, ampak mi še ni uspelo reproducirati (cca. 1 leto je ta konfiguracija nespremenjena). Se mi zdi, da imam s tem setupom srečo, ker sem imel z prejšnimi konfiguracijami vedno neke težave ...

BigWhale ::

Problem teh homebrew zadev je vecinoma v tem, da dela samo dolocen cas. Po par letih se nek XY paket odloci, da bodo zamenjal neko konfiguracijo ali pa spremenil UI ali pa spremenil kak API in pol ti vse crkne. Pa prakticno vedno moras iskat neke workarounde. To, da ti dela CEC je cudez. Meni ga ni uspelo usposobiti med receiverjem in TVjem. Panasonic receiver in Sony TV. Lahk sem se postavil na glavo ampak stvar ni delala.

Za media player uporabljam zdaj Archos Video Player. Bloody amazing je, ne vem, ce se mi je v petih letih uporabe zgodil, da mi pet videov ni delal. Mal ma shitty subtitles download ampak dokler ne downloada popolnoma napacnih podnapisov je ok. Ampak media library zna sam zgradit iz enga folderja in se ne rabis ukvarjati s sortiranjem vsebine. Tko samo torrent zvleces v torrents folder na NASu in potem imas cez par minut v completed folderju vsebino. Archos pa sam vse uredi in se ti ni treba ubadati s tem a je neka stvar serija al film.

In ja, glih to je problem, ker so ble skoz neke tezave in je blo skoz treba neki drkat, da je delal vse tko kot treba. :)

hruske ::

Jaz sem pretekli teden prvič preizkusil Kodi. Instaliral sem ga kar s paketom, ki je v Raspbianu, na RPi2. Spraševal sem se kako bi naredil, da se da Kodi enostavno upravljat, zatem sem presenečen ugotovil, da ima tale Grundig TV CEC in da kar dela™.

UI pa je tak, da se ga je treba mal navadit, ampak to se mi zdi, da so skor vsi TVji danes malo švoh v tem ...
Rad imam tole državico. <3

hruske ::

No, hotel sem povedat, da je *zame* prednost RPi v tem, da gor laufa Linux oz. Debian, ki ga precej dobro poznam.

Rabim začasno WiFi extender? Zabašem en TL-WL722N v RPi in postaviš hostapd na vgrajenem broadcom wifi čipu.

Rabim video player za TV? apt-get install kodi.

Rabiš zroutat device čez domači internet? RPi + OpenVPN + hostapd.


To je pač en tak švicarski nož, ki za silo zna vse.
Rad imam tole državico. <3

igorpec ::

BigWhale je izjavil:

To, da ti dela CEC je cudez. Meni ga ni uspelo usposobiti med receiverjem in TVjem.


Tudi sam nisem mogel verjet, da bomo prišli čez z enim daljincem. Ampak to še ni vse :) CEC dela tudi za T2 4K setup-box, ki pa je na začetku imel nekaj težav. Zgodilo se je (na srečo izjemno redko), da nisi mogel več šaltat ampak zdaj se že lep čas več ne dogaja.

BigWhale ::

igorpec je izjavil:

Tudi sam nisem mogel verjet, da bomo prišli čez z enim daljincem. Ampak to še ni vse :) CEC dela tudi za T2 4K setup-box, ki pa je na začetku imel nekaj težav. Zgodilo se je (na srečo izjemno redko), da nisi mogel več šaltat ampak zdaj se že lep čas več ne dogaja.


Jaz sem imel TV in receiver od Sonya in ni delal. :D Pa da se ubijes. No, potem sem v eni tocki nabavil Logitech Harmony Ultimate One in zdaj mi dela ze deset let in se ze mal bojim kaj bom, ko bo crknil. :))

hojnikb ::

js ma za potrebe multimedije rii x8, ki sluzi ob enem kot daljinc in tool za trolat po slotech. Nepogresljiva zadeva na kavcu, kateri noben daljinc ne seze do kolen. Downside je sicer zelo svoh izmenljiva baterija, ampak to je resljiv problem.
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

d4vid ::

Moja tipkovnica ni ravni rii x8, je
pa zelo podobna. Razen da nima osvetlitve. Baterija je vredu, je skos na mizici v dnevni, ampak da bi bila pa hudičevo praktična pa ni. Mam za nastavljanje android boxov in raspberryja na hitro, da bi pa "trollal" z njo po slo techu, je pa telefon boljša izbira.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

BigWhale ::

Nobena tipkovnica ne pride niti blizu funkcionalnosti vredu narejenemu daljincu, s katerim lahko upravljas luci, rolete, klimo in se vse ostale entertainment naprave. Da bi pa s TVjem browsal in pisal po forumih je pa res zadnja stvar na svetu. Jaz imam v predalu neko logitech mini zadevo enkrat na pol leta, ko dejansko rabim tipkovnico.

misek ::

Ko je bilo govora o HDR: https://discourse.coreelec.org/uploads/...
 HDR10+ logo

HDR10+ logo

eno_ime ::

Tasca ima C2D, 3G, 80G HDD, windows,wifi usb,21" lcd monitor, VGA priklop in začelo je delat izredno pocasi.
Uporablja samo Firefox, in zelo redko LibreOffice writer.
Kista je stara, velika,glasna. Windowsi se veliko update-ajo.


Imam idejo za RPI4 z 2G rama z podporo za firefox, in tudi RPI je lahko skoz prizgan, tako , da lahko samo vklopi monitor.
1. Katero instalacijo oz distribucijo dati gor, da bo najbolje izkoristilo RPI?
2. Ali lahko za omenjen primer dobim kaksen drug(orangepi?) mali sistem za cca 50eur?
3. Še kakšen drug nasvet?

hojnikb ::

Scratch that. Tole
https://www.aliexpress.com/item/3233360...

pa tole

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/tra...

Vržeš noter xeona (paše direkt, ker je že modificiran za 775 socket) preklonira sistem in je to to. Bo hitrješe kot rpi, sistem pa ostane enak. Mogoče bo treba še flešnat updejtan bios, kar pa tut ni problem.
#brezpodpisa

d4vid ::

hojnikb je izjavil:

Scratch that. Tole
https://www.aliexpress.com/item/3233360...

pa tole

https://www.mimovrste.com/ssd-diski/tra...

VrĹžeĹĄ noter xeona (paĹĄe direkt, ker je Ĺže modificiran za 775 socket) preklonira sistem in je to to. Bo hitrjeĹĄe kot rpi, sistem pa ostane enak. MogoÄe bo treba ĹĄe fleĹĄnat updejtan bios, kar pa tut ni problem.


Ampak kiĹĄta bo ĹĄe vedno ista, stara, glasna in poĹžreĹĄna s ĹĄtromom.

Jaz bi raje sicer predlagal kak Intel NUC, s vsaj i3 procesorjem, pa je mir za par let.
Raspberry je mogoÄe danes na meji uporabnega za desktop, kaj bo pa Äez par let?
Saj je rpi kul plata, ampak nekomu, ki se ne spozna na raÄunalnike ga pa ne bi dal. Ker ko se enkrat zaÄnejo teĹžave, boĹĄ skos nekaj rihtal, slab napajalnik, pa pokvarjena spominska, pa tko naprej...
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD
««
22 / 25
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Raspberry Pi (strani: 1 2 3 488 89 90 91 )

Oddelek: Strojna oprema
4534761551 (22312) Master_Yoda
»

Raspberry Pi + Home Assistant (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Strojna oprema
21832339 (6677) xgeorgex
»

Najcenejša varianta zmogljivega "seedboxa"? (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
538909 (7412) billy
»

Raspberry Pi 2 - malina na steroidih z Okni (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
8525912 (16511) rebro
»

Smart tv ali raspberry pi, android micro pc ali smart dongle ali...

Oddelek: Kaj kupiti
384106 (3232) Invictus

Več podobnih tem