» »

Jugoslavija je izdelovala AB

Jugoslavija je izdelovala AB

Tomi ::

Danes nam je na anorganski kemiji ob obravnavi fluora Bukovec povedal, v čem je bil sploh smisel izgradnje treh znanstveno-raziskovalnik inštitov ( en je v Zagrebu, drugi v Beogradu ).. Jugoslavija je imela baje trden namen izdelati atomsko bombo, ker so jo v tistem času že imeli Rusi, oni pa so "morali" imeti vse tako kot Rusi..
No, potem so končno ugotovili, da je ta stvar predraga, zato so jo opustili, ostali pa so baje strokovnjaki fluorikemijskega laboratorija in oprema, kar se pozna še danes. ( F so uporabljali za oksidacijo do uranovihb soli, da bi dobili iz rude čisti uran.. )
Any comments?
metrodusa.blogspot.com

Jinxy ::

Se dobr, da jim ni ratal, kdo ve kaj bi kaksen Slobo naredu s cim takim (par let nazaj)...

Dax ::

Dobra fora... sam Slovenci bi jim mogli dat uran iz Krškega... to pa mislim da dandanes ne bi šlo... ali pač... :))

Yohan del Sud ::

Verjetno bi prej razpadla kot eksplodirala...

zetko ::

Verjetno je sploh ne bi blo :D

KamikazA ::

Kolikor sem jaz obveščen je JNA imela jederske konice.

Zakaj se je pa zgradila jederska elektrarna v krškem se pa tudi ve.
Jej, pij in kavsaj,
za večnost se ne ravsaj! F.P.

Jinxy ::

Jedrska elektrarna v Krskem se 100% mi zgradila z namenom, da bi iz nje pridobivali Uran, ker je takega tipa, da to ni mogoce...Uran se pridobiva iz grafitno moderiranih JE, kot je bil recimo Cernobil

Rott-von-weiler ::

Jas sn pa ču da so jo že imeli tak mi je en vojaški vir povedo zakaj pa je nebi meli :O

---------------------------------------
piši kao što govoriš

rooster ::

Pač takrat je blo to fancy...Škoda da jo niso naredili, ker bi bli danes atomska velesila:))...whatever, samo v NATO in evropo bi pa bli 100% danes ze sprejeti!
A s ti tut not padu?

miha ::

Kolko jaz vem se jedrske konice delajo iz plutonija ne pa iz urana, ki služi za gorivo.

Thomas ::

Ma delajo se iz urana 235 in iz plutonija. Pa še iz česa drugega. Ampak YU a-bomba je bila utopija. To so kmalu spoznali in projekt preložili na nedoločeno prihodnost.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Fuzijska elektrarna (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
11111076 (3259) vostok_1
»

Nova jedrska v Krškem že čez 10 let? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Problemi človeštva
28523593 (14566) Pyr0Beast
»

Pa pa lučka pa folding (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
5230468 (29233) Matev
»

Butasti Rusi

Oddelek: Problemi človeštva
342522 (1804) perci
»

Prvi reaktor za jedrsko fuzijo za vogalom?

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
284667 (4667) Vikking

Več podobnih tem