» »

Ebay - vračilo

Ebay - vračilo

NubDowned ::

Zdravo.

Prvič pišem na SLO-Techu in sem kar se da probal zadeti kotiček, kjer bi lahko napisal eno vprašanje o Ebay-u.

In sicer nakupoval sem že veliko izdelkov na ebayu in vsak izdelek je prišel do mene domov. Sedaj pa sem nakupoval eno majico v vrednosti 30€, kupil sem jo 11. januarja. Ker pa ni bilo pošiljke sem se odločil, da kontaktiram prodajalca. Ta mi je sporočil, da imajo probleme z dobaviteljem in da majice verjetno ne bo. S tem pa mi je dodal to sporočilo:

Hello, sir, I am really sorry about this. From what I have discovered over the last 2 weeks, our suppliers have let us down badly. We are a small business started back in December, our suppliers took advantage of that and didn't send out many shirts, also at times sent out a few replicas. Because of all this, I have over 50 casess opened against me. I have suffered £2000 loss and still counting. My items have been removed by eBay so there hasn't been any sales for a month, so, for me to issue refunds had become impossible. To all the buyers with problems, I have been issuing refunds to them through bank transaction once a week, when I have managed to put some funds together. I will be able to refund buyers again on 18th of February. If you would like to be refunded on that day, please get in touch with your international bank details and I will refund you on that day. Alternatively, if you do not wish to get the refund through bank transaction, you will have to open a case to get the refund from eBay. I am not in a position to refund anyone using paypal because of all the cases opened. Hope you understand. I do apologize unreservedly for the inconvenience caused.

With regards.

Ker pa nisem zelo vešč angleščini in pa vsem tem zapletom me zanima kaj v takšnem primeru storiti ali kako priti nazaj do vračila denarja. S tem tudi dodajam, da imam kartico mastercard kjer imam limita 100€ na mesec. Tako, da nevem kako in kaj.

Mogoče lahko kdo pomaga?

Hvala vsem!
  • zaklenil: Tilen ()

St235 ::

Čim porej odpri dispute (da ne zamudiš roka) in zahtevaj refund preko paypala. JE pa res da je velika verjetnost, da če je res kar piše, da ima paypal account že prazen.

Refund direktno na TRR je seveda možen, samo v tem primeru ti paypal/ebay ne bosta nič pomagala.

mgermo ::

Odpri dispute in mu posreduj TRR. Če ti nakaže v dogovorjenem roku, disupute zapreš drugače pa eskaliraš.

NubDowned ::

Kako pa odprem dispute ali to? :D

BladE_ ::

Google na hitrco tole ven vrže...
Akcija - Reakcija

NubDowned ::

In kaj moram sedaj? :)

Tilen ::

V bistvu bo še najbolje, da odpreš dispute. Ne posreduj mu nobenih podatkov o TRR, ker ravno to je čar Paypala, da teh podatkov ne rabiš posredovati. Prodajal je ponaredke in naj lepo odgovarja.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

NubDowned ::

Ja ampak me lahko kdo kontaktira na skype ali kje, kjer mi bolj to razloži kako to narediti?

Tilen ::

Med kupljenimi artikli na ebayu imaš možnost "resolve a problem"
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NubDowned ::

In kaj sedaj naredim?

Tilen ::

Ja napiši, da si dobil srajco in da jih samo malo sprašuješ po zdravju. :|
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NubDowned ::

Glej fant, to delam prvič in sem napisal, da se ne znajdem dobro angleški. Zato bi bilo fajn, če bi mi dal skype ali kaj drugega in mi točno razložil, prosim?

Janac ::

NubDowned je izjavil:

Glej fant, to delam prvič in sem napisal, da se ne znajdem dobro angleški. Zato bi bilo fajn, če bi mi dal skype ali kaj drugega in mi točno razložil, prosim?


Zgleda da tud slovenščina ti ne gre. Angleško**

Lej, lahk si pomagaš z google translate, karkoli. Malo se potrudi, če hočeš še kdaj videti denar.

Koliko $$ si sploh dal?

NubDowned ::

Dal sem 30 evrov. Ja grem tja pod resolve problem
Pol se mi pokaže tole:

In kaj sedaj?

mihec87 ::

https://www.google.com/search?q=ebay+op...

Pa še
http://pages.ebay.com/help/buy/item-not...

Za nakupe izven naše dežele bo potrebno obvladati vsaj osnovno angleško, če ne bo problem vsakič ko se bo kje zataknilo...

Tukaj potem opišeš situacijo da zadeve še nisi dobil..

NubDowned je izjavil:

Dal sem 30 evrov. Ja grem tja pod resolve problem
Pol se mi pokaže tole:

In kaj sedaj?


Pomisli na voljo imaš 3 opcije katera je primerna tvoji težavi?

http://presis.amebis.si/prevajanje/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

NubDowned ::

Mihec imaš mogoče skype?:)

mihec87 ::

Ne..

Lej te tri stavke vržeš v prevajalnik..Izbereš ustreznega..

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

NubDowned ::

Kaj pa facebook ali kaj podobnega, prosim?:)

Se pravi grem na resolve problem, označim da nisem prejel izdelka nato pa http://shrani.najdi.si/?1s/fE/4C5ftPW5/...

Aha kontaktirat moram EBAY.. :D

We're sorry there's a problem with your purchase. The seller has been notified and a case has been opened for you in the Resolution Centre.

We encourage our sellers to do their best to work things out directly with you. Please wait for the seller to respond to the case before taking further action.

If you can't work things out before 23 Feb, 2013, or the seller hasn't responded, you can ask Customer Support to review the case and make a final decision.

To je to?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: NubDowned ()

Tilen ::

Sedaj bi moral prodajalec do 23. ponuditi rešitev. V tvojem primeru ne bi pristal na nakazilo preko TRR, ker potem Paypal izgubi smisel. To jim povej, če bi prodajalec zahteval od tebe kakšne podatke. Naj on nakaže na Paypal, Paypal pa naj tebi vrne preko Paypala. Nikoli ne delaj transakcij mimo Paypala, ker niso oz. so zelo težko dokazljive, prav tako ti Paypal v primeru takšne transakcije ne nudi nobene pomoči.

Najverjetneje se prodajalec sploh ne bo odzval na tole in ti bo Ebay povrnil denar. Edina slaba stvar je sedaj ta, da nimaš srajce in ne denarja. Denar boš zagotovo dobil (tudi če ga prodajalec nima), je pa res, da boš nekaj časa čakal.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Nikonja ::

Jaz sam dvakrat imel problem (od malo več kot 70 nakupov) da nisem dobil to kaj sam plačal. Obakrat sam denar dobil v roku enega meseca, tako da nič ne skrbi in drugič gledaj ocene pred nakupom !!

Tilen ::

Jaz sem enkrat imel "problem" s Kitajcem, ki je bojda nekaj poslal in se je pošta izgubila. OK. Sem ga obvestil in je rekel, da bo še 1x poslal. Paket spet ni prišel. Potem sem odprl ticket in je tudi v dispute odgovor napisal, da naj še počakam, če ne, bo pa še 1x poslal. No na koncu je Ebay vrnil denar, ni pa bilo niti enega od treh paketov. Kitajec je hotel še taktično zavlačevati čez 45. dan in ker sem videl, da iz te moke ne bo kruha, sem takrat odprl dispute. Sem pa v odgovor napisal, da lahko počakam še 2 tedna in da bom plačal za 2 paketa, če bi zadeva prišla. Niti en paket ni prišel. Skratka, če ste v dilemi ali bo paket prišel ali ne, obvezno pravočasno odprite dispute. To pomeni, da ga odprete najkasneje 45. dan od dneva nakupa.

Obakrat sam denar dobil v roku enega meseca, tako da nič ne skrbi in drugič gledaj ocene pred nakupom !!


Ocena je dober indikator, ne gre se pa 100% zanašati na to. POnavadi nek prodajalec prodaja več enakih artiklov. V tem primeru preveri feedback predhodnih kupcev enakega artikla. Ebay zelo teži k temu, da daš feedback ob vsakem nakupu.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

NubDowned ::

Ok hvala vsem. Se pravi, če se nič ne zgodi do 23. februarja, kaj potem?

NubDowned ::

Sedaj sem dobil odgovor.. Se pravi, ker me prodajalec ni kontaktiral moram počakati še do 31. marca in mi bodo vrnili denar?

Your case is still open, and we were checking to see if the issue has been resolved.
We encourage you to contact your seller to work things out.
If you were able to work this out with the seller, you can close this case in the Resolution Centre.
If we don't hear back from you by 31 Mar, 2013, we'll assume you've resolved this issue with the seller and your case will close automatically.
You can view the details of this case in the Resolution Centre.

Prosim za pomoč,

lp

Assass1n ::

Ne do 31. marca ima on čas da ti sam vrne denar. Ebay mu je vrjetno poslal sporočilo da želiš refund. Če bo ignoriral pojdi v resolution center tam sredi marca in ga prijavi. Če boš pa kar čakal do 31. bodo oni smatrali da sta se zmenila in bodo umaknili zahtevek pa ne boš nič dobil.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

NubDowned ::

Prodajalec se mi ni javil. Se pravi, da ga bom prijavil, da mi vrnejo denar. Mi mogoče lahko kdo pomaga kako ga prijaviti? hvala

Tilen ::

413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435934264 (3616) lolipop2
»

PayPal (strani: 1 2 3 473 74 75 76 )

Oddelek: Loža
3785737784 (20815) plusdzabaka1
»

eBay - vračilo denarja (PayPal)

Oddelek: Pomoč in nasveti
329213 (7064) refosk
»

Velik nateg na ebayu (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
5012140 (8882) T-h-o-r
»

Kako do vračila denarja na ebay-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
101854 (1693) St235

Več podobnih tem