» »

Trening za boljšo postavo

Trening za boljšo postavo

Temo vidijo: vsi
««
12 / 14
»»

Gapi182 ::

če nimaš urejene prehrane in ne delaš pravilno itak da ne bo kaj. Proteini niso ''must have''. Za začetek lahko s hrano dobiš dovolj proteinov in ne potrebuješ praška. Kreatin je bolj uporaben. Ne pa mislit ti da lohk ješ fast food in tako greš v fitnes spiješ šejk in to je to. Vse je v prehrani!

Malajlo ::

Ne, vprašanje je bolj v smislu - v čem je razlika med tistim, ki žre še praške in tistim, ki se požvižga na to. Pa recimo da sta enojajčna dvojčka, ki jesta wnake pprcoje in delata vse ztenimge vzporedno. Kakšna bo razlika?

Gapi182 ::

Malajlo je izjavil:

Ne, vprašanje je bolj v smislu - v čem je razlika med tistim, ki žre še praške in tistim, ki se požvižga na to. Pa recimo da sta enojajčna dvojčka, ki jesta wnake pprcoje in delata vse ztenimge vzporedno. Kakšna bo razlika?

en bo zaužil več proteinov s hrano drug pa s praški. Končni rezultat je enak. Nima logike da bi jedla enako. Jesta lahko samo tako da ustreza enemu. Če jesta oba hrano z veliko proteini tistmu prašek ne bo kaj pomagu ker bo pojedu več proteinov kot jih potrebuje. Če jesta oba hrano z malo manj bo pa tisti ki ne je praška logično počasneje dobival mišice ker ne bo dobil iz hrane dovolj proteinov.

kitewing ::

Gapi182 je izjavil:

če nimaš urejene prehrane in ne delaš pravilno itak da ne bo kaj. Proteini niso ''must have''. Za začetek lahko s hrano dobiš dovolj proteinov in ne potrebuješ praška. Kreatin je bolj uporaben. Ne pa mislit ti da lohk ješ fast food in tako greš v fitnes spiješ šejk in to je to. Vse je v prehrani!


Kaj pa pridobiš s Kreatinom?

Eureka ::

kitewing je izjavil:

Gapi182 je izjavil:

če nimaš urejene prehrane in ne delaš pravilno itak da ne bo kaj. Proteini niso ''must have''. Za začetek lahko s hrano dobiš dovolj proteinov in ne potrebuješ praška. Kreatin je bolj uporaben. Ne pa mislit ti da lohk ješ fast food in tako greš v fitnes spiješ šejk in to je to. Vse je v prehrani!


Kaj pa pridobiš s Kreatinom?

povečana količina kreatina omogoča daljši dotok energije za visokointenzivno delo (npr. dvigovanje uteži, šprint);
zaradi povečane količine kreatina je regeneracija med serijami visokointenzivne vadbe lahko hitrejša, zaradi česar lahko športnik opravi več dela na časovno enoto;
kreatin preko aktivacije t.i. satelitskih celic omogoča hipertrofijo mišičnih celic. Kot kažejo raziskave, lahko povečana koncentracija kreatina poveča število celičnih jeder, ki jih satelitske celice oddajo zaradi treninga poškodovanim mišičnim vlaknom, kar vpliva na kapaciteto / potencial za hipertrofijo;
eden od možnih učinkov uživanja kreatina je tudi zmanjšanje porabe maščob in povečanje porabe ogljikovih hidratov za energijo, kar bi lahko vplivalo negativno na hujšanje. Vplivi kreatina na presnovo energetskih substratov še niso dovolj raziskani, da bi lahko izluščili kakšne bolj konkretne in praktične zaključke, praksa pa kaže, da tudi če kreatin dejansko negativno vpliva na izgubo telesnih maščob, je ta učinek majhen. Morda – in tu gre za osebno špekulacijo – so učinki kreatina v tem kontekstu pomembnejši za ženske kot za moške;
ob povečanju količine kreatina se v mišičnih celicah poveča tudi količina vode in posledično njihov volumen. Prav povečana količina vode je tudi vzrok za povečanje telesne teže (okrog 1kg) v prvem tednu uživanja kreatina, če se je to začelo s fazo polnjenja (v nadaljevanju). Raziskave kažejo, da povečana hidriranost zaradi uživanja kreatina izboljšuje učinkovitost telesne termoregulacije v vroči in vlažni klimi, kar lahko koristi tudi vzdržljivostnim športnikom;
nekateri strokovnjaki predvidevajo, da je povečanje volumna mišičnih celic zaradi dodatne tekočine signal za izgradnjo novih beljakovin, torej hipertrofijo mišičnih vlaken, vendar to še ni dokazano;
zadnje raziskave kažejo, da uživanje kreatina poveča lokalno nastajanje inzulinu podobnega rastnega faktorja I (IGF-I) med treningom z utežmi, kar tudi lahko vpliva na večji hipertrofični odgovor obremenjenih mišic.

_IKE_ ::

Dvoje vprašanj:

1. Nekateri nenehno omenjate "žretje praškov" Zanima kaj si vsi sploh predstavljete pod tem pojmom ( količina, pogostost uporabe,....)?

2. Omenjali ste "sem fizično telesno pripravljen", pa me kaj si vi predstavljate pod tem ( da ste fizično pripravljeni ) ?

GGGGG ::

1. Nekateri nenehno omenjate "žretje praškov" Zanima kaj si vsi sploh predstavljete pod tem pojmom ( količina, pogostost uporabe,....)?


Pitje proteinskih šejkov. Pogostost uporabe in količina niti nista važna. Ob pravilni prehrani so te zadeve nesmiselne. Proteini so zadnja stvar, ki te mora skrbeti, če ješ kolikor toliko normalno.

2. Omenjali ste "sem fizično telesno pripravljen", pa me kaj si vi predstavljate pod tem ( da ste fizično pripravljeni ) ?


Da prelaufaš 10km v 45 minutah in brez težav tečeš vsaj polmaraton.

Dobro merilo so tudi vojaški ("nato") testi. Če dobiš vse točke si IMHO v solidni formi. (http://usmilitary.about.com/od/army/a/a...

Gapi182 ::

GGGGG je izjavil:

1. Nekateri nenehno omenjate "žretje praškov" Zanima kaj si vsi sploh predstavljete pod tem pojmom ( količina, pogostost uporabe,....)?


Pitje proteinskih šejkov. Pogostost uporabe in količina niti nista važna. Ob pravilni prehrani so te zadeve nesmiselne. Proteini so zadnja stvar, ki te mora skrbeti, če ješ kolikor toliko normalno.

2. Omenjali ste "sem fizično telesno pripravljen", pa me kaj si vi predstavljate pod tem ( da ste fizično pripravljeni ) ?


Da prelaufaš 10km v 45 minutah in brez težav tečeš vsaj polmaraton.

Dobro merilo so tudi vojaški ("nato") testi. Če dobiš vse točke si IMHO v solidni formi. (http://usmilitary.about.com/od/army/a/a...

to nima nobene veze v kakem času lahko pretečeš 10km kaj ti pa je? Tisti ki imajo več mišic imajo 10x težje delo kot en ''fizično pripravljen'' suhec. Fizična pripravljenost je zame da lahko naredi vsaj 30 sklec tako da gleda naprej in ne v tla in gre dol do prsi in da se lahko dvigne gor na pull up baru vsaj 10x tako da gre do konca gor in do konca dol.

Gapi182 ::

Fizična pripravljenost je da živiš zdravo življenje, nimaš preveč maščobe, lahko z lahkoto igraš športe po želji in glavni indikator, da skoraj nikoli ne zboliš. Če si pogosto bolan nisi fizično pripravljen. Jaz sem 1x na leto če sploh sem da dobim vročino. Še takrat to traja max 2 dni.

GGGGG ::

Seveda ma vezo. Če ne pretečeš 10km v spodobnem času, ne morš trdit, da si fit. Razlog ni pomemben, ali je to 20kg odvečne mišične mase ali pa 20kg špeha. 45 minut pa tudi ni ravno olimpijski tempo.

Okapi ::

Zelo preprosto je - tečeš 12 minut, kolikor moreš hitro, izmeriš pot, ki si jo pretekel in pogledaš v tabelo za svojo starostno skupino.

Gapi182 ::

narobe gledaš enostavno. To je samo na enem področju. Se strinjam da mora imeti kondicijo in da 45minut za 10km zame ni veliko ampak to enostavno ne pomeni da si fizično pripravljen pod to spada več stvari:
fleksibilnost, gibčnost,...
moč mišic
vzdržljivost mišic
vzdržljivost srca in pljuč
telesna sestava

Senitel ::

In če se nekdo 10x dvigne na "pull up baru" in naredi 30 sklec, kaj točno ti to pove o "fleksibilnosti, gibčnosti", "vzdržljivosti mišic", "vzdržljivost srca in pljuč", "telesni sestavi"? Nada.

kitewing ::

GGGGG je izjavil:

Seveda ma vezo. Če ne pretečeš 10km v spodobnem času, ne morš trdit, da si fit. Razlog ni pomemben, ali je to 20kg odvečne mišične mase ali pa 20kg špeha. 45 minut pa tudi ni ravno olimpijski tempo.


Nek pokazatelj je vendar je razlika ,če test opravi tekač ali kolesar. Tekač ga bo praviloma bolje opravil kot kolesar, čeprav je lahko kolesar bolj fit. Za tek se uporabljajo druge mišice kot za kolesarjenje. Se pa da s cooperjevim testom izračunat VO2max. Kakšen pokazatelj je pa Vo2max pa verjetno veste.

DrYuri ::

Senitel je izjavil:

In če se nekdo 10x dvigne na "pull up baru" in naredi 30 sklec, kaj točno ti to pove o "fleksibilnosti, gibčnosti", "vzdržljivosti mišic", "vzdržljivost srca in pljuč", "telesni sestavi"? Nada.


10 dvigov in telesna sestava sta gotovo povezana. Če si debel se ne boš 10x dvignu. Povprečen človek dvomim da se dvigne več kot 2x, pa še to sem mogoče preveč rekel...

jype ::

DrYuri> Če si debel se ne boš 10x dvignu.

Jaz sem se večkrat, ko sem bil debel. Očitno to ne pove ničesar o telesni sestavi.

DrYuri ::

jype je izjavil:

DrYuri> Če si debel se ne boš 10x dvignu.

Jaz sem se večkrat, ko sem bil debel. Očitno to ne pove ničesar o telesni sestavi.


prav imel si 1kg več od idealne teže, debel si bil...

kitewing ::

jype je izjavil:

DrYuri> Če si debel se ne boš 10x dvignu.

Jaz sem se večkrat, ko sem bil debel. Očitno to ne pove ničesar o telesni sestavi.


Seveda ne pove. Porabil si več energije kot pa če bi imel idealno težo in moral si imeti močnejše mišice.Zato ima vsak, ki ima preveliko težo in začne nekaj trenirati, občutek da hitro napreduje, saj se rezultati hitro izboljšujejo. Vendar je breme, ki ga nosijo seboj vedno manjše in je dosežen rezultat posledično boljši.

thramos ::

dvigne gor na pull up baru vsaj 10x tako da gre do konca gor in do konca dol.


A to mislš muscle up?

Vajenc ::

jype je izjavil:

DrYuri> Če si debel se ne boš 10x dvignu.

Jaz sem se večkrat, ko sem bil debel. Očitno to ne pove ničesar o telesni sestavi.

Pa še to brez treninga, ane superman.
Not only is there no God, but try finding a plumber on Sunday.
Woody Allen

Tac20 ::

thramos je izjavil:

dvigne gor na pull up baru vsaj 10x tako da gre do konca gor in do konca dol.


A to mislš muscle up?


Lol, muscle up je zelo tezko narest, sicer je velik v tehniki, ampak ti se lahko dvignes 30x na na pull upu pa ne mors 1 muscle up narest.

jype ::

Vajenc> Pa še to brez treninga, ane superman.

Tisti, ki ve, kako se pravilno vozi kolo, itak razume, zakaj vsak kolesar komot dela pullupse.

DrYuri ::

jype je izjavil:

Vajenc> Pa še to brez treninga, ane superman.

Tisti, ki ve, kako se pravilno vozi kolo, itak razume, zakaj vsak kolesar komot dela pullupse.


kva ma kolo veze z dvigi?

jype ::

DrYuri> kva ma kolo veze z dvigi?

Exactly. Če ne znaš vozit kolesa, potem tega pač ne moreš vedet.

kitewing ::

jype je izjavil:

DrYuri> kva ma kolo veze z dvigi?

Exactly. Če ne znaš vozit kolesa, potem tega pač ne moreš vedet.


Organiziraj tečaj, da potem končno lahko odstranimo pomožna kolesa.

DrYuri ::

jype>Exactly. Če ne znaš vozit kolesa, potem tega pač ne moreš vedet.

No sej zato pa sprašujem...

jype ::

DrYuri> No sej zato pa sprašujem...

Pozorno opazuj, kako pospešuje na strmini in kaj pri tem počnejo roke:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

DrYuri ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DrYuri ()

jype ::

No, tale očitno ne zna vozit bicikla. Najbrž ima tudi erektilno disfunkcijo, tako kot first_line.

DrYuri ::

In pol boš reku da profesionalni kolesarji ne hodijo v fitnes ampak izključno hodijo na kolo?

_IKE_ ::

jype je izjavil:



Tisti, ki ve, kako se pravilno vozi kolo, itak razume, zakaj vsak kolesar komot dela pullupse.


Tisti ki ločimo VLEČNE in POTISNE vaje , se ob taki izjavi samo nasmehnemo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: _IKE_ ()

Aston_11 ::

To si slišal na fitnesu ali je kaj na tem?

jype ::

DrYuri> In pol boš reku da profesionalni kolesarji ne hodijo v fitnes ampak izključno hodijo na kolo?

Absolutno.

_IKE_> Tisti ki ločimo VLEČNE in POTISNE vaje , se ob taki izjavi samo nasmehnemo...

As mal zamešou, al pa še nkol nis biu na biciklu. Nasmehnete se pa zato, ker ne razumete v čem je finta, pa se bojite, da bo kdo pogruntal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

kitewing ::

Vsak, ki se resno ukvarja s kolesarskim treningom hodi tudi v fitnes predvsem na prešo in seveda delat vaje za moč.

_IKE_ ::

Aston_11 je izjavil:

To si slišal na fitnesu ali je kaj na tem?



Trol vprašanje....trol odgovor:

Ne, to sem prebral v mens healthu!

jype ::

kitewing> Vsak, ki se resno ukvarja s kolesarskim treningom hodi tudi v fitnes predvsem na prešo in seveda delat vaje za moč.

Neumnost. V fitnes hodijo samo debeluhi.

DrYuri ::

sam da se prca v te temi ane :)

jype ::

DrYuri> sam da se prca v te temi ane :)

Jah, kamorkoli posta _IKE_ vedno nastane trol tema.

kitewing ::

jype je izjavil:

kitewing> Vsak, ki se resno ukvarja s kolesarskim treningom hodi tudi v fitnes predvsem na prešo in seveda delat vaje za moč.

Neumnost. V fitnes hodijo samo debeluhi.


Ja sej sem te zadnjič tam srečal...

thramos ::

Tac20 je izjavil:

Lol, muscle up je zelo tezko narest, sicer je velik v tehniki, ampak ti se lahko dvignes 30x na na pull upu pa ne mors 1 muscle up narest.


Aja ne muscle up. Potem ne čist do gor. Softiči. Vsaj ene parkrat ga morš nardit, da se smatra da si v formi.

_IKE_ ::

jype je izjavil:

DrYuri> sam da se prca v te temi ane :)

Jah, kamorkoli posta _IKE_ vedno nastane trol tema.





Ne sodi drugih po sebi

Gapi182 ::

_IKE_ je izjavil:

jype je izjavil:

DrYuri> sam da se prca v te temi ane :)

Jah, kamorkoli posta _IKE_ vedno nastane trol tema.





Ne sodi drugih po sebi

nismo mi krivi da sta vidva virus HIV tega foruma ;).

jype ::

Ne žali. Jsm HIV, on je treponema.

Gapi182 ::

jype ::

Jaz ti verjamem, da se je zelo težko sprijaznit s tem, da je vesolje drugačno, kot si si predstavljal, ampak žal je tako, da se realnost ne ozira kaj prida na prepričanja ljudi.

Gapi182 ::

bolj mim ga pa zdej ne bi mogu usekat :D

wini ::

Berem berem, mogoče bom dobil kak pametn nasvet kako bi lahko še izpopolnil svoje treninge itd ...
preberem pa samo nebuloze kaj je prav pa kaj ni ... pa kdo je virus kdo je troll itd ... grow up guys
Imam 176cm in 93kil trenutno. Čez zimo sem prišel tudi na 100kg. Uspem naredit vsaj 50sklec naenkrat, vsaj 10x se dvignem na štangi, pa lahko prekolesarim preko 100km v manj ko 3.5h
Tečem pa ne ravno najbolj hitro, tam okoli 12km/h povprečje na 5km cca.

Nekaj špeha je okol trebuha ... počasi se izgublja.
Moja formula je enostavna pokuri več kot si pojedel.

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.
Mislim da dieta ni ravno pravilno ukrepanje, ampak je bolj stil življenja. Če pravilno ješ, dosti zelenjave, nemastno hrano, pa raje manj OH (manj kruha npr - osebno ga pojem do 200g na teden max) so relultati vidni že v enem mesecu.

p.s. ja vrhunski športniki hodijo v fitnes!

GGGGG ::

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.


Tole je mimo. OHji v banani nimajo dosti veze s špehom okoli trebuha. Od sadja se še nihče ni zredil.

Aston_11 ::

GGGGG je izjavil:

Kar se pa banan tiče ... so uredu če ne rabiš shujšat. Več ko 90% je OH v banani, kar pa ni uredu če hočeš čimprej skinit špeh.


Tole je mimo. OHji v banani nimajo dosti veze s špehom okoli trebuha. Od sadja se še nihče ni zredil.

Poznam eno, ki se je - razlog je enostaven - sladkorji se pretvarajo v glikogen, ta pa v špeh. SPloh fruktoza, ki se pretvarja direkt v špeh in se je pokuri bistveno manj pred to pretvorbo (20%).

GGGGG ::

Ni mogoče. Cel dan se lahko bašeš z bananami pa boš še vedno kuril maščobo.
««
12 / 14
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Izguba maščobe (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20222592 (18121) m0LN4r
»

Zdrava dieta (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
25752822 (46439) Massacra
»

Telesna teža (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11823721 (21154) Okapi
»

afterburn effect (workout)

Oddelek: Loža
438038 (7150) _Enterprise_

Več podobnih tem