» »

Omejitev vpisa -> minimum točk

Omejitev vpisa -> minimum točk

Velki ::

Zanima me kako je gledan minimum pri vpisu. Primer:
http://www.dijaski.net/studij/fs-ul/pro...
Če pogledamo 2012 drugi rok za vpis, a minimum pomeni št. točk da te sploh obravnavajo za sprejetje ali je to št. točk, kolikor jih ima 50. sprejet?
In če je to prva zadevo(št. točk da te sploh obravnavajo za sprejetje), koliko mislite da je imel potem 50. sprejet točk?
Če me ne razumete prosim povejte, bom poskušal bolje razložit zadevo.
Hvala vnaprej.

ramiz?! ::

Število točk, ki jih objavijo za omejitev, ima oseba, ki je bila sprejeta kot zadnja. Recim, če je razpisanih 50 mest, jih včasih sprejmejo 52, ker imajo 49,50,51,52 enako število točk.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Velki ::

Hvala, polepšaw si mi leto, pol smo gvišn nwtr, zdej pa se pridno slovenščino učit.
Če pa se komu da obrazložit kako se potem gleda vpise za druge dve šoli na vpisni listini? Kolkr jaz to razumem prideta drugi dve šoli vpoštev samo če nimata omejitve za vpis.

Aha sej sm dobu drugje to vprašanje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

ramiz?! ::

Kam se nameravaš vpisat?
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Velki ::

Ne sej to drugo uprašanje je blo za prjatla, jz itak če nrdim maturo pridm sigurno na strojništvo, tud če jo v drugem roku nardim(če je seveda to kar si ti napisal res).

Phantomeye ::

50 točk je precej malo...

Ampak dobro. Eni faksi delajo selekcijo z omejitvami, drugi pa s težkimi predmeti (tretji celo oboje).

Upam, da upoštevaš dejstvo, da se pri drugem roku zmanjša število vpisnih mest in poveča omejitev v točkah?
Če se boš vpisoval v drugem roku, se v drugem roku mature potrudi.

St235 ::

Velki je izjavil:

Hvala, polepšaw si mi leto, pol smo gvišn nwtr, zdej pa se pridno slovenščino učit.
Če pa se komu da obrazložit kako se potem gleda vpise za druge dve šoli na vpisni listini? Kolkr jaz to razumem prideta drugi dve šoli vpoštev samo če nimata omejitve za vpis.

Aha sej sm dobu drugje to vprašanje.


glede 2 in tretje izbire. Šola, ki ima omejitev vpisa vedno pusti določeno kvoto na voljo za drugi in tretji vpis. Seveda so potem tudi točke za vstop višje.

ramiz?! ::

St235 je izjavil:

Velki je izjavil:

Hvala, polepšaw si mi leto, pol smo gvišn nwtr, zdej pa se pridno slovenščino učit.
Če pa se komu da obrazložit kako se potem gleda vpise za druge dve šoli na vpisni listini? Kolkr jaz to razumem prideta drugi dve šoli vpoštev samo če nimata omejitve za vpis.

Aha sej sm dobu drugje to vprašanje.


glede 2 in tretje izbire. Šola, ki ima omejitev vpisa vedno pusti določeno kvoto na voljo za drugi in tretji vpis. Seveda so potem tudi točke za vstop višje.

To ne drži. Če so v prvem roku zapolnjena vsa mesta, potem ne sprejemajo več v 2. in 3. roku (razen, če se kdo od sprejetih ne pride vpisat). Toliko mest kolikor je razpisanih, je fiksno število. Kdaj se mesta zapolnijo pa ni njihov problem. Lahko se zapolnijo že v prvem roku, lahko pa nikoli.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

St235 ::

mešaš dve stvari. Eno so vpisni roki, drugo pa je to, da ti v okviru enega roka navedeš tri možne izbire fakultete. In njega je zanimal slednje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

ramiz?! ::

No pa ne drži v nobenem primeru. Če so vse možnosti zapolnjene z 1. izbiro pač so. Recimo, da je 50 prostih mest za neko šolo in za to šolo ima prvo izbiro napisano 72 kandidatov. Omejitev pride recimo 66 točk. In če ima potem kdorkoli od ostalih napisano pod 2. in 3. možnost tudi to isto šolo, ne bo v nobenem primeru sprejet, tudi če ima 100 točk.
Never regret anything, there's always a reason things happen.

GupeM ::

Ni čisto res. Sam sem na 1. mesto vpisal UNI, na drugo VSŠ. Oba sta imela omejitev. Za UNI nisem imel dovolj točk, za VSŠ pa in sem bil brez problema sprejet na VSŠ, kljub temu da je bil napisan pod 2. izbiro.

St235 ::

ramiz?! je izjavil:

No pa ne drži v nobenem primeru. Če so vse možnosti zapolnjene z 1. izbiro pač so. Recimo, da je 50 prostih mest za neko šolo in za to šolo ima prvo izbiro napisano 72 kandidatov. Omejitev pride recimo 66 točk. In če ima potem kdorkoli od ostalih napisano pod 2. in 3. možnost tudi to isto šolo, ne bo v nobenem primeru sprejet, tudi če ima 100 točk.



tukaj se pač motiš.

Če je na prvem mestu toliko prijav, da se uvede omejitev vpisa, potem pustijo določen delež mest za 2 in 3 izbiro. Edino kar je možno, je da imajo ravno prav vpisanih in ni omejitve so pa zapolnjena vsa mesta. V tem primeru z drugo ali tretjo izbiro zvisiš. ČE pa omejitev je pa del mest ostane za tiste, ki so ta program napisali na drugo mesto.

joze-67 ::

V srednjih šolah (otroc še niso prilezli dlje, moje izkušnje pa niso več relevantne) je praviloma tako, da če imajo 50 mest (primer mihaz), imajo v resnici 55 mest in jih 50 oglašujejo v 1. krogu, 5 pa držijo za 2. krog. Kjer so na voljo tudi (a ne samo) tistim, ki so bili v 1. krogu na tej šoli na mestih 51-55.

Matija82 ::

Tu govorimo o dveh različnih stvarih.

1. Vpisni roki (marec, avgust, oktober)
2. Vrstni red prijav v vpisnem roku (1., 2., 3.)

OP govori o drugi možnosti,

http://www.mizks.gov.si/fileadmin/mizks...

Stran 2, točka 2.

Glede odgovora pa tako.

KANDIDATI IMAJO NA PRVEM, DRUGEM IN TRETJEM MESTU NAPISANE PROGRAME, ZA KATERE JE BIL SPREJET SKLEP O OMEJITVI VPISA. KATERI KANDIDAT IMA PREDNOST PRI RAZVRŠČANJU?
Nobeden. Ker je za vse programe sprejeta omejitev vpisa, so le-ti obravnavani enakovredno. Sprejet bo na prvi program, za katerega bo dosegel minimum točk, potrebnih za uvrstitev.

ALI JE LAHKO KANDIDAT Z DRUGO ALI TRETJO ŽELJO SPREJET V ŠTUDIJSKI PROGRAM, ČEPRAV SE VANJ NISO USPELI UVRSTITI VSI KANDIDATI, KI SO ISTI ŠTUDIJSKI PROGRAM NAPISALI KOT PRVO ŽELJO?
Da, vendar le, če je za ta študijski program sprejet sklep o omejitvi vpisa in ima ta kandidat večje število točk. Poleg tega mora biti tudi študijski program, ki ga ima na prvi želji, omejen, in zanj ne dosega zadostnega števila točk.

http://www.vpis.uni-lj.si/

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Velki ::

Ja skor sigurno bom mel 64 točk, vendar potem če mature v prvem roku ne naredim in če se omejitev zviša še za dodatnih 5 točk(kot se je zvišala iz 2011 do 2012) nebom sprejet.

Phantomeye ::

Heh, dobro, da sem imel 75 točk na poklicni (lahko bi bilo bolje, če bi se mi dalo). Kar je pa dovolj za večino visokošolskih programov. Vem, da bi imel težave pri sprejemu na zdravstveno fakulteto (ker imaš večino nad 75), pa pri varnostnih vedah. Za ostalo pa ne vem.

Velki ::

Jesus 75 točk, ti si genij. A poveš svoje ocene? Nas je 34 v razredu nit eden ne bo jmu čez 70. Ja sej je vidt ŠC v pm. Nova Gorica!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Jesus 75 točk, ti si genij. A poveš svoje ocene? Nas je 34 v razredu nit eden ne bo jmu čez 70. Ja sej je vidt ŠC v pm. Nova Gorica!



Ammm...

Uspeh (3,4 letnik. Edina, ki se štejeta):
3,3
v 2. letniku sem bil zadosten)

matura:

Slo: 4 + 1, to je v bistvu ocena 5 (pri slovenčini lahko fašeš 8 točk)
Angleščina: 5
Praktični izdelek: 5
Programiranje: 2 (če bi ga zdaj pisal bi bila ocena mnoogo boljša)

Zgodovina sprememb…

Velki ::

Slovenščina 5! Svaka ti čast!
Drgač pa še eno uprašanje imam jaz. Če se jaz recimo vpišem na uni strojništvo(Ljubljana) a pol če padem se lahko prepišem na vsš(strojništvo Ljubljana)? Kokr sm jz neki slišu ne sme bit ista fakulteta, sepravi se ne morem a ne? Pa, če se recimo vpišem potem v maribor kako se gleda kdo pride notr(ker to leto ko padeš ne pišeš še enkrat mature. A se gledajo točke od takrat ko si pisal maturo)?

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Slovenščina 5! Svaka ti čast!
Drgač pa še eno uprašanje imam jaz. Če se jaz recimo vpišem na uni strojništvo(Ljubljana) a pol če padem se lahko prepišem na vsš(strojništvo Ljubljana)? Kokr sm jz neki slišu ne sme bit ista fakulteta, sepravi se ne morem a ne? Pa, če se recimo vpišem potem v maribor kako se gleda kdo pride notr(ker to leto ko padeš ne pišeš še enkrat mature. A se gledajo točke od takrat ko si pisal maturo)?


Za UNI rabiš splošno maturo (za nekatere fakse je mogoča kombinacija poklicna matura + 5. predmet iz gimnazije. Nekje je ta predmet določen, nekje ne). Prepišeš se lahko SAMO enkrat. Kamorkoli želiš znotraj izbrane univerze(ako izpolnjuješ pogoje). Točke ti pa veljajo za vedno, razen, če se odločiš popravljat maturo. Če teoretično porabiš brezplačni prepis oz. ponavljanje, se načeloma lahko vpišeš na drugo univerzo (iz ljubljanske na mariborsko) in tam znova enkrat ponavljaš/se prepišeš. Samo ne vem, če je to še možno, ker se je govorilo o neki skupni bazi, ker vidijo tvoj status.

Ti pa odsvetujem UNI strojništvo. Tudi, če je omejitev zelo nizka, naj te to ne zavede. Če že karkoli misliš, pojdi raje na VŠS takoj.

Velki ::

Nene sej bi raje šel na VSŠ ker vem da je UNI zelo težka smer(tudi VSŠ ne podcenjujem ne me razumet narobe). Hotel sem se prepričati da ni res to, če se upišeš na UNI potem padeš in se prepišeš na VSŠ, te sigurno vzamejo brez da bi gledali točke, ki si jih dosegel na maturi. Peti predmet pa ni toliko težak se ga da naredit, to ne bi bil problem. Glede na to kar si mi ti povedal(da te za prepis iz UNI na VSŠ dajo v selekcijo kot da bi se vpisal iz srednje šole na fakulteto) sigurno ne bom šow na UNI smer.
Če mi ne uspe prist v Ljubljano alpa Maribor me zanima kaj si mislite o VSŠ študiju strojništva v Novem mestu?

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Nene sej bi raje šel na VSŠ ker vem da je UNI zelo težka smer(tudi VSŠ ne podcenjujem ne me razumet narobe). Hotel sem se prepričati da ni res to, če se upišeš na UNI potem padeš in se prepišeš na VSŠ, te sigurno vzamejo brez da bi gledali točke, ki si jih dosegel na maturi. Peti predmet pa ni toliko težak se ga da naredit, to ne bi bil problem. Glede na to kar si mi ti povedal(da te za prepis iz UNI na VSŠ dajo v selekcijo kot da bi se vpisal iz srednje šole na fakulteto) sigurno ne bom šow na UNI smer.
Če mi ne uspe prist v Ljubljano alpa Maribor me zanima kaj si mislite o VSŠ študiju strojništva v Novem mestu?


Čaki, jaz sem napisal "Prepišeš se lahko SAMO enkrat. Kamorkoli želiš znotraj izbrane univerze(ako izpolnjuješ pogoje)"

To pomeni, da se tvoje točke VEDNO upoštevajo. Drugače ne bi blo smisla. Druga zgodba je pa, ce ti narediš prvi letnik UNI in se potem prepišeš v 2. letnik VŠ.

KO ti enkrat zaključiš maturo, s tistimi točkami potem operiraš. Če dobiš 60 točk, jih maš pri vpisu na faks 60. Letos, drugo leto ali čez 25 let.

Velki ::

Ja sej sm razumel kaj si hotel povedat. Hmm, zdej sm pa nekaj pogruntal. Če recimo nardim maturo v drugem roku(in naredim še peti predmet), in bo recimo omejitev za na VSŠ v drugem roku 65 točk, jaz jih bom imel recimo 64, grem na UNI. Če mi 1 letnik uni uspe narest se pol odločim ali grem v 2. VSŠ al nadaljujem z UNI smerjo. Če pa ga ne naredim se prepišem na VSŠ prvi letnik(gledal se bo prvi rok(al ne?), pri katerem sigurno naslednje leto ne bo omejitve prav visoke(lani 51), tako da pridem sigurno noter(al so potem še kaki pogoji katere moraš izpolnjevat če se hočeš prepisat?)).
Upam da sm zadost lepo razložil.
Pa hvala za vse odgovore.

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Ja sej sm razumel kaj si hotel povedat. Hmm, zdej sm pa nekaj pogruntal. Če recimo nardim maturo v drugem roku(in naredim še peti predmet), in bo recimo omejitev za na VSŠ v drugem roku 65 točk, jaz jih bom imel recimo 64, grem na UNI. Če mi 1 letnik uni uspe narest se pol odločim ali grem v 2. VSŠ al nadaljujem z UNI smerjo. Če pa ga ne naredim se prepišem na VSŠ prvi letnik(gledal se bo prvi rok(al ne?), pri katerem sigurno naslednje leto ne bo omejitve prav visoke(lani 51), tako da pridem sigurno noter(al so potem še kaki pogoji katere moraš izpolnjevat če se hočeš prepisat?)).
Upam da sm zadost lepo razložil.
Pa hvala za vse odgovore.


Ti govoriš kot da za UNI ne rabiš točk. UNI ima lahko tudi omejitve. Peti predmet je samo pogoj, da sploh lahko kandidiraš za vpis. Potem pridejo na vrsto točke. In tudi pri UNI se za drugi rok zahteva več točk.

Pa točke, ki so za splošno maturo so drugače vrednotene, tako da ne moraš primerjat med sabo. Če prav vem.

Če ti zaključiš ti prvi letnik in se hočeš prepisat na iz UNI na VŠ (ali obratno, če imaš pogoje za to), potem ponekod lahko to narediš brez dodatnih pogojev, lahko boš pa moral opravljati diferencialne izpite. Na strojni ne vem kako je s tem. Vsekakor moraš pa diferencialne izpite opravljat, če se vpišeš v drug letnik neke druge fakultete.

Velki ::

Ja glej jz po tem sklepam kje bo omejitev in približno kakšna bo:

VSŠ
http://www.dijaski.net/studij/fs-ul/pro...

UNI
Do zdaj univerzitetni še ni bilo omejitve(ne v prvem ne v drugem roku), sepravi če si naredil peti predmet si pršu noter.
http://www.dijaski.net/studij/fs-ul/pro...

Če bi končal slučajno UNI prvi letnik pomoje diferencialnih ne bi imel tak problem naredit za it na VSŠ drugi letnik, saj kot jz slišim se bi navadu cele dneve sedet za knjigami.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Velki ()

Phantomeye ::

Velki je izjavil:

Ja glej jz po tem sklepam kje bo omejitev in približno kakšna bo:

VSŠ
http://www.dijaski.net/studij/fs-ul/pro...

UNI
Do zdaj univerzitetni še ni bilo omejitve, sepravi če si naredil peti predmet si pršu noter.
http://www.dijaski.net/studij/fs-ul/pro...

Če bi končal slučajno UNI prvi letnik pomoje diferencialnih ne bi imel tak problem naredit za it na VSŠ drugi letnik, saj kot jz slišim se bi navadu cele dneve sedet za knjigami.


No, če ni omejitev, potem ni problema.

Samo povem ti, lažje boš pri maturi dosegel dovolj točk za vpis na VSŠ kot pa da sfolgaš UNI prvi letnik in se potem prepišeš na VSŠ. Trust me.

Velki ::

Sfolgaš misliš naredim a ne?
Da se razumemo jz če nardim maturo v prvem roku pridem sigurno na VSŠ. Kar se zdej mi pogovarjmo je če jo ne nardim v prvem roku(se bojim da jo nit ne bm šow delat za prvi rok ker si ne predstavljam kako bom spis popravil na 2).
Kolkr jz razumem, tud če bi UNI padel eno leto bi potem komot prišel na VSŠ(ker se bo gledal prvi rok za vpis, točk za prvi rok bom imel zadosti tud če prvi rok vpisa na VSŠ zvišajo na 60 točk). Ma dobr sej ni važno no, potrudu se bom, če ne nardim v prvem roku, bom pa že potem se pozanimal kako in kaj.

St235 ::

Če se vpišeš na uni in narediš prvi letnik, zakaj potem ne ostaneš na UNI progamu?

ramiz?! ::

Če narediš 4. letnik boš skoraj 90% naredil maturo, ker matura je postavljena tako, da jo naredi čim večji procent. Da jo ne narediš, moraš ali res nič delati 4 leta, ali pa imeti veliko nesrečo...
Never regret anything, there's always a reason things happen.

Velki ::

Sej šola je nadvse preprosta(tehnik računalništva), vendar mi dela težave pisanje spisa, bojim se da zaradi tega ne bom imel SLO pozitivno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vpis na srednjo šolo za status (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Šola
426198068 (36885) Filip8
»

Vrsta želja pri vpisu na fakulteto

Oddelek: Šola
104401 (4139) smacker
»

Časovna veljavnost mature?

Oddelek: Šola
151445 (1159) Velki
»

Fakulteta Računalništva in informatike v Ljubljani - FRI

Oddelek: Šola
222675 (1699) mkos2
»

fakulteta za varstvoslovje

Oddelek: Šola
72777 (2597) Mehmed

Več podobnih tem