» »

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

1 2 3
4
»

shintaro ::

pa tema naslov je ful dobra... zakaj.. ker je kvaliteta vsega v šparu , tušu in mercatorju svetlobna leta pred lidl , hofer , eurospin. Jaz se jih izogibam.

Nevem kako bi bil primeren izraz v slo, mi tle rečemo takim zadevam 'falš' ..

krneki0001 je izjavil:

Pravilniki so že, pa zakoni tudi. Ampak vseeno ko boš šel naslednjič v evrospin pa le poslikaj nalepko na mesu, kaj vse je gor napisano in jo prilepi sem. Da bomo videli, kaj vse je gor napisano.

ni dovoljeno slikat po trgovinah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: shintaro ()

next3steps ::

ker je kvaliteta vsega v šparu , tušu in mercatorju svetlobna leta pred lidl , hofer , eurospin. Jaz se jih izogibam.

Meso je lahko enako v vseh trgovinah.

ni dovoljeno slikat po trgovinah.

Za njihova interna pravila ti je lahko malo mar. Največ, kar se ti lahko zgodi je spremstvo varnostni do najbližjega izhoda.

otago ::

@harvey
nepravilnosti so se dogajale 1 leto in vec... Zdaj se je nagrmadilo, da niti podkupnine niso vec pomagale.

@mmcmmc
Jager fura svoj stil trgovin. Kmecka trgovina, malo gradbenega materiala iz sumljivih poslov (nekdo je razlagal, da so v tovarni zajebali celo proizvodnj linijo knauf plosc, vse je kupil Jager za nekaj 10% originalne nabavne cene in prodal, kot da je vse ok), malo za vrt in sadovnjak, grocerija. Ponekod imajo se skropiva. Se vidi, da trgovino fura ta stari, ki je po stilu obtical v 80ih... Ampak je prezivel krizo, ker ni imel skoraj nobenih kreditov. Ima pa same mlade trgovke iz kmeckega okolja, direkt iz sole, placuje minimalca, dela se petek in svetek. Po 2,3 letih jih menja iz preventive pred nosecnostjo, preden se zbunijo itd... Edino poslovodkinje ostajajo dlje. Cene so primerljive z spar,mercator ce imas njihovo kartico. Plus neke kupone za brezplacni izdelek ob dovolj pikah.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: otago ()

krneki0001 ::

harvey je izjavil:

krneki0001 je izjavil:

Pravilniki so že, pa zakoni tudi. Ampak vseeno ko boš šel naslednjič v evrospin pa le poslikaj nalepko na mesu, kaj vse je gor napisano in jo prilepi sem. Da bomo videli, kaj vse je gor napisano.

Tole pa dvomim, da bi šlo mimo nadzora.8-O Recimo npr. MDK še sedaj ni zalaufal proizvodnje po enomesečni prepovedi s strani Inšpekcije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin.



Smo Slovenci več let kupovali zdravstveno oporečno hrano Mesnin dežele Kranjske? Razkrivamo, da je bil inšpekcijski zapisnik o nevzdržnih higienskih razmerah v obratu MDK izdan že decembra 2004. V njem med drugim piše, da prostor za hlajenje nima vrat, ki bi tesnila, da s stropa teče tekočina in da v nekaterih obratih ni vrat za zaščito pred mrčesom in glodavci.

Inšpekcijski zapisnik o nevzdržnih higienskih razmerah v obratu Mesnin dežele Kranjske je bil izdan že decembra 2004. Prav ste prebrali, gre za zapisnik, star 14 let, obrat pa je inšpekcija zaprla šele ta mesec.


Torej 2004 izdajo papir, 2018 pa zadevo zaprejo za en mesec. Kaj pa 14 let vmes? Dejte mal s svojo glavo začet razmišljat. Ugotovijo da imajo v skladišču in hladilnici podgane in potem se pusti zadevo 14 let na miru. Nakar po 14 letih ugotovijo, da vrat proti podganam še vedno ni in zaprejo za en mesec.
Pa kdo je kle neumen? In vi bi mene radi prepričali, da to kar sem jaz zapisal, ne gre skozi? Za šalo.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

Torej 2004 izdajo papir, 2018 pa zadevo zaprejo za en mesec. Kaj pa 14 let vmes?

So pa malo belili in flikali, da so zadostili minimalnim zahtevam...zdej pa je s stropa dol odpadal omet in ni prijel belež, pa so zaprli.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

harvey je izjavil:

Torej 2004 izdajo papir, 2018 pa zadevo zaprejo za en mesec. Kaj pa 14 let vmes?

So pa malo belili in flikali, da so zadostili minimalnim zahtevam...zdej pa je s stropa dol odpadal omet in ni prijel belež, pa so zaprli.


Padal je omet že leta 2004. Vmes so pa kazni plačevali. Vse skupaj 30.000 evrov.

Zlate ::

Vsakdo, ki pametuje, da je hrana v A trgovini slabša od hrane v B trgovini, bi v veliki večini primerov pogrnil pri slepem testu.

Prepričanim, ki vedo, pa seveda ne moreš povedati ker oni pač vedo in njim nihče ne bo govoril... :P
"Ne dovoli, da bi te šolanje oviralo pri izobraževanju."
_______________________ Mark Twain________

shintaro ::

Zlate je izjavil:

Vsakdo, ki pametuje, da je hrana v A trgovini slabša od hrane v B trgovini, bi v veliki večini primerov pogrnil pri slepem testu.

Prepričanim, ki vedo, pa seveda ne moreš povedati ker oni pač vedo in njim nihče ne bo govoril... :P

A Cena tudi ne pove nič?

next3steps ::

Ti cene ne razumeš in ne veš kaj pomeni. Cena kilograma mesa v eni in drugi trgovini ne pomeni, da ni to meso ene in iste krave. Tudi če je embalaža drugačna, ne pomeni nujno razlike.

shintaro ::

kaj pa ostalo, razen mesa.... no ? Isto ?? Dejmo no... Je resda poceni hrana tam in se da dobro jest, vsekakor je pa slabše od omenjenih. in razpravljat , nimaš kaj, ker tako je in konc

next3steps ::

Žal so tvoje domneve napačne. Zakaj, morda boš to ugotovil sam. Morda v 3 letih, morda v 30.

jb_j ::

sušeno mesu eurospina se težko primerja z ostalimi trgovinami

Utk ::

pa tema naslov je ful dobra... zakaj.. ker je kvaliteta vsega v šparu , tušu in mercatorju svetlobna leta pred lidl , hofer , eurospin. Jaz se jih izogibam.

Nevem kako bi bil primeren izraz v slo, mi tle rečemo takim zadevam 'falš' ..

Falš si malo ti. Nutela je ista v sparu ali hoferju, ima pa hofer nutoko, ki je boljsa od vsega drujga sranja v sparu razen nutele, pa tudi proti nuteli ne vem zakaj bi bila slabsa. Je drugacna, ni pa slabsa. Isto cips. Hoferjev je boljsi kot vsi sparovi in mercatorjevi, razen tisti, ki so res 3x drazji, pa tudi proti tistim ne vem ce bi se reklo da je manj kvaliteten, samo drugacen. Nek poceni sparov je direkt ogaben. Ce locis hofer mleko od alpskega, si pa itak zasluzis medaljo.

Heavy ::

shintaro je izjavil:

pa tema naslov je ful dobra... zakaj.. ker je kvaliteta vsega v šparu , tušu in mercatorju svetlobna leta pred lidl , hofer , eurospin. Jaz se jih izogibam.


Tako je sorodnik govoril. Hoferja se izogibal, kot hudič križa... dokler ni v dar dobil paket piškotov in čokolado. Naslednji dan je zvonil telefon, kje smo to kupili, ker so jih pojedli v istem večeru. Sledilo je začudenje :D
#TeamFelix

gruntfürmich ::

pri mesu je recimo tudi par velikih predelovalcev ki zlaga večino trgovin, in potem dobimo povsod enako meso.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Alamar ::

Utk je izjavil:


Falš si malo ti. Nutela je ista v sparu ali hoferju, ima pa hofer nutoko, ki je boljsa od vsega drujga sranja v sparu razen nutele, pa tudi proti nuteli ne vem zakaj bi bila slabsa.
Nutela v Sparu in Hoferju ni ista. Se pa strinjam, da je nutoka za pol cene večini praktično enako dobra, oziroma meni celo boljša.

Alamar ::

shintaro je izjavil:

kaj pa ostalo, razen mesa.... no ? Isto ?? Dejmo no... Je resda poceni hrana tam in se da dobro jest, vsekakor je pa slabše od omenjenih. in razpravljat , nimaš kaj, ker tako je in konc
Kot prvo, priznane znamke so v Lidlu in Hoferju na voljo po približno skoraj enakih cenah kot v Mercatorju, Sparu in Tušu. Kot drugo, tudi ostale cene hrane so se v Hoferju zadnja leta precej dvignile in niso več tako ugodne. Lidl in Eurospin imata v povprečju nižje cene.

next3steps je izjavil:

Žal so tvoje domneve napačne. Zakaj, morda boš to ugotovil sam. Morda v 3 letih, morda v 30.
Bolj verjetno nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Alamar ()

shadeX ::

Kot prvo, priznane znamke so v Lidlu in Hoferju na voljo po približno skoraj enakih cenah kot v Mercatorju, Sparu in Tušu.


Določene stvari celo dražje.

"Privilegij" nemških trgovin je ta da ponujajo dobro robo (tukaj se bom izognil izrazu "enako kvalitetno", ker ne poznam izdelkov "under the hood") po nižjih cenah kot ponujajo naši večji trgovci (MC, Spar,..).

Torej če nočem kupiti Milke ker je predraga za 3€, lahko kupim enako dobro alternativo za npr 2€ v Lidlu, Hoferju. Ali pa če nočem kupiti dragega Fructalovega soka za 1.8€/l bom dobil v Lidlu alternativen (mogoče celo boljši po okusu) sok za 1€/l.

mojsterleo ::

Meni je mercator povsem ok. Poleg tega, da mi nudi odlog plačila za en mesec z njihovo kartico, je tu še njihov bonitetni sistem pik. Mreža trgovin je zelo dobra. Roba(sveža) je od mercatorja do mercatorja različno kvalitetna, vsekakor pa imajo precej dobro sadje in zelenjava sceno, kjer se primerja samo še kakšen špar. Ostali trgovci hofer/lidl/eurospin tu pogrnejo.
Malo mi je edino moteče da zadnje čase zelo opazno forsirajo hrvaške produkte.
Tuš mi je naravnost ogaben. Vidi se da šparajo zato so police in roba dostkrat prašne, prodajalk je premalo, cene niso kaj preveč ugodne in pa imajo blazno počasne blagajne.
Mercator je vsaj uvedel m sken blagajne in samopostrežne tako da to ni več tak problem pri njih.

Alamar ::

Mercator ima boljšo zelenjavo in sadje od drugih v večjih trgovinah z veliko prometa. V večini ostalih t.i. blokovskih Mercatorjih je stanje sadja in zelenjave porazno. Lidl me moti, ker je komplet ponudba plastic fantastic uvožena medtem, ko se Hofer vse bolj trudi, da je kar nekaj zelenjave slovenskega porekla.

imagodei ::

Annnnnna je izjavil:

Mislim, da človek ki je samo iz Spina ne bo vmrl prej kot tisti ki je iz Maerkatorja. Jaz sem še živa in ima Spin ogromno dobrih in kvalitetnih izdelkov.

Jaz ne trdim ne enega, ne drugega, ne tretjega, bi pa želel izpostaviti, da če gledaš samo sebe, imaš precej majhen vzorec ljudi, da bi iz njega vlekla kakšno statistiko. Izjava "Jaz sem še živa" je logični nonsens pri dokazovanju trditve, da je hrana iz Spina kvalitetna, nekvalitetna, bolj/manj kvalitetna kot [ vstavi poljubno ].
- Hoc est qui sumus -

imagodei ::

FireSnake je izjavil:

RejZoR je izjavil:

Očitno sem eden redkih, ki velikokrat čist iz firbca vzamem kakšno čist nepoznano zadevo. Pač vzameš en kos in ne celo šteko. Na tak način sem našel kar precej dobrih alternativ premium znamkam. Sam moraš se otrest zakoličenih navad. Imaš npr folk, ki bo od namazov natepaval samo Nutello, če jim boš dal karkoli drugega ne bojo niti vtaknil v goflo. pa so npr Choco Nussa iz Lidla al pa Nutoka (navadna, ne dvobarvna) iz Hoferja praktično ista zadeva samo z mal drugačno teksturo in okusom. Ni slabše, je samo drugačno. Ampak en folk se očitno grozno boji jest kej druzga oz drugačnega...


Zelo dobra poteza, ki jo bom prevzel tudi jaz.

vorantz je izjavil:

To je dokaj nesmiselna debata


Se ne strinjam. Tole se zna razviti v dobro debato, pa še kakšno dobro informacijo lahko dobimo.

Mimogrede, saj to veš, da odgovarjaš na 5 let stare poste? ;)
- Hoc est qui sumus -

[D]emon ::

gruntfürmich je izjavil:

pri mesu je recimo tudi par velikih predelovalcev ki zlaga večino trgovin, in potem dobimo povsod enako meso.


Za lepo kolicino izdelkov Perutnine Ptuj lahko iz prve roke povem, da se z njimi zalaga tako Hofer kot Mercator, pod njihovimi znamkami seveda.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

gruntfürmich ::

ne, mislim na mesnice ki furajo krave, prašiče (mislim da že zaklane) iz cele evrope in potem z svežim ali predelanim mesom zalagajo več trgovskih verig v sloveniji.

v tuš sem pred kratkim zavil po dolgem času in sem bil presenečen nad ponudbo slovenskih izdelkov, tudi družinskih.
definitivno se bom še kdaj oglasil tja...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

[D]emon ::

Dosti teh "slovenskih" je samo pakiranih tu.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

harvey ::

[D]emon je izjavil:

Dosti teh "slovenskih" je samo pakiranih tu.

Podjetje Origin trail ima na to odgovor, pa še blockchain je zadaj:)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

[D]emon ::

Vtakni si blockchain nekam. Blockchain is the new IoT.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

Blumper ::

Odvisno kaj kupujete. Jaz nekih razlik ne delam, kupuje se itak več ali manj isto hrano. Neki casa nazaj je imel spin goveje mleto od celjskih mesnin, edini ki je ponujal meso in ne mesnega pripravka. Kavo, kupujem v sparu ali tušu, na 25 popust(mationi ali goriziana). Kamorkoli grem, cca 40 do 50 euru nakupa.

Mare2 ::

Alamar je izjavil:

Utk je izjavil:


Falš si malo ti. Nutela je ista v sparu ali hoferju, ima pa hofer nutoko, ki je boljsa od vsega drujga sranja v sparu razen nutele, pa tudi proti nuteli ne vem zakaj bi bila slabsa.
Nutela v Sparu in Hoferju ni ista. Se pa strinjam, da je nutoka za pol cene večini praktično enako dobra, oziroma meni celo boljša.


Če kdo ve, ali je v Hoferjevi nutoki kaj lešnikov? Torej koliko %?

harvey ::

Če kdo ve, ali je v Hoferjevi nutoki kaj lešnikov? Torej koliko %?

15%, spodaj pa review :)
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

harvey ::

edit 13%
 Nutoka

Nutoka

Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

gruntfürmich ::

sj je skoraj povsod 13%. sem pa za hec kupil (oz dobil?) neko slovensko lešnik namaz pri štartaj slovenija se mi zdi in je skoraj neužiten...
skratka ni vse v sestavinah. čokolada bo tudi neužitna če ne bo toliko in toliko maščobe in cukra da vso maso drži skupaj.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

radmannsdorf ::

Tale namaz je slastičen.

c3p0 ::

gruntfürmich je izjavil:

sj je skoraj povsod 13%. sem pa za hec kupil (oz dobil?) neko slovensko lešnik namaz pri štartaj slovenija se mi zdi in je skoraj neužiten...
skratka ni vse v sestavinah. čokolada bo tudi neužitna če ne bo toliko in toliko maščobe in cukra da vso maso drži skupaj.


In koliko % lešnika ima ta startup produkt?

korenje3 ::

RejZoR je izjavil:

Večina folka so ene navadne mone. Mora proizvajalec nekaj res orenk kiksnit, da lahko rečeš, da je stvar slaba. Pa še to gre zgolj za okus, ki je čist stvar recepture in ne da gre za slabo kvaliteto kot tako.
Daj jim možnost, da oni s svojim denarjem nabavljajo "premium" izdelke, pa bojo videl kako gre to z minimalno plačo...

V Eurospin sicer ne hodim, ker mi je od rok, grejo pa večkrat starši tja nabavljat. Pa pred leti so hodil v italijo nabavljat v Eurospin. In ne morem rečt slabe stvari niti čez eno stvar. Jogurti, čokoladno mleko, mortadela, ementaler in razni siri za mazanje so bli vedno dobri iz Eurospina. Noben trgovec nima vsega po okusu vsakega posameznika, se pa vedno najde kaj splošno dobrega. In vedno se bo našla kakšna mona, ki bo vihala nos nad nečem.


pred 20 leti smo tudi mi hodili v eurospin v italijo. takrat je bilo tako da je bilo še vse v original škatlah direktno od proizvajalca. verjetno je bilo zato todi tako poceni. veliko ciganov je hodilo notri, prav tako brezdomci, pa reveži ki so na skrivaj jedli v trgovini.

c3p0 je izjavil:

gruntfürmich je izjavil:

sj je skoraj povsod 13%. sem pa za hec kupil (oz dobil?) neko slovensko lešnik namaz pri štartaj slovenija se mi zdi in je skoraj neužiten...
skratka ni vse v sestavinah. čokolada bo tudi neužitna če ne bo toliko in toliko maščobe in cukra da vso maso drži skupaj.


In koliko % lešnika ima ta startup produkt?


a če ima večji % lešnika je bolje? nekaterim stvarem se namenoma manjša odstotek zato da se izboljša okus. ko potegneš črto imajo vsi ti produkti vsaj 30% maščobe in 50% sladkorja.

Sicer pa postopek ugotavljanja idealnih količin vsake stvari je dokaj zahteven. Preizkuševalci testirajo na tisoče različnih kombinacij. Večinoma je to s spreminjanjem vsebnosti sladkorja.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

c3p0 ::

> a če ima večji % lešnika je bolje?

Bolje za jezik ali boljše za telo? :) Marsikomu, ki se je odvadil procesirane hrane, so te kreme mnogo presladke. Delajo se za povprečni okus, ki pa se spreminja od države do države.

gruntfürmich ::

60% lešnika. pa 20 chocolate piše, kaj točno pomeni ne vem, apelira pa da je 20% kakavovih zrn
zadeva je malce trpka.

www.20chocolate.si
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411312 (9011) HappyPills
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104031 (40489) zmaugy
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462489 (56563) ...:TOMI:...

Več podobnih tem