» »

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

«
1
2 3 4

draciel ::

Temo odpiram z namenom, ker bi se rad razjasnil zaradi nekaterih stvari.

A so izdelki iz Eurospina, dejansko slabši kot izdelki iz Mercatorja? "Slabši" mislim predvsem po kvaliteti. Npr. če vzamemo dva enako zdrava človeka in prvi jé samo hrano iz spina, drugi človek pa jé samo hrano iz mercatorja. A je mogoče da bo človek ki jé hrano iz spina prej umrl ( zaradi slabše kakovosti hrane ).

Sprašujem pa zato, ker itak časi v SLO vemo da niso rožnati. Potrebno je iskati stvari ki jih potrebujemo kar se da cenej. Pa naj bo to hrana, obleka..itd. V našem gospodinjstvu sta zaposlena 2 od 4 z minimalno plačo. Ko grem kupit kaj v Eurospin eden izmed članov (zaposleni )se pritožuje da ne bo jedel ( kot sem že navedel - mišljenje da je hrana iz spina packarija) Zato on vedno kupuje v Mercatorju, na koncu meseca pa joče da nima nič denarja. Ampak jaz dejansko več prihranim kot on in ravno tako sem sit. Za kakšno ceno?

A kdo od vas tudi misli da je hrana iz spina , slabše kvalitete in zato kupuje v mercatorju?

Tisti, ki se odloči kaj napisati naj prosim piše o hrani in ne o navadah v naši družini. To sem pač moral napisati, da boste razumeli v kakšnem kontekstu sem vprašal.

vorantz ::

To je dokaj nesmiselna debata, ker zadeve v mercatorju niso najdražje izmed slovenskih trgovin direktno zaradi same kvalitete ampak zato ker lahko

Poleg tega moraš definirat a govorimo o mercator brand hrani, mercator generic hrani ali nasplošno hrani iz mercatorja?

HyperKiller ::

Euro spina ne poznam, le Hofer in Lidl. In tu, se mi zdi, ne moremo postviti pravila, kdo je kvalitetnejši.
Vemo pa, da ima Mercator zaradi načina dela in priljubljenosti sigurno višje marže.

Mislim, da se s slabimi izdelki in dobrim jedilnikom je bolj zdravo kot z dobrimi izdelki in slabim jedilnikom.
Pri Microsoftu uspešno izrezujejo varnostne luknje.

Okapi ::

Jaz mislim, da hrana iz Eurospina ni ravno tisto, kar bi hotel kupovati, kupujem pa v Sparu, Hoferju, Mercatorju, Leclercu in še kje.

O.

draciel ::

Ubistvi sem mislil o hrani ki ni Mercator znamka. Sicer pa v mislih nisem imel samo mercatorja ampak tudi trgovine,(Tuš, Špar ) ki tržijo pač znane blagovne znamke Npr Barcaffe (kava), Milka (čokolada)...itd. Teh znamk v Eurospinu ne dobiš.

Okapi ::

Pa to je treba dodati, da razlika ni v zdravosti, ampak v okusu. Če boš jedel tisto iz Eurospina, te ne bo čisto nič prej pobralo, kot če boš jedel najdražji eko-bio futer.

O.

draciel ::

Okapi je izjavil:

Jaz mislim, da hrana iz Eurospina ni ravno tisto, kar bi hotel kupovati

O.


No, vidiš. Zanima me zakaj tako misliš? A zato ker "veš" da je hrana slabše kvalitete, ALI npr čokolada ni tako dobrega okusa iz spina kot iz mercatorja?

Okapi ::

Ja, tista čokolada iz Eurospina ni niti od daleč tako dobra kot dobra belgijska (ki je, mimogrede, v Mercatorju nimajo).

O.

draciel ::

Okapi je izjavil:

Ja, tista čokolada iz Eurospina ni niti od daleč tako dobra kot dobra belgijska (ki je, mimogrede, v Mercatorju nimajo).

O.


Se popolnoma strinjam. Recimo meni je najboljša čokolada milka, ali pa kinder, ki jih pa v Spinu ne bom dobil.

Ampak če vzamemo recimo tiste salame ki že pridejo narezane na policah (spin), tiste so meni ene izmed najboljših salam, tako da tudi če bi imel miljon eur na banki, bi definitivno tiste salame kupil v spinu. :|

Ubistvu kar hočem razčistit tukaj je samo to, ali lahko hrana iz spina , slabše vpliva kot tista iz mercatorja ( ne mercator znamke )

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: draciel ()

RejZoR ::

Večina folka so ene navadne mone. Mora proizvajalec nekaj res orenk kiksnit, da lahko rečeš, da je stvar slaba. Pa še to gre zgolj za okus, ki je čist stvar recepture in ne da gre za slabo kvaliteto kot tako.
Daj jim možnost, da oni s svojim denarjem nabavljajo "premium" izdelke, pa bojo videl kako gre to z minimalno plačo...

V Eurospin sicer ne hodim, ker mi je od rok, grejo pa večkrat starši tja nabavljat. Pa pred leti so hodil v italijo nabavljat v Eurospin. In ne morem rečt slabe stvari niti čez eno stvar. Jogurti, čokoladno mleko, mortadela, ementaler in razni siri za mazanje so bli vedno dobri iz Eurospina. Noben trgovec nima vsega po okusu vsakega posameznika, se pa vedno najde kaj splošno dobrega. In vedno se bo našla kakšna mona, ki bo vihala nos nad nečem.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

ahac ::

Zato on vedno kupuje v Mercatorju, na koncu meseca pa joče da nima nič denarja.

Verjeto tudi kupuje izdelke priznanih znamk? Dobro, da ne ve, da se pri nas prodajajo proizvodi namenjeni vzhodni Evropi, ki so velikokrat manj kvalitetni od "enakih" proizvodov (iste znamke, enako pakirano) namenjenih zahodni Evropi.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ahac ()

draciel ::

ahac je izjavil:

Zato on vedno kupuje v Mercatorju, na koncu meseca pa joče da nima nič denarja.

Verjeto tudi kupuje izdelke priznanih znamk?


Kupuje ja. Zato, ker je mišljenje ( dražje - boljše ) pač nekaterim stopilo v glavo.

RejZoR ::

Očitno sem eden redkih, ki velikokrat čist iz firbca vzamem kakšno čist nepoznano zadevo. Pač vzameš en kos in ne celo šteko. Na tak način sem našel kar precej dobrih alternativ premium znamkam. Sam moraš se otrest zakoličenih navad. Imaš npr folk, ki bo od namazov natepaval samo Nutello, če jim boš dal karkoli drugega ne bojo niti vtaknil v goflo. pa so npr Choco Nussa iz Lidla al pa Nutoka (navadna, ne dvobarvna) iz Hoferja praktično ista zadeva samo z mal drugačno teksturo in okusom. Ni slabše, je samo drugačno. Ampak en folk se očitno grozno boji jest kej druzga oz drugačnega...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

korenje3 ::

redno kupujem v leclercu, mercatorju in lidlu.

leclerc je najcenejši in nudijo vso robo, kot jo nudi mercator, je pa kvaliteta na psu kar se tiče izdelkov.

mercator ima najboljšo robo, so pa cene na skoraj vsak izdelek dražje. sadje in zelenjava neprimerljivo.

lidl ponuja cenene stvari ki jih v mercatorju ali leclerku ne moreš kupit. ponavadi so taki izdelki kopije, ki vsebujejo barvila in umetne arome da se ujamejo z originali (ne mislim kopije z istim imenom izdelka, ampak recimo namesto cocacole lahko kupiš neko cocabolo ipd. za 30 centov). sem enkrat kupil tam čips in sem skoraj bruhal ker je bil praktično skoraj cel umeten, cena pa itak sam 80 centov.


kar se tiče kupcev, je v leclercu ponavadi ful revežev od zjutraj do dopoldne, ko smo delavni ljudje v službah. slučajno sem parkrat šel v leclerk ob devetih zjutraj in vidim celo vojsko južnjakov in ciganov ki se motajo okoli oblek.
v lidlu so taki kupci čez cel dan, vendar niso ravno cigani ipd, pač pa večinoma revni slovenci.
v mercatorju so ponavadi srednji in višji sloj ljudi, večinoma čisti slovencnli, razne babice ipd.

v eurospinu sem bil samo v italiji, ampak ne vem kakšna je kvaliteta izdelkov. tam so imeli izdelke kar še vedno v katronastih škatlah kokr so jih dobili od dobaviteljev. veliko ciganov ki se prehranjujejo kar znotraj trgovine...

redno kupujem v leclercu, mercatorju in lidlu.

leclerc je najcenejši in nudijo vso robo, kot jo nudi mercator, je pa kvaliteta na psu kar se tiče izdelkov.

mercator ima najboljšo robo, so pa cene na skoraj vsak izdelek dražje. sadje in zelenjava neprimerljivo.

lidl ponuja cenene stvari ki jih v mercatorju ali leclerku ne moreš kupit. ponavadi so taki izdelki kopije, ki vsebujejo barvila in umetne arome da se ujamejo z originali (ne mislim kopije z istim imenom izdelka, ampak recimo namesto cocacole lahko kupiš neko cocabolo ipd. za 30 centov). sem enkrat kupil tam čips in sem skoraj bruhal ker je bil praktično skoraj cel umeten, cena pa itak sam 80 centov.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

RejZoR ::

Sorry, sam nabijaš 500 na uro. Če je okus drugačen od tvojega omiljenega futra še ne pomeni, da je ogabno in polno ne vem kakšnih kemikalij. Si kdaj sploh uspel prebrat spisek sestavin? Očitno ne. In čips iz Lidla je prav dober (rebrast paprika, rebrast sir in smetana, oni Pringles like s papriko). Tud ne vem iz kje si potegnil trditev da je cel umeten. Očitno je Lidl edini, ki je uspel ustvarit umetni krompir (sicer ne vem iz kakšne snovi naj bi bil, ampak očitno gre za zunajzemeljske spojine)... ostalo je mešanica začimb in vsesplošnega ojačevalca okusa, torej natrijev klorid (sol po domače). Res jaka znanost in kemija.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

leclerc je najcenejši in nudijo vso robo, kot jo nudi mercator, je pa kvaliteta na psu kar se tiče izdelkov.
Ne vem od kje ti ideja, da je v Leclercu slaba roba. Da nisi kaj zamešal? Leclerc ima pri nas največjo izbiro dobrih izdelkov. Konkurira mu samo Maximarket, pa še to čedalje težje, odkar je Mercatorjev.

O.

Magic1 ::

Leclrc ima v k**** sadje in zelenjavo, imajo pa v redu meso in ribe. Ostalo je odvisno od znamke izdelka.
Mercator, spar, hofer, lidl imajo vsak svoje dobre in slabe strani. Eurospin deluje najbolj cenen, cene pa se ne razlikujejo kaj dosti od Lidla in Hoferja, zato grem tja bolj malokrat. Včasih skočim po maskarpone, ki so povsod enaki zame, a stane v eurospinu 1€ pa drobiž za 250g.
Magic

RejZoR ::

Mlečne zadeve so bile iz Eurospina vedno dobre. Več let nazaj ko so naše mlekarne vglavnem pod sadne jogurte prodajali čist tekoče jogurte z blagim okusom po sadju smo v Eurospinu jemal orenk sadne jogurte, kjer je bilo not res polno koščkov sadja. Če se kdo spomni tistih velikih lončkov ve o čem govorim. Mislim da so bili 500g (oz ml).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

korenje3 ::

Okapi je izjavil:

leclerc je najcenejši in nudijo vso robo, kot jo nudi mercator, je pa kvaliteta na psu kar se tiče izdelkov.
Ne vem od kje ti ideja, da je v Leclercu slaba roba. Da nisi kaj zamešal? Leclerc ima pri nas največjo izbiro dobrih izdelkov. Konkurira mu samo Maximarket, pa še to čedalje težje, odkar je Mercatorjev.

O.


sadje in zelenjava sta gnila. salame so posušene, razen če ne kupiš zapakirane. v glavnem take sveže stvari.

RejZoR je izjavil:

Sorry, sam nabijaš 500 na uro. Če je okus drugačen od tvojega omiljenega futra še ne pomeni, da je ogabno in polno ne vem kakšnih kemikalij. Si kdaj sploh uspel prebrat spisek sestavin? Očitno ne. In čips iz Lidla je prav dober (rebrast paprika, rebrast sir in smetana, oni Pringles like s papriko). Tud ne vem iz kje si potegnil trditev da je cel umeten. Očitno je Lidl edini, ki je uspel ustvarit umetni krompir (sicer ne vem iz kakšne snovi naj bi bil, ampak očitno gre za zunajzemeljske spojine)... ostalo je mešanica začimb in vsesplošnega ojačevalca okusa, torej natrijev klorid (sol po domače). Res jaka znanost in kemija.


rejzor kle pred sabo imam eno vrečko čipsa in lidla in piče da ima notri barvilo in razne ojačevalce okusa.

čist tako za foro sem enkrat jedel oba čipsa na enkrat, chio chips iz leclerca za 1,8€ in ta iz lidla za 0,8€. v glavnem sploh se ne da primerjat.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: korenje3 ()

Steinkauz ::

Korenje, leclerc ima isto robo kot mercator/spar, tko da ne vem kaj bluziš.
Pa niti ni tko cnej. Določene stvari so še dražje.

Jst največ kupim spar, hofer naveza.
Kruh in podobno v mercatorju, ker mi je najbližje.
Ostale bolj občasno(max 1x na mesec), si pa sledijo po pogostosti leclerc>lidl>eurospin

Kar se pa kvalitete tiče imaš pa v večini trgovin dobro in slabo robo.
Večina teh trgovin ima neke splošne firme, ki naj bi bile kvalitetne ter potem svoje, ki so ponavadi manj.
Izjema sta hofer in eurospin, ki imata povečini X izdelke.
S tem da se mi zdi hoferjeva kvalitena na nivoju, eurospin pa niti ne.
Dobiš pa tut v eurospinu par dobrih zadev za svoj denar.

andromedar ::

Sicer že kako leto nisem kupil chipsa, ampak skoraj dvomim, da obstaja takšen brez ojačevalca okusa. Sploh, če govorimo o chipsu z okusom po papriki, slanini...

Ampak...kar sem hotel povedat je to, da imaš tako v Mercatorju in Lidlu na voljo 5 ali več vrst čipsa - zato ne primerjaj najcenejšega iz Lidla in najdražjega iz Mercatorja ali Leclerca.

Vzami Lidlov čips za 1 eur in Mercatorjevega (katerakoli znamka) za 1 eur in oceni kje dobiš več za tvoj denar.
Eh?

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Odvisno, kaj bi rad dosegel. Primerjaj najboljšega iz Lidla in najboljšega iz Mercatorja in povej, kateri je boljši.;)

O.

draciel ::

Ko smo že pri čipsu :) Najboljši čips je bil včasih zame CHIO ( res je dober, ampak je tudi drag - 1.8€ čips s papriko, sirom ), dokler nisem našel najboljšega čipsa kar sem jih dosedaj jedel. Okus po papriki, čips iz Hoferja, za 0.78 € - ne vem točno imena. (količina ista kot Chiotova ) :)

Invictus ::

Baje imajo v Eurospinu zelo kvalitetno meso. Neko avstrijsko, ki ga branjevke na tržnici prodajajo kot bio.

Nisem preizkusil, ampak prijatelj je kar navdušen.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

detroit ::

Olive iz eurospina so super (une nerazkoščičene). Drugače pa hoferjev chips z nachotom je zakon. Zelenjava baje tudi dokaj hvaljena (na goriškem, če se kaj razlikuje.).

P.S. a je še kdo opazil razliko strežbe? Hofer na dolenjki si v 5sec na drugmu koncu blagajne, Grosuplje se mi zdi počasnejši, Šempeter in Gorica pa kar precej počasnejša...O merkatorju sploh ne bi :D
Skero

HighBane ::

V trgovino grem samo tistih par stvari, ki jih doma zmanjka oziroma če grem še s kakim družinskim članom.
In tako tistih par (tudi enakih) izdelkov za katere vem približne cene iz drugih trgovin je Mercator večinoma dražji. Izdelki njihove blagovne znamke so ceneni, slabega vonja, okusa... Mesa nimajo dobrega. Nekako imajo nasplošno (po mojem mnenju) cenene izdelke s navito ceno.

Za junk food mi je vseeno iz katere je trgovine, samo koliko je stal in kilaža.
V eurospin ne hodim.

Brane22 ::

Zdi se mi ironično razpravljat o "bio" in naravnih kakovostih čipsa.

nareži navaden krompir na tanke rezine in ga speci. Nato rezultat prierjaj s kupljenim čipsom.

Razlika je natanko v "nezdravih" dodatkih, pa četudi je to samo sol.

nezdravost čipsa je v njegovi zasnovi. Krompir ( ki je itak samo kalorična filunga) spečena v vročem olju z dodatkom lopate soli in še kake začimbe. Prava figa če je kak pičkamaterinat gor ali dol.

RejZoR ::

korenje3 je izjavil:

Okapi je izjavil:

leclerc je najcenejši in nudijo vso robo, kot jo nudi mercator, je pa kvaliteta na psu kar se tiče izdelkov.
Ne vem od kje ti ideja, da je v Leclercu slaba roba. Da nisi kaj zamešal? Leclerc ima pri nas največjo izbiro dobrih izdelkov. Konkurira mu samo Maximarket, pa še to čedalje težje, odkar je Mercatorjev.

O.


sadje in zelenjava sta gnila. salame so posušene, razen če ne kupiš zapakirane. v glavnem take sveže stvari.

RejZoR je izjavil:

Sorry, sam nabijaš 500 na uro. Če je okus drugačen od tvojega omiljenega futra še ne pomeni, da je ogabno in polno ne vem kakšnih kemikalij. Si kdaj sploh uspel prebrat spisek sestavin? Očitno ne. In čips iz Lidla je prav dober (rebrast paprika, rebrast sir in smetana, oni Pringles like s papriko). Tud ne vem iz kje si potegnil trditev da je cel umeten. Očitno je Lidl edini, ki je uspel ustvarit umetni krompir (sicer ne vem iz kakšne snovi naj bi bil, ampak očitno gre za zunajzemeljske spojine)... ostalo je mešanica začimb in vsesplošnega ojačevalca okusa, torej natrijev klorid (sol po domače). Res jaka znanost in kemija.


rejzor kle pred sabo imam eno vrečko čipsa in lidla in piče da ima notri barvilo in razne ojačevalce okusa.

čist tako za foro sem enkrat jedel oba čipsa na enkrat, chio chips iz leclerca za 1,8€ in ta iz lidla za 0,8€. v glavnem sploh se ne da primerjat.


Kaj ti pomaga vrečka pred tabo če pa nimaš pojma kaj sploh bereš?

Barvilo je paprika. Wow, res strupeno. Ojačevalca okusa pa sta E621 in E635 (se mi ne da pisat polnih nazivov navedenih na vrečki). Prvi je sol, ki se nahaja v najbolj razširjeni aminokislini, drugi je večinoma pridobljen iz morskih alg, ki jih japonci jejo že stoletja.

Na papirju izgleda grozno ko bereš ime spojine, še bolj grozno ko greš brat tabele "E" aditivov, nakoncu pa vidiš, da je stvar praktično neškodljiva če res ne pretiravaš. Kar pomeni dve stvari, da moraš bit na to alergičen že po defaultu (eni so alergični na arašide in jagode, pa so čist naravna stvar), drugo pa da lahko predoziraš snovi tud če pretiravaš z ne vem, povsem naravno špinačo.

Na svetu so v hrani dost hujše stvari, pa se folk ne sekira. Čipsa pa tud ne poješ 50 kil vsak mesec ali pač?
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Barbarian ::

po mojih izkušnjah je hrana iz eurospina večinoma cenena in zanič v primeravi s hrano, ki se jo da kupiti v mercatorju, tušu sparu, celo v hoferju in liddlu.

Pa ne iz stališča zdravja. preprosto je zanič.


ps.: glede debate o čipsu pa rečem samo da čez springelse ga ni. Pa me niti ne zanima kaj ima notri. Preprosto je odličen, njegov okus gre fenomenalno skupaj s pivom ob dobrem filmu. Tistemu iz eurospina se niti ne bi smelo reči čips.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Barbarian ()

harvey ::

Špageti De Cecco - 500 grs


- Mercator 1,89 EUR
- Spar 1,69 EUR
- Coop (IT) 1,22 EUR
Toliko za občutek glede marž; poleg tega imaš v IT v istem kvalitetnem rangu testenin še vsaj 2-3 izdelke tja do 1,12 EUR.

Testenine v Eurospinu so krepko pod temi cenami; gre pa za njihovo znamko Tre Mulini. Vendar tudi po okusu daleč od tega, edino solidne so njihove bavette. Se pa strinjam, da se da zelo poceni narediti obrok z malo sprehoda med trgovinami.

Olive iz eurospina so super (une nerazkoščičene).

Sem jih imel priliko jesti pri nekom na obisku. Brez okusa, svetujem ti, da posežeš po kalamata iz Hoferja - črnih, ali pa v kovinski piksni v oljčnem olju, boš imel vsaj okus po...

V Eurospinu imajo ugodno in dobro mozzarelo od Landa 4 pack in pa Grana Padana parmezan ter še kakšen inčun in pa tuna kosi v oljčnem olju. To je pa več ali manj vse kar je pametnega v ponudbi pri nas. Sem pa videl v Italiji na jugu precej bolj založene Eurospine kot pri nas; s svojo delikateso in mesnico ter pekarno/dopeko in precej večjo izbiro vin ter kvalitetno svežo zelenjavo od lokalnih zadrug.

Kot že povedano je pri nas v marketih kar se tiče zelenjave in sadnja ena sama velika žalost....
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fosil ::

Posploševat glede cen, na podlagi enega izdelka je traparija.
Kakšna stvar je v eni trgovini cenejša, kakšna pa v drugi.
Vzemi 100 naključno izbranih izdelkov in delaj primerjavo.
Tako je!

urosz ::

Po mojih izkušnjah:
Merkator (marcator brand in generik) ima ful dobre in poceni osnovna živila: mleko, jajca, sol, sladkor, moka in podobno
Eurospin ima kvalitetne testenine vseh vrst (ni čudno - Italijanska firma)

SL9MV-E5320 ::

@op

vse je popolnoma odvisno od tega, kaj kupuješ. če kupuješ kumarice od iste firme v eni ali drugi trgovini, ne boš nič na slabšem v katerikoli od trgovin...
by XEON

opeter ::

ahac je izjavil:

Zato on vedno kupuje v Mercatorju, na koncu meseca pa joče da nima nič denarja.

Verjeto tudi kupuje izdelke priznanih znamk? Dobro, da ne ve, da se pri nas prodajajo proizvodi namenjeni vzhodni Evropi, ki so velikokrat manj kvalitetni od "enakih" proizvodov (iste znamke, enako pakirano) namenjenih zahodni Evropi.


Točno tako. To velja recimo za Milka izdelke. Pa še za marsikaj drugega.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

figula ::

Okapi :: včeraj, 21:10:09
citiraj #leclerc je najcenejši in nudijo vso robo, kot jo nudi mercator, je pa kvaliteta na psu kar se tiče izdelkov.
Ne vem od kje ti ideja, da je v Leclercu slaba roba. Da nisi kaj zamešal? Leclerc ima pri nas največjo izbiro dobrih izdelkov. Konkurira mu samo Maximarket, pa še to čedalje težje, odkar je Mercatorjev.


Ali ni Maxi postal Mercatorjev 2006? Okapi, imaš zelooo dober spomin ali pa kuhaš 7 letno zamero?

Okapi ::

Kuham dolgoletno zamero, ker pred tem je bil Maximarket v nekaterih segmentih (alko, čokolade, delikatesa ...) daleč najbolje založena štacuna v Ljubljani, od takrat pa počasi izgubljajo primat.>:D

O.

Looooooka ::

Vsi majo drek in vsi majo kaj boljsega, bolj zdravega od konkurence.
Najslabse kar lahko naredis za svojo denarnico in zdravje je to, da kupujes vse izdelke v eni stacunih.
Ene majo boljse salame, druge pa sir in mleko(ker majo recimo iz Slovenije oz iz Italije, kjer spet nucajo nase mleko)...itd, etc.

harvey ::

fosil je izjavil:

Posploševat glede cen, na podlagi enega izdelka je traparija.
Kakšna stvar je v eni trgovini cenejša, kakšna pa v drugi.
Vzemi 100 naključno izbranih izdelkov in delaj primerjavo.


Izpostavil sem samo en izdelek, nisem pa se šel globalne analize, ki jo lahko prebereš v današnjem Delu na 3 strani.

Gre za ceno košarice osnovnih živil* ( l mleka, 1kg kruha, 1 l olja, 1 kg sladkarja, 1 kg riža, 1kg moke, 10 kos jajc)

* Upoštevali so najcenejši izdelek z navedenim pakiranjem, ne glede na blagovno znamko in ali je bil v akciji.
------------------------------
Hofer - 6,39 EUR
Spar - 6,59 EUR
Lidl - 6,87 EUR
Mercator - 7,31 EUR
Eurospin - 7,85 EUR
Tuš - 8,03 EUR
------------------------------
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

RejZoR ::

Ta košarica je čista bedarija. Tko kot pomen vrednosti povprečne plače...

Mislim, kaj ti pomaga ta primerjava, ko pa je lahko razlika pri skret papirju, ki je isto dokaj nujna dobrina, razlika, ki povsem podre to trapasto tabelco, pa slednjega artikla sploh ni gor. Kot še miljavžent drugih stvari. Razen če kupuješ izključno in samo zgoraj omenjene stvari, kjer pa imaš drugačen finančni problem in se niti ne preseravaš kej dost okoli kvazi kakovosti ampak vzameš kar pač finančno lahko. Tud če nima naravnih barvil pa ne vem kakšnih bio arom...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

harvey ::

RejZoR, butasto je to, se strinjam, pokazal sem samo fosilu, da so naredili pri Delu nek izbor izdelkov in naredili primerjavo. Enako trapaste so tudi primerjave košaric, ki jih delajo na ZPS.

Sicer pa kot je bilo tu že večkrat povedano, da se z nekoliko pametnejšim načrtovanjem nakupov in predvsem vodenjem gospodinjstava lahko marsikaj prihrani.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

fosil ::

Torej si prišel do spoznanja da je Eurospin dražji od Mercatorja.
Po tvoje so torej primerjave košaric trapaste, ampak iz primerjave cene enega izdelka pa lahko narediš celo analizo trgovca?
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

harvey ::

fosil je izjavil:

Torej si prišel do spoznanja da je Eurospin dražji od Mercatorja.
Po tvoje so torej primerjave košaric trapaste, ampak iz primerjave cene enega izdelka pa lahko narediš celo analizo trgovca?


To so naredili na Delu, sam sem podal samo en izdelek, primerjalno s cenami, brez kakršnekoli ambcije, samo kot orientacijo, ki ga v Eurospinu ni, in sem rekel, da je kvaliteta neprimerljiva. Nisem imel želje po kakršnikoli analizi trgovca, samo da je potrebno kupovati tudi z nogami, ali pa če hočeš z avtomobilom, da greš malo dlje...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Okapi ::

Hofer - 6,39 EUR
Spar - 6,59 EUR
Lidl - 6,87 EUR
Mercator - 7,31 EUR
Eurospin - 7,85 EUR
Tuš - 8,03 EUR

Izračun je zavajajoč, ker niso upoštevani popusti. Pri Merkatorju recimo kupuješ v torek (ali četrtek, če si penzionist) in je 10% ceneje - 6,58, se pravi en cent ceneje kot v Šparu. Pa pik sploh nisem upošteval in pride lahko v resnici še malo ceneje. Tudi pri Šparu in Tušu lahko kupuješ ceneje, če izkoriščaš različne ugodnosti (recimo cenejši benz, telefon ...).

O.

fosil ::

Ja, ko sešteješ vse ugodnosti je Mercator lahko med najcenejšimi.
Pa tudi v Mercatorju sedaj dajejo popust na bencin na njihovih črpalkah, čeprav so te zelo redke.
Tako je!

ivanuscha ::

Ampak popust v torek imaš samo, če si prejšnji torek zagonil minimalno 40 ali 50€...

Je pa tudi po mojih izkušnjah izbira ter kakovost izdelkov v Mercatorju pred ostalimi trgovinami.

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Ja, pač malo načrtuješ nakupe in greš enkrat tedensko, ali na dva tedna, po malo več robe, tiste malo bolj obstojne.

O.

kmetek ::

pa dvojne pike ferbuarja v mečkatorju pri nakupu nad 30€....pazite, da ni cigaret itd notri....mercator se "morda" boljša.
tudi tuš ima za imetnike kartice itd akcije večkrat....

Spajky ::

Vsak si naj "naredi" svojo paleto izdelkov, ki mu ustrezajo in kupuje tam kjer mu ustreza okus in finance. Jest naredim občasne turneje po vseh trgovinah in napolnim prtljažnik z raznimi vrečkami, da dobim vse kar mi rabi. Trenutno količinsko največ v Hoferju, pol Eurospinu, pol v Lidlu in Sparu ter nekaj malega v Tušu. Merkator je predrag za tisto kar rabim.

Sem pa imel obdobja, ko je bil vrstni red malo drugačen. Sem pa z leti preizkusil malo brdo raznih zadev, tako da točno vem, kam moram iti kaj iskat. Občasno si privoščim tudi kakšne dražje reči za spremembo. In se ne pustim zavajat kao s temi popusti in raznoraznimi karticami ugodnosti in pikami etc. ...
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

RejZoR ::

Jezst prej nisem nikoli kej dost kupoval v Tuš-u pa zdej dost pogosto ker mi je na poti iz službe. Cene imajo dokaj dobre in najdeš tud precej splošne robe, ki ni usmerjena na samo posameznega trgovca (pač splošne blagovne znamke). Imaš pa tud njihove. Pa tud če je kaj rahlo dražje pridem ceneje čez pri bencinu, ker je skoraj spotoma, tko da se mi že iz tega vidika splača, ker nikoli ne grem exkstra v trgovino ampak vedno to opravim spotoma.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Avenger ::

Kaj pa je razlika med generičnimi izdelki v Mercatorju in originali? Recimo bela generična moka tip 500 je skoraj pol cenejša kot originalna od istega proizvajalca, pa kumarice... itd.?
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411311 (9010) HappyPills
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104025 (40483) zmaugy
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462485 (56559) ...:TOMI:...

Več podobnih tem