» »

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

Eurospin vs Mercator (kvaliteta izdelkov)

1 2
3
4

Double_J ::

Je prav zabavno opazovati kakšnega "poznavalca", ki prej zatrjuje, da je Union scanje v primerjavi z Laškim, na slepem testu pa pogrne, kot je dolg in širok.


Pa ja... to je tko kot bi ti dal fanto pa coca-colo pa ne bi ločil.
Dve šivanki...

Okapi ::

Bil bi presenečen, česa vsega ne ločiš, če ne vidiš oziroma ne veš, kaj piješ.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Double_J ::

Bil bi presenečen, česa vsega ne ločiš, če ne vidiš oziroma ne veš, kaj piješ.


Natoči mi 10 kozarcev, 5 union in 5 laško, pa bom zadel vseh 10.

Raznih nutel pa ne jem, tko da ne morem.
Dve šivanki...

shadeX ::

Union in Laško pa res ni težko ločiti. Union je veliko manj grenka kot Laško. Večji izziv zame: Loči Heineken od Laškega. Mogoče se kdo ne bo strinjal z mano, ampak jaz ju ne ločim :P

Magic1 ::

Ločiš po nekem času, ko te začne glava bolet.
Magic

Double_J ::

shadeX je izjavil:

Union in Laško pa res ni težko ločiti. Union je veliko manj grenka kot Laško. Večji izziv zame: Loči Heineken od Laškega. Mogoče se kdo ne bo strinjal z mano, ampak jaz ju ne ločim :P


Je bolj sladek...
Dve šivanki...

andromedar ::

Okapi je izjavil:

Veliko pa je tudi nakladanja, oziroma urbanih mitov. Nekdo zatrjuje, da loči italijansko od poljske nutele, na slepem poskusu pa ne loči nutele od generičnega namaza. Ali, še huje, se mu generik zdi boljši;)

Nekoč smo izvedli tak slep poskus z različnimi vrstami piva. Je prav zabavno opazovati kakšnega "poznavalca", ki prej zatrjuje, da je Union scanje v primerjavi z Laškim, na slepem testu pa pogrne, kot je dolg in širok.

O.


Jaz sem nekoč, za stavo, na blind testu izmed Milke, Gorenjke, Kraševe in Hoferjeve čokolade s celimi lešniki pravilno določil katera je Milka in katera Gorenjka.

Milko težko fališ, ker je gnoj prve vrste in sam cuker. Vse ostale so bile pa dokaj blizu skupaj, ampak mi je ratalo :)

BTW: vedel sem, da sta med štirimi testiranimi tudi Milka in Gorenjka, za ostale nisem vedel katere so.
Eh?

driver_x ::

Plenice so bile pred nekaj leti precej drugačne. Pa tukaj bi težko rekel, da imajo vzhodnoevropski dojenčki drugačne riti.

[D]emon ::

andromedar je izjavil:

Milko težko fališ, ker je gnoj prve vrste in sam cuker.


Agreed. In se samo smejim ljudem, ki mi zatrjujejo, da je Milka najboljsa cokolada. :))
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

driver_x ::

A Milka je čokolada?

Brias ::

fosil je izjavil:

Slovenci smo dolga leta kupovali milko, persil, ariel, nutelo in druge stvari v avstriji.
Le zakaj, če je po našem okusu avstrijska milka zanič, avstrijski praški pa s slovensko vodo slabo operejo?

Ti izdelki so drugorazredni zato, ker so cenejši za proizvodnjo. Cenejši pa morajo bit, ker je standard v določenih državah precej nižji in se ti izdelki tam morajo prodajat za nižjo ceno, da so konkurenčni.
V Sloveniji ti izdelki niso nič cenejši, ampak samo omogočajo ekstra profite.

Jaz osebno teh izdelkov ne kupujem, če že kakšnega, ga kupim v mullerju, kjer jih uvažajo iz nemčije.
Če bi tako počeli vsi, bi se zadeve spremenile.



... do nedavnega sem v mulerju kupoval nemski paradontax ...

sedaj ga ze ene 2 mesece nimajo ( tezim prodajalkam ... pravijo da jim schwaba posilja poljske ... )

kupuje kdo kje v Ljubljani .de paradantax?

krneki0001 ::

V Celovcu ga kupujem, Tam je še taprav.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

fosil ::

Poglej v Drogerie Markt.
Tako je!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fosil ()

shadeX ::

Magic1 je izjavil:

Ločiš po nekem času, ko te začne glava bolet.


Glava bolet od piva? Glava me je že bolela zaradi slabega vina, ampak ne od pive. Še nikoli..

...:TOMI:... ::

Odkar so spremenili recepturo in dodajajo koruzo in druga nizkocenovna "neslajena žita", imaš naslednji dan mačka.

Iz prve roke vam povem, da je pivo, pridelano v lokalni pivovarni, tudi pri pitju prekomernih količin boljše za telo. Naslednji dan ni mačka, kot je pri pivu zelenih ali rdečih. Tu se opazi uporaba kvalitetnih surovin pri mali pivovarni in ne pelet iz Kitajske, kot to delajo velike pivovarne.

Sicer sem pa mnenja, da se kupuje samo osnovna živila, pa še to čim bližje domu, da dobim sveže, poceni in dobro. Iz osnovnih živil lahko živiš zelo poceni in zelo kvalitetno, je pa treba več časa vložiti v pripravo, recimo treba je zamesiti kruh itd.

Trgovine mi ne morejo nuditi take svežine, niti takega okusa hrane, kot ga dobim pri lokalcih.
Tomi

Annnnnna ::

Ne vem ravno kako ste pršli do slepih testov in kdo loči Milko od Gorenjke ampak bi podala mnenje glede kvalitete Eurospin vs Merkator.
V glavnem jaz kupujem v Lidlu, Spinu in Sparu, odvisno od cen in kuponov ki jih imam.
Kvaliteta iz Spina se lahko primerja tudi z katero koli drugo, razen za vegane nimajo kaj veliko :)
Mislim, da človek ki je samo iz Spina ne bo vmrl prej kot tisti ki je iz Maerkatorja. Jaz sem še živa in ima Spin ogromno dobrih in kvalitetnih izdelkov. Prav tako konkurenčne cene vsem trgovinam okoli.
Če kdo ne ve zakaj je spin kokurenčni si lahko prelista letak in to sam ugotovi. http://www.letakonosa.si/eurospin/ Kar se tiče kvalitete pa lahko poskusi sam.

shadeX ::

Po mojih izkušnjah je spin najslabši od vseh. Kupujem pa največ v Sparu, Lidlu, Hoferju. ( ta vrstni red).

V Mercatorju ne kupujem, ker je načeloma najdražji, v Sparu pa z Spar Plus kartico prihranim do 30€ na mesec.

joze67 ::

"prihranim"

dexterboy ::

Brane22 je izjavil:

Zdi se mi ironično razpravljat o "bio" in naravnih kakovostih čipsa.
nareži navaden krompir na tanke rezine in ga speci. Nato rezultat prierjaj s kupljenim čipsom.
Razlika je natanko v "nezdravih" dodatkih, pa četudi je to samo sol.
nezdravost čipsa je v njegovi zasnovi. Krompir ( ki je itak samo kalorična filunga) spečena v vročem olju z dodatkom lopate soli in še kake začimbe. Prava figa če je kak pičkamaterinat gor ali dol.

+1
Tema je bila na kvaliteto hrane, končali pa smo pri čipsu... In potlej se čudiš prspevku na valu 202, kjer zdravnik pove, da je kondicijski povprečni doseg današnje mladine tek v dolžini 300 metrov...
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dexterboy ::

Dodatek; po vseh dosedanjih pogovorih s folkom in izmenjavi informacij je statistično takole;
- testenine; eurospin še vedno top roba
- sveže meso; leclerc
- sadje in zelenjava; merkič + spar
- ostale stvari, ala obleke in neprehranske potrebščine; glede na akcije od štacune do štacune
Ampak, ponavljam, to so nakupne navade ljudi, s katerimi se pogovarjamo.
Najbolj me čudi to, da skozi vse pogovore nihče ne omenja Tuš.
Bojim se, da imajo premalo razpredeno mrežo in ga folk nima naštudiranega.
Osebno bi jaz naredil nekaj drugega; ponovno pognal slovensko industrijo proizvodnje hrane.
Poleg tega pa opažam, da že kar nekaj folka (vključno z menoj) doma dela jogurt (tudi kefir) in peče kruh.
Ampak to je že off topic :)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Ted ::

Annnnnna je izjavil:

Ne vem ravno kako ste pršli do slepih testov in kdo loči Milko od Gorenjke ampak bi podala mnenje glede kvalitete Eurospin vs Merkator.
V glavnem jaz kupujem v Lidlu, Spinu in Sparu, odvisno od cen in kuponov ki jih imam.
Kvaliteta iz Spina se lahko primerja tudi z katero koli drugo, razen za vegane nimajo kaj veliko :)
Mislim, da človek ki je samo iz Spina ne bo vmrl prej kot tisti ki je iz Maerkatorja. Jaz sem še živa in ima Spin ogromno dobrih in kvalitetnih izdelkov. Prav tako konkurenčne cene vsem trgovinam okoli.
Če kdo ne ve zakaj je spin kokurenčni si lahko prelista letak in to sam ugotovi. http://www.letakonosa.si/eurospin/ Kar se tiče kvalitete pa lahko poskusi sam.


Eurospin je odlična trgovina za nekatere izdelke, za nekatere druge izdelke pa je lahko tudi zelo slaba izbira. Sam tam kupujem predvsem testenine, nekatere mlečne izdelke (jogurti, parmezan, siri), tuno, vloženo zelenjavo (fižol, čičerika, ostale stročnice), olivno olje in občasno tudi zelenjavo in sadje. Pri zelenjavi in sadju praviloma niso na ravni Mercatorja, ampak to tudi Hofer (v povprečju) ni. Zgoraj naštete zadeve pa so enake (nekateri isti dobavitelji) ali boljše kot pri Hofer/Mercatorju in precej cenejše. Tudi pri mesu Eurospin ne blesti najbolj, čeprav lahko dobiš povsem ok kose. Tudi raven izdelkov kot so kaka hoby orodja, igrače ipd. precej zaostaja za Hofer/Lidl diskontoma.
Mah...

scipascapa ::

Točno tako: idealne trgovine, vsaka ima nekaj dobrega nekaj slabega....v Kranju imamo to super, ker so vse trgovine razen Leclerca v radiju nekaj km in narediš krog hehe.
Nekatere še celo peš obdelam....shadex: Mercator ni najdražji, samo avtomatsko to vsi rečete, imaš pike, imaš akcije, imaš 25% ipd....edino gledat je treba. Časa pa premalo :)

predi ::

Spar pa zelenjava pa res ne gresta skupaj. Katastrofalen "stalni nadzor kakovosti". Da ne govorim o pekarni. Če vzameš kaj s semeni, dobiš zraven hrošče. Na hitrem štantu pa pakirajo kruh v plastiko, ki ni primerna za živila - ko jo režejo s tisto mašino, ostanejo plastični "laski", ki se potem po hrapavem kruhu takoj oprimejo. Tako je že kakšno desetletje, kljub prigovarjanju in pritožbam v anketah, vsaj za Spar v Europarku, MB. Če si na dobri lokaciji, se ti očitno lahko *ebe za vse.

V Spinu kupujem samo pannetone. Mercator mi je preveč odročen, pa vedno se mi je zdel nekam drag. Večinoma hodim v Spar in Hofer.

otago ::

Eurospinn je bolj znan v zahodni Sloveniji, na Stajerskem rangira pod Hofer-jem. Predvsem ker ne poznamo njihovih(italijanskih) znamk. Kolegi(-ce) iz goriske regije, so prav poznali nekatere trgovske znamke, kaj je ok, kaj ni. V Tolminu bi skorajda rekel, da ima Eurospinn vec obiska kot Mercator ali Hofer..

Ni hrana, ampak glede kvalitete in cene, ima Eurospinn najcenejsi, najboljsi p/p macji pesek.

Spar v Europarku ima zastonj pokrit parking, veliko ljudi tam parkira zastonj cez dan-cez most in si v centru, nato se v soping.

rok_p ::

Bil v Eurospino v italiji. Boljsi od mercatorja ali spara v lj. Pri nas se zal ni na tem nivoju. V it imajo dosti vecji asortiment izdelkov, najdes pa tudi take s slo etiketami. Tudi trgovina kot prostor je zelo na nivoju, pri nas je zal bolj diskont varianta.
rok

krneki0001 ::

V Italiji ima eurospin malo bolj kvalitetne izdelke, drugače nihče nebi tja hodil. Italjani za nekvaliteto malo bolj "kaznujejo" kot slovenci s spominom zlate ribice. V sloveniji ima pa v glavnem hrano za prašiče futrat.

FireSnake ::

RejZoR je izjavil:

Očitno sem eden redkih, ki velikokrat čist iz firbca vzamem kakšno čist nepoznano zadevo. Pač vzameš en kos in ne celo šteko. Na tak način sem našel kar precej dobrih alternativ premium znamkam. Sam moraš se otrest zakoličenih navad. Imaš npr folk, ki bo od namazov natepaval samo Nutello, če jim boš dal karkoli drugega ne bojo niti vtaknil v goflo. pa so npr Choco Nussa iz Lidla al pa Nutoka (navadna, ne dvobarvna) iz Hoferja praktično ista zadeva samo z mal drugačno teksturo in okusom. Ni slabše, je samo drugačno. Ampak en folk se očitno grozno boji jest kej druzga oz drugačnega...


Zelo dobra poteza, ki jo bom prevzel tudi jaz.

vorantz je izjavil:

To je dokaj nesmiselna debata


Se ne strinjam. Tole se zna razviti v dobro debato, pa še kakšno dobro informacijo lahko dobimo.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

shadeX ::

joze67 je izjavil:

"prihranim"


Če bi enake izdelke, šel kupovat v Mercator, Tuš, kakšno drugo trgovino ali pa ne bi uporabil Spar Plus kartice bi za isti izdelek plačal več. Torej ja, zagotovo prihranim.

krneki0001 ::

Sej v leclercu tudi prišparaš, ja. Plačaš polno ceno, razliko pa na kartico. Potem moraš pa še enkrat v štacuno, da tisto razliko porabiš.
Meni je to čista bedarija. Naj dajo toliko popusta brez kartic, pa da resnično ostane ta denar v denarnici, ne da moraš nazaj v štacuno hodit.

shadeX ::

otago je izjavil:

Eurospinn je bolj znan v zahodni Sloveniji, na Stajerskem rangira pod Hofer-jem. Predvsem ker ne poznamo njihovih(italijanskih) znamk. Kolegi(-ce) iz goriske regije, so prav poznali nekatere trgovske znamke, kaj je ok, kaj ni. V Tolminu bi skorajda rekel, da ima Eurospinn vec obiska kot Mercator ali Hofer..

Ni hrana, ampak glede kvalitete in cene, ima Eurospinn najcenejsi, najboljsi p/p macji pesek.



Se strinjam z vsem napisanim.

Res ma vsaka trgovina svoje dobre in slabe izdelke. Nekdo je že omenil, da so v Spinu jogurti, siri dobri in s tem se strinjam (to včasih kupim tudi tam), prav tako drži o mačjem pesku. Tudi zamrznjene zadeve so načeloma dobre v spinu.

Ne bi pa nikoli tam kupoval karkoli od sladkarij (poskusil več zadev in enostavno mi okus ne ustreza), higieničnih pripomočkov (mila, parfumi, kreme,..), vina oz. alkohol nasplošno.

krneki0001 je izjavil:

Sej v leclercu tudi prišparaš, ja. Plačaš polno ceno, razliko pa na kartico. Potem moraš pa še enkrat v štacuno, da tisto razliko porabiš.
Meni je to čista bedarija. Naj dajo toliko popusta brez kartic, pa da resnično ostane ta denar v denarnici, ne da moraš nazaj v štacuno hodit.


Isto ima Miler. Pač poslovni model trgovine, da obdrži stranko. Men se tudi to zdi "annoying", ampak lej.. če prideš naslednjič prihraniš 1€, kakor pa če greš kupit v sosednjo trgovino :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gruntfürmich ::

večinoma vse kar je poceni, sploh extremno, je zanič.
zato skušam kupiti najdražjo hrano. v povprečju zato dobim tudi boljšo...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

shadeX ::

Logika ni slaba, če želiš kvalitetno hrano. Ampak za nekoga, z minimalno plačo to ne pride v poštev, ker mora gledat kam in kje bo zapravil svoj denar. Hrana je pa itak najdražja zadeva za povprečnega slovenca.

gruntfürmich ::

slovenec raje zagoni za avto kot pa za kvalitetno hrano. to je ena velika žalost, kot je pisalo v eni izmed zadnjih 'svet kapitala'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

krneki0001 ::

Zato pa eni raje starejše avte vozimo, pa dobro in kvalitetno hrano jemo.

Heavy ::

shadeX je izjavil:

Isto ima Miler. Pač poslovni model trgovine, da obdrži stranko. Men se tudi to zdi "annoying", ampak lej.. če prideš naslednjič prihraniš 1€, kakor pa če greš kupit v sosednjo trgovino :))


Pa OMV, tankaš 50 litrov in ob naslednjemu nakupu kupiš Snickers za 10 centov dražje, kot v Sparu :))
Zato mi je Hofer všeč, ker ti ne težijo z karticami.

Kar se pa kvalitete tiče, ima vsaka trgovina svoje dobre reči. Pri meji še Italjane vidiš, kako vdirajo v Hofer in z dvema vozičkoma do avta, pa naj bi hrana na njihovem trgu bila boljša... Edina reč, ki je več ne povoham pa so Tuš izdelki. Od ledenega čaja je tako bila najboljša stvar plastenka za vodo.
#TeamFelix

feryz ::

Eurospin!? Se hecate? Doma sem v hribih, trgovin ni na pretek, je pa Eurospin manj kot 1 km od mene. Pa sem bil točno samo enkrat tam.
To je bolj podobno kemični industriji kot trgovini.

gruntfürmich ::

evrospin ima verjetno tisto kar še komaj gre čez pojem 'hrana'...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

mmcmmc ::

Ne vem za kvaliteto izdelkov v Eurospina. Samo kar pa se kvalitete trgovin tiče je Eurospin po mojem najslabša trgovina v Sloveniji. Slabo zložene police, premalo delavcev ergo nikoli dovolj odprtih blagajn, poceni ali pa občutek umazanosti opreme. Majo Lidl in Hofer enak poslovni model pa imajo enkrat boljšo organizacijo in urejenost trgovin. Recimo druga najslabša veriga v Sloveniji glede na izkušnjo nakupovanja pa je Jager, tako da ne bom izpadel ksenofob.

Nimam problemov uporabljat njihovih izdelkov samo se mi je muka iti tja nakupovat.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mmcmmc ()

tikitoki ::

Brez dvoma je bolj pomembno kaksno hrano jes. Recimo, si skuhas sam. Pojes dovolj zelenjave. Imas raznoliko prehrano. Potem, ko uredis to, se lahko zacnes sprasevati ali je ena trgovina boljsa od druge.

Okapi ::

gruntfürmich je izjavil:

večinoma vse kar je poceni, sploh extremno, je zanič.
zato skušam kupiti najdražjo hrano. v povprečju zato dobim tudi boljšo...

Z nakupom najdražje hrane se sicer res praviloma izogneš slabi kakovosti, ampak v večini primerov tako ne dobiš najboljše kakovosti. Če hočeš imeti najboljšo kakovost, moraš vedeti, kaj in kje kupiti, ne zgolj gledati na ceno.

harvey ::

krneki0001 je izjavil:

V Italiji ima eurospin malo bolj kvalitetne izdelke, drugače nihče nebi tja hodil. Italjani za nekvaliteto malo bolj "kaznujejo" kot slovenci s spominom zlate ribice. V sloveniji ima pa v glavnem hrano za prašiče futrat.

Predvsem večjo ponudbo, sploh zelenjava, ki je pri nas obup, je tam normalna in pa še v vsakem, tudi najbolj zakotni Eurospin ti nareže mortadelo ali pršut tako se šika.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

Miha 333 ::

Eurospin ima zame najboljši grapolo paradižnik, najboljšo konzervirano čičeriko, fižol, grah in koruzo, dobro in ugodno tuno v oljčnem olju (ondina), pakirano meso je slovensko (berite etikete), testenine so že omenili. Potem imaš stvari, ki so enake, vendar cenejše kot drugje (balzamični kis, vložena čebula, vložene olive, razne salame, siri, ...) Mislim, da naštete stvari niti slučajno niso slabše kakovosti kot drugje. Imajo tudi dobre in poceni neprehrambene izdelke (čistila, prašek za pomivalni, že omenjen mačji pesek, destilirana voda, šamponi, tekoče milo refill, robčki, ...). Se pa najdejo tudi stvari, ki so absolutno zanič (npr. pakirane hrenovke, poceni italijanska vina, ...).

krneki0001 ::

Miha 333 je izjavil:

...pakirano meso je slovensko (berite etikete)...


V Avstriji je lahko meso v hladilnicah max 6 mesecev. Potem pa ga lahko samo še izvoziš. Jaz uvozim staro meso iz Avstrije in ga prodam eni firmi. Ta firma ga proda tretji firmi in tretja spet meni nazaj (vse skupaj samo na papirju). In poreklo se izgubi, ker je že druga firma napisala, da je meso dobila v sloveniji. To meso jaz prodam v evrospin, merkator, špar, lidl, hofer in tuš kot slovensko. Na etiketi bo pisalo, da je poreklo slovensko. Tako da le, berite etikete.:))

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Ponavadi piše vzgojeno/zaklano, tko da ne bluzi.

Okapi ::

Ne ponavadi, ampak po zakonu. Nebivedu kot običajo neke pravljice prodaja.

mmcmmc ::

krneki0001 je izjavil:

Miha 333 je izjavil:

...pakirano meso je slovensko (berite etikete)...


V Avstriji je lahko meso v hladilnicah max 6 mesecev. Potem pa ga lahko samo še izvoziš. Jaz uvozim staro meso iz Avstrije in ga prodam eni firmi. Ta firma ga proda tretji firmi in tretja spet meni nazaj (vse skupaj samo na papirju). In poreklo se izgubi, ker je že druga firma napisala, da je meso dobila v sloveniji. To meso jaz prodam v evrospin, merkator, špar, lidl, hofer in tuš kot slovensko. Na etiketi bo pisalo, da je poreklo slovensko. Tako da le, berite etikete.:))



Kaj ti dejansko preprodajaš staro avstrijsko meso ali pač "veš" to?

krneki0001 ::

Okapi je izjavil:

Ne ponavadi, ampak po zakonu. Nebivedu kot običajo neke pravljice prodaja.

Pokaži kje to piše? Zakon?


Označba mora vsebovati najmanj naslednje informacije:
•ime in naslov oziroma firmo in sedež proizvajalca;
•ime izdelka (npr. goveja rebra);
•neto količina;
•rok uporabnosti;
•pogoje shranjevanja (npr. hraniti pri temperaturi do +4°C);
•navodila za uporabo (če je potrebno);
•navedba načina pakiranja (npr. pakirano v modificirani atmosferi);
•navedba kakovostnega razreda oziroma kategorije (npr. meso druge kategorije);
•veterinarski znak zdravstvene ustreznosti živil;
•registrska številka klavnice in država, v kateri se ta nahaja;
•registrska številka razsekovalnega obrata (za razsek), ki je opravil razsek trupa ali skupine trupov in država v kateri se nahaja;
•referenčna številka, ki zagotavlja povezavo med mesom in živaljo ali skupino živali (za goveje in prašičje meso);
•država rojstva živali (za goveje in prašičje meso);
•vse države reje živali(za goveje in prašičje meso);
•ime rejca (neobvezno); datum mletja za mleto meso.
•Ime rejca ni obvezno. Pri tej navedbi mora rejec, skladno s predpisi, ki urejajo varnost podatkov, soglašati za njegovo navedbo na označbi.

Zgodovina sprememb…

harvey ::

krneki0001 je izjavil:

Okapi je izjavil:

Ne ponavadi, ampak po zakonu. Nebivedu kot običajo neke pravljice prodaja.

Pokaži kje to piše? Zakon?

Pravilnike imaš
http://www.pisrs.si/Pis.web/pregledPred...
https://www.uradni-list.si/glasilo-urad...
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------

krneki0001 ::

Pravilniki so že, pa zakoni tudi. Ampak vseeno ko boš šel naslednjič v evrospin pa le poslikaj nalepko na mesu, kaj vse je gor napisano in jo prilepi sem. Da bomo videli, kaj vse je gor napisano.

harvey ::

krneki0001 je izjavil:

Pravilniki so že, pa zakoni tudi. Ampak vseeno ko boš šel naslednjič v evrospin pa le poslikaj nalepko na mesu, kaj vse je gor napisano in jo prilepi sem. Da bomo videli, kaj vse je gor napisano.

Tole pa dvomim, da bi šlo mimo nadzora.8-O Recimo npr. MDK še sedaj ni zalaufal proizvodnje po enomesečni prepovedi s strani Inšpekcije za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin.
Ar scáth a chéile a mhaireann na daoine.
------
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pametno nakupovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5411310 (9009) HappyPills
»

Hrana iz Lidla, Spara, Hoferja, Tuša, Mercatorja itd. (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
347104024 (40482) zmaugy
»

Uvožena hrana po trgovinah (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28462481 (56555) ...:TOMI:...

Več podobnih tem