» »

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

Rabljena vozila od večjih trgovcev?

vostok_1 ::

Ker sem se pri č******* že pošteno opekel sem si prisegel, da me ne vidijo več. Ali grem k fizični osebi ali večja prodajalna.

Kako gledate na te večje prodajalne tipa Trgo ABC ipd? Nudijo neko omejeno garancijo, preglede avtomobilov ...
Jaz ne vrjamem, da si lahko privoščijo kar na suho nategnit kupce in jim prodajat krste na kolesih. Nekateri nudijo tudi 2 letno omejeno garancijo.

Jim je za zaupat, kljub nekaj višji ceni?

eric_cartman ::

kar se tiče izkušenj kupcev imaš na forumu avtomobilizem 137 strani izkušenj kupcev prav s takimi, ki prodajajo, preprodajajo avte.. Skratka vse od avtohiš do nevem česa vsega..


http://www.avtomobilizem.com/forum/view...

Malo prečekiraj če kje zaslediš trgo ABC in izkušnje z omenjeno prodajalno avtomobilov..

Hayabusa ::

Pred nakupom odpelješ avto na amzs in ti mehaniki pogledajo v drobovje...
Cena pregleda je drobiž v primerjavi s ceno vozila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Valvoline ::

Zakaj pa kupuješ od preprodajalcev takšnih in drugačnih? Res ne zastopim folka,taka fajn ponudba je na avtonetu in ni nobene potrebe dab futral preprodajalce.Kupiš avto od prvega lastnika in to je to. Al pa da se je lastnik vsaj 3 leta fural z avtom.

Pokličeš za avto in prvo vprašanje je: Kak doug ste pa vi lastnik?
:D

Zgodovina sprememb…

PINki ::

In kako lahko veš, da ne laže? Verjetno kakšen račun od servisa ipd?

McClane ::

Eh, te papirje, račune in raznorazne štempiljke lahko skoraj vsak pridobi in se ne moreš prav zanašati na to. Včasih je bilo bolje, dandanes pa vsak pozna koga ki mu lahko to uredi, če pa prodajalec nateguje kupce, potem se bo pa itak potrudil za te stvari.
Najbolje storiti tako kot je dejal Hayabusa, pot pod noge in avto na AMZS, zmeniš se da če je vse ok, plačaš pregled ti, drugače prodajalec. Če ti začne prodajalec ob tem motovilit je že nekaj čudnega.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer

fosil ::

Problem je edino v tem, da ti avtomobili pri trgovcih običajno niso registrirani in ga torej ne moreš odpeljat kam drugam na pregled.
U bistvu ga še na testno vožnjo ne moreš odpeljat.
Tako je!

#000000 ::

Lahko, vsaj jaz sem ga, imajo preizkušnjo in pelješ

Isotropic ::

tut velike hise vrtijo km, prodajajo avte v sumljivem stanju itd.
kupi ga iz nemcije, od fizicne osebe (tle je zdaj problem, da je lahko tut ta dealer, sam da ti ne pove) alpa z garancijo/ premium rabljena vozila od kaksne avtohise.

lahko tudi kaksno testno.

upostevaj pa, da te ponavadi prodajalci fajn nategnejo. sedezi spucani, volan zamenjan, ostalo pa kriza.

Zgodovina sprememb…

kixs ::

Ko sem nazadnje kupoval rabljen avto, sem imel naslednje pogoje:

1. slovensko poreklo
2. najraje prvi ali max drugi lastnik
3. nakup samo od privat prodajalca (nekateri pravijo, da je boljse od avtohise... imas neko garancijo)
4. starost in cena

Potem pa si sestavis/zapises vprasanja, ki te zanimajo o avtu in jih ze po telefonu vprasas. Nekih nejasnih odgovorov naj ne bi bilo. Eno je ze koliko casa je lastnik - to se vidi v prometni.

Potem gres nekaj avtov pogledat in vozit. Ko si izberes avto, se dogovori, da ga peljes na pregled na uradni servis - tu ti lahko potrdijo veljavnost servisne knjizice in stevilo prevozenih kilometrov - lahko tudi na AMZS ali pa celo oboje. Ko je vse v redu oz. ce kaj ni, da se to ve ze pred nakupom in vsaj del uposteva v ceni, potem pa se naredi prepis in nova registracija.

V glavnem, ce tudi se drzis zgornjega in bos preko avto.neta in po telefonu dobil dober obcutek, se lahko zgodi, da ob ogledu vidis, da je avto v resnici katastrofa. Ljudje navadno napisejo ohranjenost = Odlicno. Potem pa je notranjost strgana, zunanjost polna prask, ipd. Zato je dobro tudi kaj taksnega vprasat po telefonu - seveda je odvisno, koliko je avto star in za kaksno ceno kupujes.

PS:
Rabljenega avta iz tujine pa nikoli vec ne kupim preko avtohise ali drugega posrednika. Ti avti so najvecji klump kar se zunaj prodaja za zelo "dobro" ceno, pri nas pa za normalno ceno in seveda z odbitimi kilometri. Vedeti moras, da so ti avti z "nizko in ugodno" ceno le taki, ki imajo v enem letu navozenih med 150.000 in 250.000km - vem, da je prakticno nemogoce, ampak sem se zadnjic z enim "uvoznikom" pogovarjal.

lp

black ice ::

kixs kako veš, da je drugi lastnik res drugi? Kolikor vem, se v prometno vpiše prvi lastnik, vsi ostali pa so "drugi".

kixs ::

black ice je izjavil:

kixs kako veš, da je drugi lastnik res drugi? Kolikor vem, se v prometno vpiše prvi lastnik, vsi ostali pa so "drugi".


Imas spletno aplikacijo, ki ti pokaze koliko je bilo lastnikov. Danes imajo vsi mobilniki internet in lahko na licu mesta preveris, potrebujes pa registracijsko stevilko avta in prometno od avta - kar dobis pri ogledu.

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kixs ()

black ice ::

Pa res. Sem pozabil, je že nekaj časa od zadnjega nakupa avtomobila.

Hayabusa ::

kixs
Ta spletna aplikacija pokaže lastnike v Slo 8-).
Drugače se vidi na Slo prometni, če je vozilo letnik 2005 in je prvi lastnik vpisan 2010, potem lahko domnevaš da je uvožen.


fosil je izjavil:

Problem je edino v tem, da ti avtomobili pri trgovcih običajno niso registrirani in ga torej ne moreš odpeljat kam drugam na pregled.
U bistvu ga še na testno vožnjo ne moreš odpeljat.

Preizkusne tablice do exist.


McClane je izjavil:

Eh, te papirje, račune in raznorazne štempiljke lahko skoraj vsak pridobi in se ne moreš prav zanašati na to. Včasih je bilo bolje, dandanes pa vsak pozna koga ki mu lahko to uredi, če pa prodajalec nateguje kupce, potem se bo pa itak potrudil za te stvari.

Štampiljke in potrjeno servisno res lahko, račune delov & servisov malo težje.

St235 ::

še težje pa elektronsko evidenco, ki jo vodijo pooblaščeni serviserji.

McClane ::

No, ne biti toliko prepričani v svetost pooblaščenih serviserjev in avtohiš. Tako kot so dobili ljudi ki so spuščali avtomobile preko tehničnih pregledov, čeprav so bili neizpravni, tako tudi ne zaupam njihovim evidencam. Mogoče navaden Jožko ravno ne more brkljati in popravljati vnosov, organizirani prodajalci z vezami pa lahko marsikaj.

Je pa bil zadnjič nekje intervju z enim takih prodajalcev avtomobilov in je isto lepo povedal, da so vsi uvoženi avti v bistvu čista žalost glede ohranjenosti, spedenajo jih toliko da lepo zgledajo, kilometre pa prevrtijo čisto vsakemu, ker se pri nas pač gleda na km kot edino zveličavno stvar. Žalostno.
\"You want us to build WHAT??\" - Ancient Chinese Wall Engineer


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zaupanja vredni prodajalci rabljenih avtomobilov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
228163439 (4437) fujtajksel
»

Kupil nov avto, ugotovil, da je že bil registriran (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Na cesti
38783784 (33908) FlyingBee
»

Najem mehanika za prisostvovanje pri nakupu rabljenega avtomobila v Lj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
11015006 (11354) solatko
»

Število lastnikov avtomobila (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5317630 (15008) St235
»

Zakon o varstvu potrošnikov in rabljen avtomobil (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5920493 (10930) bambam20

Več podobnih tem