» »

Simobil

Simobil

«
1
2 3

Mad max10 ::

Pozdrav

Prosim, kakšna je pokritos simobilovega GSM signala v slovenskih gorah?

LP

Hayabusa ::

Mad max10 ::

Hvala za odgovor.
Vidim, da ima Mobitel ima mnogo boljšo pokritost v gorah kot Simobil.
Ali je na področjih, kjer Simobil nima pokritosti GSM signala gostovati na Mobitelovem omrežju?
LP

SaXsIm ::

Nisem siguren, ampak najverjetneje ne.
SaXsIm

...:TOMI:... ::

Samo za klic v sili 112 je možno gostovanje.
Tomi

St235 ::

Mad max10 je izjavil:

Hvala za odgovor.
Vidim, da ima Mobitel ima mnogo boljšo pokritost v gorah kot Simobil.
Ali je na področjih, kjer Simobil nima pokritosti GSM signala gostovati na Mobitelovem omrežju?
LP


Gostovanje (razen klicov na interventne številke) ni možno.

luky ::

Kaj drugi operaterji razen Si.Mobila tudi zaračunajo menjavo sim kartice. Jaz sem dobil novo Micro Sim kartico ob času nakupa telefona in sedaj vidim na računu, da so si zaračunali 9,17€ brez DDV.

Ni pohvalno, ker je bilo rečeno, da micro sim dobiš zastojn.
luky!

St235 ::

Če je bilo rečeno, daje zaston potem reklamiraj račun. Če se ti zdi da bi moralo bit zastonj, potem kaj dosti ne moreš.

drugače na njihovi strani piše:

Ali lahko dobim MicroSIM kartico?
Naročniki lahko svoje SIM kartice zamenjate za MicroSIM kartice v vseh uradnih centrih Si.mobil. Postopek menjave je identičen menjavi običajne SIM kartice, traja pa dobrih 10 minut. Za menjavo SIM kartice je potrebno doplačilo v višini 11 EUR.


Zaračunavajo seveda tudi drugi operaterji. Pri mobitelu je malenkost ceneje 9,81 € z ddv.
http://www.mobitel.si/ceniki/info/ostal...

eales ::

Meni na mobitelu zamenjave navadne sim za micro sim niso zaračunali.

luky ::

Ja sem našel v njihovem ceniku.

luky!

_kuhi_ ::

Meni na Simobilu tudi niso nič zaračunali.

St235 ::

Če so zračunal al ne je stvar firme, seveda ti lahko določeno storitev orpavijo brezplačno. Samo ne spremeni pa to dejstva, da je na računu in da lahko zaračunajo.

luky ::

_kuhi_ je izjavil:

Meni na Simobilu tudi niso nič zaračunali.


Kako je to možno, da enim zaračunajo, drugim pa ne, sej to ni logike.
luky!

;-) ::

Menjave sim ne zaracunavajo sem ze parkrat delal tole. Pokritost signala pa nebi komentiral, je pa na papirju parkrat visja od dejanskega stanja. Najvecje slovensko 3g omrezje my ass- to tudi samibpriznavajo in vsi ko pisemo pritozbe imamo ze tudi po 50% popusta na mesecno narocnino za vsaj 1leto.

Jaz odplacujem iphone za 14eur na mesec:)

t-slav ::

Kam pa pišeš pritožbe, če ni skrivnost?

St235 ::

luky je izjavil:

_kuhi_ je izjavil:

Meni na Simobilu tudi niso nič zaračunali.


Kako je to možno, da enim zaračunajo, drugim pa ne, sej to ni logike.


Odvisno zakaj pride do menjave, kako se dogovoriš itd. Lahko imajo na pirmer politiko, da prve menjave ne zaračunajo. Lahko dobri stranki odobrijo popust v višini menjave itd. itd.

;-) ::

t-slav je izjavil:

Kam pa pišeš pritožbe, če ni skrivnost?

Info@simobil.si

Itak so me zavajali z reklamo o najvecjem slovenskem 3g omrezju, ki to ni.

St235 ::

Znaš kaj več povedat o tem zavajanju?

francek1 ::

Zadnje čase opažam, da klic na Simobilovem območju sploh ne vzpostavi glasovne komunikacije...in potem 3x kličeš brez potrebe. Bo treba očitno pritožbo napisat...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

luky ::

;-) je izjavil:

Menjave sim ne zaracunavajo sem ze parkrat delal tole. Pokritost signala pa nebi komentiral, je pa na papirju parkrat visja od dejanskega stanja. Najvecje slovensko 3g omrezje my ass- to tudi samibpriznavajo in vsi ko pisemo pritozbe imamo ze tudi po 50% popusta na mesecno narocnino za vsaj 1leto.

Jaz odplacujem iphone za 14eur na mesec:)


Kako lahko rečeš, da menjave ne zaračunavajo. Poglej si moj račun, od včeraj. Decembra sem zamenjal navadno Sim za Micro Sim in sedaj dobil za plačilo 11€ z DDV na računu.

luky!

St235 ::

Slektivno branje al kako bi temu rekli?

Lepo piše, da se storitev zaračuna in kolikšna je vrednost. Seveda pa lahko nekumo omogočijo brezplačno menjavo kartice.

Magic1 ::

Pa sej so nori na Simobilu. Nexus 7(tablica) prodajajo za 370EUR, šele pri paketih za 20EUR+/mesec te nagradijo s ceno okoli 280EUR na vezavo za dve leti. Jaz se kar 99%, da telefona ne bom več kupil pri njih. Pravtako naročnino si bodo lahko kmalu vtaknili nekam. Nategune pa že ne bom podpiral.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

kmetek ::

malo bolje poglej, to je model z 3G in zato je 100EUR dražji.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

s1m0n ::

francek1 je izjavil:

Zadnje čase opažam, da klic na Simobilovem območju sploh ne vzpostavi glasovne komunikacije...in potem 3x kličeš brez potrebe. Bo treba očitno pritožbo napisat...


Se mi podobno dogaja :)

Drugače kdo pa še kupuje telefone pri nas ? Že z naročnino so predragi!
Tega kar sem ga jaz kupil je bil pri Avstrijcih 200€ cenejši v prosti prodaji. Storitve SiMobilu pa tudi padajo, včasih je bil pri nas signal super zdaj pa katastrofa.

BlazV ::

v kratkem se zna zgoditi, da dobim šiht, ki bo potekal nekako tako...3 tedne v afriki, 3 tedne doma in tako naprej. sedaj imam orto u nulo in 3gb podatkov na mesec. ima kdo morda kakšne izkušnje s simobilom glede plačila naročnine, če zadeve ne koristiš? torej, da bi plačeval le te 3 tedne?

če se ne da, mi je vseeno, ker je to še vedno najbolj ugodna naročnina, ampak probat ni greh :)

St235 ::

no go, edina variatna bi bila preplčaniški telefon kjer pač plačaš kolikor porabiš.

dr.Akula ::

Nekaj mi ne gre v glavo in sicer: tale Galaxy S3 je pri Simobilu v paketu Neskončni XS 0€, kolikor je meni razvidno iz razpredelnice:
 ?

?



Čudno mi je, da je pri drugih paketih cena 312€, v najcenejšem bi pa telefon dali kar gratis. What am I missing?
ni podatka

;-) ::

Hitro si sprintaj stvar in jim zatezi :)

Pithlit ::

dr.Akula je izjavil:

What am I missing?

Hitro v nabavo. Oglaševane cene pa to.
Life is as complicated as we make it...

keitai ::

Visoka cena telefonov pri slo operaterjih je bolj krivda slo. uvoznikov, ki nabijejo neko ceno in jo tekom življenskega cikla produkta nikoli ne znižajo. Zdej za kakšen telefon se zmenijo za akcijo, nekatere morda lahko kupijo tudi mimo slo posrednikov (težka) in imamo situacijo, ki jo imamo.

Verjetno imajo na strani, pri splošnih pogojih/etc, dovoljeno možnost napake, informativne cene, menjave cene, etc. Razen če imajo moronski legalni oddelek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: keitai ()

Doman ::

Ni mi jasno zakaj vam zaračunavajo, če pa ti v simobilovem centru kar z posebnimi "kleščami" obreže navadno sim kartico? Meni niso nič zaračunali.

keitai ::

Tebi so jo obrezali, torej si jo že imel in ti niso zaračunali. Njim so verjetno dodelili novo, katero so zato plačali.

Leela89 ::

Za vprašanja glede omrežja, se obrni direktno na operaterja, zato ker ti pogledajo kako ti lovi signal na tvojem naslovu. Če bi jaz bila na tvojem mestu bi to najprej naredila, torej poklicala v klicni center, tam ti bojo najlažje in najbolj pošteno povedali...sicer za Simobil konkretno ne vem, vem pa da pri nas se pove realno.

jusv ::

s1m0n je izjavil:

francek1 je izjavil:

Zadnje čase opažam, da klic na Simobilovem območju sploh ne vzpostavi glasovne komunikacije...in potem 3x kličeš brez potrebe. Bo treba očitno pritožbo napisat...


Se mi podobno dogaja :)

Drugače kdo pa še kupuje telefone pri nas ? Že z naročnino so predragi!
Tega kar sem ga jaz kupil je bil pri Avstrijcih 200€ cenejši v prosti prodaji. Storitve SiMobilu pa tudi padajo, včasih je bil pri nas signal super zdaj pa katastrofa.


Se kar strinjam s tabo!
Pametne smo podnevi z lučjo iskali!

Izaso ::

Tole izjavo je podal zdaj že bivši šef Dejan Turk v pogovoru za Delo:

Simobil je imel že od začetka delovanja sloves operaterja, ki ima nezanesljivo infrastrukturo in slabo pokritost. Ali taka percepcija med ljudmi še vztraja ali ste se je že otresli?

Tega ne moremo zanikati. Simobil je začel z neko osnovo, lastnik je najprej zmanjšal stroške pri infrastrukturi in znašli smo se v spirali, ki gre samo še navzdol. Lastniku smo povedali, da bo moral več vložiti v infrastrukturo in marketing, sicer nikoli ne bomo postali resen operater. Do konca lanskega leta smo tehnologijo po desetih letih popolnoma prenovili in zdaj imamo sodobno omrežje, primerljivo z najboljšimi.

Še en dokaz več, da so na Simobilu ves ta čas zavajali z omrežjem in da tudi ta kao sprememba tehnologije ni prinesla nobenega napredka in da se ves denar ustvarjen v Sloveniji steče nazaj v Avstrijo!

Wofk ::

a misliš, da se v desetih letih ni nič spremenilo?

Mikasa ::

Včeraj prejela sms s strani Simobila: "Si to kar daš. Za nas 15. rojstni dan boste največ dobili vi - neomejeni brezplačni prenos podatkov, ki ga lahko izkosristite vsak dan od 25.3.2014 do 8.4.2014 med 15.00 in 16.00 uro. Za več informacij obiščite: http://goo.gl/4kiqtP. Dajemo najvež že 15 let. Simobil"

Sej ne vem kaj naj si mislim???

hojnikb ::

hahahhaha, neomejen prenos podatkov za 14 dni 1h na dan... pa sej se hecajo ?!
#brezpodpisa

eniLS ::

Tudi jaz sem prejel tale sms in sploh nevem kaj naj rečem.
Ko bi dali kaj vsaj zares uporabnega, ne pa prenos podatkov eno uro na dan? Totalno zgrešeno, kdor koli je tole predlagal in sprejel. :)

#Simobil fail :)

LapD ::

Je bila divja žurka za rojstni dan, pa so se PR-ovci malo pošalili ... drugače si ne znam razlagat tega "darila".
web&motion designer

trnvpeti ::

simobilovsko
pompovsko
samohvaljenje

v resnici pa cisto drugace

DonRan ::

LapD je izjavil:

Je bila divja žurka za rojstni dan, pa so se PR-ovci malo pošalili ... drugače si ne znam razlagat tega "darila".


Uf, tole pa je res morala biti hudo divja žurka, da je rezultat takšno darilo, ob katerem sploh ne veš ali bi se smejal ali bi se zjokal. Ne vem zakaj, ampak Simobil res zna znova in znova presenetiti z najbolj čudnimi odločitvami, ki jih po moje ne razumejo niti sami.

Pithlit ::

Mikasa je izjavil:

Včeraj prejela sms s strani Simobila: "Si to kar daš. Za nas 15. rojstni dan boste največ dobili vi - neomejeni brezplačni prenos podatkov, ki ga lahko izkosristite vsak dan od 25.3.2014 do 8.4.2014 med 15.00 in 16.00 uro. Za več informacij obiščite: http://goo.gl/4kiqtP. Dajemo najvež že 15 let. Simobil"

Sej ne vem kaj naj si mislim???

Če si takrat nekje v hosti pa se ti glih zalušta eno epizodo GoT pogledat (al pa voyo, tvin, t2go, whatever)... Če že ravno hoče to kdo na max izkoristit, zakaj pa ne?

Grem jaz zdej probat kako rožico nabrat... za foro.
Life is as complicated as we make it...

Pithlit ::

Evo. 4min za Episodes. Ni slabo. Uporabnost me sicer bega ampak... uno s podarjenim konjem.
Life is as complicated as we make it...

lmorgh ::

preko interneta sem spremenil paket. nisem vzel novega telefona niti nisem vzel znižane naročnine za 2 leti. kaj to zdaj pomeni? lahko kadar koli vzamem nov telefon in se vežem ali lahko kadar koli skenslam?

hvala, lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: lmorgh ()

Kebo ::

Oboje pač nisi vezan in lahko zamnjaš operaterja brez kazni. Če se želiš vezat pa se lahko kadar koli.

lmorgh ::

super, hvala

Kebo ::

Koda za popust na naročnino na orto elastik, je ne nucam.
KESYZYCFCY

bluefish ::

Simobil ima pri predplačniškem paketu ponudbo, da lahko ob polnjenju računa za 10€ zakupiš 1000 enot, ki veljajo en mesec. Domnevam, da se po mescu dni oziroma konec meseca te enote brišejo, skupaj z 10€. Ja?

ProfAlen ::

Kaj pa pravite na ponudbo Iphone 5s 24x 13€ s tem, da se vežem na paket za 20€ na mesec...torej 33€ na mesec za iphone 5s... mnenja? Se da kje bolj pocen dobit?
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bob (nova ponudba Simobila) (strani: 1 2 3 4107 108 109 110 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
54691282257 (3476) PINki
»

Telekom Slovenije draži mobilne naročniške pakete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
20751521 (41199) MrStein
»

Simobil podražitev

Oddelek: Mobilne tehnologije
338026 (6220) St235
»

Mobitel vs. Simobil (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14034892 (19996) Veron
»

Simobil podražil naročniške pakete (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
534145843 (125344) Lonsarg

Več podobnih tem