» »

T-2 draži dostop do interneta

T-2 draži dostop do interneta

T-2 - Slovenski ponudnik telekomunikacijski storitev T-2 je napovedal, da bo s 1. februarjem dvignil cene svojih storitev. Podražil se bo internetni dostop prek optičnega omrežja in VDSL-omrežja, in sicer vsi paketi razen najdražjih.

Zapisali so, da se bodo cene za osnovne hitrosti dostopa do interneta povišale za en evro, cene za nadstandardni dostop pa za dva evra. Primerjava starih cenikov (VDSL, optika) z novimi (VDSL, optika) pokaže, da je osnovna hitrost za T-2 le 10/10 na optiki in 1/256 kb na VDSL, vse ostalo pa štejejo kot nadstandard. V številkah to pomeni sledeče. Najpogostejša paketa prek optike bosta odslej stala 23 evrov (10/10, prej 22 evrov, +5 odstotkov) oziroma 29 evrov (100/10, prej 27 evrov, +7 odstotkov). Pri dostopu prek VDSL, če je ta polno ali skupno razvezan, se bo večini uporabnikov račun povečal za dva evra.

V T-2 pojasnjujejo, da sta vzrok za dvig cen načrtovana širitev in posodabljanje optičnega omrežja v Sloveniji. Cene so se nazadnje spremenile pred dvema letoma.

94 komentarjev

«
1
2

JesusChrist ::

"V T-2 pojasnjujejo, da sta vzrok za dvig cen načrtovana širitev in posodabljanje optičnega omrežja v Sloveniji." In potem so pujsi poleteli.

Kje natančneje že? V moji bližini so se vsa dela, kar se tiče optičnega omrežja, ustavila kako dobro leto nazaj.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

antonija ::

A kdo ve ce samo za telekomovo omrezje velja da morajo drugim nudit moznost ISPjanja po njem, ali velja to za vsa omrezja (se pravi ce imas optiko od T2 potegnjeno lahko tudi drugi po njej ponujajo pakete)?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

carota ::

Že zato, ker so znatno pripomogli k razširjenosti širokopasovnega interneta v Sloveniji, se ne bi sekiral če bi podražili tudi za 5 EUR. Še vedno se mi ne bi zdel big deal 27 EUR za optiko 10/10. Edino občasno štekanje Youtube-a me moti.

antonija ::

10/10 je 23EUR, 100/10 je 27.

Zakaj bi YT stekal na 10/10 liniji?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Hayabusa ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Mavrik ::

antonija je izjavil:

A kdo ve ce samo za telekomovo omrezje velja da morajo drugim nudit moznost ISPjanja po njem, ali velja to za vsa omrezja (se pravi ce imas optiko od T2 potegnjeno lahko tudi drugi po njej ponujajo pakete)?


Samo za telekomovo omrežje. Ker imajo največji delež in med drugim ker so ga zgradili z državnim denarjem.
The truth is rarely pure and never simple.

para! ::

antonija je izjavil:

A kdo ve ce samo za telekomovo omrezje velja da morajo drugim nudit moznost ISPjanja po njem, ali velja to za vsa omrezja (se pravi ce imas optiko od T2 potegnjeno lahko tudi drugi po njej ponujajo pakete)?

Ne vem, ampak za Telekomovo omrežje je zadaj neka logika, ker je (vsaj delno) državno podjetje. Ta logika v primeru t-2 ne prime, ne bi blo pa nič čudnega, da bi jih kdo prisilil.
Death before dishonor!

Hayabusa ::

T2 nima google cache serverjev ?

Na http://redirector.c.youtube.com/report_... lahko t2-jevci preverite, če ste na istem YT serverju.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: barakus ()

fosil ::

V T-2 pojasnjujejo, da sta vzrok za dvig cen načrtovana širitev in posodabljanje optičnega omrežja v Sloveniji.

Kakšen bolan razlog pa je to?
Zakaj pa bi morali obstoječi naročniki financirati pridobivanje novih naročnikov?
A bodo potem dobičke, ki jih bodo ustvarili tudi delili z obstoječimi naročniki?
Tako je!

murmur ::

fosil je izjavil:

V T-2 pojasnjujejo, da sta vzrok za dvig cen načrtovana širitev in posodabljanje optičnega omrežja v Sloveniji.

Kakšen bolan razlog pa je to?
Zakaj pa bi morali obstoječi naročniki financirati pridobivanje novih naročnikov?
A bodo potem dobičke, ki jih bodo ustvarili tudi delili z obstoječimi naročniki?


Ne bojo. Ne vem pa kaj je alternativa. Je ni.

Tody ::

alternativa je da propadejo in gremo nazaj na telekom :)

antonija ::

Hayabusa je izjavil:

T2 nima google cache serverjev ?

Na http://redirector.c.youtube.com/report_... lahko t2-jevci preverite, če ste na istem YT serverju.


Kaj tocno pa to pomeni? Meni izpise:
moj IP => fra02s05
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Hayabusa ::

http://www.monitor.si/clanek/google-omr...
Celoten sistem GGC deluje le na preusmeritvah DNS. Ko v Youtubu kliknemo povezavo do filma, naš brskalnik zahteva vsebino http, ki se glasi nekako takole:

Google najprej preveri, ali je uporabnik, ki je zahteval ta video posnetek, povezan prek internetnega ponudnika, ki ima infrastrukturo GGC, in nato še, ali je ta posnetek tudi dejansko že v posredniških strežnikih. Če je, potem prenos videa steče neposredno iz centra lokalnega ponudnika, če ne, pa se bo vsebina začela pretakati iz enega od Googlovih podatkovnih centrov in se nato na GCC shranila za morebitne kasnejše poizvedbe. V resnici prenos vedno teče iz strežnika cache.google.com, le da je ta v primeru GCC pač pri lokalnem internetnem ponudniku, sicer pa kje dlje, v katerem izmed svetovnih Googlovih centrov.


http://mybroadband.co.za/vb/showthread....

"fra" imho pomeni Frankfurt.


Na amisu vrne "amis-mbx1".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

Ashrack ::

carota je izjavil:

Že zato, ker so znatno pripomogli k razširjenosti širokopasovnega interneta v Sloveniji, se ne bi sekiral če bi podražili tudi za 5 EUR. Še vedno se mi ne bi zdel big deal 27 EUR za optiko 10/10. Edino občasno štekanje Youtube-a me moti.

se strinjma
....

mihamedo ::

pozdravljeni

fantje in punce, če nebi bilo t2ja v sloveniji nikdar nebi videli optične povezave, in verjetno še vedno vsi gonili linije 1M/128K. T2 je naredil telekomunikacijsko revolucijo pri nas. Tudi telekomovi/siol naročniki bodite hvaležni za t2, saj se je zaradi konkurenčnosti precej izboljšala tudi storitev in cena telekomove ponudbe. T-2 forever :P

PS: tudi mene podražitev ne moti, saj je zadeva še vedno precej cenejša kot telekomove rešitve
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihamedo ()

JesusChrist ::

Kaj ti si zaposlen v prodajnem sektorju T-2ja?
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

mihamedo ::

zakaj ?
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Dr_M ::

saj je zadeva še vedno precej cenejša kot telekomove rešitve


Stvar posameznika. Mene optika (net,tv,telefon) na telekomu pride bistveno ceneje, kot bi me na T2. Bistveno pomeni 10-15€ ceneje.

mihamedo ::

heh ... optiko lahko večina prebivalcev te naše zaostale zemljice samo sanja... poglej vdsl cene ...

Ps: kot sem dejal. Če nebi bilo t2ja tudi vi optike nebi imeli
-AMD phenom 955be @4.0ghz--
- 4x4gb ocz vengeance 8.8.3.7@2000--
-revodrive x2 220gb-2x spinpoint f3 500gb

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihamedo ()

mtosev ::

optika je kao razširjena? napišem naslov v t-2 in piše, da priklop na optiko ni možen
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JesusChrist ::

mihamedo je izjavil:

zakaj ?


Medtem ko poješ slavospeve pomisli tudi na fail-e. T2 ni nič boljši in nič slabši od vseh preostalih ponudnikov. Samo treba je znati gledati skozi objektivne očala. Mogoče bo v prihodnosti prišlo v javnost tisto, da se podnevi ISP-ji med sabo "pikajo", ponoči pa se dogovarjajo o cenah paketov, da majo primerno razmerje dobička.
remember, the clock is ticking. run like no tomorrow.

Zgodovina sprememb…

Dr_M ::

Ps: kot sem dejal. Če nebi bilo t2ja tudi vi optike nebi imeli


Mozno, ampak ko sem tezil T2 naj mi priklopijo optiko (ceprav smo jo ze 3 mesece imeli v bloku) ni bilo mozno. Pa sem uzel telekom. In potem so mi prisli na vrata T2, pa sem jih lepo odslovil.
Hvala lepa, 3/4 leta prepozno in predrago.

Da bom pa toliko vec nekomu placeval, samo zato, ker je malo premaknil stvari, pa ni sans. Meni tudi nihce ne da ni vec, kot mi pripada.

RockyS ::

mihamedo je izjavil:

heh ... optiko lahko večina prebivalcev te naše zaostale zemljice samo sanja... poglej vdsl cene ...

Ps: kot sem dejal. Če nebi bilo t2ja tudi vi optike nebi imeli


In kje smo glede interneta in širokopasovnih povezav zaostali? Na ravni EU že ne.

hojnikb ::

T-2 se lahko samo j*be, ker po tolkih letih ŠE vedno niso uspel spravit optiko v Celje. Ok razumel bi, če bi to blo neko mini majhno mesto sredi ničesar...

Until then, cable ftw 8-O
#brezpodpisa

kalko ::

Tistim, ki se jim 2€ zdi "ah, saj to ni nič", lahko sporočim svoj TRR, da mi jih nakazujejo vsak mesec.

2 evra tukaj, 30 centov tam, in se na mesec nabere kar lepa cifra. Ne vem za druge, ampak jaz bi ta "podražitveni drobiž", ki se ga na letni ravni nabere za lep znesek, raje porabil za dodaten vikend v toplicah.

RejZoR ::

Kaj klinac mi pomaga vlaganje v optiko če pa je nikoli ne bom videl, pa nisem na neki čudni lokaciji. Po drugi strani pa imaš ene rovte, ki imajo optiko že par let. Dafaq...
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

floyd1 ::

mihamedo je izjavil:

pozdravljeni

fantje in punce, če nebi bilo t2ja v sloveniji nikdar nebi videli optične povezave, in verjetno še vedno vsi gonili linije 1M/128K. T2 je naredil telekomunikacijsko revolucijo pri nas. Tudi telekomovi/siol naročniki bodite hvaležni za t2, saj se je zaradi konkurenčnosti precej izboljšala tudi storitev in cena telekomove ponudbe. T-2 forever :P

PS: tudi mene podražitev ne moti, saj je zadeva še vedno precej cenejša kot telekomove rešitve


Ironija vsega pa je, da je T2 dobil znantna (in nepovratna) sredstva prav od osovraženega Telekoma. Po prisilki. In seveda tudi od nas vseh - davkoplačevalcev. In na tak način lahko furaš nizke cene. Nič ni črno-belo.

kalko ::

Sem šel primerjati cene. V mojem primeru ni več razloga, zakaj bi bil raje na T-2 kot na Siolu. Pri prvem bom za 10/4 VDSL plačeval 35€, pri Siolu bi za 10/5 VDSL plačeval 36€. Možnosti optike, kljub temu, da sem v Lj, nimam.

Invictus ::

hojnikb je izjavil:

T-2 se lahko samo j*be, ker po tolkih letih ŠE vedno niso uspel spravit optiko v Celje. Ok razumel bi, če bi to blo neko mini majhno mesto sredi ničesar...

Until then, cable ftw 8-O

Investiraj par milijonov v optiko, pa jo ponudi T-2. Ali kakemu drugemu operaterju. Nekatere občine to že počnejo.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

RejZoR ::

Ampak ko potegnem črto se mi T-2 še vedno nekako bolj splača. Imam 8/1 VDSL2 in bom sedaj plačeval 30 EUR (prej 28 EUR). Pri SIOL-u je najbližji paket za 36 oz 38 EUR (s tem da ima oni za 38 EUR 10Mbps downloada in samo 768kbps uploada kar je crap).

Tud razen parih quirkov sem in tja (predvsem v poznih urah) z linijo ni bilo težav in tehnična podpora na neuradnem T-2 forumu je skorajda najbližje perfekciji imo.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

mtosev ::

30eur za 8/1 slabo to. mi plačamo 40e za 20/2 pri telemachu
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

RejZoR ::

Telemacha ne morem niti nočem imet. Enako velja za Amis, predvsem drugi del... Tud lokacisjko gledano več kot 1Mbit vsaj T-2 ne more zagotavljat. Download pa mi je čist zadost. 1MB/s je več kot dovolj za moje potrebe, bi pa imel upload hitrejši. Če bi imel optiko bi se ukampiral na 10/10 in mirno živel.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

blue ::

Na srečo sem pobegnil na Amis ža na drugi lokaciji.
In na obeh dela super.
Amis 10/0.8 + tel = 25€/mesec
t-2 10/1 = 31€ na mesec

Hayabusa ::

Če ni bilo t2 bi pri Siolu še vedno ponujali 1/256 adsl z obveznim isdn :P (cena 6990 SIT/29 Eur za študente).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hayabusa ()

jlpktnst ::

Hja porka, 100m stran od mene je optični kabel (zaloška), pa ne morejo potegnit do nas. Smešno ker je tule na kupu res veliko visokih blokov, torej bi imeli po 50+ priključkov. Raje cuzajo duple cene pri vdsl za enake oz. slabše hitrosti.

kalko je izjavil:

Sem šel primerjati cene. V mojem primeru ni več razloga, zakaj bi bil raje na T-2 kot na Siolu. Pri prvem bom za 10/4 VDSL plačeval 35€, pri Siolu bi za 10/5 VDSL plačeval 36€. Možnosti optike, kljub temu, da sem v Lj, nimam.

Meni izgleda to dvoje rahlo enako. Razen mogoče tega, da upload cifre pogosto itak niso natančne.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

fosil ::

Saj T2 optiko smo plačal vsi davkoplačevalci in sicer z dokapitalizacijo bank, ki so odpisale dolgove lastnikom T2-ja.
Tako je!

mihec87 ::

Telekomu pa skopali da je položu crap kable...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

mrTwelveTrees ::

cene v paketih se ne bodo podražile * kje je ta dodatek stavka ki bi pasal v novico ?

tako da se splača vzeti T3 Mega paket kot pa hitrost 4/1 ali 8/1, tudi če se ne bo gledala televizija t-2, bo pa internet do 10/1 odvisno koliko parica na VDSL potegne.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

JesusChrist je izjavil:

mihamedo je izjavil:

zakaj ?


Medtem ko poješ slavospeve pomisli tudi na fail-e. T2 ni nič boljši in nič slabši od vseh preostalih ponudnikov.

Je boljši.
Če ni, povej ponudbo, pa menjam še danes.
Imam VDSL2 20/4 Mbps (37, po novem 39 EUR/mesec), optike ni na voljo. Maribor.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Irena1 ::

Imam tudi T-2 100/10 in youtube dela super. Pa ne po zaslugi T-2! Imam pa AVG Internet Security 2013, ki ima video accelerator in tako pospeši filmčke na youtube-u in ostalih straneh pa še pri downloadanju datotek pospeši prenos.8-) Priporočam AVG IS 2013, če imate take težave.

S T-2 sicer nismo preveč zadovoljni. Ravno ta teden je že drugi dan, ko smo popolnoma odrezani od televizije, klicali smo jih včeraj, pa so rekli, da naj bi težavo kmalu odpravili. Danes je drugi dan in še zvečer, pa niso še nič uredili. Na netu je polno pritožb glede tega. Vedno samo nekaj obljubljajo pa podražujejo. Da ne govorim o tem, da slika na tv velikorat zmrzne in se sploh ne da gledati filmov ali pa kakšnih oddaj. ;(

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: valuk ()

mihec87 ::

dafq-program pospeši download..

100mbit je 100mbit pa se lahko na računalnik nameče krame za cel disk pa še vedno ne bo več kot 100mbit..

Heh ko je na telemachu tv mrknu so rabli en tedn sicer par let nazaj, v zadnje je en veseljak štirim hišam z bagrom kabl vtrgal pa spizdu oz nič javil v petek zjutraj, popoldan se je klicalo sosed še v soboto, v pon še enkrat pa teta na uni strani ja mi tu nimamo nič zapisano:'(...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mihec87 ()

Seljak ::

hojnikb je izjavil:

T-2 se lahko samo j*be, ker po tolkih letih ŠE vedno niso uspel spravit optiko v Celje. Ok razumel bi, če bi to blo neko mini majhno mesto sredi ničesar...

Until then, cable ftw 8-O


Sory,kaj pa je Celje? Velemesto? Z takšnimi očmi gledajo T2-jevci:| Prvo jih rešimo pred propadom,nato pa,ko j*ebe ta enak folk!! Celje in vsa mesta si zaslužijo optiko.

mtosev ::

haha celje. saj tud v mariboru ni optike. sn manj kot 3km izven centra mesta pa nič od optike
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BaToCarx ::

Če bi šli po temu kdo si zasluži optiko, bi mi bil najbolj pošten sistem FIFO

Aka prvi ISDN/ADSL prvi na OPTIKO.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BaToCarx ()

Skyman ::

mtosev je izjavil:

haha celje. saj tud v mariboru ni optike. sn manj kot 3km izven centra mesta pa nič od optike

tud v kranju je ni jz sm 2km iz centra kranja vn pa tudi o optiki ne duha ne sluha 5-6 let jo ze ima cel kranj,sicer je tle pri nas skopano ze ter cevi notri omarice tud a kaj ko 3 leta to ze vse sameva.Receno je bolo jesen sedaj pa kolikor sm slisa da resno spomlad bomo vidli,samo baje bo siol to delu razmislal sm da bi sel za 41€ kar na t2 na 50/50 glede na to da ima siol 20/20 32€

pviran3 ::

V lublan še Zoki nima optike...
Izbiro ima samo telesmeh kabelska ali adsl siol

hojnikb ::

Seljak je izjavil:

hojnikb je izjavil:

T-2 se lahko samo j*be, ker po tolkih letih ŠE vedno niso uspel spravit optiko v Celje. Ok razumel bi, če bi to blo neko mini majhno mesto sredi ničesar...

Until then, cable ftw 8-O


Sory,kaj pa je Celje? Velemesto? Z takšnimi očmi gledajo T2-jevci:| Prvo jih rešimo pred propadom,nato pa,ko j*ebe ta enak folk!! Celje in vsa mesta si zaslužijo optiko.

najbližja optika je TS oddaljena ene 800m stran ;((
#brezpodpisa

Romčy ::

Zdaj ko so dobili večji trzni delez, pa so začeli navijat cene, da poplačamo kar so pokradli duhovniki. Kar se tiče tv programov pa itak vemo da 3/4 je odpad
"Software is like sex, it's better when it's free"

antonija ::

Posljite na T2 da vi castite stroske polaganja, dobite soglasja pa sem 100% da bo optika povsod. :P
Bo isto kot v zlatih letih telekoma, samo da gre zdej za optiko, takrat je pa slo za baker.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejši ponudnik solo interneta

Oddelek: Omrežja in internet
2412775 (3085) Groove
»

T-2 z junijem draži storitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5821481 (14774) Alexius Heristalski
»

Telekom mora optično omrežje dati v najem konkurenci by APEK

Oddelek: Omrežja in internet
355864 (4581) enota13
»

Davek na optiko v Ljubljani (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
728124 (5789) Matako
»

t2, optika 10/10 za ceno 1/1 od 1.10.07 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
13716095 (9164) Sergio

Več podobnih tem