» »

paket v Beograd

paket v Beograd

Heisenberg ::

Zanima me ali ima kdo tukaj mogoče izkušnje s posiljanjem paketov ali vecjih kuvert v Srbijo?
Kajti eno punco bi rad razveselil in ji poslal graficno tablico za risanje - je umetnica, sam tablice ne potrebujem in je rabljena.

Pa me zanima ali bi to za njo pomenil kaksen strosek? postnina ali carina mogoce ?

Hvala!

Ales ::

Trenutno je situacija taka, kolikor sem seznanjen:

- za pošiljke fizične osebe drugi fizični osebi, ki so nekomericialne narave (občasne, za lastne potrebe oz. potrebe družinski članov, itd.) se carina ne plačuje do vrednosti 70 EUR. Pogoj je tudi, da ti ona ne plača ničesar. Se pravi, ne smeš prodajati zadeve.

Za pošiljke pravne osebe fizični osebi so drugačna pravila. Za komercialne pošiljke prav tako. In še, če carinik podvomi o vrednosti paketa, jo bo obračunal po kataloški vrednosti (te so včasih precej visoke). Itd. Če se carini, obračunajo kar visoke stroške carinjenja, morebitno carino in še 20% DDV na vrednost + ptt, tako da se pred časom ni splačalo na ta način kaj dosti kupovati... Do konca 2011 je bila namreč meja 25 EUR.

Na tvojem mestu bi rekel prijateljci, naj se vseeno pozanima iz prve roke, za vsak slučaj...

Ali pa če ji kdo odnese...? Jaz grem pred novim letom do Srbije in bi rade volje vzel s sabo, ampak žal ne grem do Beograda.

Heisenberg ::

Ales hvala. bom kar poslal kar bo pa bo :)

hvala za tvoj trud in čas!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733143 (1931) Nesta
»

Uvoz večjih količin iz kitajske-držav izven EU

Oddelek: Loža
184279 (3287) Tydek
»

www.aliexpress.com

Oddelek: Kaj kupiti
256097 (1166) darkolord

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27093910 (70775) Tilen

Več podobnih tem