» »

Uvoz večjih količin iz kitajske-držav izven EU

Uvoz večjih količin iz kitajske-držav izven EU

BlueXX ::

Pozdravljeni,

Zanima me kako je z uvozom večjih količin - majic, jaken, hlač oz. blaga in podobnih stvari, ki pa niso ponaredki originalov, le izdelki "brez znamke" tako, da glede pravnega vidika prodajanja ponarejenih izdelkov nebi imel težav.
Naročal bi kot pravna oseba. Zanima me kako je z davkom in podobnimi stvarmi in pa glede "teženja oz. bilo kakšnih problemov" na carini (nad neko vrednostjo se plača davek ipd.)?

#000000 ::

DDV boš plačal v vsekem primeru, pač ker gre za večje količine, in vse kar je nad 150 evri je treba plačat davek, če bo šlo za carinsko blago, bo treba plačat še carino.

da pa vedno plačaš DDV na seštevek roba + poštnina = osnova za DDV pa verjetno že veš

BlueXX ::

Supeer hvala za odgovor! Načeloma pa lahko verjetno tudi tako naredim: ker je iz kitajske itak "free shiping" sepravi vsak paket naročim posebej in ne pod skupni nakup (oz. do 150 eur), in posledično ne plačam davka? Vrednost enega izdelka pa v nobenem primeru ne bo presegla 150 eur ker se gre tukaj za modni material in dodatke. Bi šlo tako?

mat xxl ::

Pa ne pozabite se na GZS pozanimati ali so kake kvote za uvoz, sicer ne bo nič....

BlueXX ::

Kakšne kvote pa to misliš? Zanima pa me tudi če lahko potem odbijem davek te "kitajske" robe oz. robe iz držav, ki niso članice eu?

Vanich ::

Narobe so ti povedali - vse nad 22,-€ se plača davek, vse nad 150,-€ pa še carina plus davek - na vse skupaj z poštnino vred.

BlueXX ::

Sem se potem še pozanimal in to vidu. Bi šlo skoz če bi pakete posebej naroču-seprav bi pršli posebej vsak v paketu ker je itak freeshiping in vrednost enega paketa nebi presegla 22 eur? bi se to dalo kljub temu da npr. pride več paketov isti dan na carino na moje ime? Pa zanima me kako je z odbitkom davka(pravna oseba) če se naroča iz držav ki niso članice EU?

k3k3tz ::

Na pošti najbrž sploh ne bodo opazili tvojih paketov glede na to, da govoriš o "večjih količinah". Ne boš prvi, ki je probal.
Pošiljke "večjih količin" se, če jih zasledijo, združijo in obravnavajo kot ena pošiljka. Pa še TIRS dobi obvestilo.

Roadkill ::

Še en, ki bi rad na hitro in nepošteno zaslužil.
Ü

shadeX ::

BlueXX je izjavil:

Sem se potem še pozanimal in to vidu. Bi šlo skoz če bi pakete posebej naroču-seprav bi pršli posebej vsak v paketu ker je itak freeshiping in vrednost enega paketa nebi presegla 22 eur? bi se to dalo kljub temu da npr. pride več paketov isti dan na carino na moje ime? Pa zanima me kako je z odbitkom davka(pravna oseba) če se naroča iz držav ki niso članice EU?


Če vrednost ne presega 22€ potem bi šlo. Ampak ker bodo opazili večje število tvojih paketov se pripravi, da ti bodo domov pošiljali pošto za vsak paket - o dokazu vrednosti le tega.

k3k3tz je izjavil:

Na pošti najbrž sploh ne bodo opazili tvojih paketov glede na to, da govoriš o "večjih količinah". Ne boš prvi, ki je probal.
Pošiljke "večjih količin" se, če jih zasledijo, združijo in obravnavajo kot ena pošiljka. Pa še TIRS dobi obvestilo.


Vir ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

k3k3tz ::

shadeX je izjavil:


Vir ?


izkušnje :/

shadeX ::

Sicer ne vem koliko si naročeval, ampak jaz letos avgusta naročil kar nekaj stvari iz kitajske ( seveda do vrednosti 22€ ). Pač različne stvari, kot so spominske kartice, nekaj ovitkov za telefon, avto kamero.. pač take neumnosti. Nekaj prvih paketov so mi spustili čez, brez kakega obvestila. Potem ko so še vedno prihajali moji paketi, so mi pa za vsako pošiljko domov začeli pošiljati pošto ( pač naj jim pošljem račun ).

Nikoli mi pa niso združili več pošiljk v ene.

St235 ::

shadeX je izjavil:

BlueXX je izjavil:

Sem se potem še pozanimal in to vidu. Bi šlo skoz če bi pakete posebej naroču-seprav bi pršli posebej vsak v paketu ker je itak freeshiping in vrednost enega paketa nebi presegla 22 eur? bi se to dalo kljub temu da npr. pride več paketov isti dan na carino na moje ime? Pa zanima me kako je z odbitkom davka(pravna oseba) če se naroča iz držav ki niso članice EU?


Če vrednost ne presega 22€ potem bi šlo. Ampak ker bodo opazili večje število tvojih paketov se pripravi, da ti bodo domov pošiljali pošto za vsak paket - o dokazu vrednosti le tega.



22€je za uvoz pri fizičnih osebah, avtor teme je spraševal za pravno osebo.

mn ::

Vse zgoraj omenjeno velja zgolj za fizične osebe za lastno uporabo! Kako uvažati kot pravna oseba ti lahko pomaga kak špediter. Najdi številko in kontaktiraj.

darkolord ::

Oprostitev plačila DDV za pošiljke zanemarljive vrednost AFAIK velja za vse.

BlueXX ::

Hvala za vaše odgovore. Tukaj ne gre za nobeno "nategovanje" - kot je rekel uporabnik Roadkill, pač sprijaznimo se kitajski trg je dostopen in poceni, tako al tako je pa vse made in china. Zanimam se kot pravna oseba . Verjetno bi velikokrat prišel zaradi vrednosti posameznih paketov skozi brez plačila davka-legalno. Če pa ne oz. če carina nato zahteva račun oz. me obdavčijo (zaradi količin) bom pa tisti davek pač plačal. Zanima me pa še sledeče: So kakšni posebni postopki uvoza za pravne osebe ali pribl. isto kot fizična (kupim blago na podjetje, počakam da pošiljka pride, po potrebi plačam davek oz. še carino in legalno prodajam v sloveniji? ali je potreben kakšen poseben postopek uvoza itd.). In pa če me v Sloveniji carina obdavči ali lahko potem ta davek po računovodsko "odbijem" oz. se nato šteje v dobro?

Alamar ::

BlueXX ::

Alamar hvala za link vendar še vedno ne najdem odgovorov na zadnji moj post. Mogoče kdo ve?

Tydek ::

Pozdravljeni, da ne bom odpiral nove teme. Zanima me, če kupim več izdelkov vsaj ene 30-50. So majhni nekaj jih bom imel zase, nekaj pa za vnaprej v prodajo. Potem je najbolje narediti tako, da pridem npr. do 140€, da ne plačam carine. Ali so lahko kakšni problemi, če ugotovijo, da bodo izdelki za nadaljno prodajo?

Hvala in lep pozdrav!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ebay carina iz ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6733182 (1970) Nesta
»

Carina pri darilu iz Kitajske

Oddelek: Loža
405906 (3181) Daliborg
»

Uvoz iz kitajske

Oddelek: Loža
459728 (5810) MIHAc27

CARINA ebay (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27094010 (70875) Tilen

Več podobnih tem