» »

Dober radiator in pumpa?

Dober radiator in pumpa?

JIM22 ::

Mene zanima,če je radiator od Kadeta tud dober. PA pumpa Maxy-jet MJ1000 MP je potopna al ne?
  • spremenil: JIM22 ()

Keyser Soze ::

Mislim, da imam isto pumpo kot ti. Pa je potopna.

Če pogledaš tam, kjer gre v pumpo napajalni kabel boš videl, da je zalita z neko smolo(epoksijem).

Od kadeta naj bi bil v redu. Saj je iz bakra in medenine. Sicer pa poglej zgoraj v tisti post kjer imaš katalog radiatorjev, pa boš videl, kateri letnik kadeta ima bakren radiator(mislim, da vsi).
OM, F, G!

Tic ::

MaxyJeti so oboje.
persona civitas ;>

JIM22 ::

Kaj pol,če je potopna, pol rabim še rezervar? Ka ni bolše če ni potopna(pretočna)?

Tic ::

Useeno je.

Rezervar je fajn met, ko polniš sistem, vendar sem imel MaxyJet izven rezervarja (zdej imam L20)
persona civitas ;>

JIM22 ::

Sam kam pa naj rezervar postavim? Kar v kišto? Ni to mal prevelko?:\

Tic ::

Odvisno kater. Jih imaš nekaj na www.cool-pc.org. Gredo lahko vsi notr.
persona civitas ;>

JIM22 ::

Pizdarija pol, pol mi gre še okrog 8000 za rezervar;(

steev ::

Pa si ga sam nared :D
:|

e-marko ::

Kupi en ACE ali Izvir (pijača!), popij in uporabi za rezervoar. Če hočeš poceni. Ali pa malo poglej po trgovini kjer imajo kuhinjsko posodo (plastično s pokrovi).

LP
E-marko
...somebody, somewhere...

frenk ::

jim22: pa sej ga ne rabš:D

Keyser Soze ::

Ja dobro je imeti rezervoar.
Hitrejše odzračevanje sistema, pa še lažjega ga je polnit kot T-člen. Da ne omenjam, da T-člen ovira pretok.

Ukradi en Tupperware mami, pa zvrtaš dve luknji pa všraufaš notri nastavke (primerne premeru cevi) - smrekice.
OM, F, G!

JIM22 ::

Zdej mi ni pa nič jasno.:\ Če imaš pumpo,ki je potopna mora biti pod vodo,a ne? Al spet kakšne bedarije klatim?:D

burkiburke ::

Hydor in Maxi Jet so hkrati pretočne in potopne (dobiš vse nastavke priložene). Skoraj vsi pa uporabljajo pretočno varijanto oz. se še temu pove zapret sistem vodnega hlajenja.

JIM22 ::

Hvala ti za razlago,da ne bom kake bedarije spet klato:)

Keyser Soze ::

Pa vzameš takole. To ni potopna pumpa. To je univerzalna pumpa.

Drugače pa ker je že odprta tema. Dobre pumpe. A je kdo kaj iskal v Slovenske medmrežju pa tud realnem svetu kakšne druge pumpe. Ne glih akvarijske. Sem sicer videl, da nekdo v Sloveniji zastopa firmo(Morphling ma tisto zeleno pumpo .....) ampak se ukvarjajo z bazeni - imajo samo dozirne pumpe.

Takšna ki zmore več pritiska, pa ima recimo uležajen rotor.
OM, F, G!

TribesMan ::

morphling ma iwaki pumpo. Zadeva košta v redi prodaji okoli 30k naših. Ampk je pa pumpa. Za vola ubit.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Keyser Soze ::

Ma ja, Iwaki. Sem bil preveč len, da bi pogledal v drugi post.

Sam imajo samo dozirne pumpe. Pretočnih pa ne. Drugega zastopnika pa nimamo. Ali pač? 30 jurjev? Kje? Na E-Bayu verjetno.

Kako je pa s temi za centralno kurjavo? Al pa kakšnimi podobnimi.
OM, F, G!

JIM22 ::

Ka ni dost pumpa Maxy-jet? Večji je pritisk hitrej gre skozi,ne? Pol bi lahk kar gasilsko pumpo namontiro pa bi bil pritisk za popizdit.:D Hecam se.

Keyser Soze ::

Ne vem.

Jaz sem probal prvo z dvema metroma v rolo zvite silikonske cevi pretok na MaxyJet1000. Nato pa sem dal vmes še blok za CPU in NB od Eddyja pa je praktično samo še curljajo. Ne vem kaj bo ko bo še hladilnik v krogu. Bo treba probat. NAjbrž sploh teklo ne bo.:D

Ne se bat je dovolj tud ta Maxy Jet. Sam se poizkusi omejiti samo na recimo hlajenje CPUja z to črpalko. No ja tud NorthBridgeali pa grafika bi še šla. Oboje pa pomoje ne.
OM, F, G!

Vesoljc ::

go dual!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

burkiburke ::

go Hydor L30:D !

Vesoljc ::

go dual pumped system!
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

GUFY ::

Men dela sistem z dvema MJ 1000 zelo dobro. Hladim pa NB, CPU in GPU.

JIM22 ::

Zanima me še ka to je firma Maxy Jet,ne? Al je sam model? Kaj to z dvema pumpama? Ena za drugo? Al kak to?

ganzi ::

Mene tut neki glede vpodnga hlajenja zanima.
A je tale komplet uredu? LINK

A se to sploh splača kupt?
bi mal naviju procesor, bol pomembno mi je pa da bi bil moj sistem čim tišji.
A se sploh splača za to vodno kupvat al nej raj kako drgač probam stišat sistem?

Tic ::

Kupi eno L30 in bo najbolše.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

JIM22 ::

Ena L30 misliš,da bo dost. Morph mi je svetoval,da je Maxi-Jet dost bolša. Mislim met za CPU,NB in GPU.(GPU malo kasneje)

Tic ::

Glej moj OC in imam L20.
persona civitas ;>

GUFY ::

Glej moj OC pa mam dve MJ 1000.:D

Tic ::

Btw, sem mel že MJ600 in MJ1000. Pa mi je L20 zelo všeč. Hladi nič slabše oz. celo malo bolje in pa tiha je.
persona civitas ;>

GUFY ::

Tic: sej je cool tvoja pumpa, sam men je mal prevelika, mi je MJ 1000 bol všeč pa men se ne zdita moji dve prav nič glasni.0:)

TribesMan ::

Jest mam radiator (precej restriktiven), CPU blok, in Hydor L30. Pretok je tak, da če cev ki gre v rezervoar na koncu stisneš voda fajn ven šprica, manj kot z vodovoda a če vedno dovolj. Dve pumpe se v redu v primeru, da ti ena odpove, maš backup. Ampk maš pa dve stvari ki ti brnijo v kišti... ni najboljš.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

Jest mam MJ-1200 in mam eddyjev CPU, NB in RADEON blok in mi vse normalno dela .. pa yugo radiator pa 13mm PVC cevi :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Test črpalk Maxi-Jet MJ 750, Hydor LS 20 in Hydor LS 30 (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
838830 (6542) Jackass
»

Maxi-jet 1200 premer cevi?!?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
352084 (1441) Fury
»

Vodna črpalka

Oddelek: Kaj kupiti
322470 (1871) Tic
»

Hydor Seltz L20Pro vodna crpalka?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
71255 (1133) Jaka83
»

Vodno hlajenje - Kompleti

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
291589 (1248) Gejmer

Več podobnih tem