» »

Govorice, kaj namerava SIOL v prihodnosti (ADSL) - OMEJITVE

Govorice, kaj namerava SIOL v prihodnosti (ADSL) - OMEJITVE

«
1
2 3

mrTwelveTrees ::

Govori se, da tako ne bo več šlo naprej, in da bo SIOL začel omejevati download (količino pretoka podatkov) na aDSL priključkih. ;(( ;( |O

Zdej jaz ne vem, ker pogodbe še nisem vidu - nisem prebral (nimam adsla) vendar mislim, da lahko Siol dela kar ga je volja, lahko podraži storitev ali omeji količino pretoka podatkov... kar hoče ;(( ;(

( Osebno menim, da si misli Siol pridobiti največ kolikor je možno priključkov aDSL (pogodba za 2leti) , saj bo tako mel prednost pred konkureco - če le ta bo -
tako kot je bil prvi Mobitel, za njim Simobil ... )

shock ::

igo1: ma ti si en velik party breaker.:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shock ()

MUC ::

To so LAŽI, ki jih širi NESPOSOBNA konkurenca.

SiOL je že večkrat javno podal izjavo, da to ne bo nikoli uvedel in da bo za isti denar dajal vedno VEČ in ne manj!

mrTwelveTrees ::

MUC: dobro dobro...

bomo vidl kdo se bo zadnji smejal, če je to res !
:\

BaRtMaN ::

Matr si pa optimist.

Gandalfar ::

igo1: v pogodbi pise, da ti siol nudi neomejen dostop 24/7 v internet z hitrostjo tega pa tega paketa torej ti ne more nabiti noter nobene omejitve - poglej se enkrat .. _neomejen_

the_unborn ::

to so mi tudi pred leti pri linku rekli, neomejen 24/7...my ass:D

MUC ::

A ti mogoče obračunavajo promet ... ne nabijej!

the_unborn ::

ne mi ga niso, vendar ni bilo 24/7

sicer pa itak vseeno

YiMMi ::

Pogodba, ki jo podpišeš s Siol-om je uraden dokument. V pogodbi se omejitev prometa ne omenja. Siol lahko enostransko(!!) spremeni člene v pogodbi oz. besedilo pogodbe samo takrat, ko to ni v škodo stranke (lahko pa je v njeno korist; npr. povišanje iz 512/128 --> 1024/128). :P :P :P
-------------------------------------------------------------
Jebeees Olimpijo ...jaz ljubim Maribor..
Jaz ljubim Maribor.....Jebes Olimpijo.......

DC- ::

Ne bojo omejeval prometa.
Od kje to teb? Kr ene buče pa od kje si potegnu 2 leti pogodbo, ker to ni AMIS kabl za 1 SIT.


DC-

the_unborn ::

ne vem, ne vem, vendar se mora nekaj kuhat v tistem velkem loncu

mrTwelveTrees ::


Kva ni pogodba, da moraš met ADSL 2 leti....

in če pride boljša konkurenca, NE MOREŠ zamenjat - ker si vezan na POGODBO - SUX SUX SUX !!
- no lahko - samo moraš plačat kazen - denarno

a mislite da bo Siol skoz dober - več za isto ceno ...

kr mislite si... :\

MadMax ::

ADSL na 2 leti?
Kje to piše? (na pogodbi namreč nisem zasledil)
Sem pa zavezan Telekomu za 12 mes. (ISDN+ADSL=-20%naISDN101)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

MUC ::

igo prbija nekej, ker ne loči niti AMIS kabel in ADSL .. pustmo ga na miru :)

Soprano ::

Siolu se ni potrebno obvezati. Zakaj bi se moral, saj modem ni tvoj... Pri ostalih ponudnikih je oprema tvoja

Soprano

bzagozen ::

Dve leti je omejitev za novi ISDN priključek ali 50.000 SIT kazni. Omejitve downloada pa ne bo, ker ni potrebe. SiOL zaenkrat brez težav streže potrebam vseh ADSL naročnikov. Vsaj meni dela 4096/512 cel dan s polno hitrostjo, tako da?
www.alkoma.si

Zheegec ::

Bzagozen, tukaj se gre za $$$ ne pa za primanjkovanje bandwitha :D Na ADSL absolutno nisi vezan, mislim pa da si na ISDN, samo to itaq nima veze z ADSLom (čeprav Telekom tko pravi:D ).
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

bzagozen ::

No, saj to sem mislil povedati. SiOL ima zaenkrat zakupljeno ne vem koliko linijo. Ta zaenkrat lahko "komot" pokriva vse ADSL-jevce. Ni razloga, da bi sedaj omejevali download. Mogoče pol, ko bodo imeli 20.000 uporabnikov in bo trenutna linija začela pokati po šivih (zato ker ni omejitve in vsi veselo tankajo), bodo pa naredili omejitev, folk ne bo več tolk tankal in linija ne bo pokala po šivih. Hotel sem reči, da omejitve ne bo, dokler bo vse delalo OK. Kakor koli že, nima smisla omejevati downloada, če nimaš zabasane linije.
www.alkoma.si

shock ::

In če smo že pri tem tehnologija gre naprej. Niti optika ni izkoriščena. Tako al tako bo čez 18 al 12 mescev SiOL imel sigurno 2x večjo pipico v zunanji svet. Saj nima smisla nekaj ovirat isto kot da bi zaviral razvoj tehnologije in to noben noče. A se strinjate?:D

PaJo ::

Siol po moje takega omejevanja se ne bo storil hitro, ker mu zankrat stvari, vsaj po moje, cisto komot znesejo, ker je kar nekaj userjev ki ima adsl samo zato das so allway online in ne samo zaradi dl-janja. Tudi sam sem prva dva meseca dl-jav kod zmesan, zdaj pa mogoce glih kakih 3gb na teden in takih userjev je zelo dosti, tako da se po moje ni za bat da bi siol kmalu zacel omjevat bw. Sploh pa tako kod je bilo receno, cez slabo leto bo tudi siol lahko zagotovil se hitrjse pipice v svet in tako zadovoljiv vse najbolj podatkov zeljne uporabnike:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

shock ::

PaJo:
>Sploh pa tako kod je bilo receno, cez slabo leto bo tudi siol lahko zagotovil se hitrjse pipice v svet in tako zadovoljiv vse najbolj podatkov zeljne uporabnike

Kaj pa bojo naredili? ADSL2?

PaJo ::

Kaj bodo ponudili koncemu uporabniku ne vem, verjetno ADSL2 se ne, ker jim ta gre dovolj dobro v promet. Sploh pa ne vem kaj bi clevek se vec zelev v bajtu preko tefonske linije, zankrat so hitrosti in cene, ki jih ponuja siol zelo ugodne za ta konec Europe, tako da za enkrat je tako kod je kar dvolj hitro in dovolj doboro uporabno za popvrecnega uporabnika. Za tiste ki pa rabite se visje hitrosti pa so paketi za pravne osebe glih ta prav izbira, si lahko za 750k SIT mesec umislite tudi 100Mbit povezavo:D
Zankrat po moje kaj vec kod ADSL ne bodo trzili, vsaj za fizicne osebe ne, kaj bo pa cez pol leta pa je tezko, zelo tezko napovedat:\
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Alexius Heristalski ::

PaJo: napiše se kot, ne pa kod!
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

PaJo ::

Ja pa kaj? Smo pri urah slovenscine ali kaj?;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

Alexius Heristalski ::

Ne, je pa videti (brez zamere) butasto.
Lahko se tolažiš s tem, da je mnogo hujših primerov (ampak to ni izgovor!!!;)).
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

the_unborn ::

al pa ce bi nehal sz tem in bi se posvetili temi:D

AngelOfDeath ::

tudi jaz sem slišal govorice da bi začeli omejevat in računat promet povezava pa bi postala hitrejša tko da ne vem kaj bo iz tega ...

oni ti nudijo 24/7 neomejen dostop d ointerneta ampak ne vem če to velja tudi za neomejen promet (ua isto ceno se razume), bi prosil kakega ki se bolj spozna na tole da obrazloži. :)

(sic) ::

So že razložili:

Pogodba, ki ste jo podpisali je URADEN DOKUMENT !!!
Ne morejo spreminjati pogodbe! Razen, če gre v dobro stranki.

Ne vem, če ste vsi debili ali kaj...

SkIDiver ::

Točno tako. V pogodbi lepo piše kaj in kako. Neomejen dostop 24/7. Glede omejitev ne vem če kj piše vem pa, da se za ADSL ne obvežeš za 2 leti!!!! Mogoče se obvežeš za ISDN kot je nekdo napisal za 12 mesecev. Ne vem kje ste hudiča najdl te 2 leti. Slište vsako drugo besedo, ko se nekdo neki mene pol pa začnete okol čenčat bedarije pa sploh ne veste osnove cele zadeve.

Ziga Dolhar ::

Hmmm.

Je mogoč takle scenarij?

SiOL napove, da bo čez leto in pol "ukinil" ADSL.

Potem bodo uvedli ADSL "plus", ki bo imel omejitev. Potrebovali bomo nov modem, stvar bo delovala "na drugačen način kot sedanji ADSL" (beri kot analogijo ns "adsl ne dela brez isdnja").

Pozzibl?
https://dolhar.si/

BaRtMaN ::

Posibl že, samo si bo SiOL nakopal veliko hude krvi na svoj hrbet, saj gre folku v nos obvezen ISDN. Če bi še kakšen tak pogoj dal, bi nekej folka šlo stran (kabel), večina bi pa ostala, ker nimajo alternative. Mogoče jo pa bodo mel, ker bomo čez leto in pol že v EU in se bo kakšen ISP mal pršu pohujšat v dolino Šentflorjansko. :)

vasquez ::

Pozabljate, da komunikacijska tehnologija še vedno zelo hitro napreduje in da bo čez leto ali dve ADSL nekaj takega kot je danes klicni dostop. Skratka ko bo Siol začel razmišljati o omejitvah, to ne bo imelo nobenega smisla več.

IKShadow ::

Pravzaprav se pripravlja ADSL 2, ki testno že deluje in je povsem kompatibilen s sedanjimi telefonskimi centrali.
Pretok podatkov 20Mbit, in možnost večjih razdalj.

Modem bo sveda treba menjat.

Zgodovina sprememb…

MUC ::

Na SiOLU to deluje testno?

wishmaster ::

To bodo sigurn naredili.Zdaj so privabili butast folk (še mene).Potem bodo pa omejili prenos.Primer je vega:Najprej zastonj SMS,potem klici zdaj pa nič.(sam da so privabili folk).Isto je pa pr siolu.Zdaj ko bodo mel dost folka bodo lahk omejeval promet.Pa čeprav ti piše o pogodbi oni lahko to naredjo,brez da bi koga prosili.Tak vedo da se folk ne bo zbunil ,ker se ne zna in ma dost denarja.Sam se ne sekiram preveč če omejijo prenos.Bom pač si spet zrihtal satelitsko povezavo.(tam ti noben ne omejuje prenosa pa še vleče ti dol z 1.5 Mbyti na sekundo.Uploada maš 512 kb/s.In to za 200.000 SIT.

shock ::

Ma kako ste nekateri butasti. Okej hočem videt tistega v živo, ki je rekel tole, kao da bo promet omejen. Hočem videt od uradnih virov ne pa "jaz sem slišal da bojo omejili ... bla bla bla". Recimo Igo1 kdo ti je to povedal? A dela na vodilnih mestih kot je SiOL - Telekom, ki ti je povedal to zgodbico? Če je odgovor ja, potem mi ga lepo predstavi. Če ti je rekel kak frend ki nima veze nič s SiOL-om pol mi ga ne rabi predstavit.

||_^_|| ::

cradle: jst še kr med vikendi z vego kličem vsa omrežja za 1 sit.

bruhanje ::

cradle: Pa ne zdej primerjat Vego, Simobil in podobno s Siolom... Pri vseh teh ponudnikih telekomunikacija lepo pise (sicer v drobnem tisku) DO KDAJ ponudba/pogodba velja... SIFREE recimo pri SiMobilu ni brez naročnine, kot to oglašujejo dobiš položnico za 3k SIT/m.

Gandalfar ::

bruhanje: je brez narocnicne.. samo imas minimalno porabo .. treba natancno brat =)


Sicer pa tole, da se folk ne bo znal zbunit. Ali se ti ne zdi,da bi znal en tak lep tutorial v slo-tech forumu pa v mobisuxu pomagat k temu, da se bodo ljudje pravilno in najbolj efektivno zbunili?

Soprano ::

Glede na trend v tujini bi to celo znalo biti res. Namreč v pogodbi (sem jo prebral 2x v službi) nikjer ne piše, da je promet neomejen. Neomejen dostop in neomejen promet pa sta dva popolnoma različna pojma.

Upam pa, da to tega ne bo prišlo, ker bo fajn po žepu udarilo, vsaj mene =(

wishmaster ::

Jaz sem primerjal vego z siolom v tem da na začetku prvabijo folk porem pa stvar poslabšajo.100 % sem da se bo pr adslu tudi tako zgodilo.Pa ti lahk na pogodbi marsikaj piše pa lahk oni spremenijo vse.Pogodba ne pomeni v bistvu nič.
Če bodo omejil promet se boste zbunili da tega ni v pogodbi.Ko so pa povečali hitrost na 1024 se pa noben ni bunil,kaj piše v pogodbi.

the_unborn ::

kot je bilo receno, lahko pogodbno spremenijo samo v dobro narocnika:)

iration ::

na siol forumu se spomnim se je eden bunil, kaj se pa to prav poviševati hitrost, in pa da hoče imet 512 nazaj. >:D
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: iration ()

the_unborn ::

verjetno je mislu, da bojo sle tudi cene gor?:\

||_^_|| ::

al pa je bil degen>:D

Tr0n ::

1. kot ze receno, neomejen dostop, neomejen prenos in neomejena kolicina podatkov ni enako
2. ce dvignejo hitrost in hkrati omejijo glede na kolicino prenesenih podatkov, se vedno delajo v dobro narocnika, zelo subjektivno, vec moznih intepretacij

SasoS ::

Sploh pa vprašanje kolk to res kej piše v pogodbi...tam piše samo neomejen dostop. Poglejte Avstralce...tam so spremenili samo Terms of Usage in vsem uvedli 3GB capa.

iration ::

tam so spremenili samo Terms of Usage in vsem uvedli 3GB capa.
upam, da 3gb na dan, če ne nima smisla, da bi sploh imel adsl... :\
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

MUC ::

Ta debata tu je ena sama antipropaganda NESPOSOBNE KONKURENCE SiOLa, ker so obupani nad svojo temno prihodnjostjo, kjer bodo morali dvigniti nivo storitev ali propasti.

Naj vam bo to že jasno, da o tem kar tu govorite, se je SiOL že VEČKRAT javno izrazil in povedal, da tega NE BO NIKOLI.

Naj ponovim, da SiOL NE MORE uvesti nič mimo pogodbe in v pogodbi NISTE podpisali ničesar o omejevanju prometa. Torej, jih po morebitni uvedbi omejitev brez težav tožite.

Naj ponovim vse je ANTIPROPAGANDA NESPOSOBNE KONKURENCE!

PS: Predlagam zaklep, ker gre za golo blatenje SiOLa, sicer nej kdo poda konkretne navedbe in vire.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MUC ()
«
1
2 3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez ISDN - končno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11216709 (11336) Tr0n
»

Siol bo spremenil ADSL pakete (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Omrežja in internet
27922332 (14164) MEDENA
»

Osebno zadovoljstvo: ADSL ali KABL ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1017527 (5728) Narcos Satanicos
»

Kaj pa mi na Telemachu? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
707866 (6172) DeLonghi
»

Volja nic vec zastonj, adsl placati bo treba tudi prenesene podatke

Oddelek: Omrežja in internet
331741 (928) Hux

Več podobnih tem