» »

Kavni aparat dolce gusto in kapsule

Kavni aparat dolce gusto in kapsule

menjalnik ::

Živ, mene pa zanima če v aparat pašejo še kakšne druge kapsule kot samo originalne, uporablja kdo kaj drugega?

MTB ::

Prijatelj jih polni sam s kvalitetno kavo, pa pride veliko ceneje skozi. Mislim da imaš tudi na youtubu nekaj navodil.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MTB ()

fosil ::

A ni bolj enostavno če že kar v osnovi kupiš aparat, ki ne dela na kapsule?
Tako je!

MTB ::

Nekaj časa sem tudi sam razmišljal v tej smeri, ampak ko pogledaš cene, imajo takšni aparati kar pošteno ceno. Na koncu sem ostal pri navadni kafetjeri. :D

fosil ::

Ista filozofija kot pri printerjih.
Aparat ti prodajo pod ceno, potem te pa olupijo s kartušami.
Tako je!

menjalnik ::

MTB poizkusil sem tole in ni slabo razen nekaj packarije je s tem in bolj švoh kave priteče ven, drgač pa kava ni slaba

MTB ::

Poglej še tu, še ena varianta, v tem primeru zamenjaš tudi folijo.

Apple ::

Ufff... priprave so dolge :D
LP, Apple

MTB ::

Odgovor ti je dal fosil, če pa ne dojameš, je pa tvoj problem.

Dejan992 ::

Te kapsule za večkratno uporabo, ko so kompatibilne z Dolce Gusto so zej tut v Sloveniji.
https://infiniticup.com/

MonoPattern ::

Kapsule se dobi v prodajalni v BTC-ju. Majo originalne in tudi "fake", teh je tudi več okusov pa stanejo nekje 20c/kapsulo.
LINK

shintaro ::

a če kupim Philips kavomat na mimovrste grejo vse kapsule not? Kaj pa če dam kavo kupljeno namesto kapsule?

MIHAc27 ::

Dejan992 je izjavil:

Te kapsule za večkratno uporabo, ko so kompatibilne z Dolce Gusto so zej tut v Sloveniji.
https://infiniticup.com/


Podobno sem sam nabavil na Aliexpress, seveda mnogo ceneje. 4 kapsule so bile nekje 4€. Nabavil še za brata in strica, ki uporabljata isti aparat. Je pa kar pomembno, kakšno kavo daješ notri. Z raznimi cheap in mercator/hofer nisem imel sreče.
Z Barcaffee pa deluje super.

Heisenberg ::

Sam imam doma DolceGusto in od Hoferja aparat za 20€, ker je bil ravno v akciji.
Turške kave ne maram, mokka kave se mi pa ne ljubi pripravljati pa tudi malce premočna mi je in raje spijem več kav dnevno kot 1 močno.

Dnevno pijem hoferjevo, ker je cenejša.
Kava je OK, edino kar mi ni všeč je to da ne segreje vode dvolj, kava je mlačna in ne vroča. Pri DolceGUsto je kava vrela.

moram mlace pogooglati če se da mogoče kako temperaturo dvigniti pri grelcih.

Pinturicchio ::

Dejan992 je izjavil:

Te kapsule za večkratno uporabo, ko so kompatibilne z Dolce Gusto so zej tut v Sloveniji.
https://infiniticup.com/


V čem je potem poanta aparata? Potem si lahko skuhaš običajen kafe brez aparata. Fora je ravno v kapsulah, ki dajo poseben okus.

MIHAc27 ::

Še zmeraj je hitreje za 1-2 kavi, kot čakati na štedilniku, da voda zavre.

Pa za čaj tudi. V parih sekundah imaš vročo vodo, in potem daš samo še vrečko not (kakih instant čajev jaz še nisem probal).

zee ::

MIHAc27 je izjavil:

Še zmeraj je hitreje za 1-2 kavi, kot čakati na štedilniku, da voda zavre.

Pa za čaj tudi. V parih sekundah imaš vročo vodo, in potem daš samo še vrečko not (kakih instant čajev jaz še nisem probal).


Pretiravati ni treba. Za dve skodelici kave/caja voda zavre prakticno takoj.

Sam imam problem z aparati tipa Dolce Gusto zato, ker so kapsule za enkratno rabo prakticno nerazgradljive. Pri kafetjeri/cajni vrecki je odpadek povsem razgradljiv.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

2x'=2 ::

Heisenberg je izjavil:

Sam imam doma DolceGusto in od Hoferja aparat za 20€, ker je bil ravno v akciji.
Turške kave ne maram, mokka kave se mi pa ne ljubi pripravljati pa tudi malce premočna mi je in raje spijem več kav dnevno kot 1 močno.

Dnevno pijem hoferjevo, ker je cenejša.
Kava je OK, edino kar mi ni všeč je to da ne segreje vode dvolj, kava je mlačna in ne vroča. Pri DolceGUsto je kava vrela.

moram mlace pogooglati če se da mogoče kako temperaturo dvigniti pri grelcih.


Imam Hoferjevega z istim "problemom".
Kava je bolj vroča, če večkrat uporabim gumb za kratko kavo kot pa npr. enkrat dolgo.

MIHAc27 ::

No prav, meni se ne da pomivat, in z strojem je 1 posoda manj za pomit, ker rabiš samo šalico namesto đezva+šalica.

Pač mi je z avtomatom bolje. Glede plastike... uporabljam najraje tega za večkratno uporabo. Se pa strinjam. Tega odpadka je preveč.

Skyfall ::

Lep pozdrav vsem skupaj,

Tema je stara 8 let in v tem času so se že skoraj vse trgovine in bencinski servisi začeli ukvarjati s preprodajo kapsul za DolceGusto aparate. Katere kapsule so vam najbolj všeč?

šernk ::

lastno polnjene z lavazzo :)

sicer bi jih polnil z illy ampak cenovno...4eur vs 15eur za 0,5kg...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

MIHAc27 ::

Sam nisem nek kavofil in mi je hitro ena kava enaka drugi. Doma smo sprobali že kar nekaj cenejših od originala, pa vsaj meni so po okusu tam-tam z originalom.
Od kar prodajajo v Lidlu, največkrat kupim kar tam.

Lastno polnjenje smo vmes opustil.. te plastične posodice včasih ne zdržijo pritiska, pa gre kava vsepovsod razen v šalico ne. Se dobi tudi kovinska, a je nismo sprobali.

Urbano#Desno ::

MIHAc27 je izjavil:


Lastno polnjenje smo vmes opustil.. te plastične posodice včasih ne zdržijo pritiska, pa gre kava vsepovsod razen v šalico ne. Se dobi tudi kovinska, a je nismo sprobali.


Vzrok da gre voda malo naokoli je preveč polna kapsula. To so vsaj moje neznanstvene ugotovitve.:)) Pa kovinske so tko ene 3 razrede nad plastičnimi.

c3p0 ::

šernk je izjavil:

lastno polnjene z lavazzo :)

sicer bi jih polnil z illy ampak cenovno...4eur vs 15eur za 0,5kg...


Kje pa dobiš lavazzo pol kg za 4€? V Hoferu vidim 250g za to ceno.

HulkHogan ::

Urbano#Desno je izjavil:

MIHAc27 je izjavil:


Lastno polnjenje smo vmes opustil.. te plastične posodice včasih ne zdržijo pritiska, pa gre kava vsepovsod razen v šalico ne. Se dobi tudi kovinska, a je nismo sprobali.


Vzrok da gre voda malo naokoli je preveč polna kapsula. To so vsaj moje neznanstvene ugotovitve.:)) Pa kovinske so tko ene 3 razrede nad plastičnimi.


Kje bi dobil kovinski vložen za Dolce Gusto?

Urbano#Desno ::

Jaz sem jih kupil na ali-ju

https://www.aliexpress.com/item/3303702...

Precej dražji kot plastik fantastik samo se vsaj meni obnesejo precej bolje

HulkHogan ::

Urbano#Desno je izjavil:

Jaz sem jih kupil na ali-ju

https://www.aliexpress.com/item/3303702...

Precej dražji kot plastik fantastik samo se vsaj meni obnesejo precej bolje


Sem našel na ebayu:

https://www.ebay.co.uk/itm/Stainless-St...

Samo eni plastični imajo neke različne mrežaste vložke za peno/brez pene. Je to tudi pri železnih?

Urbano#Desno ::

HulkHogan je izjavil:



Sem našel na ebayu:

https://www.ebay.co.uk/itm/Stainless-St...

Samo eni plastični imajo neke različne mrežaste vložke za peno/brez pene. Je to tudi pri železnih?


Teli so precej cenejši, a tudi izgldejo nekoliko slabše, kar pa seveda ne pomeni da delujejo slabše. Moji imajo v silikonski pokrov integrirano mrežico zraven pa sem dobil še en pokrov brez mrežice, ki naj bi bil za mleko (še nisem testiral). Drugače pa da bi imel neko posebno izbiro pokrovov nisem zasledil, obstaja verzijo kjer je mrežica ločena od pokrova in ta novejša in kao izboljšana ki ima integriran pokrov z mrežico. V kolikor verjamemo kitajcem :D nej bi se pokrov ki nima integrirane mrežice obnesel slabše in se naj bi se snemal od odpiranju mašine.
Teli moji pokrovi naredijo za moj okus razno prav creme.

šernk ::

c3p0 je izjavil:


Kje pa dobiš lavazzo pol kg za 4€? V Hoferu vidim 250g za to ceno.


čez mejo v italiji. Famila/lidl imata sem in tja akcijo pakiranje po 6x0,250g, drugače pa 2x0,250g pakiranje je okol 6eur redna cena v italiji, pri nas pa 4,5eur za 1x250g.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Metka0 ::

Pozdravljeni.
Jaz sem dobila aparat Dolce gusto za rojstni dan. In prvič ko nisem vzela iz njega kapsule je ne dobim več ven. Kaj naj naredim? Imate tudi vi takšne probleme, če ne v zamere takoj vrn kapsulo?

Lp Metka

XyNOBvxWVJ ::

Zapri in spet odpri zapiralo, morda večkrat, gre ven bp.
Se zgodi včasih. Pač ne pozabit, ni katastrofa sicer.

Refilat kapsul (iz začetka teme) se mi pa ne bi dalo.

jordi ::

Jaz sem tudi pred kratkim kupil kompatibilne Dolce Gusto kapsule na https://liamsk.si/, naj bi bile za večkratno uporabo (niso plastične) in zaenkrat služijo svojemu namenu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jordi ()

klekej ::

Vzel Dolce Gusto za smešno ceno, sedaj pa v lov za kapsulami. Kje jih kupujete in katere?

eVro ::

Kje pa se dobi za smešno ceno?

klekej ::

Amazon. Vsi so v akciji, tudi Nespresso in Bosch. Kje kupujete kapsule za DG in katere?

link_up ::

vas bo hitro minilo, ko bo en kup odpadnih kapsul povsod. Vecjega onesnazevanja za eno kavo res ne gre najti...

Drugace pa kupis original kapsule...najbolj se obnesejo so Lungo ali Espresso :) Kupis v Mercatorju...
In and Out

eVro ::

Do sedaj kar na Mimovrste v akciji, 26c na kapsulo. Ceneje kot to pri nas še nisem videl. Bi se pa verjetno dalo dobiti gostinske vrečke po 100 kapsul še kaj ceneje, v pravih štacunah za to.

link_up je izjavil:

Vecjega onesnazevanja za eno kavo res ne gre najti...


Daj primerljivo alternativo, vzamem takoj. Navajen sem dobrega espresso ponaredka znotraj 90 sekund od prvega vstopa v kuhinjo zjutraj, brez ne vem kakšne telovadbe. Na gumb. Drkanje kafetjere dve minuti predno se začne gret, za tisti okus? Ne hvala.

Spremljam tudi za priročne (majhne) aparate, ki bi delali na blazinice. A kaj, ko ni nič pametnega, za plastične kapsule je pa aparatov do 100EUR kolikor hočeš. In kava je super glede na vložen čas in denar. Pri 26c na kapsulo, da se razumemo, nekateri sistemi kapsul imajo do dvakrat dražjo robo (neki Illyjevi).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: eVro ()

link_up ::

Alternativa je seveda espresso masina...
In and Out

starfotr ::

Ne se kregat s folkom, ki so mu lajfu pomembne sekunde pri kofetu. To so namreč trgovci na svetovnih borzah in tam so pomembne mikrosekunde glede trgovanja ne minute. Tako izgubijo ogromno denarja, če morajo zjutraj počakat kafetiero ali pa se kakorkoli ukvarjat z mašino ali đezvo.

MIHAc27 ::

Jaz kupujem v Lidlu in Hoferju (največkrat kapučino ali kavo z mlekom). So mal cenej kot original. Za okus si naj vsak izbere kaj mu paše. Meni lungo ne sede.
Za 2-3 kave, kolikor na mesec spijem mi je to povsem dovolj.

c3p0 ::

Muller ima kar OK nespresso kapsule po 2 EUR / 10 komadov.

Pithlit ::

eVro je izjavil:

Do sedaj kar na Mimovrste v akciji, 26c na kapsulo. Ceneje kot to pri nas še nisem videl. Bi se pa verjetno dalo dobiti gostinske vrečke po 100 kapsul še kaj ceneje, v pravih štacunah za to.

link_up je izjavil:

Vecjega onesnazevanja za eno kavo res ne gre najti...


Daj primerljivo alternativo, vzamem takoj. Navajen sem dobrega espresso ponaredka znotraj 90 sekund od prvega vstopa v kuhinjo zjutraj, brez ne vem kakšne telovadbe. Na gumb. Drkanje kafetjere dve minuti predno se začne gret, za tisti okus? Ne hvala.

Spremljam tudi za priročne (majhne) aparate, ki bi delali na blazinice. A kaj, ko ni nič pametnega, za plastične kapsule je pa aparatov do 100EUR kolikor hočeš. In kava je super glede na vložen čas in denar. Pri 26c na kapsulo, da se razumemo, nekateri sistemi kapsul imajo do dvakrat dražjo robo (neki Illyjevi).

Kupi biorazgradljive kapsule. Lahko pa celo kupiš plastične ali kovinske pasule za večkratno uporabo.
Life is as complicated as we make it...

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.


Lahko si pa omislite aparat na E.S.E. pod-e (blazinice), če imate težave s kapsulami v smislu odpadka.



Porabljeno blazinico lahko neposredno v bio odpadke vržete ali pa na kompost...

Seveda pa ima zadeva kavelj... Vsaka blazinica je zaprta v neprodušno zvarjeni vrečki, ki pa je spet "plastični" odpadek...


Uživajte v kavi...

Jože

Zgodovina sprememb…

Arey ::

Ista stvar, kapsule so vsaj iz aluminija ki ga je v teoriji mogoce recilkirati neskoncnokrat. Vse pa je slaba izbira, kapsule so pac convenience in nic drugega,

klekej ::

Ma daj pejte nekam s tek eko sranjem. Še vedno cakam link do poceni kapsul za DG, neoriginal.

Pithlit ::

klekej je izjavil:

Ma daj pejte nekam s tek eko sranjem. Še vedno cakam link do poceni kapsul za DG, neoriginal.

https://www.cialdeitaly.com/capsule-e-c...

Na. Pa v tvojem slogu: nehaj jokat (kot da ti niso že povedal da pejd u Hoferja al pa eurospin).
Life is as complicated as we make it...

klekej ::

Hvala za tale link. Nase trgovine poznam, bolj me je zanimala tujina. Sem tudi na Amazonu nasel nekaj ugodnih in zanimivih varijant. Eko sranje mi gre pa na zivce ja, ker je to eno hinavsko gibanje in dvorezen meč.

Arey ::

klekej je izjavil:

Hvala za tale link. Nase trgovine poznam, bolj me je zanimala tujina. Sem tudi na Amazonu nasel nekaj ugodnih in zanimivih varijant. Eko sranje mi gre pa na zivce ja, ker je to eno hinavsko gibanje in dvorezen meč.

Ja, zagotovo je edina alternativa eko sranju nalasc delat cimvec smeti.

bozicek ::

Hofer je imel kar dolgo v akciji kapsule
Sem se založil ampak še vedno premalo
8 evrov 30 kapsul
https://www.hofer.si/sl/p.dolce-gusto-k...
Darila letos samo za poredne

amacar ::

https://www.coffeehenk.com/trial-packag... tule je 30 kapsul 7.5EUR, ampak imajo drago poštnino. Se splaca groupbuy, da se porazdeli postnina. Jaz ponavadi vzamem 6-7kg kave v zrnju, da se splaca. Ko sem se uporabljal dolce gusto pa samo original, ostali so bili le slab priblizek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: amacar ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kavni aparat (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31359516 (358) nokken
»

Kateri kavni apart? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23836161 (1911) Arey
»

Nakup kavnega avtomata

Oddelek: Loža
456238 (2405) Tsunamii
»

Uporaba kavnega aparata: Bi znali ali ne?

Oddelek: Loža
363085 (1867) Nebomgabiksa
»

Kavni avtomat

Oddelek: Loža
489795 (8651) karosha

Več podobnih tem