» »

Kako izgledajo atomi

Kako izgledajo atomi

Quantum ::

Pozdravljeni! Kaj dejansko so atomi? So atomi samo prazen prostor ali so to nekakšni energijski valovi? Kako ima lahko atom maso?

hvala za odgovore!

Isotropic ::

nehi trolat pa se raje uci programirat

Quantum ::

Isotropic, iščem navdih:) joke. Zanimajo, me pač kvantna mehanika oz. obnašanje delcev. V tej temi me reasnično zanima, kaj je atom? Ali je to samo energija, ki je v spinu ali je to dejansko res materija...

imagodei ::

Zelo si ploden s temi svojimi temami. Kakor zgledajo tvoja vprašanja validna, so v bistvu invalidna. Vse to lahko prebereš v učbeniku fizike za srednje šole, ali pa na random spletni strani, ki obravnava fiziko.

A stric Google pa teta Wikipedia nista dost zgovorna?
- Hoc est qui sumus -

Quantum ::

@imagodei Dejstvo je, da sem zadeve prebiral po različnih literaturah, google, wikipediji vendar nikjer nisem našel odgovora na moje vprašanje. Kako sploh atom dejansko izgleda. Tam navajo samo dejstva oz. približke tega, kar domnevajo, da izgleda.


Tako da iščem odgovore tukaj, če se bo mogoče kdo našel in mi podal kakšno novo teorijo, za katero je sploh še nisem slišal.;)

imagodei ::

Aha, hočeš reči, da v strokovni literaturi, ki so jo pisali doktorji znanosti s področja fizike, ni dokončnega odgovora, pa si prišel vprašat glas ljudstva na tehnični forum?

Takisto za Dimenzije 5,6,7, Evolucijo, kateri je najtežji problem v matematiki, itd?

In to kljub temu, da ti je po številu odgovorov v nekaterih drugih tvojih temah menda očitno jasno*, da so tvoja vprašanja po eni strani čist preveč splošna (v smislu da konceptualne odgovore dobiš na Googlu v treh sekundah), po drugi strani pa čisto preveč detajlna (če želiš natančne in podrobne opise s primeri iz realnega sveta ti jih nihče ne more dat, vključno z doktorji znanosti, ker gre po večini za zelo abstraktne zadeve, ki jih lahko opišemo zgolj z matematičnimi modeli).

* Kvantni računalnik, Materija/Antimaterija, Tahioni

Seveda, če trolaš, si pa še zanič trol.
- Hoc est qui sumus -

rising ::

fantu delujejo možgani in iščejo snov za študirat. se mi ne zdi nič narobe če sprašuje splošna vprašanja o znanosti. debata lahko motivira.

umetna inteligenca te pa ne zanima? tukaj bo zdaj napredek.

mimgrede, veste iz katere snovi pretežno (več kot 90%) zrastejo rastline?

5er--> ::

co2?

einstein :P ::

STAY OUT OF MY TERRITORY!

rising ::

5er--> je izjavil:

co2?

co2 + voda = glukoza, glavni vir energije vsega življenja. da se ti dve molekuli lahko združita se uporabi sončno energijo. bolj specifično fotoni nabijejo neke ATP molekule v rastlini čez dan z energijo in potem se te ATP molekule premaknejo k molekulam vode in co2, kjer oddajo to svojo energijo, da lahko steče kemična reakcija med co2 in vodo.
:)

5er--> ::

Saj fotosintezo še vedno učijo nekje v 6. razredu OŠ?

zee ::

co2 + voda = glukoza, glavni vir energije vsega življenja. da se ti dve molekuli lahko združita se uporabi sončno energijo. bolj specifično fotoni nabijejo neke ATP molekule v rastlini čez dan z energijo in potem se te ATP molekule premaknejo k molekulam vode in co2, kjer oddajo to svojo energijo, da lahko steče kemična reakcija med co2 in vodo.


Narobe. Citaj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

alexa-lol ::

5er--> je izjavil:

Saj fotosintezo še vedno učijo nekje v 6. razredu OŠ?


Učijo jo že ampak je problem ker še učiteljice ne razumejo.. kako boš potem sploh motiviran da bi se naučil če še učitelj ne zna oz. ne dojame.

RejZoR ::

5er--> je izjavil:

Saj fotosintezo še vedno učijo nekje v 6. razredu OŠ?


Učijo ja, na povsem teoretičnem minimalističnem nivoju. Torej samo našteješ stvari, ki jih rabiš za fotosintezo in to je to. Nobenih procesov v detajle in to. Razen če so v zadnjih letih kej spremenil, ker nas kaj več od tega leta nazaj niso učil. Tud kasneje v srednji pri bilogiji se ne spomnim, da bi jemal karkoli bolj v detajle. Vsaj ne kar se tiče fotosinteze.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

dzinks63 ::

Če koga bolj detaljno zanima : Kvantana mehanika v svetlobnem delu fotosinteze

Quantum ::

rising je izjavil:

fantu delujejo možgani in iščejo snov za študirat. se mi ne zdi nič narobe če sprašuje splošna vprašanja o znanosti. debata lahko motivira.

umetna inteligenca te pa ne zanima? tukaj bo zdaj napredek.

mimgrede, veste iz katere snovi pretežno (več kot 90%) zrastejo rastline?

Ja tudi umetna inteligenca me zanima. S študenti fakultete za računalništvo in informatiko, sodelujemo na projektu za strojno učenje in odkrivanje zakonitosti v podatkih, evolucijsko računanje in preiskovalni algoritmi,programiranje z omejitvami.

imagodei ::

Kocka ::

Malo ste zašli z začetne teme... Pa ravno letošnje leto je bilo zaznamovano z iskanjem in delnim odkritjem delca (Higgsonov bozon), ki podeljuje maso atomom, po kateri sprašuje Quantum. Čudno, da ni še nihče tega omenil v tej temi...
Ja, atom je praktično čisto prazen prostor, ker je njegovo jedro tako majhno kakor bucikina glavica proti nogometnemu igrišču. Bolj zanimivo od tega se mi zdi dejstvo, kako so do te ideje sploh prišli (glej Rutherford-ov experiment z zlato folijo na Wikipediji).
Za drugi del vprašanja pa priporočam knjigo "Higgs Force" od Nicholas Mee, kjer je na preprost razumljiv način razloženo vse - kaj je atom in zakaj imajo nekateri delci maso, drugi ne, ter o letošnjih experimentih v Cernu. Zelo zanimivo branje za takšna razmišljanja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Kocka ()

Quantum ::

Hvala Kocka za izčrpne informacije. Ravno to iščem:))

BaToCarx ::

 Ko že lih gikamo

Ko že lih gikamo

gzibret ::

Originalno vprašanje:

google image search -> scanning tunneling microscope

Tukaj boš našel nekaj lepih "real world" slikic atomov
Vse je za neki dobr!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako si zamišljate evolucijski razvoj človeka (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
12912005 (9319) Massacra
»

Ideje za zaustavitev globalnega segrevanja

Oddelek: Problemi človeštva
315047 (4296) Okapi
»

Lani rekordno povečanje izpustov toplogrednih plinov (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
6116095 (14374) Zheegec
»

Plamen (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
18214217 (10940) CaqKa

Več podobnih tem