» »

Nutella 5kg

Nutella 5kg

1
2
»

4knative ::

Kaj pa to?

shadeX ::

Kje kupiš to, cena?

Alien123 ::

kixs je izjavil:

Alien123 je izjavil:

kixs je izjavil:

Alien123 je izjavil:

Pa ko nutella sploh ni dobra.. viki krema je 100x boljša


Kaj si na glavo padu?

Ampak nekdo mora tudi Viki kupovat, saj je sicer ne bi vec bilo...



Dejansko sploh ne jem "sladkorja".. tak da joke's on u


Pa "kisika" tudi ne dihas... vsaj eden


Probal si, sam ti ni ratalo

The Player ::

shadeX je izjavil:

Kje kupiš to, cena?


Se ne da več kupiti.

Če se ne motim je bila kinderlada posebno delana za naš trg v času Jugoslavije in je imela poseben recept, al nekaj takega podobnega. Mislim, da so jo naši delal celo po licenci.

Današnji "najbližji" približek kinderlade naj bi bila bela linolada.

c3p0 ::

4knative je izjavil:

To je tisto maslo, ki ga prodamo hipsterjem za 15 eur za 100g. Če dodamo še lešnike je pa 20 eur za 100g. Superhrana, mudeli, arcnija prava.


Če pa nisi hipster in želiš le ghee, ga lahko sam preprosto narediš iz masla.

Lešniki pa niso tako hipsterski kot ghee in jih dobiš poceni tudi v trgovini.

4knative ::

A ni to ghee maslo mogoče narediti samo iz masla, ki je pridobljeno iz mleka tistih krav, ki so vsakodnevno masirane in jim je ob tem peta tudi pesem?

[D]emon ::

Ganon je izjavil:

Zelo kvalitetno, cenjeno in drago maslo. Lahko ga uporabljaš za mazanje, cvrtje, pečenje ...


Ne nakladaj, ghee je podobno kot tzv. "clarified butter", in niti pod razno ni kvalitetno, cenjeno, ali drago. Razen ce si neumen hipster, kjer ti ta kup mascobe (ker ni nic drugega kot mascoba, od tega cca 60% nasicenih mascob) prodajajo po visokih cenah.

Cisto enostavno se pripravi doma in ni neka znanost.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

111111111111 ::

4knative je izjavil:

Kaj pa to?


Dobri stari časi. Prav nostalgijo sem dobil. :) Zato pa še vedno jem linolado, ki je najboljši približek.

4knative ::

Bom pisal na Ferrero če lahko dajo nazaj kinderlado, ampak mislim, da bi njim to uničilo Nutello. Jaz podpišem za menjavo Nutelle za Kinderlado.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 4knative ()

111111111111 ::

Kinderlada je bila TOP.

c3p0 ::

4knative je izjavil:

A ni to ghee maslo mogoče narediti samo iz masla, ki je pridobljeno iz mleka tistih krav, ki so vsakodnevno masirane in jim je ob tem peta tudi pesem?


Ne.

[D]emon je izjavil:


Ne nakladaj, ghee je podobno kot tzv. "clarified butter", in niti pod razno ni kvalitetno, cenjeno, ali drago. Razen ce si neumen hipster, kjer ti ta kup mascobe (ker ni nic drugega kot mascoba, od tega cca 60% nasicenih mascob) prodajajo po visokih cenah.

Cisto enostavno se pripravi doma in ni neka znanost.


Uporabljale in izdelovale so ga že naše prababice in ni nič novega pri nas. Mogoče samo za tiste, ki vse pripišejo hipsterjem, pa so v resnici le sami malo premalo razgledani. ;) V obdobju pred hladilniki se je za daljšo ohranitev živil pač bilo potrebno znajti.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

111111111111 ::

c3p0 je izjavil:

Poskusite Zlati ghee, okus lešnik, vsebuje 40% lešnika, med in ghee. Vse "cuker-kreme" se skrijejo. Bom poskusil naredit doma kaj podobnega, ker je malo predrag.

Kje se to kupi v trgovini. Na webu sem našel.

videc ::

Ghee sem videl v Hoferju (ali je bil Lidl???)?
Delajo ga pa pri nas, je bio.

fosil ::

Ghee lahko narediš sam, navadno maslo kuhaš na zelo nizki temperaturi zelo dolgo časa.
Ni pa zdravo, je precej bolj škodljivo kot navadno maslo.
Ga pa uporabljajo v nerazvitih državah, npr. Indija zato je dobilo mistični pridih zdravilnosti in včasih so ga uporabljali tudi pri nas. V resnici pa ga tam uporabljajo zato, ker nimajo hladilnikov in gheeja ne rabiš imet v hladilniku.
Tako je!

opeter ::

fosil je izjavil:

Ghee lahko narediš sam, navadno maslo kuhaš na zelo nizki temperaturi zelo dolgo časa.
Ni pa zdravo, je precej bolj škodljivo kot navadno maslo.
Ga pa uporabljajo v nerazvitih državah, npr. Indija zato je dobilo mistični pridih zdravilnosti in včasih so ga uporabljali tudi pri nas. V resnici pa ga tam uporabljajo zato, ker nimajo hladilnikov in gheeja ne rabiš imet v hladilniku.


Aja, zdaj sem se spomnil, ko si omenil Indijo, da sem o tem bral. Mislim, da je bilo v reviji Življene in tehnika.

Tukaj je še en podrobni opis, kjer ga na veliko reklamirajo:
http://www.ghee.si/lastnosti-gi
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

c3p0 ::

fosil je izjavil:


Ni pa zdravo, je precej bolj škodljivo kot navadno maslo.


Vir?

Prečiščeno maslo je zelo obstojno in primerno tudi za višje temperature. Raka gotovo ne zdravi, da bi bilo škodljivo pa prvič slišim.

111111111111 je izjavil:


Kje se to kupi v trgovini. Na webu sem našel.


Spar ima.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()

[D]emon ::

c3p0 je izjavil:


Vir?


Ze dejstvo, da gre za 100% mascobe, od katerih je cca 60% nasicenih mascob, pove dovolj.
Mavrik ta forum uporablja za daljsanje e-penisa. Ker si ne upa iz hise.

4knative ::

Pomoje je ghee bolj škodljiv od navadnega masla, ker je kuhan. Pri visoki temperaturi se sproščajo rakotvorne snovi in zato je ghee tako cenjen, da je vredno plačati 10 eur za 100 gramov masla.

darksamurai ::

opeter je izjavil:


Aja, zdaj sem se spomnil, ko si omenil Indijo, da sem o tem bral. Mislim, da je bilo v reviji Življene in tehnika.

Tukaj je še en podrobni opis, kjer ga na veliko reklamirajo:
http://www.ghee.si/lastnosti-gi


Prispevek v ŽIT je govoril ravno nasprotno, kot marketinški material na ghee.si. Pisali so o rezultatih lab. analiz glede gromozansko visokih vrednostih holesterola, ker pri dolgotrajnem kuhanju masla oksidirajo maščobe, kar pa ni ravno "zdravo" za telo.

c3p0 ::

[D]emon je izjavil:

c3p0 je izjavil:


Vir?


Ze dejstvo, da gre za 100% mascobe, od katerih je cca 60% nasicenih mascob, pove dovolj.


Maščobe že, saj vsi vemo za kaj tu gre. Torej ghee je bolj škodljiv od rastlinskega olja, po možnosti hidrogeniziranega? Če smo že pri nutelli, od rafiniranega palmovega olja?

tomzy95 ::

5kg nutello prodaja kmetijska zadruga metlika v savljah

shotalick ::

111111111111 je izjavil:

4knative je izjavil:

Kaj pa to?


Dobri stari časi. Prav nostalgijo sem dobil. :) Zato pa še vedno jem linolado, ki je najboljši približek.


Tole je res nostalgija :). Se spomnim, sem jo dobil pakirano v keramičnem lončku za mleko...good old days :). Prekosila vse čokoladne namaze.

shadeX ::

Jah očitno je to veljalo samo za določene ljudi, če ne jo verjetno ne bi umaknili iz prodaje.

111111111111 ::

Točno tako. Narod ne ve kaj je zanje dober. :D Ostali inteligentneži pa žalujemo. :D

shadeX ::

Aha. Torej trdiš, da je okus linearno povezan s stopnjo inteligence?

Zanimivo..

111111111111 ::

shadeX je izjavil:

Aha. Torej trdiš, da je okus linearno povezan s stopnjo inteligence?

Zanimivo..

Da. In celo več. Bolj pametni jedo dražjo in boljšo hrano.

4knative ::

Tako na hitro. Kinder je brand od korporacije Ferrero. V času Jugoslavije preboj na zaprt jugoslovanski trg ni bil najlažji, zato Nutella ni imela nobenih možnosti za vstop na ta trg. Kot alternativo je Kinder ponudil licenco za izdelavo kremnega namaza Podravki, ki je začela izdelovati namaz Kinder lada. Po razpadu Jugoslavije se je trg odrl in primat med kremnimi namazi je prevzela Nutella. Ferrero se je odločil, da si lahko zdaj vsak privošči Nutello in da za Kinder lado ni več nobene potrebe. Medtem so se nekateri zelo navadili na okus Kinder lade in ker je navada železna srajca...

Glede na to, da je namaz Kinder lada nekoč izdelovala Podravka, ki danes izdeluje Lino lado, lahko sklepamo, da gre za praktično isti namaz.
Na kratko: Lino lada = Kinder lada

Dr_M ::

Ferrero je kinder lado ukinil, ker kdo hudica bi njihovo nuttelo kupoval, ce ima na voljo mnogo boljsi namaz?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

jype ::

Lino lada je še vedno naprodaj in ima enak okus. Začuda prodajajo celo izključno beli namaz, da ti ni treba polovice stran vržt.

dexterboy ::

Hojla,
Še dobro, da mi ni potrebno odpirati nove teme :)
Ali kdo ve, kje se da dobiti tale 5 kilski namaz?
Rabim za prihajajoči rojstni dan...
Kompas Shop ima samo 3 kilsko pakiranje.
Hvala vnaprej!
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dottor ::

Diskont na Škofijah takoj čez mejo desno?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

jype ::

Petrol tik pred mejnim prehodom Šentilj jih je nekaj imel pred enim mesecem - za 40e, kar ni ravno ugodno.

3kilske hoboke ima zdaj že večina štacun. in so okoli 20e, dedi jih kupuje na une 25% skonto kupone kar potem znese 5e na kilo, kar je še kar znosna cena.

dexterboy ::

Hvala na odgovorih.
Ja, 3 kilske ima tudi najboljši sosed, 21 ojrov.
Najverjetneje bom potlej raje kombiniral z 3 klisko nuttelo, lino lado, viki kremo...
Pa naj deca povedo, kaj je najbolje za mazati direktnega na jezik 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

dottor ::

Nutella na žlico je top :))
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

shadeX ::

Včeraj sem jo videl v Sparu. 20 - 21EUR stane. Sam nisem prepričan kakšno pakiranje je to, ma posoda je kar velika. Zna bit da je 5kg, ne dam pa roke v ogenj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

shadeX ::

shadeX je izjavil:

Evo interspar



Ah, sej vidim da sem celo pred časom sliko prilimal. To je ta ja, 3kilska.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Okus nutelle (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
32658824 (19481) Zvezdica27
»

Cene masla

Oddelek: Problemi človeštva
354948 (2138) OldSkul
»

Najkvalitetnejša široko-komercialna čokolada? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
22054978 (37283) hunter01
»

Nutella 5kg

Oddelek: Loža
4110805 (5302) dominuspro

Več podobnih tem