» »

Radar

Radar

Dajarra ::

Lp.

Po pošti sem dobil obvestilo, da me je "ujel stacionarni radar".
Na sliki se ne vidi kdo je za volanom. Nekaj sem slišal, da če ne morejo dokazat kdo točno je vozil, da se da kazni mogoče celo uiti. Ve kdo kaj o tem?

Po eni strani bi bilo logično, da plača lastnik vozila, po drugi pa ne, saj če ti nekomu posodiš avto in se on pelje recimo 100 čez naselje..

Hvala za pomoč.

M-XXXX ::

Če NI VOZIL lastnik avtomobila in lahko to dokaže in zadeva je rešena.

ali3n ::

Na obvestilu je lowres fotka; pošiljatelj ima high-res sliko - lahko jo zahtevaš in vidiš kdo je voznik.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

francek1 ::

Kje je to bilo in kdo je izdal odločbo?
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

vorantz ::

OP kar sprašuješ deluje samo, če lahko dokažeš, da si bil ob tistem času nekje drugje (recimo služba)

Nikonja ::

vseeno pol pa si dolžan dat ime tistega kateri je vozil avto, en bo plačal na koncu. Edini način da ne plačaš kazen je če ti je fotr Jankovič, Janša......

M-XXXX ::

Nikonja je izjavil:

vseeno pol pa si dolžan dat ime tistega kateri je vozil avto, en bo plačal na koncu. Edini način da ne plačaš kazen je če ti je fotr Jankovič, Janša......

Ne.

mr1two ::

Nekoč je bilo dovolj, če si dokazal, da takrat nisi vozil ti. Najbolj verodostojno je, če delodajalec zate jamči, da si bil takrat na delovnem mestu(podkrepljeno s kakšno evidenco). Nevem pa kako je sedaj.
Uporaba troblje v avtu povzroči krčenje možganov.

Magic1 ::

Je že bilo predebatirano. Edino kar lahko narediš, je da dokažeš da nisi bil tam(trdni dokazi) in je avto vozil nekdo od najbljižnih sorodnikov ter jih zaradi tega, nisi obvezan zašpecat.
Magic

jocko ::

St235 ::

Magic1 je izjavil:

Je že bilo predebatirano. Edino kar lahko narediš, je da dokažeš da nisi bil tam(trdni dokazi) in je avto vozil nekdo od najbljižnih sorodnikov ter jih zaradi tega, nisi obvezan zašpecat.


dajmo že končno ločit med dokazovanjem in utemeljenim sumom. Ti ne rabiš niti ne moreš dokazovat nič. Kot lastnik vozila moraš vzpostavit sum v to ali si vozil. Najlažje tako, da imaš treden alibi (izjave prič, potrdilo delodajalca, dvig denarja na bankomatu pod video nadzorom...). Od tam naprej je stvar policije. V osnovni pritožbi ne rabiš navajat kdo je vozil, lahko pa to policija zahteva od tebe kot priče v nadaljnjem postopku.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehitra vožnja z mojim vozilom, šofer drugi (strani: 1 2 3 413 14 15 16 )

Oddelek: Loža
766143933 (26145) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom)

Oddelek: Na cesti
465668 (4338) solatko
»

Partnerko dobil radar (z mojim avtomobilom) (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Na cesti
30187712 (52708) Darko!
»

Obvestilo redarstva (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6111123 (8888) Aston_11
»

Iz kje pride pošta

Oddelek: Loža
365367 (4376) ABX

Več podobnih tem