» »

Zakonopljo.si - zbiranje podpisov za predlog zakona

Zakonopljo.si - zbiranje podpisov za predlog zakona

Temo vidijo: vsi
««
13 / 16
»»

jype ::

Looooooka> Tud če ne izboljša prognoze pomaga pri bolečini.

Ja, saj to pomeni "luštkan analgetik".

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Folk se ima očitno pravico zadevat, če je legalen alkohol, tobak, neostik in bencin. Prepoved kanabisa je nedopustna diskriminacija tistih, ki imajo boljši okus.


Kot sem rekel, izgovori, da bi se lahko zadevali. Saj če poveš tako ni panike, samo ne pretvarjaj se, da gre za kaj dosti drugega.
Da ne bo pomote, sam podpiram legalizacijo konoplje - ampak sprejemam, da ni kaj dosti več kot ena vrsta nepotrebnega zadevanja več.

jype ::

Smrekar1> Saj če poveš tako ni panike, samo ne pretvarjaj se, da gre za kaj dosti drugega.

Se ne pretvarjam.

Smrekar1> Da ne bo pomote, sam podpiram legalizacijo konoplje - ampak sprejemam, da ni kaj dosti več kot ena vrsta nepotrebnega zadevanja več.

Jaz se ne zadevam - sem pa prepričan, da bi bil svet znatno boljši, če ta rastlina ne bi bila kriminalizirana.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


Jaz se ne zadevam - sem pa prepričan, da bi bil svet znatno boljši, če ta rastlina ne bi bila kriminalizirana.


Morda. Nizozemci so to poskusili, pa se ni najbolj obneslo. Vseeno se mi zdi vredno poskusiti z legalizacijo konoplje in opazovati rezultate.

jype ::

Smrekar1> Nizozemci so to poskusili, pa se ni najbolj obneslo.

Seveda se je. Pobrali so več davka in imeli manj stroškov.

Smrekar1> Vseeno se mi zdi vredno poskusiti z legalizacijo konoplje in opazovati rezultate.

IMO je vredno poizkusiti z legalizacijo popolnoma vsega in opazovati rezultate. Portugalska, na primer, ima odlične izkušnje s tem - če te dobijo s heroinom, ki ga ne prodajaš, te ne zaprejo, ampak ti pomagajo iz odvisnosti.

Smrekar1 ::

jype je izjavil:


IMO je vredno poizkusiti z legalizacijo popolnoma vsega in opazovati rezultate. Portugalska, na primer, ima odlične izkušnje s tem - če te dobijo s heroinom, ki ga ne prodajaš, te ne zaprejo, ampak ti pomagajo iz odvisnosti.


Saj pri nas imamo isto veš :) Legalizacija zame pomeni, da dovoliš prodajo.

innerspace ::

jest10 je izjavil:

jype je izjavil:

24ur link je bedast.

Bedasta je le tvoja reakcija


Tvoja je bedasta.
Prilepis link, zaradi katerega bi popljuval kogarkoli drugega, ki bi ga prilepil(zgolj zaradi "vira"), obenem poves, da se ti ne da iskati originala, torej sprejmes kar tvoj link ponuja, ker pac sede v tvoj mindframe. lel
"Studija" je zajela 20+20 ljudi, se to komurkoli zdi kakorkoli relevantno?

Vredno zgolj neupostevanja.

Boljsi link.
http://blog.norml.org/2014/04/18/norml-...


Trenutna situacija v Urugvaju + intervju s predsednikom.

http://www.vice.com/weediquette-show/ur...

http://www.vice.com/weediquette-show/th...
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Zgodovina sprememb…

IQ42 ::

Zanimivo. Prepovedati kanabis, oleandra pa ne? Ali recimo zelene mušnice? Logika?
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

m0LN4r ::

Ni mainstream.
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Smrekar1 ::

IQ42 je izjavil:

Zanimivo. Prepovedati kanabis, oleandra pa ne? Ali recimo zelene mušnice? Logika?


Mm, zelena mušnica je prepovedana z zakonom o hudodelstvih, podpoglavje umori :)
Verjetno si mislil rdečo mušnico. Načeloma se strinjam, razlika je le v tem, da je to nekaj kar je itak vedno raslo pri nas. Nekaj zmede je zato lahko normalno prisotne. Še enkrat bi pa poudaril, da se načeloma strinjam z legalizacijo kanabisa, z nekaj pridržki - davki, trošarine in opozorila, enako kot pri npr. tobaku morajo biti.

Matija82 ::

Smrekar1 je izjavil:

Matija82 je izjavil:

"INCB also notes that under the international drug control conventions, the determination of specific sanctions applicable to drug-related offences remains the prerogative of the State Parties. "
http://www.incb.org/documents/Publicati...

Toliko o zvezanih rokah (vsaj kar se tiče zmanjšanja kazni za določene substance na simbolično raven).


K sreči smo pred dobrimi 100 leti prišli na idejo, da se te stvari testirajo po protokolu. Če je to res se bo to dalo dokazati, ovrednotiti in potem uporabljati za zdravljenje raka.


Na žalost smo se pred dobrimi 50 leti (konvencija iz 1961) odločili, da bo politika narekovala uporabo psihoaktivnih snovi v zdravstvu.

Niti skeptiki ne ugovarjajo več da je konoplja uporabna za določene namene pod določenimi pogoji (apetit pri HIV pacientih, protibolečinsko delovanje). Ni pa rožca, ki ozdravi vse bolezni ("zdravi raka").

Če bi bile študije dovolj potem konoplja nikjer na svetu ne bi bila uvrščena v t.i. razred 1, ki namigujejo da substanca nima nobene medicinske vrednosti.

Legalizacija uporabe ni isto kot uporaba v medicinske namene. Drugačni argumenti se pa res preveč mešata ta dva pojma.

m0LN4r, v tujini zažgejo, pri nas najbrž isto?

Smrekar1 je izjavil:

jype je izjavil:


Jaz se ne zadevam - sem pa prepričan, da bi bil svet znatno boljši, če ta rastlina ne bi bila kriminalizirana.


Morda. Nizozemci so to poskusili, pa se ni najbolj obneslo. Vseeno se mi zdi vredno poskusiti z legalizacijo konoplje in opazovati rezultate.


Kaj meniš, da se ni obneslo na Nizozemskem?

Poligona v Koloradu in Washingtonu bosta predmet bodočih analiz ampak ne verjamem, da bo kaj pomagalo. Slovenska zakonodajna veja "meni" (link ene par strani nazaj) da bo legalizacija povečala število uporabnikov. To je slabo in zaradi tega, tega ne bo.

Smrekar1 je izjavil:

jype je izjavil:


IMO je vredno poizkusiti z legalizacijo popolnoma vsega in opazovati rezultate. Portugalska, na primer, ima odlične izkušnje s tem - če te dobijo s heroinom, ki ga ne prodajaš, te ne zaprejo, ampak ti pomagajo iz odvisnosti.


Saj pri nas imamo isto veš :) Legalizacija zame pomeni, da dovoliš prodajo.


Portugalska ima dekriminalizirano posest in uporabo določenih (vseh?) drog pod določenimi pogoji (količina, verjetno še kaj). Nimajo pa dekriminalizirane proizvodnje (ena balkonska rožca, v teoriji, je problematična) kot jo pod določenimi pogoji ima Češka (do 5 rastlin konoplje mislim da) in v praksi bojda tudi Nizozemska in Belgija. Prodaja je (de facto) legalizirana pod določenimi pogoji v Urugvaju in Nizozemskem.

"Edina" razlika med Portugalsko in Slovenijo je, da so oni definirali količine "osebne uporabe" mi pa to prepuščamo sodnikom. Leta 1999 (Portugalska šele 2001!) je bila slovenska politika na področju prepovedanih drog ena izmed najbolj progresivnih v svetovnem merilu.

Glede promocijskega efekta pa takole - portugal drug policy "18,400,000" ;) Geslo Slovenija ima 70 milijonov zadetkov total.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Smrekar1 ::

Matija82 je izjavil:


Kaj meniš, da se ni obneslo na Nizozemskem?


Spet so začeli postavljati omejitve. Če bi bili kakšni strašno dobri rezultati tega verjetno ne bi bilo.


Slovenska zakonodajna veja "meni" (link ene par strani nazaj) da bo legalizacija povečala število uporabnikov. To je slabo in zaradi tega, tega ne bo.


To sploh ni vprašanje, legalizacija BO povečala število uporabnikov. Vprašanje je ali je to manjše zlo kot to, da preprodajalce preganjamo in omogoča velike nelegalne zaslužke. V primeru marihuane se mi zdi, da je več uporabnikov manjše zlo, kar pa ne velja za npr. metamfetamin.

Smrekar1 je izjavil:


"Edina" razlika med Portugalsko in Slovenijo je, da so oni definirali količine "osebne uporabe" mi pa to prepuščamo sodnikom. Leta 1999 (Portugalska šele 2001!) je bila slovenska politika na področju prepovedanih drog ena izmed najbolj progresivnih v svetovnem merilu.

Glede promocijskega efekta pa takole - portugal drug policy "18,400,000" ;) Geslo Slovenija ima 70 milijonov zadetkov total.


Mislim da bi bilo v navednice bolje dati besedo razlika, sicer pa hvala :D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Smrekar1 ()

imagodei ::

Smrekar1 je izjavil:

Matija82 je izjavil:


Kaj meniš, da se ni obneslo na Nizozemskem?


Spet so začeli postavljati omejitve. Če bi bili kakšni strašno dobri rezultati tega verjetno ne bi bilo.

Kolikor jaz vem, to zaradi pritiska EU. Turisti trumoma hodijo tja zadevat se, kar ni všeč niti Nizozemcem, niti matičnim državam, od koder prihajajo turisti.
- Hoc est qui sumus -

Matija82 ::

Omejitve so tesno povezane z menjavo vlad(e).

Saj veš, ne glede kako dobra je politika, ziher je slaba, če je od nasprotne partije ;) Trenutno največja stranka v nizozemskem parlamentu pa tudi stremi k zmanjšanju pravic na tem področju.

Kot "strašno dobre rezultate" lahko smatraš reakcijo župana Amsterdama, ki nasprotuje prepovedi (kot primer enote, ki ima direktne izkušnje s plusi in minusi).

"drug tourism" je zanimiva zadeva v državi, ki obiskovalce vabi, da obiščejo njene zidanice ;)

http://www.druglawreform.info/en/weblog...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Smrekar1 ::

Matija82 je izjavil:

Omejitve so tesno povezane z menjavo vlad(e).

Saj veš, ne glede kako dobra je politika, ziher je slaba, če je od nasprotne partije ;) Trenutno največja stranka v nizozemskem parlamentu pa tudi stremi k zmanjšanju pravic na tem področju.

Kot "strašno dobre rezultate" lahko smatraš reakcijo župana Amsterdama, ki nasprotuje prepovedi (kot primer enote, ki ima direktne izkušnje s plusi in minusi).

"drug tourism" je zanimiva zadeva v državi, ki obiskovalce vabi, da obiščejo njene zidanice ;)

http://www.druglawreform.info/en/weblog...


Morda je samo to, ampak nisem govoril o tem zakaj bi uvedli nove omejitve, ampak da očitno ni toliko razlogov, da jih ne bi spet uvedli. Pozitivni vplivi so očitno bolj mizerni, če ne odtehtajo niti zapohanih turistov (ki plačajo precej DDV-ja in tega).

imagodei ::

Smrekar1 je izjavil:

Pozitivni vplivi so očitno bolj mizerni, če ne odtehtajo niti zapohanih turistov (ki plačajo precej DDV-ja in tega).

Dvomim, da na Nizozemskem kaj dosti DDV-ja plačajo...
- Hoc est qui sumus -

Smrekar1 ::

imagodei je izjavil:

Smrekar1 je izjavil:

Pozitivni vplivi so očitno bolj mizerni, če ne odtehtajo niti zapohanih turistov (ki plačajo precej DDV-ja in tega).

Dvomim, da na Nizozemskem kaj dosti DDV-ja plačajo...


Tjah, ne vem kako je to s tem, ampak stopnja na marihuano bi morala biti 21%, malenkost nižja kot pri nas. Lahko se izogibajo plačevanju, tega ne vem, ampak načeloma je potencialno kar lep zaslužek za državo.

imagodei ::

Kot jaz vem, Coffee shopi plačujejo davek na dobiček, ne pa davka od prodaje. Politika do Marihuane tam ni posebej urejena, menda so Coffee shopi tehnično nelegalne zadeve. Folk lahko legalno goji do 5 sadik za lastno uporabo. Kako potem Coffee shopi dobijo svoje zaloge? :)
- Hoc est qui sumus -

jype ::

Smrekar1> Spet so začeli postavljati omejitve. Če bi bili kakšni strašno dobri rezultati tega verjetno ne bi bilo.

Omejitve je postavila na novo izvoljena konzervativna vlada, ki ne potrebuje drugih razlogov kot lastno shizofrenijo - za katerikoli ukrep.

Massacra ::

matija82 ---> Če bi bile študije dovolj potem konoplja nikjer na svetu ne bi bila uvrščena v t.i. razred 1, ki namigujejo da substanca nima nobene medicinske vrednosti.

Študij na človeku dejansko še ni. Nekatere ravno potekajo:

http://www.leafscience.com/2013/11/12/c...

Leta 1961 so imeli študije edino na opicah, katerim so omogočali vdihavanje enormnih količin zgorele rastline cannabis, a obenem so jih depriviligirali za kisik. Potem pa so objavili, da cannabis ubija možgane oz. opice. Vidiš, to so bile raziskave, na podlagi katerih so rastlino uvrstili tja, kamor so jo, med prepovedane.

Da nam razni lobiji že 60 let lažejo s svojimi prirejenimi raziskavami, predvsem v zvezi z zdravilnimi učinkovinami dobljenimi s pomočjo farmacevtske kemije oz. molekularnega modeliranja, je pa danes že itak jasno.

Pa morda še tale članek, kako študije na ljudeh trenutno kar intenzivno potekajo: http://blog.norml.org/2013/12/16/study-...

Pa morda še ta študija, ki dokazuje superiornost CBD-ja v primerjavi s sinteznim antipsihotikom amilsulpridom: http://www.nature.com/tp/journal/v2/n3/...

Seveda, razširjen strokovni kolegij za psihiatrijo (RSK za psihiatrijo) pri Ministrstvu za zdravje RS je bil prvi, kateri je izdal negativno mnenje o uporabi kanabinoidov v namene psihičnih obolenj. A morda slutiš zakaj? :|

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Matija82 ::

Smrekar1 je izjavil:

Matija82 je izjavil:

Omejitve so tesno povezane z menjavo vlad(e).

Saj veš, ne glede kako dobra je politika, ziher je slaba, če je od nasprotne partije ;) Trenutno največja stranka v nizozemskem parlamentu pa tudi stremi k zmanjšanju pravic na tem področju.

Kot "strašno dobre rezultate" lahko smatraš reakcijo župana Amsterdama, ki nasprotuje prepovedi (kot primer enote, ki ima direktne izkušnje s plusi in minusi).

"drug tourism" je zanimiva zadeva v državi, ki obiskovalce vabi, da obiščejo njene zidanice ;)

http://www.druglawreform.info/en/weblog...


Morda je samo to, ampak nisem govoril o tem zakaj bi uvedli nove omejitve, ampak da očitno ni toliko razlogov, da jih ne bi spet uvedli. Pozitivni vplivi so očitno bolj mizerni, če ne odtehtajo niti zapohanih turistov (ki plačajo precej DDV-ja in tega).


Če nekdo misli, da je uživanje konoplje nemoralno in da vodi otroka do igle, potem so pozitivni vplivi v stilu zagotavljanja kvalitete, zmanjševanja škode, proračunskih prihodkov nepomembni.

It's politics, not science.

"However, after intense lobbying by city authorities in Amsterdam, which feared a loss of tourist revenue, a new Dutch government elected in September agreed to change tack. The law still stands, but it's now up to each city to decide how to apply it."

http://www.globalpost.com/dispatch/news...

Massacra ::

Konec koncev pa: KAKO SI OBLAST DRZNE PREPOVEDATI NEKAJ, KAR DOKAZANO MNOGO MANJ ŠKODUJE (če naj zadovoljim skeptike in napišem "manj škoduje" in ne "dokazano tudi zdravi") KOT TOBAK, ALKOHOL, KOFEIN... ??? KAKO SI OBLAST DRZNE PREPOVEDATI NEKAJ, KAR POVZROČA 1000X MANJ PROMETNIH NESREČ, KOT ALKOHOL? 1000X MANJ ŠKOD NA PLOČEVINI IN POŠKODB LJUDI?

Jaz bi se občasno pozabaval z cannabisom, ga dal moji materi, očetu... A glej ga zlomka, sem v prekršku, če me dobijo... JE TO NORMALNO?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Massacra ::

Matija82: daj pusti ti Amsterdam, imaš trenutno po svetu boljše primere uporabe kanabisa in njegovo (delno) legalizacijo in dekriminalizacijo: Colorado, Washington, Urugvaj, Portugalska...

Hehe, kaj pa tole: http://www.mpp.org/states/district-of-c...

Čuj, a ni neverjetna herezija, da se boš lahko blizu Bele hiše sprehajal z jointom v roki? :D

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Matija82 ::

Massacra je izjavil:


Seveda, razširjen strokovni kolegij za psihiatrijo (RSK za psihiatrijo) pri Ministrstvu za zdravje RS je bil prvi, kateri je izdal negativno mnenje o uporabi kanabinoidov v namene psihičnih obolenj. A morda slutiš zakaj? :|


Ma, tole me niti ne moti preveč. Psihiatrija je (konzervativna) niša, kjer delovanje konoplje ni tako jasno kot na drugih področjih.

"Do zdaj smo pridobili le mnenje RSK za psihiatrijo, v katerem navajajo, da se aktivna snov kanabinoidov ni pokazala kot terapevtsko učinkovita. Opozarjajo tudi na dobro poznane možne resne zaplete v duševnem zdravju pri jemanju kanabisa, zato RSK za psihiatrijo ne vidi potrebe po uporabi kanabisa v medicinske namene. Na mnenja drugih RSK še čakamo"

Zanimajo me pa mnenja drugih RSK-jev.

Dober članek v Delu.
http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...

Massacra ::

Matija82 je izjavil:

Massacra je izjavil:


Seveda, razširjen strokovni kolegij za psihiatrijo (RSK za psihiatrijo) pri Ministrstvu za zdravje RS je bil prvi, kateri je izdal negativno mnenje o uporabi kanabinoidov v namene psihičnih obolenj. A morda slutiš zakaj? :|


Ma, tole me niti ne moti preveč. Psihiatrija je (konzervativna) niša, kjer delovanje konoplje ni tako jasno kot na drugih področjih.

"Do zdaj smo pridobili le mnenje RSK za psihiatrijo, v katerem navajajo, da se aktivna snov kanabinoidov ni pokazala kot terapevtsko učinkovita. Opozarjajo tudi na dobro poznane možne resne zaplete v duševnem zdravju pri jemanju kanabisa, zato RSK za psihiatrijo ne vidi potrebe po uporabi kanabisa v medicinske namene. Na mnenja drugih RSK še čakamo"

Zanimajo me pa mnenja drugih RSK-jev.

Dober članek v Delu.
http://www.delo.si/zgodbe/sobotnaprilog...


Ja matija82, je tebi lahko jasno, kako so lahko spregledali popolnoma relevatno, dvojno slepu študijo, katera dokazuje superiornost CBD-ja naspram amilsulpridu? Bi kazensko ovadil predsesdnico RSK za psihijatrijo ali jo pozval, da svoje mnenje demantira in se upraviči?

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Matija82 ::

friendbreez, govorili smo o učinkih nizozemskega modela zato govor o Amsterdamu. Portugalska nima neke politike glede konoplje (slovenski nivo, srednja žalost).

Ne vemo, če so spregledali študijo. Ne vemo sploh kakšen je bil njihov celoten odgovor in njihova metodologijo. Ne zdi se mi primerno, da kritiziram odločitve brez teh podatkov.

Sem uredil. Moja napaka, da sem predvideval, da misliš legalizacijo v državi Washington in Belo Hišo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

Massacra ::

Washington je država, kjer so legalizirali konopljo isto tako kot v državi Colorado. Columbia pa je prav tako država, kjer se nahaja Washington, glavno mesto USA. Tam boš lahko kmalu sedel na klopci blizu Bele hiše in kadil joint in te noben "hudič" zaradi tega ne bo več trpal v zapor!!!

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: Janac ()

Glugy ::

Men se zdi to mal tko neumesno da se govori kako zdravilna ali nezdravilna je trava. Sej večina itak ne bo kadila trave zarad zdravilnih učinkov ampak zato da se bojo dobr počutil ob delni zadetosti. Lahk bi vsaj direkt rekl evo zato hočmo da legalizirate da bomo lahk užival ob zadetosti. Ne pa da neki olepšujete to :)

jest10 ::

No zadetkov bo po legalizaciji vsekakor več.

Massacra ::

jest10 je izjavil:

No zadetkov bo po legalizaciji vsekakor več.


In kaj bi naj to slabega prineslo? Prosim, argumenti. Ali ti jih mi podamo? Na primeru Colorada, Washingtona, Urugvaja itd.?

Glugy je izjavil:

Men se zdi to mal tko neumesno da se govori kako zdravilna ali nezdravilna je trava. Sej večina itak ne bo kadila trave zarad zdravilnih učinkov ampak zato da se bojo dobr počutil ob delni zadetosti. Lahk bi vsaj direkt rekl evo zato hočmo da legalizirate da bomo lahk užival ob zadetosti. Ne pa da neki olepšujete to :)


Glugy, jaz poznam 90% stalnih uživalcev zaradi zdravstvenih benefitov. Samo 10%, ki jih poznam, jo kadijo za zabavo. In še to precej redko. Dobijo jo pa lahko od kolega vsak dan, če želijo. Le zakaj jo z zabavo uživajo le tu in tam, recimo ob petkih? Mi lahko pojasniš ta fenomen?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

Glugy ::

aja zanimivo jz pa poznam kar nekaj kadilcev marihuane ampak noben od njih ni začel kadit zarad zdravilnih učinkov. Je pa res da so šele zdj k se tok govori o tem tud začel zgovarjat na slabo počutje pa depresijo.

Sicer pa kokr vem sta v marihuani dve aktivni sestavini: ena te nardi high (THC), druga ima pa večino zdravilnih učinkov(po raznih raziskavah ki posebej raziskuje vsako aktivno substanco posebi). Kolikor vem industrijska konoplja ne vsebuje veliko THC-ja ima pa zadost druge zdravilne aktivne snovi.

Torej zakaj je tak problem ? zato ker noben ne bo hotu industrijske konoplje kadit pa čeprav ima več zdravilne aktivne substance. Zakaj neki? ja zato ker ne zadane. In to mene mot. Mislm sj men ni panike pač zavzemajte se za legalizacijo konoplje sam dejte nalit čistga vina pa povedat ljudem da gre za užitek. Gre se vam samo za to da bi lahko THC užival in nič druzga.

jest10 ::

Massacra je izjavil:

jest10 je izjavil:

No zadetkov bo po legalizaciji vsekakor več.


In kaj bi naj to slabega prineslo? Prosim, argumenti. Ali ti jih mi podamo? Na primeru Colorada, Washingtona, Urugvaja itd.?

Glugy je izjavil:

Men se zdi to mal tko neumesno da se govori kako zdravilna ali nezdravilna je trava. Sej večina itak ne bo kadila trave zarad zdravilnih učinkov ampak zato da se bojo dobr počutil ob delni zadetosti. Lahk bi vsaj direkt rekl evo zato hočmo da legalizirate da bomo lahk užival ob zadetosti. Ne pa da neki olepšujete to :)


Glugy, jaz poznam 90% stalnih uživalcev zaradi zdravstvenih benefitov. Samo 10%, ki jih poznam, jo kadijo za zabavo. In še to precej redko. Dobijo jo pa lahko od kolega vsak dan, če želijo. Le zakaj jo z zabavo uživajo le tu in tam, recimo ob petkih? Mi lahko pojasniš ta fenomen?


Manj zadetkov je vedno bolje, kot več zadetkov. Poleg dejstva, pred katerim si tako vneto zatiskaš oči-travca ima tudi škodljive učinke.

To o 90% se jasno lažeš, sumim pa tudi, da so ti zdravstveni razlogi podobni kot pri tebi-pomanjkanje razsodnosti, ko ti zmanjka trave, kakor si priznal po ZS

Massacra ::

Glugy in jest10, saj ne vesta, kaj pišeta.... kar tako, tja v 3 dni. Pa saj, argumentov pa nobenih... Zadetkov bo več za koliko procentov? 3,4, morda 6? Kaj bo to slabega prineslo njim ali družbi? Eh, saj vem, da nima smisla prepričevati prepričanih. In nerazgledanih. Obenem še žaljivih do drugih...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Massacra ()

jype ::

jest10> No zadetkov bo po legalizaciji vsekakor več.

Na podlagi česa to trdiš?

Glugy ::

"THC is what makes you high and the reason most recreational users partake. What most don't know is the medicinal value of the plant comes mostly from a different source: cannabidiol." (CBD)

Vir: http://www.chicagonow.com/chicago-medic...

jest10 ::

Glugy je izjavil:


Torej zakaj je tak problem ? zato ker noben ne bo hotu industrijske konoplje kadit pa čeprav ima več zdravilne aktivne substance. Zakaj neki? ja zato ker ne zadane. In to mene mot. Mislm sj men ni panike pač zavzemajte se za legalizacijo konoplje sam dejte nalit čistga vina pa povedat ljudem da gre za užitek. Gre se vam samo za to da bi lahko THC užival in nič druzga.

A najbolj je pa smešno, ko zagovornik trave govori o škodljivosti cigaret, nato si zvije džolo z mešanico trave in tobaka, ter pokadi brez filtra-samo zdravje>:D

jype ::

jest10> A najbolj je pa smešno, ko zagovornik trave govori o škodljivosti cigaret, nato si zvije džolo z mešanico trave in tobaka, ter pokadi brez filtra-samo zdravje>:D

Še en retardiran argument.

jest10 ::

jype je izjavil:

jest10> No zadetkov bo po legalizaciji vsekakor več.

Na podlagi česa to trdiš?


Na podlagi česa ti trdiš obratno?

jype ::

jest10> Na podlagi česa ti trdiš obratno?

Na podlagi statistik v državah in regijah, kjer so kanabis legalizirali.

(Glede na to, da je kanabis v Sloveniji danes lažje dostopen kot alkohol, te to ne bi smelo čuditi.)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Massacra ::

Glugy je izjavil:

"THC is what makes you high and the reason most recreational users partake. What most don't know is the medicinal value of the plant comes mostly from a different source: cannabidiol." (CBD)

Vir: http://www.chicagonow.com/chicago-medic...


To vse vemo. Vemo tudi, da da imata "najbrž" oba zdravilne učinke. Bodo pa študije to potrdile, ali ovrgle. Čakamo na njih rezultate že letos, v naslednjih letih pa vsekakor!

Ps: relevantne študije, dvojno slepe, kontrolirane in randomizirane seveda!

IQ42 ::

Nikar ne pričakuj neodvisnih študij s strani farmacije ali mainstream medicine.
I have learned from my mistakes
and I am sure I can repeat them exactly.

jype ::

IQ42> Nikar ne pričakuj neodvisnih študij s strani farmacije ali mainstream medicine.

Nihče drug še ni demonstriral, da zna pravilno izvajati študije.

Matija82 ::

Glugy je izjavil:


Sicer pa kokr vem sta v marihuani dve aktivni sestavini: ena te nardi high (THC), druga ima pa večino zdravilnih učinkov(po raznih raziskavah ki posebej raziskuje vsako aktivno substanco posebi). Kolikor vem industrijska konoplja ne vsebuje veliko THC-ja ima pa zadost druge zdravilne aktivne snovi.

Torej zakaj je tak problem ? zato ker noben ne bo hotu industrijske konoplje kadit pa čeprav ima več zdravilne aktivne substance. Zakaj neki? ja zato ker ne zadane. In to mene mot. Mislm sj men ni panike pač zavzemajte se za legalizacijo konoplje sam dejte nalit čistga vina pa povedat ljudem da gre za užitek. Gre se vam samo za to da bi lahko THC užival in nič druzga.


Industrijska konoplja ne vsebuje veliko CBD-ja. Vsebuje ga več kot THC-ja toda vseeno zelo nizka vsebnost.

In še enkrat, medicinska uporaba NI rekreativna uporaba. Argument možnost izbire zdravljenja (tudi če kot placebo) in argument osebne svobode. Medicinska uporaba se dela (delno) najprej zato, da ljudje zgubijo strah, ki so jim ga vcepili [vstavi krivca].

IQ42 je izjavil:

Nikar ne pričakuj neodvisnih študij s strani farmacije ali mainstream medicine.


Mainstream ali ne, cannabis research je polje, ki je tlakovalo pot programom v Ameriki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Matija82 ()

c00L3r ::

Imaš 2 drogi na izbiro, alkohol in travo. Od obeh si zadet. Ena ima zraven zadetosti še dosti pozitivnih učinkov. Druga praktično samo negativne. Dajmo imet obe legalni, pa naj vsak sam presodi, koliko mu pomeni zdravje.

Massacra ::

Legal Pot Hasn't Eroded Colorado's 'Moral Fiber' Residents Say

http://www.420magazine.com/forums/inter...

Master_Yoda ::

Ve kdo kak so kaj nase stranke za v EU parlament opredeljene glede konoplje ?

Sem za hec opravil euvox anketo in imajo vse stranke nizko ujemanje glede mojih stalisc :/ salabajzerji.

Zgodovina sprememb…

maticb492 ::

Na tej strani, ki si jo linkal, ko rešiš anketo na koncu lahko vidiš "odgovore stranke" in se nobena ne strinja z marihuano.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Matija82 ::

Škoda da so na euvoxu zgolj stare stranke. Če bo kdo našel mnenja "alternativnih" strank, se priporočam za link.

http://www.delo.si/zgodbe/nedeljskobran...

innerspace ::

Kajenje konoplje bistveno manj skoduje pljucem od kajenja cigaret:

http://jama.jamanetwork.com/article.asp...

Skoda, da ne bo o tem nic pisalo po senzacionalisticnih medijih iz katerih se futra slovensko javno mnenje.
Donate BTC here: 35KR84u3rXN3in1kCw9YHRz4WF3r5kfFF4

Matija82 ::

PaX_MaN je izjavil:

thramos je izjavil:

Kdo pri nas pa je za legalizacijo trave?

Bratuvškova.


Kakor vidim je Skupina I dobila brdo razširitev (seveda na pamet, brez mnenja strokovnjakov), in konoplja še vedno ostaja v tem razredu.

"Z novo ureditvijo bo omogočena uporaba učinkovin iz konoplje v medicinske namene".
Je tole nateg ali se moj vid (in moj Ctrl+F fu) slabša in je v Uredbi o razvrstitvi dejansko vnos, ki podpira ta stavek?
««
13 / 16
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kanabis/konoplja/marihuana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21429790 (24826) Uizi
»

Legalizacija marihuane 2016 (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Problemi človeštva
904144695 (57518) gushto
»

Sistem medicinske konoplje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7013890 (8039) Spajky
»

Zakaj ni konoplja legalizirana? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Problemi človeštva
21742104 (30373) jype
»

Zastrupitev z THCjem (strani: 1 2 3 4 5 6 7 )

Oddelek: Loža
31677420 (68658) Okapi

Več podobnih tem