» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
25 / 30
»»

MrStein ::

Najprej en mali test hardvera:
- memtest
- hmm, kaj je že za diske? HDTune?
- malo uporabe v alternativnem OS

Vse v enem paketu dobiš s kakim Ubuntu CD-jem (memtest je v zagonskem meniju).

Potem pa res "refresh" Windowsov. Ali iz zagonskega menija ali z recovery medija (DVD ali particija na disku, če obstaja).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

wini ::

Imam problem ... na nov prenosnik Asus k555ln (i7 z 8gb rama) sem montiral crucial bx100 250gb ssd.
Windows 7 se inštalira lepo, vidi disk ... samo asus ni naredil driverjev za win7 ampak samo za win 8.1x64 - tako da ne dela lan ne wlan ...
No tukaj nastane problem ... ne morem namestit 8.1 na ssd da se ubiješ.
V biosu ga vidi, sam install pa ne (loudam driverje iz dvdja, iz usbja ... zadnje pobrane iz neta) ... nič ne pomaga.
Na navadn disk gre lepo inštalacija ...
Sm poskusil tudi naredit boot dvd, boot usb 32gb, boot usb 8gb ... vse ista pašta.
Ne gre ne pro ne ent ... ko bi mogu zbrat particijo kam nej inštaliram me odf**a kot da ne bi imel diska...

Mi zna kdo povedat kej bi še lahko blo?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wini ()

Duhec ::

Preverjaj točko po točko in prideš do točke 10, kjer ti pokaže disk. Da ali ne ?
http://www.intowindows.com/how-to-insta...
http://blackbird.si/

Mare2 ::

Duhec je izjavil:

Preverjaj točko po točko in prideš do točke 10, kjer ti pokaže disk. Da ali ne ?
http://www.intowindows.com/how-to-insta...


Tu je res lepo obrazloženo. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

wini ::

Duhec je izjavil:

Preverjaj točko po točko in prideš do točke 10, kjer ti pokaže disk. Da ali ne ?
http://www.intowindows.com/how-to-insta...


Pri 10. točki se ustavi ja :)
V biosu je edina možna nastavitev ahci ... se ne da sploh nič drugega izbrati.
Sem zasledil na nekih forumih da tale model asusa ne deluje z intel 530 ssd diskom ... možno da tudi z crucial bx100 ne deluje.
Sem namestil na navaden disk, pa kloniral z acronisom na ssd. Po prvem bootu se windowsi scrashajo in ob rebootu disk ni več viden niti v biosu.
Tako da gre očitno za nekompatibilno opremo. (prvič sem naletel na kaj takega).

wini ::

Drugače sem pa tudi klical sedaj na Sistem Ena d.o.o. ki so uradni pooblaščeni za servis asusa netobook in tablic.
In so mi potrdili da so težave z nekaterimi ssd diski v teh asus prenosnikih. (Gospod pravi da kingston ssd V diski naj bi delali uredu)

Lih tolk v vednost, če še kdo naleti na tako težavo.

NejcSSD ::

Seveda šrot kingstone more prodat :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

wini ::

Ne mislim dat kingstona not ... sam pravim kar je rekel

Duhec ::

wini je izjavil:

Duhec je izjavil:

Preverjaj točko po točko in prideš do točke 10, kjer ti pokaže disk. Da ali ne ?
http://www.intowindows.com/how-to-insta...

Pri 10. točki se ustavi ja :)
V biosu je edina možna nastavitev ahci ... se ne da sploh nič drugega izbrati.
Sem zasledil na nekih forumih da tale model asusa ne deluje z intel 530 ssd diskom ... možno da tudi z crucial bx100 ne deluje.
Sem namestil na navaden disk, pa kloniral z acronisom na ssd. Po prvem bootu se windowsi scrashajo in ob rebootu disk ni več viden niti v biosu.
Tako da gre očitno za nekompatibilno opremo. (prvič sem naletel na kaj takega).

Za BX100 trenutno ni nobenega firmware updatea, povej pa katero verzijo biosa imaš trenutno? 307, 308...?
V biosu pod Boot izklopi Fast Boot, Shrani, restartaj in še 1x poizkusi inštalirat Win8.1, če bo zdaj v točki 10 SSD viden.
http://blackbird.si/

wini ::

Duhec, na 309 je bios ... fast boot je bil vklopljen/izklopljen pa vse isto.
SSD poslan nazaj, bo zamenjan z MX100.
BX100 sem videl da nima še nobenega novega FW za download. Na sistem ena d.o.o. so tudi povedali da tudi pri njih na določenih ssd-jih ni pomagal upgrade FW na SSDju.

Insan3Lik3 ::

hmm, po vsakem trejtjim, četrtim zagonu mi start vrstica zamrzne, ko stisnem windows tipko na tipkovnici se zadeva "refresha" (se ne odpre start stran) in potem dela ok

nič strašnega je pa malo moteče
se je že komu dogajalo?
NZXT s340 White | Gigabyte GA-B85-HD3 | Intel i5-4690K | Corsair Vengeance 8GB
1600MHz DDR3 | Gigabyte GTX 970 G1 Gaming | Transcend SSD SSD370, 256 GB |
Western Digital Black 1TB | Corsair CS750M 750W

wini ::

Insan3Lik3 poskusi si namestiti Classic Shell. Nadomestni start menu (win7 style)

Spc ::

Bom tukaj vprašal, ker nimamo teme za Server 2012 R2.
Torej hočem inštalirat Routing (NAT) v Server 2012 R2.

Ko zadevo inštaliram mi zraven še inštalira 1000 stvari, ki jih ne rabim, recimo celoten web strežnik IIS.
IISja na tem serverju ne rabim ker bo deloval kot router / file sharing server.

Torej ali je možno z kakšno skripto inštalirati samo routing (NAT) ali je IIS obvezen zraven ?
:|
 

Lonsarg ::

Aja tut tko se da NAT naredit:) Jaz sem na svojem serverju uporabil kar ICS(internet connection sharing) tab pod mrežno kartico in zadeva deluje brez kakršnihkoli inštalacij, sicer ima malo bolj omejene nastavitve, nekaj se da spremenit v registrih, večina pa je kakor je.

ZaNATal pa sem virtualni mrežni adapter od svoje virtualke, da je virtualka izolirana od LANa;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Spc ::

ICS vsebuje premalo stvari, da bi bil uporaben.
 

Spc ::

Še ena huda finta/BUG v Windows 8.1 / Server 2012 R2.
8-O

Disk je formatiran v NTFS, ima 500GB.
Če snemam TV .ts datoteko oz. če downloadam nek file, datoteka vedno zasede 0 byte-ov čeprav se podatki še vedno zapisujejo v točno to datoteko.
Recimo primer, z TransEdit-om write-am v mapo C:\Video mi .ts datoteka zasede 0 byte-ov tako dolgo dokler ne stisnem stop recording.
Šele po "Stop Recording" mi izpiše kolko dejansko datoteka zasede, v Windows XP / Server 2003 R2 / Vista / 2008 / 7 / 2008 R2 pa se mi datoteka sproti povečuje in izpisuje koliko zasede.
Probal sem že v cmd-ju, dir tudi vedno izpiše 0 bytes, in tudi explorer pokaže 0 bytes dokler se v file snema.
Sprobal sem tudi druge programe in pri vseh se zgodi enako, prvo je 0 bytes dokler se neha write-at v datoteko.

Kaj je zelo nevarno pri tem je to, da recimo da ko se datoteka write-a na disk zmajnka elektrike ali pa program, ki datoteko write-a crash-ne, takšna datoteka bo vedno zasedla 0 byteov in se je verjetno ne da rešiti.

Ima kdo kakšno idejo zakaj se to zgodi v novejših windowsih ? oz. obstaja kakšna rešitev, da se velikost datoteke osveži takoj ko stisnem refresh v explorerju ali napišem dir v cmdju ?


 

MrStein ::

Spc je izjavil:


Kaj je zelo nevarno pri tem je to, da recimo da ko se datoteka write-a na disk zmajnka elektrike ali pa program, ki datoteko write-a crash-ne, takšna datoteka bo vedno zasedla 0 byteov in se je verjetno ne da rešiti.

Zveni kot nepotrjena predpostavka.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Duhec ::

@Spc, mislim da sistem nekje prej cacheira fajl v svojo "temp" mapo (npr. C:\User\xxx\appdata\Local\MS\win\InetCache\low\IE...), predno zapiše celoto na ciljno lokacijo. Možno pa je, da jo vmes hrani/nalaga enostavno v ramu, zdaj ko je 4GB že normala.
Nekaj tega (lokacija, ime datoteke...) se vidi npr. s programom VideoCacheView (v programu ---> F6 in vklopi še IE10/11 cache). Lahko to vzameš za kontrolo, če se res vmes shranjuje v "temp" mapo.
Osebno bi se še poigral z Virtual Memory (VM) nastavitvami. Nastavi različne kombinacije, začenši s tem, da sistem sam avtomatično upravlja s VM (paging size).
http://blackbird.si/

Spc ::

Ne, ni temp mape.
Sem ugotovil kaj je narobe, microsoft je spremenil kako NTFS sistem deluje v Windows Server 2012 / Windows 8 in v novejših windowsih.
Prej (Windows xp -->> 2008 R2) je bilo tako, da NTFS update-a vse direktorije in tabele/entrije v sami mapi takoj ko pride do spremembe v katero se write-a file.

Sedaj pa so to spremenili iz razloga ker če imaš 10000+ uporabnikov na SMB strežniku/disku preko hard linkanih folderjev / map / datotek in vsak nekaj dela z datotekami bi se morala tablea v NTFSju za vsako spremembo prebrati posebej (slabo za SSD Diske) iz folder tablele, kar bi povzročilo zelo zelo počasen performance. Zadevo so spremenili tako, da samo če nek program zahteva oz. dodeli request "read this file" in file dejansko prebere se update-a size in tabela mape, zato torej zasede 0KB tako dolgo dokler nek program ne zahteva "read" oz. tako dolgo dokler se datoteka ne konča write-at.

Zadevo sem tudi stestiral v Server 2008 R2 ampak se tam refresha takoj, se pravi je enak sistem kot v Server 2003. Ne vem zakaj v blogu pišejo da je ta stvar že v 2008 R2 kajti to ni res. Ta nov sistem se pojavi v Win8 / 2012.

Še dobro, da so napisali o tem blog, ker sem že res mislil, da je kaj hudo narobe z novejšimi windowsi, blog lahko preberete tukaj:
http://blogs.msdn.com/b/oldnewthing/arc...

Je pa zanimivo, da noben od vas tega ni opazil, verjetno že kar dolgo uporabljate Windows 8+ jaz sem začel samo testirat 2012 R2 za test in sem to takoj opazil.
8-)


Zaradi tega ( glej: 1 ura 30 minut ) se je performance zelo zelo povečal:
https://www.youtube.com/watch?v=8uY4vlLtAZc&t=1h31m
 

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Spc ()

CyberPunk ::

En cuden problem... hocem nadgraditi Windows 7 prenosnik na Windows 8 (da ohrani vse nastavitve in instalacije), pa mi compatibility report javlja, da moram prej odinstalirati Trend Micro Titanium V2.2. Kaj ga moti, ker tega produkta na tej masini nikoli ni bilo? Imel sem AVG in Comodo, ki sem ju odinstaliral.

NejcSSD ::

Loh še register popucaš s CCleanerjem če je kšn star vnos
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

CyberPunk ::

Sem na roke pobrisal registry vnosa TrendMicro v Software (tako pod Local Machine kot pod Current User), ampak mi ni jasno, kako je zadeva prisla tja. Obstajal je tudi direktorij TrendMicro z nekaj obskurnimi fajli. Razen ce je kaksen drug software dodal v preteklosti TrendMicro komponente?

Po rebootu mi pa se vedno javlja, da moram odinstalirati Trend Micro Titanium V2.2... :O

NejcSSD ::

Verjetno bo to, razni plugini in freeware programi imajo tekom inštalacije nepotrebne "bonbončke"
Probaj še s CCleanerjem al pa na roke poišči še kje :D
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

TehDucky ::

Lep pozdrav, odkar sem naložil win 8.1 imam probleme pri sleep mode.

Namreč po 10min se mi ekran lepo ugasne, kar je čisto uredu. Nato pa po 30min kolikor je nastavljeno se računalnik ugasne oz. zaspi, vendar se v roku 1 minute zbudi in se cikel spet ponovi.
Torej po 10min spet ekran ugasne, po dodatnih 20min pa zaspi in se spet prižge v roku 1min. To se mi pri win7 ni dogajalo.

Externe naprave so vse enake, le en disk sem zamenjal ker je crknil.

MrStein ::

O samodejnem prebujanju sem jaz pisal pred meseci. Probaj najti...
Na blef: mrežna kartica misli, da se mora zbuditi. V Device manager-ju ji izklopi "This device can wake the computer".

PS: Nasveti z "powercfg lastwake" mi niso nič pomagali.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Motion ::

TehDucky je izjavil:

Lep pozdrav, odkar sem naložil win 8.1 imam probleme pri sleep mode.

Namreč po 10min se mi ekran lepo ugasne, kar je čisto uredu. Nato pa po 30min kolikor je nastavljeno se računalnik ugasne oz. zaspi, vendar se v roku 1 minute zbudi in se cikel spet ponovi.
Torej po 10min spet ekran ugasne, po dodatnih 20min pa zaspi in se spet prižge v roku 1min. To se mi pri win7 ni dogajalo.

Externe naprave so vse enake, le en disk sem zamenjal ker je crknil.

Poglej če mogoče ni miška naštimana da lahko zbudi računalnik. Kakih preobčutljivih mišk ne rabiš premikat da zaznajo gibanje. In po defoltu imajo w8.1 omogočano zbujanje sistema s pomočjo miške.
Device manager -> HID compliant mouse -> Properties -> Power management

jurera ::

Imam nov HP ProBook 470 g2 i7, original windows 8.1
Windowsi se vsakič znova želijo posodobiti, a ko se posodobitev skoraj konča, mi javi, da ni bilo mogoče dokončati konfiguracije posodobitve, zato se posodobitev v celoti razveljavi.
Oba postopka, posodobitev in razveljavitev, trajata kar dolgo, vsak po cca 15 min.
Kako naj rešim problem?
jurera

Mare2 ::

jurera je izjavil:

Imam nov HP ProBook 470 g2 i7, original windows 8.1
Windowsi se vsakič znova želijo posodobiti, a ko se posodobitev skoraj konča, mi javi, da ni bilo mogoče dokončati konfiguracije posodobitve, zato se posodobitev v celoti razveljavi.
Oba postopka, posodobitev in razveljavitev, trajata kar dolgo, vsak po cca 15 min.
Kako naj rešim problem?


Poskušaj posodobit vsako stvar posebej. Kljukice...
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

TehDucky ::

Hvala Motion in MrStein, sedaj dela dobro to. Miška ni zbujala, zgleda je mrežna kartica. Sedaj pa imam nov problem. Zna biti, da ni problem z windowsi.

Vglavnem, sedaj mi windowsi zatrokirajo oz. freezajo, tako da preko tipkovnice ne morem poklicat kakšnega task managerja ali podobnega, medtem ko miško lahko premikam, vendar ne morem nič klikniti oz. se nič ne zgodi.

No imel sem "srečo", ker sem pustil prižgan task manager nazadnje, ko mi je zamrznil. In ugotovil, da je C disk Active time na 100%. Ta disk je SSD 60GB OCZ Vertex 2. Ker edino stvar, ki jo lahko naredim je hard reset, to naredim. Nato pa mi počaka v začetnem zaslonu pred biosi (Press F2,F10 za biose, boot ipd.) Ko sem šel v biose, mi je nekaj mlelo in prebral, da Sata 1 deluje normalno, Sata2 pa je kazalo DVD-RW, medtem ko Sata0, kjer je disk pa ni. Tudi v biosih mi ga ni zaznalo.

Ko sem računalnik ugasnil in ga pustil malo pri miru, se mi je sedaj spet prižgal normalno v windowse kot ponavadi.

Aha pa še enkrat vmes ko prižigam in ne dosežem windowsov, mi napiše da jih moram repairat, ampak se nič ne zgodi ob Enter ali F2 (diska nimam, sem imel na USB).

Rešitve, ki mi jih je podal google mi niso rešile problemov z windowsi. Če pa kateri majster misle, da je problem v disku, pa me naj usmeri, kako rešit to.

Hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: TehDucky ()

solatko ::

Imaš v bios-u AHCI način za HDD. Lahko imaš pokvarjen sistem, lahko je SSD, lahko je prenizka napetost napajanja,....
Delo krepa človeka

d_DJ ::

Zanima me ali je možno v W8 prestavljati med grafično kartico (imam integrirano in še eno za gejmat), glede na to da ne igram nekaj veliko uporabaljam integrirano, da je računalnik ćim tišji. Zanima me ali je možno v win8 prestaviti iz ene na drugo recimo, če prestavim na integrirano da se druga povsem ugasne.

TehDucky ::

@d_DJ Mogoče preko Catalyst Control Center če imaš AMD kartico oz. preko podobnega programja za Nvidio. Nimam tega, da bi lahko probal. Kako je pa s kabli, ker imaš dve fizične kartice, ali moraš imeti na dodatni ali na integrirani pa probaš.

Prvi youtube video na to temo

Nazaj na moj problem. Disk je šel kaput. OCZ vertex 2 star 4 leta. Ima to še kakšno možnost rešitve ali je samo še lep kos opeke (rešitve v stilu pošiljanja na OCZ, vem da je garancija 3 leta)?
Vglavnem punca ima res nesrečo, oba diska šla v roku 2 tednov, en SSD in en HDD.

NejcSSD ::

d_DJ je izjavil:

Zanima me ali je možno v W8 prestavljati med grafično kartico (imam integrirano in še eno za gejmat), glede na to da ne igram nekaj veliko uporabaljam integrirano, da je računalnik ćim tišji. Zanima me ali je možno v win8 prestaviti iz ene na drugo recimo, če prestavim na integrirano da se druga povsem ugasne.

V IDLE-u in grafično nezahtvnem delu (recimo brskanju) ne bi smel je slišat
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

solatko ::

Diska, ki sta kaput, sta uporabna samo še za podstavek.:'(
Delo krepa človeka

d_DJ ::

@TehDucky sem gledal te videe, ampak mislim da tole deluje samo na prenoscih, pri meni sploh ni teh funkcij imam pa intel HD 4000 pa eno AMD-jevo grafično.

Vseeno je idle-u še vedno glsnejša, kot pa če bi bil recimo na integrirani in tudi sam rač je za kakšne 5 stopin bolj segret.

V Win7 sem zadevno sicer tako reševal, da sem AMD-jevo izklopljal v Biosu, ampak ker so bili oboji driverji gor posneti so se začeli nekateri programi sesuvati, ko sem bil na integrirani grafični. No sicer če bi v Win8 vsaj programi ne bi začeli sesuvati bi že bil zadovoljen.

solatko ::

d_DJ - Na stacionarcu ti deljuje tista grafika, na katere izhod imaš priklopljen monitor. Kako bi ti preklapljal med njimi razen preko preklopnika video signala mi ni jasno.
Če imaš monitor priklopljen na izhod na matični, ti dela integrirana, če pa preklopiš na izhod na grafični kartici, ti dela samo ta. Kako bi ti sicer dobil signal iz integrirane na grafično kartico v pci-e reži?
Delo krepa človeka

MrStein ::

Malo poguglaj, pa ti bo jasno.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

zerdoner ::

Zdravo
Mi lahko kdo na hitro napiše kakšne so razlike med vsemi temi verzijami win 8.1, ki so na voljo pri inštalaciji. V mislih imam core, pro, pro N... Katera je najprimernejša za domačo uporabo.
LP

CyberPunk ::

krneki0001 ::

Windows 8.1 pro je najbolj primerna za domače zadeve, če imaš več računalnikov. Če imaš samo enega, pa čisto navadna 8.1 verzija.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Zgodovina sprememb…

CyberPunk ::

Moje vprasanje s tem v zvezi... a na navadnem ne-Pro sistemu dela VirtualBox? Ker vidim, da ima "Client Hyper-V" samo Pro verzija, pa ne vem, ce je to s tem povezano.

Kako pa je s file sharingom... enkrat vem, da "naprednega" sharinga ena neultimativna verzija Windows 7 tega ni podpirala.

MrStein ::

Virtualbox deluje že na XP, torej na 8.1 Core tudi.
Hyper-V je microsoftov konkurenčni izdelek.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

Ja, pro ima hyper omogočen, ampak pod pogojem da imaš procesor, ki to hardversko tudi podpira (i3, I5 ali I7 in konkurenčen AMD, na C2D in C2Q ne deluje).
Dela pa na 99% hitrosti fizične mašine. Jaz to s pridom uporabljam. Imam na mašini več virtualk in dovolj jeder, da vse skupaj hitro deluje (12 jeder in 24 niti).
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

CyberPunk ::

Kaksen je kaj Windows Defender, ki je zraven v 8.1? Je ze dozorel nadomestek za vecino preostalih 3rd party antivirusov? Na Win7 imam ze par let AVG in se tudi nisem prevec razgledoval okoli glede aktualnega stanja.

Lonsarg ::

Vgrajeni Defender je od 8.0 naprej v bistvu Security Esentials, torej polnokrvni antivirus, na nivoju vseh drugih brezplačnikov že od časov Windows 7. Od kar je tako množično uporabljen pa je recimo celo boljši, ker ima večjo bazo uporabnikov za skenirat nove definicije.

solatko ::

MSE od njegovega nastanka uporabljam na vseh računalnikih, ki jih imam v uporabi, vsake toliko pa skeniram s SuperAntispyware in za enkrat, sem imel mašino čisto, razen ene, ki jo imam ravno zaradi preizkušanja nesnage.
Windows defender je naslednik, oziroma že prej obstoječi požarni zid. Zadeva funkcionira enako, kot katerikoli free AV program, s tem, da ga opaziš samo takrat, ko se hoče kaj zlega instalirat na mašini.

Normalen uporabnik, ki stiska tisto kar želi in ne vse kar mu ponudijo, ima za zaščito defender čisto dovolj, za uporabnike, ki pa stiskajo čisto vse, odpirajo priponke od neznanih pošiljateljev, skratka se obnašajo neodgovorno, pa zaščite ni. Niti najdražji AV program nima zaščite pred neumnostjo.
Je pa to področje izredno komercialno zanimivo, saj se na tem področju, predvsem zaradi paranoje obrne veliko več denarja, kot na samih operacijskih sistemih in uporabnih programih.

Vedno bo delovala reklama - kupi, sicer nisi zaščiten, podobno, kot ola guma pri sexu.

Dajte se raje izobrazit na kakšen način se surfa, kaj se sme in kaj ne sme odpirat, pa bo defender, ki je že v sistemu, čisto dovolj.
Vedno pa vas bodo komercialisti bombardiral s tem, da je ta ali oni, med njimi predvsem M$ defender zanič, da njihov bloatware ščiti bolje, da je na vseh testiranjih zmagal in bla, bla,.... dokler bodo obstojali računalniški sistemi in uporabniki.

AV je tako kot moda, če slediš reklamam, kupiš ali instaliraš lahko vsak teden drugega.

Nihče pa še ni napisal - Defender spusti na mašino to in to, konkretno z menom in načinom pridobitve, tega pa ta in ta program nebi fasal, tudi če uporabnik klika enako, kot pri defenderju.
Iz kakšnih konkretnih razlogov bi bili AVG, Avira, Avast, Comodo, ....... boljši, naredili sistem varnejši od tihega, v ozadju delujočega Defendrja?
Pa ne mi sedajo o nekih imaginarnih testiranjih v ozadju, bla, bla,..... temveč konkretno, ta in ta virus spusti defender skozi, pri temu in temu pa se z uporabo našega programa, to ne more zgoditi.
Konkretno z imenom zlobne kode!!!!
Delo krepa človeka

MrStein ::

Nimam, je pa tu primer, kjer MSE ujame, drugi pa ne, na primer: Comodo, ClamAV, F-Prot, Norman, Panda, SUPERAntiSpyware (;)) , Sophos, ...

https://www.virustotal.com/en/file/d124...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

erkgheoruugh ::

Imam eno težavo z win8.x

Pred leti ob izidu sem kupil win 8 po akcijski ceni in jih inštaliral na takratni računalnik. Ker mi niso najbolj ustrezali, sem jih odstranil in ohranil stare (Vista).

Sedaj sem pa dobil rabljeni računalnik in nanj naložil clean instal winse 8.x s ključem od takrat. Problem se pojavi, ker noče speljati aktivacije, z obrazložitvijo, da so bili uporabljeni na drugem računalniku.
Ampak kot sem bral Microsoftov policy naj bi omogočilo inštalacijo na drugi računalnik, če se na prvem odstranijo.
Ideja, kako aktivirati novo inštalacijo?

NejcSSD ::

Pokliči na Microsoft
PC : MAG B550 Tomahawk, Ryzen 5600X, 32Gb 3200Mhz CL16, 2x 1TB NVME, MSI 1070Ti

erkgheoruugh ::

NejcSSD je izjavil:

Pokliči na Microsoft


Evo rešil, hvala. Sicer je malo čuden občutek poslušanja robota in vnašanja gore številk, ampak se vsaj nisem zmotil;-)
««
25 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270778 (63028) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140351 (33728) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916992 (11096) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081555 (65942) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237357 (20821) AlkaZar

Več podobnih tem