» »

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

[WINDOWS 8] Vprašanja in težave

««
«
1 / 30
»»

krneki0001 ::

Da se piše v eno temo, ne da jih je 100 razmetanih naokoli.

Pa še kaki triki, ki so uporabni se tut lahko tukaj zapišejo, da bomo vsi več vedl.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster
  • razglasil: bluefish ()

Assass1n ::

Kako nastavim, da mi zažene Speedfan v startup. Fore iz w7 ne delajo, pod msconfig ga zazna, dela pa ne.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

neres ::

Assass1n: jaz sem naredil s Task Schedulerjem enako kot v W7 in mi dela.

RockyS ::

Kako to da mi v store prikaže samo par aplikacij?

blackbfm ::

evo težava: downlodas mapo odpira oz. nalaga 300 let, medtem seveda ne dela sortiranje in filtri..razen če grem direkt najprej na c: potem users in tako naprej potem deluje instantno;((

Latex ::

mam tećave z sleeping mode, pa hibernate mode isto. V obeh primerih mi računalnik samo restarta.

Anney ::

Že kdo uspel usposobit Asus Ai Suite na windows 8.

krneki0001 ::

Anney je izjavil:

Že kdo uspel usposobit Asus Ai Suite na windows 8.


Desni gumb -> properties -> compatibility -> naštimaj kompatibilnost z windows 7
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

Anney ::

Ne dela, to sem naredil prvo, sprobal sem tudi neki pach, vendar ne deluje.

first_line ::

Ne morem inštalirati na SSD (M4)? Sem malo brskal po Googlu in menda dostim ne gre inštalacija na osemko + SSD.
Probal sem iz USB, a se ustavi pri formatiranju (izpiše neko napako), ko sem pa s CDjem od sedemke formatiral, mi je pa pisalo da ne more inštalirati na ta SSD?

Wat to do?

krneki0001 ::

Probaj tako da zbrišeš vse particije iz diska in potem probaš inštalirat, da bo sam določil particijo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

cordoba ::

Imam monitor, ki ni full hd in televizjo , ki je full hd. Ker uporabljam clone zaslona, ne znam naštimat na tvju, da je na full screen. Se pravi ima črne robove ob straneh. V w7 sem našel nastavitve, da sem dal tv na full screen, v w8 pa tega ne najdem. Pomoč pls ;)

MrStein ::

 WTF?

WTF?



To opažam od Viste (ali vsaj sedmice) dalje že ne vem koliko let.
Na praktično vsakem sveže instaliranem sistemu.
U čemu je štos?

Na XP tega ni bilo.
So nekaj zafurali in se jim preprosto ne da popraviti?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Mavrik ::

Ne razumem, kaj je problem? Imaš napačen default font izbran?
The truth is rarely pure and never simple.

MrStein ::

Jaz nič. Kvečjemu je Ballmer kaj narobe izbral.
Se pa na tem konkretnem PC to dogaja s CMD as Administrator. "Navaden" cmd je normalne velikosti.

Aja, kaj ne razumeš? Font velik 2 piksla je hudo mimo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

ToniT ::

Desni klik na naslovno vrstico -> properties -> pisava in tam izbereš večjo pisavo.
Okno se bo avtomatsko prilagodilo.
Nastavi še Postavitev v obeh primerih na 80x25.

kow ::

Poanta je, da je mal smešno, da si font prenastavi praktično vsak uporabnik...

MrStein ::

Saj vem, kako se spremeni.
Čudi me, da je po defoltu neuporaben font. In to že vrsto let.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Se pa na tem konkretnem PC to dogaja s CMD as Administrator. "Navaden" cmd je normalne velikosti.

Zdaj pa je v vsakem primeru mali (dejanski font je Raster Fonts velikosti 4x6).

Dodaten hec je, da velikosti 8x12, ki je default sicer če se mu ne sfuzla, oziroma je default na XP, ni.

Hmm, ideja. Bom probal reboot. ;)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

Heh, po restartu Windows pa spet vse instance CMD.exe uporabljajo normalen font.
Raster fonts, velikosti 8x12 (ki ga prej sploh na izbiro ni bilo).

Hja, če bi vse delovalo, ne bi več bil Windows :P
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

A ve kdo kako se odstranijo metro aplikacije?
Sem dal desni klik na tile v start meniju (al kak se že imenuje, tisti ekran, ki se pokaže po pritisku na Windows tipko) in spodaj v meniju dal unistall, ampak na disku je še vedno.

Primer: Bing Travel in Bing Finance
Na disku so še vedno v C:\Program Files\WindowsApps\ mape:
Microsoft.BingFinance_1.2.0.135_x64__8wekyb3d8bbwe
Microsoft.BingFinance_1.5.1.406_x64__8wekyb3d8bbwe
Microsoft.BingFinance_1.2.0.135_x64__8wekyb3d8bbwe
Microsoft.BingFinance_1.5.1.406_x64__8wekyb3d8bbwe


Torej še vedno zaseda prostor. Se da dejansko deinstalirati?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Lonsarg ::

Zgleda tudi po deinštalaciji pusti file gor. Najbrž se da zadevo ročno zbrisat? Bi znal biti problem, ko se bodo pojavljale več 100MB velke aplikacije

;-) ::

W8 bom naložil na disk z slabimi sektorji, se da kako že prej "blokirat" slabe sektorje pred formatom in da jih sistem sploh nebi uporabljal, ali najprej naložim sistem in potem me zanima kateri program priporočate, da bo deloval in uspešno "blokiral" slabe sektorje.

Pa pravi izraz za tole me zanima, blokiranje se mi nezdi ravno pravilno.

Lonsarg ::

Mislim da chkdsk v repair modu med drugim tudi slabe sektorje odstrani iz vidnega prostora. Blokiranje slabih sektorjev se mi zdi da se zgodi na nivoju file sistema, torej na nivoju particij. Torej moraš najprej narediti potrebne particije, potem z windows diska zagnati chdsk(katere točno agrumente uporabiš ne vem na pamet, se mi zdi da "/r"), potem pa šele naložiti windows.

;-) ::

mislim da bom potreboval bolj točna navodila ali namig kaj naj sploh iščem na googlu da najdem navodila

MrStein ::

Med formatiranjem (razen, očitno, če je opcija Quick) se preveri za bad sectorje.

Torej, če boš formatiral med instalacijo, preveri, da ni Quick format (odkljukaj).

Če pa si že formatiral (quick), pa kot je predlagal Azgard: chkdsk /R (oziroma desni klik na disk, Properties / Tools / Check for Errors, in tam še opcija "Scan for and attempt recovery of bad sectors")
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

;-) ::

Torej če prav razumem še sedaj pred formatiranjem raje 1x vprašam če nebom izbral Quick variante mi bo vse samo preverilo za bad sectorje in vse samo postorilo ?

Pa glede na zadnji odstavek ki si ga napisal me še zanima kam ta chkdsk /R itd. vpisujete ?

Ponavadi formatiram tako da vstavim cd in zaženem na novo, vi mi to pravite za nek konzolni način, se motim ?

Lonsarg ::

Ja, chkdsk /r C:(ali pač tista črka, ki jo rabiš preverit, z dir C: dri D:,... lahko probavaš katere črke imaš na voljo) je komanda za konzolni način. V katerega lahko prideš tudi iz že inštaliranih windowsov (start/cmd), ampak potem ne moraš popraviti particije iz katere poganjaš windowse.

Če hočeš do vsega imeti dostop, je najlažje priti do konzolnega načina(command line) preko windows CDja, kjer namesto install klikneš repair in potem ne vem čisto točno na pamet klikneš ročno, advanced, nki tazga in nato prideš do menija, kjer lahko izbereš cmd.

MrStein ::

Tisto med instalacijo uporabi, kot si rekel. Najbolj preprosto.
Torej vstavi CD, reset, zagon s CD-ja, potem pa tam na N-tem koraku pri formatiranju popaziš, da ni Quick opcija vklopljena.

S tem da to preveri samo formatirano particijo, prostor izven nje (boot blok!) pa ne.

Kje si sploh našel disk z bad sectorji???

Probaj "low level" format oziroma "Overwrite with zeroes", kar ponuja vsak programček od proizvajalca diskov.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Duhec ::

;-) je izjavil:

W8 bom naložil na disk z slabimi sektorji, se da kako že prej "blokirat" slabe sektorje pred formatom in da jih sistem sploh nebi uporabljal, ali najprej naložim sistem in potem me zanima kateri program priporočate, da bo deloval in uspešno "blokiral" slabe sektorje.
Pa pravi izraz za tole me zanima, blokiranje se mi nezdi ravno pravilno.

Disk preglej recimo s programom MHDD, dobiš ga na hddguru.com ali pa na večini verzij Hiren's boot CDju kjer je tudi ta testni hdd program že po defaultu gor.
Pred pregledom vključi na ON funkcijo Remap.
Remap je recimo pravi izraz za blokiranje. Čeprav je ene vrste blokiranje ampak za OS, da ne piše po teh bad sektorjih (pravzaprav jih niti ne vidi), ker jih namenski program označi in zapiše v posebno tabelo na disku in elektronika diska (bios) skrbi, da so ti bad označeni sektorji skriti OS-u.
MHDD mislim da lahko remapa (odvisno od kapacitete diska) tam okoli 100 bad sektorjev. Osebno pa disku, ki ima bad sektor(je) ne bi zaupal več. Ok, zgolj za test. ;)

KTr1sk ::

Microsoft Could Launch a Start Menu Option in Windows 8
http://news.softpedia.com/news/Microsof...
najboljša alternativa klasičnega start menija je program "StartIsBack"
http://www.startisback.com/#download-tab
danes samo 1dolar
http://www.startisback.com/#buy-tab
pogovor o tem startu
http://www.nsaneforums.com/topic/148480...
kdor ne verjame naj testira 30dnevno verzijo
http://www.startisback.com/StartIsBack_...
Najboljši izmed vsemi drugimi možnostmi gumbi-programi Start, ... dela popolnoma brez težav ...in v tem je bistvo
---> stari Start je nazaj, ki je...
..lastna koda Microsofta, zato je tudi popolnoma integriran v sam OS, brez dodatne uporabe virov, s čimer se zmanjša RAM oz nima vpliva ali je nameščen StartIsBack
Uporablja Win 7 Explorer.EXE ki je integriran v Win8. Zato ob vsakem boot-up zagonu za razliko od drugih zamenjav Meni Start ne prinaša nobenih dodatnih procesov.
To ni Start Menu Emulator za razliko od klasičnega Shell ali Start8!

jaz sem jih podprl in kupil licenco ;)
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

KTr1sk ::

i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

MrStein ::

MrStein je izjavil:

 WTF?

WTF?



To opažam od Viste (ali vsaj sedmice) dalje že ne vem koliko let.
Na praktično vsakem sveže instaliranem sistemu.
U čemu je štos?

Na XP tega ni bilo.
So nekaj zafurali in se jim preprosto ne da popraviti?

Na to temo je odprta debate racimo tule: http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Edino priporočilo je SFC /SCANNOW (in molitev, da učinkuje).
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

A še komu nagaja dostop do mrežnih diskov?
En PC z Windows 7 ima nekaj deljenih folderjev.

Na Win8 PC v Explorerju se tisti pojavi pod "Network", ampak ko ga kliknem, napiše, da ni dostopa. Ponudi diagnozo, ki pa čez par sekund napiše, da trubleshooter ni mogel rešiti problema.
Drugo uro (drugačen zračni pritisk?) dneva pa naenkrat dela.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

MrStein ::

MrStein je izjavil:


Na to temo je odprta debate racimo tule: http://answers.microsoft.com/en-us/wind...

Edino priporočilo je SFC /SCANNOW (in molitev, da učinkuje).

Po tem SFC in reboot-u spet dela.
Zanimivo, da se ravno ta font fajl tako rado corrupta...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

MrStein ::

Hmm, zgleda čisto random.
Zdaj sem spet dobil te mikro fonte, restartam Windows, pa potem spet uporabi normalne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Aramis ::

A je možno namestit windows 8, tako da ga samo preiskusiš? Recimo tako kot je bil windows 7? Ki je deloval 1 mesec brez aktivacije?

Jaz imam legal verzijo nameščeno, pa bi dvd posodil sošolcu, da bi sprobal zadevo. Je možno?

KTr1sk ::

Aramis je izjavil:

A je možno namestit windows 8, tako da ga samo preiskusiš? Recimo tako kot je bil windows 7? Ki je deloval 1 mesec brez aktivacije?

Jaz imam legal verzijo nameščeno, pa bi dvd posodil sošolcu, da bi sprobal zadevo. Je možno?

obstaja legalna verzija 90dnevna
http://msdn.microsoft.com/en-us/evalcen...
http://www.softpedia.com/get/System/OS-...
to verzijo potem samo izbrišeš po 90 dneh, ne da se je nikakor aktivirat
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

meganboj ::

zanima me če se da narediti da se račun avtomatsko prijavi pri vsakem zagonu moram vpisati geslo da me spusti dalje v windowse

KTr1sk ::

@meganboj:
http://forums.mydigitallife.info/thread...

Press WinKey + r, enter in command line: Control userpasswords2, press OK, uncheck Users must enter a username and password to use this computer, press OK and you're done.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

meganboj ::

KTr1sk je izjavil:

@meganboj:
http://forums.mydigitallife.info/thread...

Press WinKey + r, enter in command line: Control userpasswords2, press OK, uncheck Users must enter a username and password to use this computer, press OK and you're done.

hvala za pomoč

Sandi1987 ::

Kako povežem mobilnik preko Bluetooth?

Bolf3nk ::

tako da vklopiš bt na mobilniku? in na prenosniku če ga ima? oz usn bt na pc

Sandi1987 ::

Najboljša rešitev:

TOSHIBA Bluetooth Stack + Windows XP ali Windows Vista (Emulator). V Windows 8 x64 mi nikakor ni uspelo povezati razen s programom BlueSoleil, ki je Demo in lahko samo 2 MB prekopiraš. Starejša verzija BlueSoleil pa v x64 OS ne dela.

krneki0001 ::

Hmm, sam vklopim BT na telefonu, BT na računalniku in mi računalnik zazna telefon, povleče dol nokia suite in lahko delam vse s telefonom. Hkrati pa ga zazna še explorer in lahko brskam po telefonu tudi s tem. Pa v totalcomanderju imam plugin "nokiaFS" in z njim enako lahko brskam po telefonu.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Jaz na mojem nisem nič instaliral.
Sem priklopil USB BlueTooth adapter in "vse dela".
Torej pojavi se modra BT ikona v systray-u in lahko delam vse: pošiljam fajle, sprejemam, itd...

(adapter je Belkin F8T016)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki0001 ::

ja to že lahko delaš tudi brez, ampak za urejanje imenika in vsega pa rabiš nokia suite.
Drugače pa brez nokia suite dela tako, da lahko vidiš telefon na računalniku in prenašaš datoteke nanj kar iz explorerja, ni treba nič tiste modre tipke gledat.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster

MrStein ::

Odgovarjal sem na sporočilo Sandi1987 , kjer je 3rd party BT stack omenjal. To je nepotrebno že nekje od Viste dalje.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Sandi1987 ::

MrStein je izjavil:

Jaz na mojem nisem nič instaliral.
Sem priklopil USB BlueTooth adapter in "vse dela".
Torej pojavi se modra BT ikona v systray-u in lahko delam vse: pošiljam fajle, sprejemam, itd...

(adapter je Belkin F8T016)


Jaz kopiram Mp3 na mobilnik in ga potem sploh ni na mobilniku. Java iger sploh noče kopirati.

Lahko samo povem, da je TOSHIBA Bluetooth Stack odličen program (Windows XP, VMware Workstation Emulator). Spomnim se, da mi tudi v Windows 7 x64, ko sem ga še imel ni Bluetooth delal pravilno.

Zgodovina sprememb…

Sandi1987 ::

Imam zvočno kartico Creative SB X-Fi Fatality XtremeGamer Sound Card in moram vedno ponovno namestiti gonilnike, ko zaženem oziroma resetiram računalnik. Ali obstaja kakšen popravek za Windows 8?
««
«
1 / 30
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Konec podpore za Windows 7 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
14270538 (62788) dr.Akula
»

Pravi razlog, zakaj je Microsoft preskočil Windows 9 (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
9140242 (33619) Key Quest
»

windows 8.1 (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9916953 (11057) solatko
»

Windows 8.1 je prispel (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
27081353 (65740) phone8
»

win7 ali win8.1 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10237286 (20750) AlkaZar

Več podobnih tem