» »

Kraja v trgovini z oblačili

Kraja v trgovini z oblačili

Summer ::

pozdravljeni!
danes so mene in prijatelja prijeli zaradi kraje v trgovini. Dobili so naju v drugi trgovini, kot pa sva kradla. Varnostnik je poklical policijo, ta pa naju je popisala, rekli so tudi da naju čaka sodišče. Stvar je taka, da sva s škarjicami odrezala magnete stran, in so nekatere stvari poškodovane. Vzela sva par stvari, jaz v vrednosti okoli 45€. Stvari so potem tudi vrnili v trgovino, nekatere stvari so še čisto cele, z etiketami in nepoškodovane.
Sama sem polnoletna oseba, trenutno študentka prvega letnika. Denarja nimam ravno na pretek, zato sem vzela stvari ki bi jih potrebovala, rokavice, šal, kapo in pulover. Poškodovana sta pulover in šal, katerih vrednost znaša mislim da 25 ali 30€. To verjetno ni tako pomembno, ampak zanima me sledeče.
Ali obstaja kakršna koli možnost da do sojenja sploh ne pride? Ali se za tožbo odloči trgovina sama, ali policija? Mogoče še obstaja možnost da grem do trgovine in se opravičim, ter ponudim povrnitev stroškov?
Kakšne pa so kazni? Stroški sojenja in policije, mogoče celo zapor?
Pa kartoteka, ali jo zagotovo dobim? To me najbolj skrbi, saj mi potem zmanjšuje možnost zaposlitve. Ali pa se mogoče izbriše po določenem času?
Imam še en problem, pred davnimi leti, mislim da sem bila stara okoli 13 let, so me v domači trgovini prijeli, ko sem ukradla stvari za par €. Do kakšnega sojenja ni prišlo, naredili so samo zapisnik. Ali to pomeni, da nisem več nekaznovana? Ker so baje olajševalne okoliščine, če je to tvoj prvi prekršek.
zahvaljujem se za vse informacije, odgovore..
Registrirala sem se s tem namenom da postavim ta vprašanja, ker nisem prijavljena na nobenem drugem forumu, na facebook-u pa bi bilo malo nerodno postavljati takšna vprašanja.
  • predlagal izbris: Urc ()

Avenger ::

Trgovina lahko odstopi od pregona, pojdi se opravičit in povrni stroške škode, oziroma predlagaj če bodo to hoteli.

Sicer je očitno, da si se srečala z realnostjo, ki je trda kot mačehin kruh. Veliko sreče v življenju... :)
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

barakus ::

Osebnih izkušenj s tem nimam. Če še nisi, pobrskaj po kakšni podobni temi...

pravna pomoč - tatvina
Storil sem kaznivo dejanje - pravna pomoč

darkolord ::

Glede kazni:

211. člen

(1) Kdor vzame komu tujo premično stvar z namenom, da si jo protipravno prilasti, se kaznuje z zaporom do treh let.

(2) Če je vrednost ukradene stvari majhna in je šlo storilcu za to, da si prilasti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.

(3) Pregon za dejanje iz prejšnjega odstavka se začne na predlog.

(4) Če je storilec vrnil oškodovancu ukradeno stvar, preden je zvedel, da je uveden kazenski postopek, se mu sme kazen odpustiti.

SplitCookie ::

Poškodovane stvari odkupiš tako po prodajni ceni ostalo se vrne in adijo.
SplitCookie> Prevoziš RDEČO ! jype> Ja? A to je kaj posebnega?
Ramon dekers> Ječa je lahko naravno okolje potem ko se adaptiraš.
jype> CPP ne spoštujem _NIKOLI_

vorantz ::

Zelo odvisno bo od trgovine
Če imajo zelo stroga pravila za shoplifting nimaš kej

Sicer pa skladišče/trgovina Mirella v trstu...zlo poceni za oblečt (ni treba nič krast :P)

Summer ::

Torej še obstaja možnost brez sodišča, če se trgovina mogoče odloči, da odstopi od pregona? Je pa trenutno problem, da odvečnega denarja trenutno ravno nimam, saj nisem še dobila štipendije, denar ki pa sem si ga uspela prihraniti, pa moram plačati za globo, ki sem jo dobila, saj s sabo nisem imela osebnega dokumenta, temveč samo dijaško izkaznico. :/ (+ če bi se mi uspelo dogovoriti in poravnati stroške, ali bi morala plačati vsa oblačila, ali samo svoja in tista poškodovana?)
Ali je to potrebno opraviti v najkrajšem možnem času, ali pa mogoče še imam kaj časa? Štipendijo dobim namreč šele 15. naslednji mesec, do takrat bodo najverjetneje že posredovali naprej... Kdaj pa naj bi predvidoma prejela poziv na sodišče?
vse sorodne teme na slo techu sem si že prebrala... Res se bojim sodišča, upam da se mi uspe dogovorit s trgovino...

vorantz je izjavil:

Zelo odvisno bo od trgovine
Če imajo zelo stroga pravila za shoplifting nimaš kej

Sicer pa skladišče/trgovina Mirella v trstu...zlo poceni za oblečt (ni treba nič krast :P)


če lahko izdam, je bil to H&M... nevem kakšna pravila imajo tam...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Summer ()

#000000 ::

To je mala tatvina, ker mism da mora bit vrednost za tatvino nad 50 evrov. To ne bo hudega, v zapor sigurno ne bosta šla to je 1×1 zna pa past kaka pogojna, če seveda prej ne pride do poravnave med vama in trgovino, če ne pride gre zadeva naprej po rednem postopku, vsaj mislim da je tako ali približno tako. Pač pričakujta nekaj stroškov za uničene stvari.

_Denny_ ::

Kraja je kraja, neglede na to, če ukradeš kaj v Kopru in te potem dobijo v Mariboru. Si vedela v kaj se spuščaš in kakšne so posledice - če so dobre volje (težko, ker vrednost ukradene robe ponavadi po inventuri vlečejo od plače prodajalca in le-ta ne bo privolil) in poškodovane stvari plačaš, se ti kazen lahko odpusti, drugače pa je neka globa oz. krajše bivanje v zaporu.


Če že tako nujno rabiš druga oblačila, imaš podarimo.si, razne bolšje sejme (tam kupujem nove stvari po max 5-10€/kom, ponavadi ceneje, če znaš barantati), rdeči križ in karitas, lahko pa bi tudi prodajalki razložila situacijo, kot si jo zgoraj in bi ti mogoče dala kaj od neprodanih stvari (ki jih razrežejo in gredo itak na uničenje); lahko bi tudi vzela nekaj stvari za prihranke, ki so šli za globo in ostalo vzela po prejemu štipendije...ampak ne, kraja je boljša rešitev.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kuglvinkl ::

Ne seri z bivanjem v zaporu. Kje pa misliš, da si v US? Niggga.

_Denny_ ::

KZ 211. člen, 2. alineja:

(2) Če je vrednost ukradene stvari majhna in je šlo storilcu za to, da si prilasti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali z zaporom do enega leta.
Asrock X670E Taichi, Ryzen 9 7950X3D + NH-D14, 96GB Corsair DDR5-6400 CL32
RTX 2070S 8GB, 2TB Kingston KC3000, 2TB ADATA SX8200 Pro, 4TB Micron 5200
Seasonic Focus Plus 850W, Corsair Air 540, Logitech Z-2300, Samsung UE65H6400

kuglvinkl ::

In?

K piše, ne?

Posluši ti pička. Pravo ni za telebane.

Zgodovina sprememb…

Summer ::

in kaj se zgodi če plačam jaz, prijatelj pa ne?

Gigahertz ::

Komično bi blo če bi jo strpal u čuzo zarad 40 eurou glede na to da eni kradejo miljone, ampak use je mogoče očitno.
"670#2500#8"

Gladi ::

Gigahertz je izjavil:

Komično bi blo če bi jo strpal u čuzo zarad 40 eurou glede na to da eni kradejo miljone, ampak use je mogoče očitno.

Komičino bi bilo, če bi me strpali v zapor zaradi enega umora, različne ideološke strani pa izvajajo genocide že stoletja in to masovno.


Sicer pa ja, malo vrjetno da bo šla v zapor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Gladi ()

#000000 ::

če ti plačaš on pa ne, je pač zate zadeva zaključena, on pa gre naprej po poti pravde :)

Ma dejte ga biksat kakšen zapor, tud če bi ukradla za 5000 evrov ne bi šla v zapor.

Da greš dejansko v zapor, moraš biti že predkaznovan al pa da res narediš orng sranje.

Te ki so prvič pred obličjem pravice in sploh pri takih malih krajah, vedno dobijo pogojno, sploh če so še kaki študenti ipd. tudi sodnice (ker jih je večina) so ženske z otroci in familijami in ponavadi prvič spregledajo tudi krajo za 5000 ma bi upal stavt da tud do 15000 nebi dobil več kot pogojne obsodbe.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Ramon dekers ::

kuglvinkl je izjavil:

In?

K piše, ne?

Posluši ti pička. Pravo ni za telebane.


¸
Čemu takšen jezik? Vse je možno, gre po uradni dolžnosti in si tam, je pa še ena varianta družbeno koristno delo.

2.3. Odložitev kazenskega pregona

Zakon o kazenskem postopku; 162.člen ( Ur. l. RS, št.63-2168/1994, 68-22959/2008).
(1)državni tožilec sme s soglasjem oškodovanca odložiti kazenski pregon………, če je osumljenec pripravljen ravnati po navodilih državnega tožilca in izpolniti določene naloge, s katerim se zmanjšajo ali odpravijo škodljive posledice kaznivega dejanja.

Te naloge so lahko:
odprava ali poravnava škode
plačilo določenega prispevka v korist javne ustanove ali v dobrodelne namene ali v sklad za povračilo škode žrtvam kaznivih dejanj
oprava kakšnega splošno koristnega dela
poravnava preživninskih obveznosti


(3) če državni tožilec določi nalogo odprave škode iz 1.točke in nalogo iz3.točke prvega odstavka tega člena, izvajanje dela pripravijo in vodijo centri za socialno delo ob sodelovanju državnega tožilca.

čakajoči ::

mojega brata so dobili v intersparu. varnostnik mu je reku: a boš plačal dvojno al pokličem policijo? plačal dvojno in je bil problem rešen. ampak to je plačal takoj, poklicu je mene in sem mu pripeljal denar.
sicer pa se lahko midva zmeniva za 100 eur... :)

Brane22 ::

Halo Bing, kako brat ?

Uhvatili ga u trgovini dok je krao besplatne uzorke ?

Ehh, momak baš nema sreće... >:D

#000000 ::

AHAHAHAHA

zatvorili ge jer je prodavao brašno umesto čistog heroina :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: #000000 ()

Summer ::

čakajoči je izjavil:

mojega brata so dobili v intersparu. varnostnik mu je reku: a boš plačal dvojno al pokličem policijo? plačal dvojno in je bil problem rešen. ampak to je plačal takoj, poklicu je mene in sem mu pripeljal denar.
sicer pa se lahko midva zmeniva za 100 eur... :)

ma sej tega mojga kolega so že tud dobil v sparu, pol je pa mene klicu da sm šla plačat za njega... na srečo ne dvojno, pa še to sam enih par milk. :) on ma res še kr hitre prste, nevem če ne slučajno že meji na kleptomanijo. pol te pa kr hitro potegne noter, ko vidiš da ma zmeraj nove stvari, in to zastojn. sej ne rečem da je on kriv za to, je bla moja odločitev ane.
a ti bi se z mano kaj zmeno? :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pravna pomoč - tatvina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10522218 (10767) nezz6548k
»

Tatvina - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7520273 (14990) 111111111111
»

Storil sem kaznivo dejanje - pravna pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6321749 (19261) lpknjst
»

ugrabljen maček

Oddelek: Loža
483951 (2460) destiny
»

SiOL in policija? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11122074 (18991) poweroff

Več podobnih tem