» »

Tatvina - pravna pomoč

Tatvina - pravna pomoč

«
1
2

mikmik1 ::

Rabim pravni nasvet in sicer, obtožen sem male tatvine v vrednosti okoli 70e.
Vendar realno ukradenega je bilo malo vec kot 50e (2 stvari vse skupaj, obtozen sem bil se ene stvari ki nisem vzel kar sem na policiji tudi povedal).
Situacije je taka, odsel sem do poslovodje trgovine in se opravicil(povedal sem, da se dejanja sramujem, da sem nekaznovan, da bom poravnal povzroceno skodo in tudi da ene stvari katere so me obtozili nisem vzel). Tako sem se dogovoril(z poslovodjo), da placam stvari (vse tudi tisto katero nisem vzel) in da bo odstopil od pregona.
Poslovodja je rekel da bo racun in vso potrebno dokumentacijo podal naprej(zmedel me je ker je rekel da bo poslal na sodisce in ne na policijo ceprau bi tam mogel, kasneje nevem kam je poslal... In ce je sploh).
Zanima me ce je postopek bil podan ze naprej in je kasneje poslovodja poslal odstop od pregona, kaj sledi, kako potekajo te stvari? Kaj ce slucajno ni poslal naprej, je zelel samo da placam? (bo to imelo kaksne olajsevalne okoliscine na sodiscu? )
po kolkem casu izvem ce je poslovodja res odstopil od pregona,? Koliko casa lahko pricakujem odgovor al vabilo sodisca? Kaksna kazen me lahko doleti? ( semo polnoleten, nekaznovan, student, stvari sem ze placal? )
zan
  • polepsal: Mavrik ()

neeno ::

Tatvina

204. člen

(1) Kdor vzame komu tujo premično stvar, da bi si jo protipravno prilastil, se kaznuje z zaporom do treh let.

(2) Če je vrednost ukradene stvari majhna in si je storilec hotel prilastiti stvar take vrednosti, se kaznuje z denarno kaznijo ali zaporom do enega leta.

(3) Pregon za dejanje iz prejšnjega odstavka se začne na predlog.

(4) Če je storilec vrnil oškodovancu ukradeno stvar, preden je zvedel, da je uveden kazenski postopek, se mu sme kazen odpustiti.


Tebe verjetno zanima predvsem 4 odstavek zgoraj navedenega člena.

mikmik1 ::

ja in kaj ce je storilec v dogovoru z oškodovancem plačal stvari in je vedel da je proti njemu uveden kazenski postopek?
zanima me kaj me lahko doleti v primeru,da oškodovanec kljub dogovoru ni podal naprej odstop od pregona?
(seveda imam racun kot dokaz da sem placal)
ce oškodovanec je podal naprej odstop od pregona,bom s tem seznanjen hitro ali je potrebno cakat mesece?

St235 ::

najslabši scenarij je sodišče in denarna kazen po 2 odstavku 204. člena.

Bistvena okoliščina, ki jo tukaj ne vemo je ali si ti šel sam do poslovodje, ker te je grizla vest. Ali so te dobili z ukradenim in si se potem pokesal?

To ali pošlje sodišču/tožilstvu/policiji nima veze. V končni fazi si bodo že preposlali med sabo.

Postop naprej bo načeloma takšen:

Če ni umaknil prijave, te bo najprej kontaktiraja policija, kjer boš podal svojo izjavo. Policist nato presodi ali obstaja sum storitve kaznivega dejanja ali ne. Če da, gre zadeva do tožilca in potem bo zoper tebe podana ovadba. Klican boš na sodišče, kjer boš lahko povedal svojo stran zgodbe, priznal krivdo itd.

Možne sankcije od tam naprej so pa ali oprostitev po 4. odstavku 204. člena, ali pa denarna kazen po 2. odstavku 204. člena. Karkoli več glede na opisano ni realno.

Glede vrednoti ukradenega (50 ali 70 EUR) pa ne igra nikakršne veze.

S strani policije boš kontaktiran relativno hitro (po mojih izkušnjah v roku meseca dni), če je pa poslovodja prijavo tako ali tako umaknil pa niti ne boš nič zvedel, ker ne bo stekel postopek.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

mikmik1 ::

lakotnik29 :
situacija je bila taka,da sem sprva bil osumljen kaz. dejanja(kako je do tega prislo nebi razlagal je prevec komplicirano) in so mi vrocili vabilo na zaslisanje,nato sem sel na zaslisanje in podal izjavo, kjer sem vse priznal ter odsel do lastnika trgovine mu vse pojasnil in se zmenil da placam in bo odstopil od pregona, kar sem tudi storil.
Stvari so placane in lastnik je rekel,da bo umaknil pregon.
Zanima me v primeru ce lastnik ni umaknil pregona in v primeru ce ga je kaj lahko pricakujem?
ce ga je umaknil bo tozilstvo to zavrglo?al ne bo stekel postopek in ne bom nic zvedel?

St235 ::

dokončnega odgovora tukaj ni možno dat.

Postopek je namreč stekel in ti si krivdo priznal po tistem, ko je postopek že stekel. Ravno tako je tatvina kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti in tožilstvo lahko nadaljuje s postopkom ne glede na to ali je lastnik odstopil.

Je pa velika verjetnost, da bodo od zadeve odstopili, ker gre za zanemarljivo vrednost in je prijavitelj odstopil od prijave. Če pa prijavitelj ni odstopil. In tega kljub temu, da si ti vrnil povzročeno škodo ni dolžan storiti, pa bo zadeva zagotovo stekla naprej. V tem primeru moraš računat na kartoteko in denarno kazen.

Lahko pa mirno pokličeš policista, ki je postopek vodil in ga vprašaš kakašna je situacija.

mikmik1 ::

Jaz mislim, da je odstopil, saj racun pa ostale papirje je pred mano urejal, ne vem pa če je to potem zagotovo poslal naprej.. Ce je prijavitelj odstopil, koliko casa bom cakal odg. S sodisca? Ce tozilstvo odstopi, kaj dobim domov pošto in to je to? Bom pa tudi poklical na pol. Postajo pa povprasal kaksna je situacija.
Hvala za hitre odgovore :)
ste kak pravnik, da veste te stvari?

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

darkolord ::

Ravno tako je tatvina kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti
Za tatvino majhnih stvari se pregon začne na predlog.

mikmik1 ::

73.člen zakona o kazenskem postopku:

(1) Oškodovanec ali oseba iz prvega odstavka 71. člena tega zakona , ki je podala predlog,
lahko z izjavo, ki jo poda državnemu organu, pred katerim teče kazenski postopek, umakne
predlog za pregon do konca glavne obravnave. V takem primeru izgubi pravico, da vnovič
poda predlog.

St235 ::

Kaj ko bi poklical policista, ki je vodil postopek in ga vprašal kaj je naredil z zadevo? Ker tukaj lahko do nezavesti ugibamo ali je poslovodja umaklnil prijavi ali ne

darkolord je izjavil:

Ravno tako je tatvina kaznivo dejanje, ki se preganja po uradni dolžnosti
Za tatvino majhnih stvari se pregon začne na predlog.


točno, imaš prav. moja napaka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: St235 ()

Double_J ::

Poslovodjo moraš jit vprašat kaj je naredil a ne?
Dve šivanki...

St235 ::

poslovodja načeloma lahko reče karkoli. kriminalist, ki je zadevo obravnaval pa točno ve kakšna je situacija.

mikmik1 ::

ja bom poklical pa povprasal...se pravi ce je prijavitelj odstopil in poslal papirje naprej bo tožilstvo zadevo ovrglo in domov bom dobil pošto in tu se zadeva konča?nekje sem zasledil,da lahko traja tudi eno leto je to res?

ja sej bom poklical na pp in povprasal kriinalista,ce je dobil odstop.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: mikmik1 ()

St235 ::

ja, če so dobili pisno izjavo o odstopu potem se bo zadeva ustavila. Kako hitro dobiš na papirju je pa močno odvisno od tega, kje in kdo zadevo ureja.

pikapoka1 ::

Rada bi nekaj vprašala.. Pred nekaj dnevi sem v trgovini ukradla blago v vrednosti 5euro.. Dobili so me varnostniki, me popisali, poklicali policijo in naredili zapisnik.. Ukradeno blago sem vrnila trgovini. Poslovodja trgovine je odstopil od pregona.. kaj zdaj sledi? Obravnave na sodišču so rekli, da ne bo, ker je trgovina odstopila od pregona.. Policist je pa nekaj omenil tožilstvo, in ga nisem točno razumela kaj je s tem mislil. Kaj zdaj to pomeni? Ali se je postopek ustavil glede na to, da je trgovina odstopila od pregona ali postopek teče dalje? Ali lahko pričakujem kakšno pošto s strani tožilstva? Policisti so mi rekli, da bom zapisana v evidenco.. Ali to pomeni, da ne morem dobiti potrdila o nekaznovanosti, če ga bom slučajno potrebovala pri zaposlitvi?
Že v naprej hvala za vsak odgovor..

lonz ::

Po moje bo zapisnik romal do tožilstva, kjer pa se (po moje) ne bodo odločili za kake nadaljne postopke. Tudi če bi, dvomim da vpliva to na potrdilo o nekaznovanju... Nisem pa pravnik; to je bol kmečka pamet.
...arrrrrr, shiver me timbers...

MadMicka ::

pikapoka1, postopek se je ustavil, se pravi te nima kaj skrbeti. Tudi potrdilo o nekaznovanosti lahko dobiš, če ga rabiš.

p.s.: kaj moralizirate, kdor je brez greha, naj dvigne roko.

St235 ::

pikapoka1 je izjavil:

Rada bi nekaj vprašala.. Pred nekaj dnevi sem v trgovini ukradla blago v vrednosti 5euro.. Dobili so me varnostniki, me popisali, poklicali policijo in naredili zapisnik.. Ukradeno blago sem vrnila trgovini. Poslovodja trgovine je odstopil od pregona.. kaj zdaj sledi? Obravnave na sodišču so rekli, da ne bo, ker je trgovina odstopila od pregona.. Policist je pa nekaj omenil tožilstvo, in ga nisem točno razumela kaj je s tem mislil. Kaj zdaj to pomeni? Ali se je postopek ustavil glede na to, da je trgovina odstopila od pregona ali postopek teče dalje? Ali lahko pričakujem kakšno pošto s strani tožilstva? Policisti so mi rekli, da bom zapisana v evidenco.. Ali to pomeni, da ne morem dobiti potrdila o nekaznovanosti, če ga bom slučajno potrebovala pri zaposlitvi?
Že v naprej hvala za vsak odgovor..


Policija mora po uradni dolžnosti o dogodku obvestit tožilstvo. Le to se lahko odliči da postopek nadaljuje neodvisno od tega, da je trgovina odstopila od pregona, če gre za dejanje, ki se lahko preganja po uradni dolžnosti. Vendar je glede na opisano za kaj takšnega zelo malo možnosti. Tožilstvo bi se za kaj takšnega odločilo, če bi se taki dogodki začeli ponavljat.

Potrdilo o nekaznovanosti lahko dobiš brez težav. Tega ne moreš dobit šel, če si pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje.

pikapoka1 ::

Hvala vsem za odgovore... Naj povem, da se je to zgodilo prvič. Torej zdaj je ta zapisnik od policije šel na tožilstvu, in zdaj je vse odvisno od njih.. V kolikšnem času pa lahko pričakujem odgovor od tožilstva, če bodo slučajno nadaljevali postopek? In če bodo nadaljevali postopek, kaj lahko pričakujem, denarno kazen ali kaj? Močno pa upam, da se je postopek zaključil. Kdaj pa si pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje, to verjetno s strani sodišča ali kako?

Šimpanz ::

Lej primer z mojim tamalim (12 let) iz začetka tega leta. S sošolcem sta šla v lokalno trgovino po čips, zraven pa sunla vsak še eno igračko (11 eur kos). Seveda so ju dobili in poklicali policijo. Tamalga sem moral iti iskat na policijo, policaj mi je povedal da bo prijavo dal na CSD ker je mali še mladoleten. Iz policije sva šla poravnat škodo v trgovino (plačal sem še za sošolca, ker nisem bil prepričan ali bodo njegovi starši poravnali krajo). Čez mesec dni smo dobili povabilo na CSD in imeli še tam pogovor.
Tako, da to da si poravnal krajo ni zagotovilo da je postopek ustavljen.

pikapoka1 ::

Šimpanz je izjavil:

Lej primer z mojim tamalim (12 let) iz začetka tega leta. S sošolcem sta šla v lokalno trgovino po čips, zraven pa sunla vsak še eno igračko (11 eur kos). Seveda so ju dobili in poklicali policijo. Tamalga sem moral iti iskat na policijo, policaj mi je povedal da bo prijavo dal na CSD ker je mali še mladoleten. Iz policije sva šla poravnat škodo v trgovino (plačal sem še za sošolca, ker nisem bil prepričan ali bodo njegovi starši poravnali krajo). Čez mesec dni smo dobili povabilo na CSD in imeli še tam pogovor.
Tako, da to da si poravnal krajo ni zagotovilo da je postopek ustavljen.


Hvala za odgovor.. Jaz sicer nisem mladoletna, tako da na CSD ne bom vabljena. Skrbi me glede tožilstva, kaj bodo oni ukrenili, čeprav je poslovodja odstopil od pregona.

pikapoka1 ::

MadMicka je izjavil:

pikapoka1, postopek se je ustavil, se pravi te nima kaj skrbeti. Tudi potrdilo o nekaznovanosti lahko dobiš, če ga rabiš.

p.s.: kaj moralizirate, kdor je brez greha, naj dvigne roko.


Hvala za odgovor.. Res upam, da je tako kot ste vi napisali, da se je postopek ustavil. Čeprav me še kar skrbi in se nekako nemorem pomirit.

pikapoka1 ::

St235 je izjavil:

Policija mora po uradni dolžnosti o dogodku obvestit tožilstvo. Le to se lahko odliči da postopek nadaljuje neodvisno od tega, da je trgovina odstopila od pregona, če gre za dejanje, ki se lahko preganja po uradni dolžnosti. Vendar je glede na opisano za kaj takšnega zelo malo možnosti. Tožilstvo bi se za kaj takšnega odločilo, če bi se taki dogodki začeli ponavljat.

Potrdilo o nekaznovanosti lahko dobiš brez težav. Tega ne moreš dobit šel, če si pravnomočno obsojen za kaznivo dejanje.


Hvala za odgovor..
Naj povem, da je bilo to zame prvič, da nikoli prej nisem imela stika s policijo ali karkoli.
Res upam, da bo tožilstvo ustavilo postopek.. Kaj pa če morda ne, mogoče veste kaj sledi?

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: pikapoka1 ()

KuntaKinte ::

po mojem te čaka mediacija in globa enih par sto evriča

St235 ::

jao kake buče...

Kaka mediacija? S kom? S sodiščem? Daj si najprej razčisti kaj to je preden deliš nasvete.

Če je tako kot je napisano torej se je zgodilo prvič in oškodovanec ne bo vztrajal na pregonu potem je zadeva zaključena. V policiski bazi je zaznamek in to je to.

Cervantes ::

Kar se tiče prava smo vsi skupaj lahko samo hvaležni Lakotniku, da se mu ljubi ukvarjati s to bando trolov na S-T. Po njegovi zaslugi je bil marsikdo od nas deležen brezplačne pravne pomoči, zato, hvala MU!
Pa da mu nebi kdo pameti solil z raznimi mediacijami pls.

lonz ::

Cervantes je izjavil:

Kar se tiče prava smo vsi skupaj lahko samo hvaležni Lakotniku, da se mu ljubi ukvarjati s to bando trolov na S-T. Po njegovi zaslugi je bil marsikdo od nas deležen brezplačne pravne pomoči, zato, hvala MU!
Pa da mu nebi kdo pameti solil z raznimi mediacijami pls.


Se strinjam; folk na polno na pamet nabija - argumente pravilno usposobljenih ljudi pa ne j*** za 5%.
...arrrrrr, shiver me timbers...

lonz ::

Lakotnik povsem normalno komunucira, dokler ne začne nekdo nabijat v 3 krasne; pol mu pa ketno sname. Osebno ga čist zastopim.

Kar se pa dotične gospodične tiče - ne poznamo ozadja, zato ne obsojajmo. Dekle je prišlo nekaj vprašat in je fino, da se ji odgovori po najboljših močeh. IMO.
...arrrrrr, shiver me timbers...

Mcsin ::

Gre za kaznivo dejanje, ki se preganja na predlog. Če oškodovanec predloga ne poda, oziroma od pregona naknadno odstopi se zadeva zaključi. Tožilstvo te ne mora preganjati, pa če tudi si največja baraba.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mcsin ()

pikapoka1 ::

Hvala vsem, se posebej Vam Lakotnik29.

Nekaj bi se vprasala.. Torej, ce se je zadeva zakljucila potem je to to in ne bom od tozilstva prejela nic poste, ceprav je ta zapisnik romal na tozilstvo, kljub temu da ni bil podan predlog za pregon s strani trgovine? Skrbi me namrec, da ne bi domov dobila kaksno posto in bi za to izvedeli starsi..

Hvala vam za odgovore!

KuntaKinte ::

St235 je izjavil:

jao kake buče...

Kaka mediacija? S kom? S sodiščem? Daj si najprej razčisti kaj to je preden deliš nasvete.

Če je tako kot je napisano torej se je zgodilo prvič in oškodovanec ne bo vztrajal na pregonu potem je zadeva zaključena. V policiski bazi je zaznamek in to je to.


s tožilcem,oškodovanec lahko opusti pregon,vendar tožilstvo lahko nadaljuje postopek in ti predlaga plačilo določene kazni,v zameno za opustitev postopka,če se s tem ne strinjaš,
lahko poskusiš srečo na sodišču

St235 ::

dajmo prosim razčistit kaj je to mediacija... namig: nima veze z kazenskimi postopki.
http://www.sodisce.si/okrolj/mediacija/

pikapoka1 ::

Hvala vsem, še posebej Vam Lakotnik29.

Nekaj bi se vprašala.. Se pravi, če se je zadeva zaključila potem ne bom od tožilstva prejela nič poste, čeprav je ta policijski zapisnik romal na tožilstvo, kljub temu da ni bil podan predlog za pregon s strani trgovine? Skrbi me, da ne bi domov dobila kakšno pošto in bi za to izvedeli starši..

KuntaKinte ::

St235 je izjavil:

dajmo prosim razčistit kaj je to mediacija... namig: nima veze z kazenskimi postopki.
http://www.sodisce.si/okrolj/mediacija/


tožilec lahko pozove na mediacijo v predkazenskem postopku,ali pa poravnavo,kakor hočeš,kjer ti preko poravnalca ponudi določene pogoje,ki jih moraš izpolnit(največkrat kakšna donacija neprofitni organizaciji),preden stvar roma sodišče in v zameno pač zavrže ovadbo ali obtožni predlog,kar se večinoma zgodi pri manjših primerih,če oseba nima obsežne karoteke

St235 ::

In še kar dalje operiraš z izrazoslovjem, ki mu nisi dorastel?

pikapoka1 ::

Zanima me, ce tozilstvo glede na zgoraj opisano ne nadaljuje postopka (ga zavrze), ali bom o tem obvescena, dobim domov posto, ter cez koliko casa?

St235 ::

nisem 100% ampak je precej možno, da bo prišel domov dopis glede tega.

pikapoka1 ::

St235 je izjavil:

nisem 100% ampak je precej možno, da bo prišel domov dopis glede tega.


Mogoce veste kam bi se lahko to obrnila, da bi tocno vedela? Lahko kam poklicem?

lonz ::

Glede na to da nisi mladoletna bo pošta naslovljena na tebe in starši nimajo kaj odpirat. Če pa že, pa lahko napleteš zgodbo da je bil nesporazum in da zaradi tega ni pregona... To še ne pomeni da odobravam tako početje, ampak recimo da vsakemu kdaj "spodrsne".
...arrrrrr, shiver me timbers...

St235 ::

pikapoka1 je izjavil:

St235 je izjavil:

nisem 100% ampak je precej možno, da bo prišel domov dopis glede tega.


Mogoce veste kam bi se lahko to obrnila, da bi tocno vedela? Lahko kam poklicem?


NA PP, ki je vodila postopek. Oni ti lahko dajo informacije kaj bodo oni naredili oziroma te usmerijo naprej, če so komurkoli predali zadevo.

Nanana ::

Pozdravljeni.
Jaz pa.sem danes prvic.v zivljenju poskusala nekaj ukrasti v h&m im seveda.so me dobili. Zdaj mi je nadvse zal, pocutim se.prav bedno in osramoceno in sprasujem se kje sem imela glavo. So me pa.ustavili varnostniki vse stvari sem vrnila in poklicali so policijo, policija me je.popisala in mi povedala da bom na dom dobila posto oz. Poziv na sodisce. Sedaj pa me zanima...ali lahko grem zdaj po tem ko so me popisali policisti v trgovino in jim povrnem denar?ali bo.to ustavilo sodisce in pozive in vse te reci?ali pa.je 100% da dobim ppziv in.ukrepe?(robe je bilo v vrednosti 35eur)
Najlepse se zahvaljujem za vse odgovpre in nasvete.

Telbanc ::

Jezus, kam smo pršli, za drobiž se mladina izpostavlja.

Drgač se strinjam, s tistim da ni potrebno moralizirat ampak če se da pomagat. potrebno je povedat, da so izdelki več ali manj zaščiteni proti kraji in da se kraja v trgovini ne splača. Ker te 100% dobijo. Poleg tega so povsod kamere, ane, pa te dobijo po posnetkih, če drgač ne. Sem že videl kak so jokali v Hoferju, ko so jih dobli, pa je šlo itak za drobiž....

Sem pa mel znanca kleptomana, ki je pol nekako se rešil te "navade". Ja, sam so bli to drugi časi. Varovanja praktično ni blo.

Kva je polna luna.....bemti, 30 evrov ane lah zaslužiš, če greš sosedu zlagat drva....
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Telbanc ()

Ales ::

Ne vem, mogoče je delanje neumnosti v H&M moderen ekvivalent rabutanja mlade koruze ali češenj, kar smo nekoč počeli mi?

Za manjše zadeve je sramota ob srečanju z varnostniki in potem starši in okolico kar dobra kazen za začetek. Če je to tudi konec, potem je odstop od pregona čisto ok, IMHO. Če pa se ponovi...

Telbanc ::

Ales je izjavil:

Ne vem, mogoče je delanje neumnosti v H&M moderen ekvivalent rabutanja mlade koruze ali češenj, kar smo nekoč počeli mi?

Za manjše zadeve je sramota ob srečanju z varnostniki in potem starši in okolico kar dobra kazen za začetek. Če je to tudi konec, potem je odstop od pregona čisto ok, IMHO. Če pa se ponovi...


Ja no, smo bli mi mulci, smo bli res od hudiča. Smo šli rabutat češnje z žago. Ker se nam ni dalo vsem plezat. So bli drugi časi, hvala bogu.

Pa moram povedat, da kljub temu smo vsi postali ugledni državljani, noben ni pol delal neumnosti, smo jih sam takrat. Tko da upam, da se tud za tele ki so

danes na slo techu vse dobro konča.
Hvala bogu, nisem cepljen za covid-19.

Mare2 ::

Taka kazniva dejanja v trgovinah, ko gre za majhne vrednosti, vlomi, vlomi v avtomobile so zelo dobro raziskana, govorim o procentu raziskanosti, ker gre za izvedbo na dokaj primitiven način. Take "tiče" ni težko odkriti. Mislim, da si dajte dopovedati, da za poštene ljudi se tega ne splača počet. Tudi zaradi zelo visoke stopnje raziskanosti.

Če že nujno rabiš denar, če ga rabiš veliko, stori to strokovno (če si upaš), seveda ne v prej (zgoraj) naštetih dejanjih temveč takih, katerih storilci so ali oproščeni ali pa jih sploh ne odkrijejo. Vsota mora tudi biti taka, da se "splača". Plačali bomo pa itak vsi davkoplačevalci. :)

Kids, dont try this at home. :)
http://bit.ly/Navodilo123 Podpora za N26 Mastercard za Slovenijo

Nanana ::

Ampak jaz se zdaj ne.razumem kaj to pomeni?meni namrec v trgovini niso prav nic rekli da me kazensko preganjajo in niso mi dali moznosti da.poravnam ukraden znesek.so kar takoj klicali policijo.ali to pomeni da imam se moznost da postopek ustavim?

hurikhan ::

Če že kradete cote, se vsaj malo podučite o tem:
(Ne namigujem na nič, samo na živce mi gredo neumni tatovi).

Goody ::

@hurikhan Men pa gredo na živce pametni tatovi. Pa upam da zbrišejo tvoj post (če že brišejo linke do strani za "krajo" avtorskih pravic, bi lahko brisali tudi tole).

@OP: po mojem zadeve ne moreš ustaviti, pa verjetno ne bo prehudo (razen doma verjetno...). Pa je dobra šola, če nič drugega.

Nanana ::

Ojoj...ja okej.zlo sm zasrala.osramotila sem samo sebe nardila sem neki res zelo grdega in nevem kaj mi je blo.ja sem neumna da sem se.sploh v to spustila ampak res pa si zelim prihraniti vso sekirancijo mojim starsem in zato me zanima kako lahko to cim hitreje in cim bolj subtilno.resim.

Hvala za odgovor cink44.najhuje mi je za starse.res sm zasrala.ja..sem se pa vsekakor naucila da tega nikoli vec ne bom naredila.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nanana ()

Goody ::

Drži se, se zgodi ko si v teh letih. Če imaš kolikor toliko normalne starše bodo tudi šli preko tega in bodo tudi takše stvari (seveda če se ne ponovijo) v teh tvojih letih razumeli.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110070 (6603) louser
»

Tatvina

Oddelek: Loža
335647 (3538) K0l1br1
»

Kazenski postopek

Oddelek: Loža
72668 (2300) perci

Kraja v trgovini z oblačili

Oddelek: Loža
207131 (6684) Summer
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229261 (23512) fosil

Več podobnih tem