» »

proper robinson crusoe oprema - kje kupiti? :D

proper robinson crusoe oprema - kje kupiti? :D

psyke ::

zanima me če imate kake izkušnje z šotori itd, oblačili za taborjenje itd, pa ne kako cheap in slabo robo, kaj trpežnega. kaki nasveti? zanima me tudi ostala oprema oz. pripomočki. pozna kdo kake dobre online trgovine?
  • spremenil: psyke ()

Okapi ::

Globetrotter.de - tam dobiš vse potrebno, v glavnem najboljše znamke.

Drugače je pa zelo odvisno kje in kdaj misliš taboriti (poleti, pozimi, v gozdu, v hribih, visoko v gorah, na morju, v puščavi, v pragozdu ...). So tvoji "sovražniki" vročina, mraz, padavine ...? Potem še - koliko časa boš izven dosega civilizacije, kakšen bo transport (moraš vse sam nosit ali imaš nosače/prevoz) in še marsikaj. Tudi od proračuna je precej odvisno, ker zna biti takšna roba vrhunske kakovosti zelo draga.

Spalka za "himalajske" razmere je lahko recimo od 250 do 800+ evrov, pa na zunaj za nepoznavalca sploh ni videti kakšne bistvene razlike. Enako velja za šotore, nahrbtnike, jakne, nože, svetilke ...

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

OrkAA ::

A ni bil robinzon brodolomc brez vsega?

psyke ::

@okapi

hvala, moram ti povedat da za bolj "težke" razmere, torej bolj mraz kot vročina. transport je moj hrbet, haha. :D hvala da si mi dal nasvete, bom premislili


@orkaa

moderni robinzoni niso brez vsega ;) in tudi tist je kaj privlekel iz potopljene ladje ali je kaj prineslo na obalo :D

Okapi ::

Še ena trgovina, finska (preverjeno pošiljajo k nam), z veliko izbiro in občasnimi dobrimi popusti.
http://www.varuste.net/

O.

krneki0001 ::

Sam šotore in podobno kupujem v Sports Expert v Celovcu. Kupuje se sedaj, ko ni sezone in so cene tudi do 60% nižje za tako opremo. Tako sva dala, za šotor 6X3m in stojna višina 2.5m po celem šotoru, samo 150 evrov. Ima 2 spalnici in huhinjo, s tem da je ena spalnica 2.5X3m in druga 1.5X3m, kuhinja je pa 2X3m.

Kar se tiče pa opreme za kuhanje, noži, ruzaki, dodatne torbe za na ruzak, pa imam uglavnem vse vojaško. Je najcenej in najbolj vzdržljivo.
Asrock X99 Extreme 4 | Intel E5-2683V4 ES | 64GB DDR4 2400MHz ECC |
Samsung 250GB M.2 | Asus 1070 TI | 850W Antec | LC Tank Buster


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Preperji norost ali je kaj na tem (strani: 1 2 3 424 25 26 27 )

Oddelek: Loža
1309208388 (11517) WizzardOfOZ
»

Dobavitelj šotora nekje v Evropi

Oddelek: Loža
122152 (1094) maco-maco
»

Izbira družinskega šotora

Oddelek: Loža
245988 (5138) buttcrack
»

Dopust 2017 (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8929697 (27018) maco-maco
»

Kampiranje v šotoru (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5519986 (15882) Tocko

Več podobnih tem