» »

Tatvina - pravna pomoč

Tatvina - pravna pomoč

1
2
»

solatko ::

Najlažje bo šlo, če se s starši usedeš in pogovoriš.
Lepo jim razložiš, da si pač še mlada in te včasih premaga kakšna bedarija, kot je bilo to.
Pravi starši, te bodo razumeli in te morda odvrnili še od kakšne večje bedarije, ki se ti bo porodila v tvoji glavici. Ti pa se počasi navadi poslušat tudi kak nasvet starejših, sploh takrat, ko hočejo samo tebi dobro.
Veš, ni vsako opozorilo ali prepoved brez veze.
Delo krepa človeka

Machete ::

Goody je izjavil:

Drži se, se zgodi ko si v teh letih. Če imaš kolikor toliko normalne starše bodo tudi šli preko tega in bodo tudi takše stvari (seveda če se ne ponovijo) v teh tvojih letih razumeli.


SE ZGODI? Pa pizda na katermu planetu jaz živim.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Goody ::

Po mojem živiš na enem drugem ja... Praktično ne poznam nobenega (pa res mislim da si popolnoma enak tudi ti, sam se tukaj delaš celega enega pravičneža), ki v najstniških letih ne bi naredil kake blesarije: rabutal na sosedovem vrtu, vrgel petardo v smetnjak, ukradel kakšen žvečilni v trgovini, obesil sosedov bicikl na kandelaber, plonkal, šprical v šoli... Tole OPjevo je sicer malo hujše, ampak dekleta zaradi tega res ni potrebno še tule na forumu povzsem dotolčt, kaj boš pa s tem dosegel. Kregana, kaznovana bo od staršev, glede na njeno napisano (in kako se sama sekira), pa sklepam da bo tole dobra šola in da bo v bodoče boljši državljan kot 90% tega foruma - vključno s tabo (ki si tule gor (po tvojih postih sodeč) samo zaradi podjebavanja....

Magic1 ::

Machete je izjavil:

Goody je izjavil:

Drži se, se zgodi ko si v teh letih. Če imaš kolikor toliko normalne starše bodo tudi šli preko tega in bodo tudi takše stvari (seveda če se ne ponovijo) v teh tvojih letih razumeli.


SE ZGODI? Pa pizda na katermu planetu jaz živim.

Se lahko tudi zgodi, sploh pa ne veš okoliščin. Poleg tega pa trgovci dostikrat čist jasno nategujejo in nebi se čudil, če kakšen najstnik opraviči pri sebi tako dejanje. Ne zaveda pa se posledic.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Machete ::

cink, ne bluzi. Še nobenga nisem podjebaval, razen očitnih (kot so npr. vprašanja, ki ti jih google navrže v prvi sekundi googlanja). Krajo s plonkanjem in špricanjem primerjat.. Blesarije že, ampak, ko se nekomu drugemu naredi škoda, je pa nekaj drugega, kot otroške zafrkancije.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

111111111111 ::

@Machete: +1

@Ostali: WTF? Ne krade se po trgovinah. Kaj ste vi ja nori. Ne dela se škode in pika. Ni opravičila za take stvari.

V osnovnošolskih letih sem razbil šipo sosedu, ker se mi je zdelo zabavno metat kamenje v njegovo fasado in jo pobrisal. Ko so doma zvedeli, sem dobil prepoved računalnika za en mesec, izpraznjen hranilnik in najhuje pa je bilo ko sem s fotrom moral it do soseda se mu opravičit in se dogovorit za menjavo okna in prevzet odgovornost za to kar sem naredil.

Če je OP že zabluzil, naj se sooči s starši in razloži situacijo in sprejme posledice, tako se dela po odraslo, ne pa da sedaj poskuša vse skupaj pomest pod preprogo. OP prevzemi odgovornost za svoja dejanja, ne pa bluzit kako si se spremenila, nisi se. Še vedno nočeš prevzeti odgovornosti za svoja dejanja in se zgovarjaš, da hočeš staršem prihraniti sekirancijo. BULL ŠIT. Delaj neumnosti, ampak se potem sooči tudi z resničnostjo in prevzemi faking odgovornost.

shotalick ::

solatko je izjavil:

Najlažje bo šlo, če se s starši usedeš in pogovoriš.
Lepo jim razložiš, da si pač še mlada in te včasih premaga kakšna bedarija, kot je bilo to.
Pravi starši, te bodo razumeli in te morda odvrnili še od kakšne večje bedarije, ki se ti bo porodila v tvoji glavici. Ti pa se počasi navadi poslušat tudi kak nasvet starejših, sploh takrat, ko hočejo samo tebi dobro.
Veš, ni vsako opozorilo ali prepoved brez veze.


Se strinjam s solatkom. Najbolje boš naredila, če poveš doma, kaj in kako. Da je bila bedarija, ki se ne bo ponovila.

Goody ::

111111111111 je izjavil:

@Machete: +1

@Ostali: WTF? Ne krade se po trgovinah. Kaj ste vi ja nori. Ne dela se škode in pika. Ni opravičila za take stvari.

V osnovnošolskih letih sem razbil šipo sosedu, ker se mi je zdelo zabavno metat kamenje v njegovo fasado in jo pobrisal. Ko so doma zvedeli, sem dobil prepoved računalnika za en mesec, izpraznjen hranilnik in najhuje pa je bilo ko sem s fotrom moral it do soseda se mu opravičit in se dogovorit za menjavo okna in prevzet odgovornost za to kar sem naredil.

Če je OP že zabluzil, naj se sooči s starši in razloži situacijo in sprejme posledice, tako se dela po odraslo, ne pa da sedaj poskuša vse skupaj pomest pod preprogo. OP prevzemi odgovornost za svoja dejanja, ne pa bluzit kako si se spremenila, nisi se. Še vedno nočeš prevzeti odgovornosti za svoja dejanja in se zgovarjaš, da hočeš staršem prihraniti sekirancijo. BULL ŠIT. Delaj neumnosti, ampak se potem sooči tudi z resničnostjo in prevzemi faking odgovornost.


LOL,LOL a tako kot si se ti s sosedovim oknom?

Magic1 ::

Pa kdo pravi da je ok?!? Ma da kazen sledi, a nekateri bi jo kar ožigosali s kleptomanko in poslali v dom za problematične zaradi prve kraje...
Magic

Goody ::

Magic1 je izjavil:

Pa kdo pravi da je ok?!? Ma da kazen sledi, a nekateri bi jo kar ožigosali s kleptomanko in poslali v dom za problematične zaradi prve kraje...


Exactly, eni tule bi jo kar po giljotino, pravičniki...

111111111111 ::

Goody je izjavil:


LOL,LOL a tako kot si se ti s sosedovim oknom?


Točno tako. Posledice so jasne in če sem jaz povedal doma v OŠ mi ni jasno kako to ne more razčistit polnoletna oseba ali najstnica.

@cink44: ne giljotino, ampak tolažit pa tudi ne, da se zgodi. Povedat doma in sprejet kazen.

Zgodovina sprememb…

Goody ::

111111111111 je izjavil:

Goody je izjavil:


LOL,LOL a tako kot si se ti s sosedovim oknom?


Točno tako. Posledice so jasne in če sem jaz povedal doma v OŠ mi ni jasno kako to ne more razčistit polnoletna oseba ali najstnica.

@cink44: ne giljotino, ampak tolažit pa tudi ne, da se zgodi. Povedat doma in sprejet kazen.


Kaj zdej, si ti doma povedal, al si jo pobrisal in potem ko so doma izvedeli...(kot si sprva napisal)? Mal nabijaš IMO. "Prevzel" si odgovornost ko te je fotr v to prisilil (in si šel k sosedu), pa nič prej. Nekam dvolično zdej revici tule nabijat o prevzemu odgovornosti, se ti ne zdi?

111111111111 ::

Aha, vidim kje je težava, sem nejasno napisal. Sosedu sem razbil šipo, jo pobrisal domov in potem doma povedal. Sledila je kazen.

EDIT: Da. prevzel sem odogovornost in doma tudi povedal, kaj sem naredil.

Zgodovina sprememb…

Nanana ::

vsem hvala za odgovore.doma sem se pogovorila.je blo zelo mucno ampak moram rect da mi.je veliko lazje zdej ko sm se zaupala starsem.seveda.niso bili niti najmanj navduseni ali zadovoljni ampak je...slo kar uspesno.
Glede tistih ki pa zda mislijo da sem grozna oseba.in ostalo...na to kar sem naredila nisem niti najmanj ponosna, tudi me vem kaj hudica me je prijelo, vsekakor sem se pa naucila da tega nikoli vec ne bom ponovila. Verjamem pa da noben clovek ni brez greha...

Goody ::

Bravo punca, edino pravilno.

Alamar ::

Kakšen eur vloži v tečaj pismenosti, ker tole je mučno brat...

Ales ::

Nanana je izjavil:

vsem hvala za odgovore.doma sem se pogovorila.je blo zelo mucno ampak moram rect da mi.je veliko lazje zdej ko sm se zaupala starsem.seveda.niso bili niti najmanj navduseni ali zadovoljni ampak je...slo kar uspesno.
Glede tistih ki pa zda mislijo da sem grozna oseba.in ostalo...na to kar sem naredila nisem niti najmanj ponosna, tudi me vem kaj hudica me je prijelo, vsekakor sem se pa naucila da tega nikoli vec ne bom ponovila. Verjamem pa da noben clovek ni brez greha...

Imaš tudi možnost, da se se greš *skupaj s starši* pogovorit v trgovino in predlagat, da povrneš škodo (če nič drugega, za čas, ki so ga porabili za to zadevo), ter jim lepo razložiš, da si prvič naredila tako neumnost in da ne boš več, ter jih prosiš, da odstopijo od pregona.

shadeX ::

Alamar je izjavil:

Kakšen eur vloži v tečaj pismenosti, ker tole je mučno brat...


Še bolj mučno je pisati s telefona. Majhne začetnice, pike namesto presledkov ter izvzeti šumniki nakazujejo prav na to.

Tako, da PC ni vedno pri roki in stalno popravljanje teksta na telefonu rata nadležno. It happens all the time.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

Nanana ::

Cink 44 in Ales hvala vama za nasvete in ostalo...
Alamar...ti pa probaj na hitro natipkat dolgo sporocilo preko telefona pa bomo vidli kako uspesen bos...

solatko ::

Nanana - Ne sikiraj se za mnenja svetnikov, ki nikoli nič narobe ne naredijo. Važno je, da si staršem povedala kaj se je zgodilo, če bi te prehitela pošta, bi bilo veliko huje.
Starše imaš pač zato, da jim zaupaš tudi slabe stvari, ne samo petic in pohval, starši pa, če so normalni, te bodo znali speljat na pravo pot, prej, preden bo prepozno.

Veliko staršev zve za nezgode svojih otrok takrat, ko ne pomaga nič več, niti prevzgojni zavodi, zato mi le verjemi, da je za tvoje počutje in bodočnost najvažneje, da starši zvedo za večino tvojih neumnosti (tu smo bili vsi v mladosti enaki), pravi čas, oziroma takrat, ko neumnost narediš, ne glede na posledice, kaznovanje,......., saj v momentu, ko kazen staršev ne bo dovolj, ampak te bodo morale kaznovati institucije, ne boš imela veliko možnosti, da se spremeniš in spametuješ.
Delo krepa človeka

MadMax ::

Mučno pisat ali ne, neposredno prikazuje koliko truda je kdo pripravljen vložit v to, da ga drugi lažje razumejo. Pri drsalici je treba pač še malce več truda, pa kaj.
Še posebej ko nekaj sprašuje in fehta za pomoč...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nevone ::

Mučno pisat ali ne, neposredno prikazuje koliko truda je kdo pripravljen vložit v to, da ga drugi lažje razumejo. Pri drsalici je treba pač še malce več truda, pa kaj.
Še posebej ko nekaj sprašuje in fehta za pomoč...


Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Popolnoma vse, kar je napisala je bilo razumljivo. Lahko pa seveda zakompliciraš, kot sam praviš.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MadMax ::

Sem morda kje zapisal da sploh ni bilo razumljivo?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

nevone ::

MadMax je izjavil:

Sem morda kje zapisal da sploh ni bilo razumljivo?


To ne, samo brez potrebe kompliciraš, kako se je treba extra trudit, da se vse napiše bp, da bi mi lažje razumeli nekaj, kar je tudi tako razumljivo. Saj ne piše doktorata. Na (tem) forumu sta knjižni jezik in forma itak velikokrat kršena. Če je vsaj vsebina kulturno izražena ni potrebe po kompliciranju.

Secer se pa strinjam, da ni nič narobe, če se vsak potrudi napisat kolikor toliko pravilno.

o+ nevone
Either we will eat the Space or Space will eat us.

MasterTade ::

Oblek se sploh ne splača krast ker je zelo malo verjetno da prideš ven..Nasploh se kraja ne splača če tega ne izvedeš profesionalno, pa še potem se morda oziraš čez ramo še lep čas in čakaš kdaj te bojo dobil
Mors omnia aequat

111111111111 ::

Bravo, pravilna odločitev.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Obvestilo kršitelju, da se izjavi o dejstvih in okoliščinah (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6110056 (6589) louser
»

Tatvina

Oddelek: Loža
335642 (3533) K0l1br1
»

Kazenski postopek

Oddelek: Loža
72667 (2299) perci

Kraja v trgovini z oblačili

Oddelek: Loža
207130 (6683) Summer
»

Pozabljen denar v reži bankomata - kaj storiti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14229259 (23510) fosil

Več podobnih tem