» »

Evropska komisija: Microsoft kršil protimonopolne zaveze

Evropska komisija: Microsoft kršil protimonopolne zaveze

Europa.eu - Evropska komisija je včeraj objavila uradno stališče, da je Microsoft kršil tri leta stare zaveze, ki jih je sprejel ob poravnavi s Komisijo zaradi monopola na trgu operacijskih sistemov. Tedaj so se s Komisijo sporazumeli, da bodo v zameno za zaustavitev postopka v vse nadaljnje verzije operacijskega sistema Windows za evropski trg naslednjih pet let vgradili izbirno okno, kjer bo lahko uporabnik izbral katerega izmed priljubljenih brskalnikov želi namestiti in uporabljati v svojem računalniku. Microsoft je zavezo spoštoval do lanskega februarja.

Tedaj je na trg poslal prvi servisni paket za Windows 7, ki tega okna ni imel več. Microsoft se je takoj po odkritju tega spodrsljaja zagovarjal, da je šlo za tehnično napako in ne namerno kršitev zavez. Zanimivo je, da napake ni odkril niti decembrski pregled, saj mora Microsoft redno dokazovati, da se drži zavez. Glavni problem je seveda tržni delež operacijskega sistema Windows, ki je po mnenju Komisije Microsoftu neupravičeno omogočal prednost tudi na trgu brskalnikov.

Zaradi omenjenih kršitev je Evropska komisija letos začela postopek zoper Microsoft. Včeraj so objavili preliminarno mnenje, ki je negativno. Napovedana izjava o nasprotovanju, ki so jo sedaj dejansko izrekli, ni bila nepričakovana, saj je od februarja 2011 do julija 2012 Microsoft zaveze kršil. Sedaj imajo v Redmondu štiri tedne časa, da zagato rešijo z dobrim odgovorom na očitke v svoji obrambi. V nasprotnem primeru jim grozi kazen v višini 10 odstotkov letnega prometa oziroma okrog šest milijard evrov.

47 komentarjev

Relanium ::

Nekak je treba plačat naše evroposlance :P

Sicer pa sam osebno tega okna raj sploh ne vidim, kot pa da mi namesti neko češko verzijo firefoxa (vrjetno zanalašč).
Pred tem te pa še reklame poskušajo prepričat v IE.

MrStein ::

10% prihodkov?
To bi jaz tudi imel.
Kršim zakon vso leto, plačam pa nek drobiž.
Velikim vedno popuščajo...
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mrTwelveTrees ::

me prav zanima koliko uporabnikov dejansko izbira/namešča svoje brskalnik preko tega okna ?

Xserces ::

0...
Intel i5-3570k @4.7GHz|MSI GTX 970 4G|MSI Z77 MPower|
G. Skill 8 GB 1600MHz|Corsair AX750|Seagate Barracuda 2TB|NZXT Gamma|

Tilen ::

MrStein je izjavil:

10% prihodkov?
To bi jaz tudi imel.
Kršim zakon vso leto, plačam pa nek drobiž.
Velikim vedno popuščajo...


Da nisi ti slučajno prihodke zamenjal z dobičkom.

100 enot prihodkov, 20 enot dobička. 10% kazni od prihodkov = 50% dobička.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

MrStein ::

Lahko komentiraš eno in drugo, če hočeš. Jaz sem mislil tisto, kar sem napisal.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

dr.Akula ::

MrStein je izjavil:

Lahko komentiraš eno in drugo, če hočeš. Jaz sem mislil tisto, kar sem napisal.

Ta vsota se tebi zdi malo?
Drugače pa je ta update eden od tistih, ki ga najprej skrijem, ko komu kaj na novo nameščam.
ni podatka

novaa ::

mrTwelveTrees je izjavil:

me prav zanima koliko uporabnikov dejansko izbira/namešča svoje brskalnik preko tega okna ?


jaz sem danes.... sem delal frišno inštalacijo in je blo zelo fajn :P
en klik in Opera je bila inštalirana :D

jlpktnst ::

Škoda da gre samo za majhno izsiljevalsko vojno eu vs microsoft, ne pa nekaj resnega v korist prebivalstvu.

Latex ::

Ja tole je res super bedarija. Me zanima kdaj bo apple začeu ponujat IE, al pa recimo kar microsoftov marketplace, ker ima Applov iStore monopol.

pviran3 ::

vsaj polovica uporabnikov na vprašanje kater brskalnik uporabljajo odgovori z google :D
Na nivoju uporabnika je to okno tako bolj ko ne vsiljena reklama, poznamo ff, opero, chrome, ie, safari, ostali so pa virusi verjetno?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pviran3 ()

sash69 ::

Firma ki izda OS, v samem OS-u privzeto namesti še svoj brskalnik?! Shocking. In seveda tudi: Outrageous.

Se zavedam da je dobro to za nas uporabnike (konkurenca na področju web browserjev, ipd.), ampak gledano iz stališča programerja/proizvajalca je pa tole naravnost smešno...

Kaj pa Apple? Ali se tudi v OS-X ob namestitvi/prvem zagonu pojavi okno za izbiro browserja ali ne? In če ne, zakaj pa tam ne?
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

kitaj ::

jlpktnst je izjavil:

Škoda da gre samo za majhno izsiljevalsko vojno eu vs microsoft, ne pa nekaj resnega v korist prebivalstvu.

Kakšno izsiljevanje? Microsoft je obljubil, da bo to okno delovalo a te obljube ni držal. Naj se vsako podjetje samo odloča, katere obljube je vredno in katere ni vredno držati?
Prebivalstvo pa je, tudi zaradi te poteze, dobilo boljše brskalnike. To okno je namreč zgolj najbolj vidna in nikakor ne edina obljuba, ki jo je moral Microsoft takrat sprejeti.

darkkk ::

To je čisto enostavno podpora lenobi in neumnosti. Zdaj pa hočem še v šparu, da mi, ko hočem kupit žvečilne ven skoči listek s cenami v merkatorju, hoferju pa lidlu ??

kitaj ::

sash69 je izjavil:

Firma ki izda OS, v samem OS-u privzeto namesti še svoj brskalnik?! Shocking. In seveda tudi: Outrageous.

Firma ki ponuja dostop do interneta, za dostop privzeto zahteva še svoj ISDN telefon?! Shocking. In seveda tudi: Outrageous.

sash69 je izjavil:


Kaj pa Apple?

10% tržnemu deležu bi težko rekli monopol.

sash69 ::

Firma ki ponuja dostop do interneta, za dostop privzeto zahteva še svoj ISDN telefon?! Shocking. In seveda tudi: Outrageous.


Čaki čaki...kako to dvoje sploh lahko primerjaš? V primeru TS so si oni pač izmislili da "moraš imeti" še ISDN če želiš imeti še ADSL. Tu je pa firma izdala OS in znotraj njega kot privzeti modul (program, del programa, whatever torej) ponuja svoj browser? Je ta browser dodatno plačljiv?

Zakaj se pa zadeva ne razširi na ostale programe v sistemu oz. OS-u? Kalkulator, raziskovalec (sem siguren da bi tu pristavil svoje tudi npr. Ghisler - Total Commander), painter (paint.net), image viewer, itd. Why stop here? A ni tudi to nelojalna konkurenca?

Sem prepričan da v primeru da bi Mozilla/Opera izdala svoj OS, da ne bi niti pod razno želela not tlačit druge browserje od Firefoxa/Opere. (pa sam uporabljam Opero že 10 let btw)

10% tržnemu deležu bi težko rekli monopol.

Kaj ima to veze z izbiro browserja na OS X? Ali niso tudi uporabniki OS X deležni enakega tretmaja kot uporabniki Winsev - torej da se jim ponudi izbira brskalnika?

Če jaz/ti izdam/š program, v primeru da je ta modularen in so moduli dostopni tudi od zunaj, želim/š verjetno da se privzeto namestijo in uporabljajo moji/tvoji moduli. Se ne strinjaš?
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

nekikr ::

Am, poglej si kaj pomeni monopol, ker ti očitno ni jasno. Se strinjam sicer, ampak ko postaneš monopolist so pravila igre drugačna. EU pa krvavo rabi denar.

sash69 ::

Čaki, zdej tu je potem težava da ves svet (oz. 90%) za OS uporablja Windows. Torej se morajo zadeve spremenit na tem področju (torej večja konkurenčnost na OS nivoju) in ne na področju (izbire) brskalnikov.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Truga ::

darkkk je izjavil:

To je čisto enostavno podpora lenobi in neumnosti. Zdaj pa hočem še v šparu, da mi, ko hočem kupit žvečilne ven skoči listek s cenami v merkatorju, hoferju pa lidlu ??
Ker ti spara ne porinejo avtomaticno na podstresje (hoces/noces nima veze) v vsaki novi bajti ki jo kupis.

Poldi112 ::

jlpktnst je izjavil:

Škoda da gre samo za majhno izsiljevalsko vojno eu vs microsoft, ne pa nekaj resnega v korist prebivalstvu.


Točno tako! Zahtevamo monopoliste, ker gre tako denar v raziskave in razvoj samo enkrat in so posledično izdelki cenejši.

>Tu je pa firma izdala OS in znotraj njega kot privzeti modul (program, del programa, whatever torej) ponuja svoj browser? Je ta browser dodatno plačljiv?

A je to važno? Browser je platforma, z njo se služi miljone in vpliva na splet (ah, dobri stari časi IE6). Lahko se pa vprašaš - zakaj niso kar dali kakšen zastonj browser zraven, bi prišparali pri razvoju. Itak nimajo nič od njega, ane?

>Zakaj se pa zadeva ne razširi na ostale programe v sistemu oz. OS-u? Kalkulator, ... Why stop here? A ni tudi to nelojalna konkurenca?

Ni ravno primerljivo ampak glej, če imaš kaklukator se pač pritoži na EU. Saj si evropska komisija ni sama od sebe spomnila, da bo MS-ju težila glede browserja.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Poldi112 ()

MrStein ::

dr.Akula je izjavil:

MrStein je izjavil:

Lahko komentiraš eno in drugo, če hočeš. Jaz sem mislil tisto, kar sem napisal.

Ta vsota se tebi zdi malo?

Vozi celo leto pijan, pa mi povej, koliko % prihodkov te bo stalo.
Ali brez registracije.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

sash69 ::

>Tu je pa firma izdala OS in znotraj njega kot privzeti modul (program, del programa, whatever torej) ponuja svoj browser? Je ta browser dodatno plačljiv?

A je to važno? Browser je platforma, z njo se služi miljone in vpliva na splet (ah, dobri stari časi IE6). Lahko se pa vprašaš - zakaj niso kar dali kakšen zastonj browser zraven, bi prišparali pri razvoju. Itak nimajo nič od njega, ane?


Zadnji stavek ("Je ta browser dodatno plačljiv?") se je nanašal predvsem na komentar uporabnika kitaj in primerjavo WIN/IE z ADSL/ISDN.
Drugače pa kar se služenja z browserjem tiče je kar dosti nefer (še enkrat, gledano iz strani podjetja oz. razvojnika), da mora podjetje eksplicitno ponuditi možnost svoji konkurenci znotraj svojega okolja, da mu odgrizne kos potencialnega dohodka. Uporabnika pa tako ali tako nič ne omejuje v primeru da si želi namestiti alternativo in s tem jasno povedati proizvajalcu OS, da njegov browser pač ni dovolj dober za njegovo uporabo.

Ko govorimo o številkah je dejstvo tudi to, da delež OS-X (pa tudi drugih OS) uporabnikov tudi ni tako majhen in da bi tudi ti (da citiram Poldi112) pripomogli k služenjem/podpori alternativnih proizvajalcev platform oz. browserjev in razvoju interneta, pa vendar te omejitve oz. "feature"-ja (izbirnega okna) pri Apple-u (očitno) ni.

Predvsem je moteče to, da ta pravila niso univerzalna oz. očitno veljajo samo za nekatere.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sash69 ()

nekikr ::

A si boš že pogledal kaj pomeni biti monopolist ali boš še naprej Appla z njihovimi nepomembnimi 10% noter tlačil?
Pravila so univerzalna. Veljajo za vse, mnogo hujše obsodbe so bile že velikokrat z zgodovini. Ampak spet ne boš dojel, če ne veš kaj pomeni biti monopolist.

Poldi112 ::

Točno tako. Oz. bolj natančno, igralec s prevladujočim tržnim deležem.

>Drugače pa kar se služenja z browserjem tiče je kar dosti nefer (še enkrat, gledano iz strani podjetja oz. razvojnika), da mora podjetje eksplicitno ponuditi možnost svoji konkurenci znotraj svojega okolja, da mu odgrizne kos potencialnega dohodka.

Ni mu treba ponuditi znotraj svojega okolja, če ne želi. Samo odstrani svojo rešitev, pa je. Če bi IE prosto tekmoval na netu za instalacijo, potem ne bi bilo problema. Če ga pa 90%+ ljudi dobi avtomatično je pa to izkoriščanje monopola Windowsov za širjenje tržnega dela na drugem področju (browser).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

sash69 ::

Biti monopolist: "when a specific person or enterprise is the only supplier of a particular commodity".

Konkurenca glede web browserjev obstaja? Da.
Si uporabnik lahko namesti alternativo na Windowsih? Da.

Verjetno pa vsak uporabnik pričakuje, da bodo z namestitvijo OS prispeli tisti programi, za katere se pričakuje, da tam bodo. V okolju Windows je pač to IE (samo to je pa en velik šit glede na to da je Windows toliko razširjen, a ne?), v OS-X je Safari, v Ubuntuju je Mozilla. Kakor sem pa rekel že prej, lahko potem to pravilo razširimo še na ostale programe v Windowsih, za katere tudi obstaja (brezplačna) alternativa, kajne? Ker drugače bo imel Windows Kalkulator 90% delež na področju kalkulatorjev. Lej, saj se ne gre se za program. Gre se za princip.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

nekikr ::

Oz. bolj natančno, igralec s prevladujočim tržnim deležem.

Pogooglaj še to, potem gremo naprej.

sash69 ::

Kako je to različno? Zadeva je v enakih okvirih, s tem, da "igralec s prevladujočim tržnim deležem" že ima konkurenco in ni edini proizvajalec produkta. Torej?
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

nekikr ::

Vse že piše, samo prebrati moraš no...

Če ga pa 90%+ ljudi dobi avtomatično je pa to izkoriščanje monopola Windowsov za širjenje tržnega dela na drugem področju (browser).

sash69 ::

Ja no, tu se pa potem zaplete. S tem ko namestiš Windows dobi uporabnik še kup drugih programov s katerimi si ti privzeti programi razširijo tržni delež na tistih področjih na katerih se ti programi uporabljajo. In če se ta zadeva (recimo hipotetično) razširi na večino teh programov si v Windows lahko obetamo ogromno takih pojavnih oken za izbiro alternativ.

Ja, seveda super po eni strani, po drugi strani za navadnega uporabnika nadležno - zakaj izbirat med 10 programi, ko je pa tisto kar pride nameščeno z Windows čisto OK za njegove potrebe. (tako kot je bil očitno tudi IE zadosti za veliko večino uporabnikov Windows)
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

nekikr ::

Pravno gledano se ne zaplete nič. Za uporabnike je pa to dodatna navlaka v večini primerov. Ampak na dolgi rok je morda to vseeno bolje.

Poldi112 ::

>S tem ko namestiš Windows dobi uporabnik še kup drugih programov s katerimi si ti privzeti programi razširijo tržni delež na tistih področjih na katerih se ti programi uporabljajo.

In katera so ta področja? Koga točno ogrožata kalkulator in notepad? Lahko resno trdiš, da so stvari podobne browserjem in da se bo še kdo pritožil? Da je realno, da bomo imeli za vse te programe izbirno okno? Ne pretiravat, ok? Paint pač ne more biti konkurenca Photoshopu in Notepad ni konkurenca Corel Office-u.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Looooooka ::

Za foro bi posnel naslednjo zadevo.
Windowse brez browserja...sploh brez podpore za ftp in http protokol.
Potem bi tem euro poslancem reinstaliral racunalnik in jih lepo snemal....da jih vidim pol genijalce.
Pa naj grejo pol do soseda z usb kljuckom po instalacijo chroma.
Kreteni.

sash69 ::

Z zaplete sem mislil, da se zadeva lahko nenadzorovano razraste oz. razširi. Ko vidi nekdo da se dogaja to z browserji, si bodo rekli: "ah saj se da", zajamrali Evropski komisiji in če komisija uporabi enak argument (citiram iz novice: "Glavni problem je seveda tržni delež operacijskega sistema Windows, ki je po mnenju Komisije Microsoftu neupravičeno omogočal prednost tudi na trgu brskalnikov.") in eto, imamo enako okno še za pregledovalnike slik, raziskovalce, etc. You get the point.

In ja, kot si rekel je to za večino uporabnikov dodatna navlaka.

In še vedno sem mnenja da ni prav, da mora MS znotraj Windowsev dejansko tržit druge browserje.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

nekikr ::

Tudi jaz mislim, da ni prav, ampak razumem in podpiram zakon, ki mi pravi, da se motim.

M.B. ::

Looooooka je izjavil:

Za foro bi posnel naslednjo zadevo.
Windowse brez browserja...sploh brez podpore za ftp in http protokol.
Potem bi tem euro poslancem reinstaliral racunalnik in jih lepo snemal....da jih vidim pol genijalce.
Pa naj grejo pol do soseda z usb kljuckom po instalacijo chroma.
Kreteni.


Jaz bi pa res rad videl, kako bi Windows nameščal popravke brez podpore za ftp in http protokol :)
Everyone started out as a newbie.
Sadly only a handful ever progress past that point.

4kik4 ::

Meni je čisto logično, da ima windows sistem pač vgrajen svoj brskalnik... če kdo hoče drugega, si ga lahko kadarkoli sname z neta, tako da se meni tole zdi, da eu pač rabi denar... če človek uporablja crappy ie si je pač sam kriv, ker se mu ne da ali pa se niti ne pozanima, kako si naloži drugega

Poldi112 ::

To je zato, ker ne razumeš, da EU skrbi za potrošnika posredno s tem, da skrbi za konkurenco. User si je že sam kriv, če uporablja IE, ubogi razvijalci alternativnih rešitev pa niso sami krivi, da nimajo enakih pogojev kot IE.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

technolog ::

Moja redlagana kazen:

Za eno leto ne smejo ponujat IE 10 (oz. nasploh) na računalnikih, ki se prodajo v EU.

@nny ::

technolog je izjavil:

Moja redlagana kazen:

Za eno leto ne smejo ponujat IE 10 (oz. nasploh) na računalnikih, ki se prodajo v EU.



Kaj pa bo? Mozilla, Chrome, Opera? Stari IE-ji z miljontavžent varnostnimi luknjami?
'For most of history, Anonymous was a woman.' Virginia Woolf

technolog ::

Isto izbirno okno, razen da IE ni na voljo.

Tako bi se zgodilo, da bi na lastni koži izkusili kako je, če morajo uporabniki po njihov browser na internet.

Zgodovina sprememb…

4kik4 ::

Meni vseeno ni jasno, zakaj je to tak problem. IE uporabim prvič, da dobim firefox, pa če delam kakšno stran, za testiranje. Za tistih parkrat, ko sem ga prisiljena uporabiti, me pa res ne moti kaj preveč ;)

sash69 ::

Poldi112 je izjavil:

To je zato, ker ne razumeš, da EU skrbi za potrošnika posredno s tem, da skrbi za konkurenco. User si je že sam kriv, če uporablja IE, ubogi razvijalci alternativnih rešitev pa niso sami krivi, da nimajo enakih pogojev kot IE.


Mislim da bi bilo z vidika uporabnika veliko bolje da bi ti alternativni razvijalci prisli ven z svojim OS s cimer bi si tudi sami lahko privoscili uporabiti svoj browser kot privzetega in bi lahko uporabili cisto svoja pravila igre obenem pa pripomogla k vecji konkurenci na podrocju OS. :) Far fetched i know... Ampak tako kot morajo developerji za Google Play oz. iStore spostovati njihova pravila igre, tako naj bi delovalo tudi za okolje Windows a ne? Monopolista so MS potrosniki naredili sami in jim ni MS prisel trkat na vrata in jim rekel da si morajo namestiti Winse - ocitno je ljudstvu nekaj vsec tu.

Drugace pa, kaj je narobe s tem da navaden uporabnik uporablja IE? Se posebej z zadnjimi verzijami (8,9, enako predvidevam za 10) je to cist kul brskalnik.
So, Eclipse and Xdebug walk into a bar, and then my Apache server dies.

ales85 ::

sash69 strinjam se s tem, da so MS kot monopolista naredili potrošniki. Težava pa je v tem, da se je zaradi tega sistem tako razširil (zato pač monopolist), da imajo novi igralci na trgu izredno majhne možnosti. Ključno pri temu pa je to, da so na trg prišli novi potrošniki, ki ali niso imeli vloge pri ustvarjanju MS kot monopolista ali pa je bila njihova vloga zelo majhna.

Sedaj pa je težava, ker smo v bistvu stanje "podedovali", spremeniti pa ga ne moremo :) Ker je trenutno stanje monopol je to zelo težko spremeniti tudi, če bi želeli.

kitaj ::

sash69 je izjavil:

Drugace pa, kaj je narobe s tem da navaden uporabnik uporablja IE? Se posebej z zadnjimi verzijami (8,9, enako predvidevam za 10) je to cist kul brskalnik.

Ki jih je začel Microsoft razvijati šele ko so mu začeli za vrat dihati konkurenti. Če tem ne bi pomagala EU z svojo odločbo bi še vedno uporabljali IE 6, ki je bila aktualna kar 5 let! Pred in po tem pa je Microsoft (zaradi konkurence) različice IE-ja izdajal skorajda vsako leto.

PaX_MaN ::

kitaj je izjavil:

Ki jih je začel Microsoft razvijati šele ko so mu začeli za vrat dihati konkurenti. Če tem ne bi pomagala EU z svojo odločbo bi še vedno uporabljali IE 6, ki je bila aktualna kar 5 let! Pred in po tem pa je Microsoft (zaradi konkurence) različice IE-ja izdajal skorajda vsako leto.

Kakšen deja-vu iz planskega gospodarstva.

kitaj ::

PaX_MaN je izjavil:

Kakšen deja-vu iz planskega gospodarstva.

Mnogo boljši kot ta iz "svobodnega trga."

Manu ::

sash69 je izjavil:

Zakaj se pa zadeva ne razširi na ostale programe v sistemu oz. OS-u? Kalkulator, raziskovalec (sem siguren da bi tu pristavil svoje tudi npr. Ghisler - Total Commander), painter (paint.net), image viewer, itd. Why stop here? A ni tudi to nelojalna konkurenca?

Sem prepričan da v primeru da bi Mozilla/Opera izdala svoj OS, da ne bi niti pod razno želela not tlačit druge browserje od Firefoxa/Opere. (pa sam uporabljam Opero že 10 let btw)


Zato, ker je v igri veliko denarja. Brskalniki generirajo dobičke; kalkulator, raziskovalec, ... pa ne.

V poslu se dogaja vojna 'kdo bo koga', če še nisi opazil. EU pač mora poskrbeti za svoje gospodarske subjekte. Kolikor se spomnim, se je vse skupaj začelo s pritožbo Opere, ki je del EU ekonomije.

Tako vsaj jaz gledam na ta problem.
Sredi spečih in nepazljivih je modrec buden in pazljiv -
po poti gre kot hiter konj, ki je prehitel šibko kljuse.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft naj bi pripravljal brezplačno različico Oken

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
4415826 (12572) FlyingBee
»

Microsoftu pol milijarde evrov globe (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
14329091 (26174) MrStein
»

Microsoftu še ta mesec nova globa EU

Oddelek: Novice / Tožbe
287408 (5569) Poldi112
»

V Windows 8 za EU izbira brskalnika (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
10330489 (28179) Icematxyz
»

Microsoftu v EU grozi šest milijard evrov globe (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
7820172 (17296) MrStein

Več podobnih tem